Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

View Poll Results: Are vreo masina sanse de castig?
DA 599 73.95%
NU 211 26.05%
Voters: 810. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 23-01-07, 14:30   #391
adris

Stock
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

Quote:
Originally Posted by aiurel View Post
din pozele acelea identice reiese clar ca subaru e in spate...si daca vreti domnule sebastian aduc argumente in acest sens....luati-va dupa dungile de pe asfalt, in combinatie cu unghiul in care s-a facut....se vede clar ca botul subarului tau e mai in spate fata de porsche...fata de linii.
insa tu ...da...ai plecat la sto.....ai langa tine 700 de cai si tu pleci la sto....este exact acelasi stil .....ca in libertatea cand au spus ca ...am accelerat la final ca se apropia si l-am batut.....
Da, cele 3 poze sunt decupate din cea postata de Attila mai inainte, si nu arata decat lipsa de fair play. Din fotografia originala (facuta la 402m, sau nu) se vede botul porsche-ului mai aproape de liniile alea transversale de pe sosea. Oricum, diferenta e f mica si ar putea fi egalitate in conditiile date, dar in opinia mea Ono a castigat
adris is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 14:30   #392
ROSSI 46

Stage 5
 
ROSSI 46's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 402
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

se minte poporu' cu calculatoru' credeam k am depashit de mult stadiu asta
ROSSI 46 is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 14:34   #393
ROSSI 46

Stage 5
 
ROSSI 46's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 402
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

k shi distantza intre mashini...este mai putzin de 1 metru...imi e imposibil sa cred k la vieza aia sa mers asa oglinda langa oglinda....ori oamenii e cascadori ori e cu capu'....dar ma indoiesc de ambele situatzii ptr k din cate shtiu sunt maturi shi intregi la minte....deci revenim iar....k e o poza facut la start sau imediat dupa in cel mai rau caz
ROSSI 46 is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 14:37   #394
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

intradevar cam suspecta poza si daca e adevarat e cam penibil.. oricum cam toata lumea e de acord ca a fost egalitate pe cei 400 de m si ar trebuie sa se mai dea o data sa fie sigur treaba
__________________
00 Alfa Romeo 166 (Sold)
03 Renault Laguna (For sale)
04 Mercedes CLK (Sold)
07 Yamaha Gryzzli 700
09 BMW X6
10 Mercedes E coupe
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 14:41   #395
ROSSI 46

Stage 5
 
ROSSI 46's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 402
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

@ espinoza
nu trebuie frate sa ne zica cineva dak e adevarat sau nu...k de aia avem cap sa judecam nu k doar nu suntem legume....dar cine shtie poate e iar o gluma shi se vrea intentziaonat treaba asta...k noi sa ne agitam k apa de mal...shi dupa aia sa se vine shi sas e zica...k da k avem dreptate...se pune inteligentza cititorilor acestui forum la indioiala maxima...shi pe langa faptul k nu e deloc profi e josnic shi ff urat
ROSSI 46 is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 14:48   #396
aiurel

Stage 2
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 29
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

pt rossi:
sunt aproape 100% de acord cu tine....se pot aduce contra argumente la apr tot ce ai spus....desi pt mine e la fel de clar ca si pt tine.
poza poate fi facuta la 300 la ora ...se poate face cu un aparat foto semi profesional...reglezi timpul de expunere..si iese clar....pana si spitele.
elereonu:
se poate spune ca e vb de tunning extrem ...si l-a oprit datorita rezistentei la innaintare...
balustradada...daca nu a miscat aparatul.....balustrada nu avea de ce sa iasa neclara.
ps:
este ceva care pute aici...si daca tot avem o singura parere de la unul avizat care a afirmat ca este de la finish...atunci e clar cine minte.ma refer si la cele 3 poze aduse......
repet...luati liniile paralele dupa asfalt......
pt domnul care a plecat la sto, asteptam contra argumente,

Last edited by aiurel; 23-01-07 at 14:50.
aiurel is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 15:05   #397
ROSSI 46

Stage 5
 
ROSSI 46's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 402
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

dak ar fi dorit sa fac treaba asta la acest nivel de aparatura atat de profesionala cum zici tu....o duceau pana la capat shi bagau un pachet de poze plus un filmuletz ceva acolo...deci ma indoiesc....si nu intzeleg care e finishtul....k e imaginar pana la urma....ar fi trebuiet s afie ceva un reper k baza de masurat nu?...shi analizand fix poza....facetzi un experiment ff simplu...plimbatzi dealungul monitorului ceva...o carcasa de cd'u orice care e drept....shi o sa vedetzi k ono' e in fatza....cu tota buza aia de carbon...nu va luatzi dupa umbre..k dupa umbre sunt la egalitate....mashina lui sebi fiind mai inalta automat are shi umbra mai in fatza....deci incercatzi treaba cu experimntul....
ROSSI 46 is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 15:13   #398
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

Quote:
Originally Posted by shadowro View Post
pozele alea sunt total irelevante.
vorba cuiva de mai sus; daca erau inversate masinile sau poza era facuta la acelasi unghi numai ca din partea cealalta a soselei iesea porschele castigator ) desigur .. dupa analogia ta.

Poza e destul de relevnta eu eram pe banda doi de viteza si din orice unghi fotografiai de pe dreapta soselei nu m-ai fi vazut daca nu eram in fata.
Masina lui Ono m-ar fi mascat eventual vedeai doar nr de inmatriculare si fata barei parasoc.
Se vede lateralul barei de protectie parasoc fata, deci eram clar in fata.
In plus nu vad de ce as minti, eu nu mint, iar daca pierdeam brovo cui era mai bun. Acum ca si in trecut cursa a fost a mea.
Prima data i-am dat 4 masini acum doar 40cm, motivele nu are sens sa vi le spun, dar o sa vedeti ca la prima intalnire o sa fiu mai in fata.

Aparatul foto e unul semiprofesional.
Camera video profesionala dar inca filmul e cenzurat din motivwe de siguranta, iar acolo e putin mai clar totul.

Viteza de 310 s-a prins mai sus eu cel putin am avut iar Daniel era in spate, oricum nu conteaza si cred, nu sunt sigur dar cred ca ar fi reusit sa mearga mai repede putin ca mine la viteza de varf poate dupa 2000m iar poza e de la 400 si acolo nu erau 300, era cu aproape o suta mai jos, clar peste 200 dar sub 250.

Daca vreti sa ciesc si eu fiti mai punctuali ca daca e cate o jumate de pagina ... nu prea am asa rabdare mai ales ca-s pe 4 forumuri odata.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 15:21   #399
ROSSI 46

Stage 5
 
ROSSI 46's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 402
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

am scris cat am putut de condensat...cine are ceva de zis ... zice in mai multe randuri ... cu argumente shi contra argumente...nu potzi sa exprimi ceva printro interjectzie sau propozitzii de clasa a 2a ... shi tu ai ceva de zis shi o faci la fel pe juma de pagina...deci....numai bine ...asteptam evolutzia lucrurilor shi speram in elucidarea acestui ''caz''... dak nu o dam urat in diverse shi nu are rost....iar o sa se scrie enspe mii de pagini fara sa se spuna nik.....ashteptam shi alte poze plus filmuletze...shi atunci totul o sa fie perfect....
ROSSI 46 is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 15:28   #400
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Poza e destul de relevnta eu eram pe banda doi de viteza si din orice unghi fotografiai de pe dreapta soselei nu m-ai fi vazut daca nu eram in fata.
Masina lui Ono m-ar fi mascat eventual vedeai doar nr de inmatriculare si fata barei parasoc. [...]
Daca poza era facuta dintr-un unghi de 90 de grade, adica perpendicular pe masini/strada/balustrada de pe mijlocul A2, atunci tot ce-ai scris mai sus era valabil.

Totusi, a fost o cursa mult asteptata (atat de Daniel, cat si de tine - oricat ai nega ) si mi-e greu sa cred ca nu s-au masurat 402 m si nu s-a trasat o linie la acei 402 m, sau n-a stat nimeni acolo. Mai jos e atasata o poza in care e trasata o asemenea linie. A fost sau nu la 402 m? Inca o intrebare ar fi urmatoarea: de unde stii ca in pozele postate de tine sunt fix 402 m?

Sunt doar curios, pentru ca vreau sa stiu si eu (ca multi altii) cine, ce-a facut.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	21012007180.jpg
Views:	162
Size:	1.04 MB
ID:	205109  
__________________
DelSol D13Z6
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 15:28   #401
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

Alte poze nu sunt.
Filmele - cenzura, nu crezi ca e normal?
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 15:34   #402
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

Quote:
Originally Posted by Gabi View Post
Daca poza era facuta dintr-un unghi de 90 de grade, adica perpendicular pe masini/strada/balustrada de pe mijlocul A2, atunci tot ce-ai scris mai sus era valabil.

Totusi, a fost o cursa mult asteptata (atat de Daniel, cat si de tine - oricat ai nega ) si mi-e greu sa cred ca nu s-au masurat 402 m si nu s-a trasat o linie la acei 402 m, sau n-a stat nimeni acolo. Mai jos e atasata o poza in care e trasata o asemenea linie. A fost sau nu la 402 m? Inca o intrebare ar fi urmatoarea: de unde stii ca in pozele postate de tine sunt fix 402 m?

Sunt doar curios, pentru ca vreau sa stiu si eu (ca multi altii) cine, ce-a facut.
Am eu fata de sifon?
Spune autorul nu il dau eu in gat sa se certe cu cine stie cine.
Asa au trecut masinile cum se vede in poza.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 15:37   #403
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Am eu fata de sifon?
Spune autorul nu il dau eu in gat sa se certe cu cine stie cine.
Asa au trecut masinile cum se vede in poza.
Nu vad legatura intre cuvantul "sifon" si intrebarile puse de mine.

Ceea ce se vede in pozele (POZA) postate de tine, nu este sub nici o forma ceva concludent si eu refuz sa cred ca acolo sunt 402 m.

In fine... raspunsuri evazive cu trimitere catre alte aiureli.
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 16:07   #404
aiurel

Stage 2
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 29
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

[Prima data i-am dat 4 masini acum doar 40cm, motivele nu are sens sa vi le spun, dar o sa vedeti ca la prima intalnire o sa fiu mai in fata.

Aparatul foto e unul semiprofesional.
Camera video profesionala dar inca filmul e cenzurat din motivwe de




raspuns pt sebastian
-acum vorbim despre ce s-a intamplat acum...nare nici o legatura cu ce s-a intamplat atunci cand era vb de o alta masina......ma refer la putere.
-aparatul foto?????habar n-ai cu ce aparat s-a facut poza(parerea mea)pt ca eu stiu....si nu este vorba de unul semiprofesional...este vorba fix de un sony KITCH de 7 megapixeli stil de buzunar numit p200...pt curiosi...cautati pe goolge detalii....nici macar nu stie de timpi de expunere...asa ca....lasa-ne cu argumente ieftine...
cenzura...mama ei.......dar aia intre andrei si ono de pe site???????cenzurat de cine....de tine?
chiar nu inteleg dc vrei sa te credem ca ai avut 40 cm cand din poza adusa de TINE nu reiese acest lucru....neai mintit cand ai pus cele 3 poze...ne-ai mintit cu aparatu profesional.....ai plecat la sto.....oare nu crezi ca usor usor distrugi un mit care pe branci tot tu l-ai cladit....
aiurel is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 16:08   #405
aiurel

Stage 2
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 29
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

ps:inca respect ceea ce ai facut cu masina ta
aiurel is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -