Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

View Poll Results: Are vreo masina sanse de castig?
DA 599 73.95%
NU 211 26.05%
Voters: 810. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 23-01-07, 16:45   #406
L3on

Stage 4
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 208
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

Dar nu se intreaba nimeni de ce Ono nu zice nimic ???
L3on is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 16:54   #407
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

Quote:
Originally Posted by L3on View Post
Dar nu se intreaba nimeni de ce Ono nu zice nimic ???
din cate stiu e la roma trebuia sa se opereze
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 17:04   #408
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

Quote:
Originally Posted by aiurel View Post
[Prima data i-am dat 4 masini acum doar 40cm, motivele nu are sens sa vi le spun, dar o sa vedeti ca la prima intalnire o sa fiu mai in fata.

Aparatul foto e unul semiprofesional.
Camera video profesionala dar inca filmul e cenzurat din motivwe de




raspuns pt sebastian
-acum vorbim despre ce s-a intamplat acum...nare nici o legatura cu ce s-a intamplat atunci cand era vb de o alta masina......ma refer la putere.
-aparatul foto?????habar n-ai cu ce aparat s-a facut poza(parerea mea)pt ca eu stiu....si nu este vorba de unul semiprofesional...este vorba fix de un sony KITCH de 7 megapixeli stil de buzunar numit p200...pt curiosi...cautati pe goolge detalii....nici macar nu stie de timpi de expunere...asa ca....lasa-ne cu argumente ieftine...
cenzura...mama ei.......dar aia intre andrei si ono de pe site???????cenzurat de cine....de tine?
chiar nu inteleg dc vrei sa te credem ca ai avut 40 cm cand din poza adusa de TINE nu reiese acest lucru....neai mintit cand ai pus cele 3 poze...ne-ai mintit cu aparatu profesional.....ai plecat la sto.....oare nu crezi ca usor usor distrugi un mit care pe branci tot tu l-ai cladit....

Am sa ma documentez sa-ti spun exact de aparate.
Camera video este un Sony care are un obiectiv special, cea foto o sa aflu mai exact.
Poza e f clara deci comentarile sunt doar comentarii.
Aici e vorba de altceva cu cenzura.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 17:21   #409
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

... una din variante sigur este eronata
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	1.jpg
Views:	176
Size:	106.8 KB
ID:	205130   Click image for larger version

Name:	2.jpg
Views:	163
Size:	105.6 KB
ID:	205131  
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 17:53   #410
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

se vede clar din poza de mai sus care tin sa mentionez ca e cea mai corecta din toate de pana acum (dpdv al demonstrarii castigatorului) ca sunteti la egalitate
prima - ma refer cea cu linia rosie si planul imaginar.
__________________
Honda
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 18:04   #411
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

Ia o poza originala neprelucrata, tine conmt ca am ratat startul si veneam din spate.
Mareste poza. Prtinteaza si tine poza in unghiul din care s-a pozat cu aproximatie.
Ai sa vezi ca poza nu mai e asa de neclara. Astea sunt mici smecheri de montaj.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 18:04   #412
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

Hai incercari si mai vorbim dar dupa ce va plictisiti o sa va pun si poza mai smechera la vedere.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 18:06   #413
Calimero2003

Stage 5
 
Calimero2003's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 853
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

Deci eu zic sa lasam ura pe care i-o purtati lui Sebastian si sa privim lucrurile asa cum sunt ele.Toti care se pricep cat de cat la foto stiu ca obiectul cel mai aproape de pozitia fotografului pare tot timpul mai mare si mai in fata ca restu.Distanta nu a fost mare dar dupa parerea mea a castigat clar Sebastian.Inca unu lucru care nu il inteleg este faptul ca acuma il judeca 5-6 useri pe Sebastia,useri care nu au curaj sa isi arate adevarata lor identitate si useri care clar nu au nici un fel de tangenta cu aceasta lume care a inceput acum multi multi ani.Cine are asa ceva in sange nu poate sta in anonimat ani de zile si sa vina acuma cu argumente de mare expert.Bravo sebastian ai demonstrat inca o data(dupa Cielo Evo) ca respectul se CASTIGA nu se IMPUNE.Felicitari!!!!
__________________
E46 323 Turbo - Horsepower Freaks
"I hope you're not going to be an irresponsible driver.
"This thing is scary.
"This thing is serious.
"This thing is fucking sonofabitch.
Calimero2003 is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 18:10   #414
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

in prima poza ono este in fata. nu am mai trasat linii din bara fiecarei masini pana sa o atinga pe cea rosie. s-ar fi observat ca la sebi era mai lunga (linia) - trecea si de linia rotilor, plus ca fiind in planul indepartat trebuia sa fie mai mica (garda la sol la ambele masini este aprox egala). ideea este alta. poza de care m-am folosit a fost postata aici. aia nu este poza de la finish. la finish sunt doar doua benzi, exista o linie alba, cine a facut acolo poza era aproape perpendicular pe drum(dar nu asta este poza), pe sensul celalalt trecea o alta masina care nu apare in cadru desi cel care apare in poza este destul de larg. cel mai important: linia de sosire care nu se vede, trei benzi in poza, cu cativa m inainte de sosire drumul se ingusteaza la doua. nu mai faceti caterinca de noi. o sa trantesc si pozele captura.
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 18:21   #415
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

Eu nu sunt suparat si nu spuneam nimic daca o lasau pat desi nu era asa dar sa faca filme gen "nasul in putrefactie' sa se dea mari...
Calimero iti multumesc!
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 18:33   #416
orlando

Stage 5
 
orlando's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,595
Member of:
[Hyundai]
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

Quote:
Originally Posted by SaintDick View Post
in prima poza ono este in fata. nu am mai trasat linii din bara fiecarei masini pana sa o atinga pe cea rosie. s-ar fi observat ca la sebi era mai lunga (linia) - trecea si de linia rotilor, plus ca fiind in planul indepartat trebuia sa fie mai mica (garda la sol la ambele masini este aprox egala). ideea este alta. poza de care m-am folosit a fost postata aici. aia nu este poza de la finish. la finish sunt doar doua benzi, exista o linie alba, cine a facut acolo poza era aproape perpendicular pe drum(dar nu asta este poza), pe sensul celalalt trecea o alta masina care nu apare in cadru desi cel care apare in poza este destul de larg. cel mai important: linia de sosire care nu se vede, trei benzi in poza, cu cativa m inainte de sosire drumul se ingusteaza la doua. nu mai faceti caterinca de noi. o sa trantesc si pozele captura.
Ce nu inteleg eu din postul tau este faptul ca tu stii multe detalii ale cursei...adica asa se intelege din postul tau.
Faptul ca stii ca a fost trasa o linie alba cu ce cu spray-u?si ca asta nu e poza de finish...ai fost acolo sa vezi?nu de alta dar m-ai bagat in ceatza...
orlando is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 18:35   #417
aiurel

Stage 2
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 29
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

[QUOTE=SEBASTIAN;711498]Alte poze nu sunt.


citez:
am sa mai pun nishte poze...dupa ce.....



ups....pai te contrazici singur?
sau ne iei la mishto...vezi numele topicului?
sa fie oare vorba de grandomanie?
aiurel is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 18:40   #418
aiurel

Stage 2
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 29
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Am sa ma documentez sa-ti spun exact de aparate.
Camera video este un Sony care are un obiectiv special, cea foto o sa aflu mai exact.
Poza e f clara deci comentarile sunt doar comentarii.
Aici e vorba de altceva cu cenzura.
nu trebuie sa-mi spui nimic despre aparatul foto.pt ca stiu totul......insa tu te-ai lansat in afirmatii pe care cu tot respectul nu le cunosteai...ma refer la faptul ca ai spus ca e semiprofesional.....
vand un tips.....o poza are amprenta aparatului foto cu care a fost facuta...asa am aflat....
aiurel is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 19:01   #419
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

Quote:
Originally Posted by orlando View Post
Ce nu inteleg eu din postul tau este faptul ca tu stii multe detalii ale cursei...adica asa se intelege din postul tau.
Faptul ca stii ca a fost trasa o linie alba cu ce cu spray-u? <nu stiu> si ca asta nu e poza de finish <vezi mai jos>...ai fost acolo sa vezi?nu de alta dar m-ai bagat in ceatza <am privit filmul o data>...
titlul pozei este "nu ne mai luati de fraieri!".
s-au folosit: poza postata pe acest thread, film postat pe forumul MR. nu am intervenit decat la secventa alb-negru ptr a nu distrage atentia culorile sau alte detalii si am adaugat trei linii...dar acolo era poveste undeva pe la max 300m...asadar?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	nu ne mai luati de fraieri!.jpg
Views:	304
Size:	960.6 KB
ID:	205183  
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 19:15   #420
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

Asta-i dovada ca n-a avut nimeni intentia sa minta cu pozele alea,binentzeles ca se putea foarte bine sterge exif-ul daca cineva avea interes....Nu va mai legati de amanunte aiurea,Sebastian nu-i fotograf si nici pasionat de tehnica foto ,asa ca daca i s-a spus ca aparatul este peste medie (sau poate chiar ca ar fi semi-) ,ca orice profan in materie l-a bagat in categoria semi-profesional ....poate nici nu a vazut aparatul....Discutii de dragu' de a ne vedea postul in topic,deh...
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.
lascarica is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -