Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 29-01-06, 15:22   #301
neXus
Crazy Drivers Members

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 975
Member of:
[Crazy Drivers]
Default

Bai nush ce sa zic, mie Logan mi sa parut un pic mai instabila in curbe, dar motorul este de constructie moderna, asa ca orice e posibil... oricum, eu votez cielo.
neXus is offline  
Old 30-01-06, 12:14   #302
NOS

Stage 5
 
NOS's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 381
Default

Vad ca nu stai foarte bine cu gandirea logica avand in vedere ca NWZeu a precizat clar ca era cu Cielo si in spate era Megane-ul (eu fiind pe locul din dreapta in Megane)... asa ca CITESTE CU ATENTIE si GANDESTE (uneori merita)
__________________
Norocul este mult in lumea asta mare... s-a impartit egal, dar nu la fiecare
NOS is offline  
Old 30-01-06, 19:18   #303
NOS

Stage 5
 
NOS's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 381
Default

Sub sigla DAEWOO se fac mai multe lucruri calitativ bune la preturi bune... nu acelas lucru s-ar putea spune de Dacie care fac lucruri proaste la bani multi in ultimul timp.
Si asemanarea dintre aspiratoarele DAEWOO si dacia... cu amandoua iti faci treaba, cu toate ca aspiratoarele au un randament mai bun ATAT
NOS is offline  
Old 06-02-06, 23:21   #304
shakalu_74_2

Stock
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1
Default Daewoo contra LOGAN

Dupa parerea mea, Daewoo Cielo este cea mai proasta copie dupa un Opel, care s-a realizat vreodata!
Nereushit, consuma mult, iar dupa 100000 km. shi 3 - 4 ani il maninca RUGINA
in plus, la demaraj pe 450 m. ila ia shi Dacia berlina fabricatzi 1968 !!!!!
shakalu_74_2 is offline  
Old 07-02-06, 11:58   #305
NWZeu

Stage 5
 
NWZeu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,034
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[DAEWOO]
[FORD]
[BMW]
Default

deci ctitind doar 2 randuri
Quote:
in plus, la demaraj pe 450 m. ila ia shi Dacia berlina, Logan 250CP
imi dau seama ca discutia ar fi inutila, dar pnetru a nu fi considerat ofensator .... demarajul s-a vazut la curse iar rugina apare destul de greu daca ai grija de ea. alte intrebari ?
__________________
Ford Mondeo MK3 DuratecHE --- BMW E46 FL 320D --- Daewoo Cielo Executive DOHC 16V
uita-te bine in oglinda, aparentele insala
NWZeu is offline  
Old 07-02-06, 12:40   #306
NOS

Stage 5
 
NOS's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 381
Default

LOOOOOOL

Am trait s-o aud si p-asta... daca ma iau dupa ce scrie aici inseamna ca pot sa ma trag linistit eu cu cei 54 Cp ai Daciei mele berline din '95 contra unui Executiv de 86 Cp... chiar cu sanse mari de a-i da cateva masini distanta (poate in fata mea)
NOS is offline  
Old 09-02-06, 01:08   #307
George_P.
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
George_P.'s Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,393
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DAEWOO]
Default

mda....greu de decis intr-o situatie ca aceasta
unii zic logan...altii cielo
cred ca totul depinde si de gusturile fiecaruia,mandria fiecaruia de a nu avea o dacie si a avea altceva strain dau un ex:acum cateva luni,un var de-al meu avea in calcul Loganul si Kalos....si si-a luat Kalos pt simplul fapt de a nu avea o Dacie,ca ce Dacia e masina v-am zis,orgoliul fiecaruia
eu unu merg pe mana la logan,de cand a aparut mi-a facut cu ochiul si imi place masinuta,nu e cum o cred multi cazan,caruta sau mai stiu eu alte denumiri.
zicea cineva mai sus,posesor de logan,ca intra in curbe cu 110 si totu ok.
nu stiu la ce curbe te referi tu poate d-alea de 10grade,am zis-o imi place f mult loganul,dar 110 intr-o curba cu o masina stoc nu prea e plauzibil.
Aproximeaza macar unpic in grade ce curba la 110 ai luat tu si pe urma mai ne auzim
George_P. is offline  
Old 14-02-06, 03:15   #308
DjRainManFast

Stage 5
 
DjRainManFast's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 981
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
Default

) mai scriu ca poate totusi se mai uita cineva aici...am mai scris in acest topic....vad ca nu a inteles nimeni nimik..era si logic....la modu in care se discuta aici...fiecare cu a lui...deh....pacat de membri care cu adevarat cunosc....Race...respect.....Sebastian pt tine am un respect deosebit chiar daca nu te cunosc k om...normal sa zici ca cielo e mai bun...cu el te-a cunoscut lumea....si e mai bun la capitolul performante....dar nu per general. Restul....eu va inteleg ca va plac masinile...dar sa sariti de la discuti despre desene animate la discuti despre masini e prea mult...mai asteptati putin. Eu am LOGAN.....am mai zis-o o mai zic ...nu are treaba cu performanta...nici nu a fost gandit pt asa ceva......dar o sa pun totusi o cursa cu un loganu.....daca mai fac rost de filmuletz...a filmat un preten de-al meu cu telefonu. O sa pun niste filmulete cu logan..acum...doar asa sa vedeti ca e si putin distractiv nu mai zic nimik...ca se intelege aiurea....apropo...suta chiar o prinde in 13s cum spune constructoru'...dar ca tre sa il inveti bine pana sa resusesti.....Seby respect pt ceea ce ai facut pt cursele din romania....deocamdata pt mine esti un model!!
Attached Files
File Type: 3gp cucuvea_xxx_278.3gp (384.6 KB, 143 views)
File Type: 3gp video000_618.3gp (595.4 KB, 98 views)
File Type: 3gp driftuletz2_166.3gp (168.3 KB, 77 views)
File Type: 3gp v03_27_05_18108_117.3gp (354.6 KB, 64 views)
File Type: 3gp cucu_drive_253.3gp (293.8 KB, 85 views)
__________________
Frate....si cand i-am dat a 2-a si am pus-o de-a latu'....drift nu alta!!!
DjRainManFast is offline  
Old 14-02-06, 08:34   #309
Alfa_band

Stage 5
 
Alfa_band's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,113
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Prietene 13 sec?Cu g-tech am reusit 11.9 !Mai incearca !Presupun ca te refereai la 1.6.
Alfa_band is offline  
Old 14-02-06, 16:49   #310
DjRainManFast

Stage 5
 
DjRainManFast's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 981
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
Default

Nu....m-am referit la 1.4 ....altfel nu mai zicea ca sunt datele date de constructor. Scuza-ma ca te intreb ce e g-tech??
DjRainManFast is offline  
Old 15-02-06, 02:53   #311
SirNenea

Stage 5
 
SirNenea's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,079
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Observator 4tuning]
[DACIA]
Default

pretene eu am un logan de un an si doua luni am 56120km parcursi pana acum cu el la ultima revizie cand am fost cu el sa uitat si la placutele de frana si mia zis ca daca o sa merg tot asa o sa le schimb la 100.000km am mai avut o nova inainte la care iam facut motorul la 300.000km si nu glumesc si ca sa revin la logan e superior cu mult fata de cielo care in cei 11 ani de activitate nu au fost in stare sa bage si ei putina siguranta pe el adica un abs sau un airbag si tot asa dacia a facut-o si trebuie respectata pt asta
de luat sa nu te ei dupa toti copii de aici care ia cielo ca nu e dacie dar scuzatimi cuvintele dar craiova *** e ma nu tot in romania asa ca dupa mine alege loganul a si sa nu uit eu al un consum mixt la el de 7.1 si e motorul de 1.6 si credetima ca nu sunt vreun tocilar la volan
__________________
NU FURAȚI, GUVERNUL URĂȘTE COMPETIȚIA!!!


SirNenea is offline  
Old 15-02-06, 11:07   #312
Alfa_band

Stage 5
 
Alfa_band's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,113
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

E un aparat cu , care masori 0-100km/h gurile distanta de franare etc.
Alfa_band is offline  
Old 15-02-06, 11:27   #313
maryo

Stage 5
 
maryo's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,480
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Se poate scoate timp mai buni fata de cel dat de fabricant-am reusit la majoritatea masinilor mele!
maryo is offline  
Old 15-02-06, 12:10   #314
DjRainManFast

Stage 5
 
DjRainManFast's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 981
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
Default

Si de unde pot lua si eu un astfel de aparat? cam cat costa? Eu nu cred ca poti scoate timpi mai buni ca aia dati de constructor......daca ar fi asa...ei dc nu s-ar lauda? Si sa zicem k poate la unele scoti...dar u cat vrei mai mult din motor de 1.4 75Cp si aerodinamica de *** ??? Eu zic ca 13s e destul de bine......si pt ce a fost conceputa masina ..nici nu cred ca e nevoie de mai bine. Am vazut mai sus in post...k are 56 000 cu loganu si nu i a schimbat placutele eu le am schimbat la 17 000 dar am forjat o rau de tot......dar cat de incet sa mergi ...sa zici k te tin 100 000 aberezi rau de tot....majoritatea schimba placutele la logan la 25000-30000.......acum hai sa nu o facem super masina...k nu e...e net superioara cielo...dar nici un model automobilistic nu e!!!
DjRainManFast is offline  
Old 15-02-06, 13:29   #315
Alfa_band

Stage 5
 
Alfa_band's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,113
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Habar nu am eu am folosit atunci g-techul lui Hondaru care era atunci la 200sx.Am inteles ca 13 s pe 1.4 eu am crezut ca zici de 1.6 !
Alfa_band is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -