Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > MOTO > Motociclete > Discutii generale moto

Reply
 
Thread Tools
Old 04-08-08, 18:24   #46
darck_angel64
Oltcit Driver

Stage 5
 
darck_angel64's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 837
Member of:
[Oltcit]
[DAEWOO]
[SKODA]
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

nu cred ca aici e vorba doar de batranii pe care unii nu-i lasa sa doarma, pt ca oricum nu au somn, e vorba si de parintii care au copii mici, si dupa ce nu prea apuca sa dorma, cand in sfarsit atipesti, dupa lupte colosale cu ce mic, vine un nesimtit in fata blocului cu motorul sau masina,ca carei poate evacuarea asta a costat mai mult decat iti poti tu imagina, si o ambaleaza la maxim, normal ca te apuca dracii.
__________________
B 44 MAA

Last edited by darck_angel64; 05-08-08 at 12:07.
darck_angel64 is offline   Reply With Quote
Old 04-08-08, 18:25   #47
Marius_mym89

Stage 5
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,620
Member of:
[VW]
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

o lege de cacao pt o tzara de cacao....ce vina are frate omu ca motorul lui depaseste limita de 60 sau cati mm decibeli sunt...daca aia asa l-au facut el ce poate sa ii mai faca...sa schimbe evacuarea ..poi de ce...nu frate omu nu are bani de asa ceva el isi lasa motorul stock...peste 1-2 luni se trezesc sa interzica si Ferrari-urile si Lambo-urile ca si alea fac galagie...motociclisti nu va lasati....miting tata.......cu toate ca unii din voi au dreptate la faza ca unii prea le tureaza asa fara motiv....daca vor sa faca ceva util sa stea sa ii amendeze numai p aia......(daca e posibil)
Marius_mym89 is offline   Reply With Quote
Old 04-08-08, 18:28   #48
Geko

Stage 4
 
Geko's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 242
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

Am si eu o intrebare,in ce alta tara europeana,asiatica sau de pe orice alt continent s'a interzis circulatia motoarelor ?...Si la noi "tara lu papura voda" se interzice sau "urmeaza", ca mosii si babele care dorm ziua si noaptea fac treaba ca se tarifeaza altfel curentu[1600 lei vechi kv parca] sunt deranjati de zgomotul motoarelor,etc,....Ar trebui sa se faca si un demers pt interzicerea folosirii masinilor de spalat dupa ora 24:00....Ma scuzati ca sunt sarcastic ,dar ....[la faza cu curentu cine intelege bine ,cine nu,nu ]

Last edited by Geko; 04-08-08 at 18:30.
Geko is offline   Reply With Quote
Old 04-08-08, 18:28   #49
Stressjr_Speeddemon

Stage 3
 
Stressjr_Speeddemon's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 113
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

sincer nu ma deranjeaza dar nu ii inteleg pe unii domne nu imi plac evacuarile sport nu imi plac motoarele nu imi plac turele mari nu imi plac masinile :O poi c cauti frate pe 4 tuning sa postezi k nu poti tu sa dormi oare de la motoare nu poti tu dormi ?? ?? ma indoiesc si totusi io's din pitesti si imi plac motoarele care urla noaptea io numai am ca am avut si eu dar in masina nu ma ploua ) si totusi ce poate fi mai frum coupe ture mari si evacuare de urla ?? ?? ?? hai ziceti voi cv mai frumos ??....??...
__________________
Www.Stressjr.wix.com/bazzar
Stressjr_Speeddemon is offline   Reply With Quote
Old 04-08-08, 18:29   #50
dodo04ro

Stage 3
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 130
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

sper sa nu se intample asa ceva, mi se pare o prostie sa iei o parte din libertatea motociclistilor
dodo04ro is offline   Reply With Quote
Old 04-08-08, 18:31   #51
crazy-unique

Stage 3
 
crazy-unique's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 77
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

sa lase frate oamenii in pace atat timp cat au motoare si masini stock,daca au tobe de urla ca dracu,sa le interzica ...k doar nu interzice ferrari sau lambo k fac "zgomot",adika muzica..unii exagereaza cu motoarele si masinile asa k mi se pare normal sa se ia masuri...dar ar putea sa le dea amenzi pana ii determina sa revina la configurantia din fabrica,mi se pare cam radicala masura de a le interzice in totalitate
__________________
Brings Me Women - brings me speed [url]
crazy-unique is offline   Reply With Quote
Old 04-08-08, 18:37   #52
vladinho

Stage 1
 
vladinho's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 15
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

dak tot vor sa interzik motoarele si poate mai apoi masinile modificate, sa ii amendeze si p aia kre dau maneaua la maxim p timp d noapte de' nici motoarele nu se mai aud
vladinho is offline   Reply With Quote
Old 04-08-08, 18:41   #53
bragagiu

Stage 2
 
bragagiu's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 31
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

AM ATATIA NERVI INCAT NICI NU STIU CE SA SCRIU SI CE CUVINTE SA LE ADRESEZ ACESTOR OAMENI CARE AU VENIT CU IDEA ASTA.IN FINE HAIDETI SA FACEM CEVA SA NE STRANGEM CU MASINI SI MOTOARE SA SCOATEM TOTI TOBELE DIRECT DE LA MOTOR SI SA O LUAM DE NEBUNI PAN ORAS.
DE CAND LE-A DAT LOGANuri LA GABORI NU MAI CU ELE UMBLA NICI NU MAI POTI SA TE PLIMBI CU MASINA, CA DACA TE-AU VAZUT GATA TE-Au SI TRAS PE DREAPTA
PRAFUl SA ALEAGA DA eI SI De TOTI POLITICIENI ASTIA CA NIMIC NU FAC PENTRU NOI
IN STRINATATE NICI NU VEZI GABORI PA SOSELE NUMAI LA NOI ZICI CA SUNTEM IN CECENIA
=====================
usor cu limbajul, si incearca sa scrii in limba romana-aleks

Last edited by aleks; 04-08-08 at 21:07.
bragagiu is offline   Reply With Quote
Old 04-08-08, 18:50   #54
sir_sanjei

Stage 5
 
sir_sanjei's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 718
Member of:
[DACIA]
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

eu din cate stiu asta inseamna discriminare si se pot da in judecta la curtea suprema de justitie!!!!!!!!!
motocicletele sunt vehicule inmatriculabile pt care se platesc impozite si si asigurari la fel ca pt orice alt vehicul.
fatilor cea mai buna solutie o vad prin a se contesta orice amenda/suspendare de permis in instanta iar cei care pot sa mearga oricat de sus trebe.
nebuni politicieni astia. ar trebui pusi toti pe o barca de carton cu o piatra de picior si lasati sa "pluteasca" pe mare sau mai bine pe ocean, dar neaparat barca sa fie de carton.
__________________
Sir Sanjei
sir_sanjei is offline   Reply With Quote
Old 04-08-08, 19:09   #55
MephistoBM

Stage 5
 
MephistoBM's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 878
Member of:
[FORD]
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

penibil... de-a dreptul jenibil... nu sunt din bucuresti dar mi se pare o tampenie... mai ales partea aia cu interzisul de ATV-uri / ... hai ma terminati cu prostiile si vedetiva de guvernare ca tara in loc sa mearga-n sus sa ajungem o tara "europeana", ajungem imediat la comunism
__________________
Rule 1: Always win.
Rule 2: Never lose.
Rule 3: Never back down.


“On a given day, a given circumstance, you think you have a limit. And you then go for this limit and you touch this limit, and you think, 'Okay, this is the limit'. And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.” (Ayrton Senna)
MephistoBM is offline   Reply With Quote
Old 04-08-08, 19:15   #56
ciprian.20

Stage 4
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 203
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

nu sunt de acord cu interzicerea lor dar sa nu "se mai dea" nici ei asa mult la ele.
ciprian.20 is offline   Reply With Quote
Old 04-08-08, 19:24   #57
norbi_bidi

Stage 5
 
norbi_bidi's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 2,054
Member of:
[2 Roti]
[KIA]
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

e o mare, mare, mare prostie.... de ce nu se gandesc si la masini care sunt tunate sau care nu au toba... se gandesc doar la motociclete!!! X(
norbi_bidi is offline   Reply With Quote
Old 04-08-08, 19:51   #58
dragos002

Stage 5
 
dragos002's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 709
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

Mie unul aceasta masura este foarte drastica si in aceeasi masura si discriminatorie !!!
dragos002 is offline   Reply With Quote
Old 04-08-08, 20:14   #59
vaf20

Stage 4
 
vaf20's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 202
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

super tare ideea )
vaf20 is offline   Reply With Quote
Old 04-08-08, 20:20   #60
AAAAK

Stage 3
 
AAAAK's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 152
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

Na democratie.

Pai daca interzic astia sa circule noaptea motoarele atunci sa le reduca si impozitele cu 50% ,ca doar deasta le platesti sa poti circula .

Si cica atv-urile(all teren vehicle) sunt doar pt teren accidentat , atat timp cat respecta toate normele nu inteleg care e problema ...sa interzica si toate masinile de teren ale bastanilor ca si alea sunt facute pt teren accidentat lol.

Si d c sa le interzica pe toate ? sunt si masini care scot peste 60db , interzic si masinile noaptea?
Legi deamp**** ca la noi mai rar.
AAAAK is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -