Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > MOTO > Motociclete > Discutii generale moto

Reply
 
Thread Tools
Old 04-08-08, 17:14   #31
JustMeB

Stage 2
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 25
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

Eu personal sper sa le interzica DE TOT. NU numai noaptea - sa fie interzise si gata :P
JustMeB is offline   Reply With Quote
Old 04-08-08, 17:15   #32
mbrad_26

Stage 1
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 18
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

Quote:
Originally Posted by Alexis_turbo View Post
Proasta alegere ati mai facut si cu Oprescu asta mai bucurestenilor! In nici o capitala a europei nu exista asa ceva! Ne intoarce m inapoi la epoca ingerului negru!
In nici o capitala a Europei (in afara de capitala Moldovei am mai vizitat vreo 4 capitale ceva mai mari )....eu nu am vazut atatia teribilisti rupanduti urechile...la un loc......ca in Iasi.... . Nu stiu cum e in Bucale...dar sigur e mult mai rau. Cred ca ceea ce face Don' Doctor e singura masura care poate schimba ceva in sensul asta....cu toate ca nu i dau prea multe sanse. Personal sunt deranjat de toti pustii de bani gata sau nu, care trec cu motorasele lor pe langa tine , turandule de ti rup urechile , uitand sau defapt nici macar nu le pasa ca mai sunt si alti participanti la "viata satului". Probabil ca o sa mi sara in cap toti pustii motoristi...dar ...dincolo de faptul ca este o masura mai mult decat restrictiva ...as zice ca e o masura comunista si neadecvata vremurilor... aceasta miscare a lui Nea Oprescu este mai mult decat laudabila , din punctul meu de vedere.
mbrad_26 is offline   Reply With Quote
Old 04-08-08, 17:15   #33
B-14-BYE

Stage 5
 
B-14-BYE's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 3,553
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

ata e cva f d ***.. pentru ca treci odata.. si aia e.. nu faci ture prin cartier sau etc.. si petre.. daka ai cva d comentat. inchide geamu si cumparati aer conditionat!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	42.jpg
Views:	197
Size:	85.0 KB
ID:	607565   Click image for larger version

Name:	34.jpg
Views:	187
Size:	73.4 KB
ID:	607566  
__________________
ANONYMOUS MOTORSPORT
B-14-BYE is offline   Reply With Quote
Old 04-08-08, 17:18   #34
DannyKid

Stage 5
 
DannyKid's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,102
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

frateeeee
cum pot unele persoane de pe 4tuning sa zica ca nu pot dormi noaptea din cauza celor cu masinile si motoarele care au tobe modifcate
LOL atunci la ce mai esti pe 4tuning.ro ...doar asa ca sa te afli in treaba?
e foarte aiurea legea asta....
si in +
daca vine ne`a Mitica cu Trabantelu acasa seara mai tarziu.......ala face zgomot...gata il ia garda ca face zgomot?
asta e Romania fratilor...
__________________

O prietenie, O familie, Un Club ! ~ Shadows Racing Team ~

Last edited by DannyKid; 04-08-08 at 17:23.
DannyKid is offline   Reply With Quote
Old 04-08-08, 17:20   #35
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

Quote:
Originally Posted by doarr4u17 View Post
ata e cva f d ***.. pentru ca treci odata.. si aia e.. nu faci ture prin cartier sau etc.. si petre.. daka ai cva d comentat. inchide geamu si cumparati aer conditionat!
de unde invatati sa scrieti in asa fel?

on topic nu sunt de acord cu aceasta lege deloc, mai ales cu interzicerea atv`urilor de tot
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Old 04-08-08, 17:21   #36
laur3atu

Stage 5
 
laur3atu's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 514
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

Quote:
Originally Posted by Alex30 View Post
In sfarsit s-a facut dreptate!! Nu mai pot dormi noaptea de cat pot suferii astia cu motoarele si cu masinile !
Tu ce cauti mha pe 4 tuning daca nu iti plac motoarele si masinile tunate cu evacuari schimbat si sa nu mai zic ai si avatar cu No Speed Limit pai ca sa ii dai No Speed Limit trb. sa depasesti decibelii ce te faci????OFff si eu vroiam motor ma si hotarasem da daca se da leagea asta aiurea rau ca noaptea e cel mai frumos cu motoru ca e liber ziua e haos in buc. nu are farmec.Si apropo cu masuratorile era aseara pe magheru un motor de politie si 3 moatoare care mergeau in spatele lui si ii dadea mai tare ala cu motoru de politie si aiai dupa el dupaia ii punea sa il depaseasca un pic iar sa sa stea in spatele lui....Clar comunism atunci erau dastea ca te lua militia daca erai pe strada dupa zece greseala e a celor care l-au ales pe stafiditu asta primar nu era clar ca o sa vina omu cu dalea dupa timpu lui.
laur3atu is offline   Reply With Quote
Old 04-08-08, 17:34   #37
Alexis_turbo

Stage 3
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 157
Member of:
[AUDI]
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

Pei ce plm de masurara ca sa reduca accidente vor sa faca... ca eu zic k daca nu bucurestenii au bani, atunci cine? Au bani de un termopan si un aer conditionat la o adica! Cred ca aia cu reclamatiile sunt mosii care noaptea numara floci cu manusa de box ca ziua freaca menta si deaia nu poate sa doarma si are pream ult timp liber de reclamatii! Vreau sa va marturisesc o patanie de-a mea de acum 3 saptamani... Am avut un RS250 care scoatea ceva zgomot ca era in 2 timpi! In fine... omologata, si etc. plecam din respect pt vecinii mei incet, fara sa depasesc 4k de ture... pista fiind de 12k!!! In fine... ma trezesc cu 2 gabori la usa care isi dadeau coate si radeau infundat k mootrul meu face zgomot k am o reclamatie anonima! Ce am reusit sa vad in acea reclamatie a fost scrisul cu majuscule care mi-a sarit in ochi si zicea: "ESTE INADMISIBIL ASA CEVA!" Deci daca nu un mos... cine putea sa scrie asta... eu am coborat cu gaborii jos si le-am aratat tlaonul, omologarea RAR la zi cu ITP, db inscrisi pe cadru si m-am jurat de fata cu ei ca in fata blocului si in cartier la mine nu mai schimb sub 10k de ture! Si aia imi dadeau dreptate si radeau... Traim intr-o lume plina de invidie si de mancatori de c*c*t!
Alexis_turbo is offline   Reply With Quote
Old 04-08-08, 17:34   #38
mbrad_26

Stage 1
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 18
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

Quote:
Originally Posted by boy_wonder View Post
Pozitia AMR fata de intentia Primariei Capitalei

Asociatia Motociclistilor din Romania (AMR) reactioneaza fata de intentia Primariei Capitalei de a interzice accesul motocicletelor pe timpul noptii in Bucuresti, incepand cu 1 septembrie si considera aceasta masura abuziva.

Consideram ca orice abatere de la legea de circulatie (zgomot prea mare, viteza etc.) trebuie sanctionata potrivit legii de catre organele in drept, insa nu trebuie ingradit dreptul unor cetateni de a-si folosi motocicletele (mijloace de deplasare omologate si verificate) pe drumurile publice.

Motocicleta este un mijloc de deplasare foarte util pe drumurile aglomerate, ocupa atat un spatiu de parcare mai mic cat si mai putin loc in trafic, polueaza mai putin si aduce o uzura mult mai mica la infrastructura, in comparatie cu o masina.

AMR, cu sprijinul autoritatilor (Prefectura Bucuresti, Brigada de Politie Rutiera etc.) a desfasurat mai multe campanii de promovare a mersului pe doua roti ca solutie la decongestionare, iar aceasta masura nu face altceva decat sa anuleze eforturile concertate depuse pentru imbunatatirea conditiilor de trafic din marile aglomerari urbane.
Perfect adevarat. Dar ce te faci cu un Kawasachi Ninja dus pe la 10 000 de ture de un pustan noaptea pe la 12 , cand te duci si tu cu Maria ta la culcare ..si vrei sa dormi ca ai muncit toata ziua si a doua zi o ei de la capat , ca de.... asta i viata de proletar....si la un moment dat dai sa inchini steagul..si si si...vine ...se aude .. VRRRRRUUUUUUMMMMMM.... asa i ca te ai *** in el de somn...si ti mai tipa si ala micu...
mbrad_26 is offline   Reply With Quote
Old 04-08-08, 17:48   #39
P I T

Stage 3
 
P I T's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 151
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

suntem o tara fara personalitate ................daca batrani te voteaza faci tot numa sa mai fii primar .................. si in Arad vor sa dea tot asa o lege
P I T is offline   Reply With Quote
Old 04-08-08, 17:52   #40
mbrad_26

Stage 1
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 18
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

Quote:
Originally Posted by P I T View Post
suntem o tara fara personalitate ................daca batrani te voteaza faci tot numa sa mai fii primar .................. si in Arad vor sa dea tot asa o lege
Super tare....Uraaaaaaaaa!!!!!!
De curiozitate .....sa urmariti rata accidentelor rutiere....cum va cobori...mai rar asa Primari)
mbrad_26 is offline   Reply With Quote
Old 04-08-08, 17:58   #41
83 kys

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 332
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

nu sunt de acord cu legea asta,pentru noi care preferam 4 roti si am avea tobe sport si s-ar da aceasta lege oare cum o sa reactionam?la fel ca motociclistii
83 kys is offline   Reply With Quote
Old 04-08-08, 18:05   #42
SV25MBN
Chevrolet Driver

Stage 5
 
SV25MBN's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3,181
Member of:
[Opel]
[CHEVROLET]
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

Quote:
Originally Posted by mbrad_26 View Post
Super tare....Uraaaaaaaaa!!!!!!
De curiozitate .....sa urmariti rata accidentelor rutiere....cum va cobori...mai rar asa Primari)
bulshit.
SV25MBN is offline   Reply With Quote
Old 04-08-08, 18:09   #43
B-14-BYE

Stage 5
 
B-14-BYE's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 3,553
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

tot inainte.. sa le infundam urechile la mosi cu tobe la 2 noaptea.. numai de al draq o tin in limitare) si domnu tataie.. care nu poate sa doarma.. poate evacuarea asta a costat mai mult decat iti poti tu imagina.... nu e doar o tzeava..si nu cred ca am trecut de 10 ori prin acelasi loc pe langa geamu tau. fac eu pomana d niste vata pt urechi.. ca sa nu mai transpiri asa cand auzi ca trec.
B-14-BYE is offline   Reply With Quote
Old 04-08-08, 18:21   #44
strik3ru

Stage 5
 
strik3ru's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 594
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

Masura asta nu numai ca este abuziva, insa eu cred ca nu se va aplica.
Pe de o parte ii inteleg pe cei care zic ca nu pot dormi din cauza tobelor zgomotoase, insa o masura legala ar fi intetirea controalelor nu interzicerea motoarelor.
strik3ru is offline   Reply With Quote
Old 04-08-08, 18:21   #45
Stressjr_Speeddemon

Stage 3
 
Stressjr_Speeddemon's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 113
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

Alex 30 tu chiar esti in no speed limit ?) nu crd k dai impresia de tataie k vai nu dorm noaptea de la zgomot =)) io stau cu geamu deschis sa aud motoarele si tu imi spui k nu poti sa dormi poi la tara ii mai liniste muta te acolo k poate iti plac manelele la blana )
__________________
Www.Stressjr.wix.com/bazzar
Stressjr_Speeddemon is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -