Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 04-08-05, 17:38   #151
Calimero2003

Stage 5
 
Calimero2003's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 853
Default

Ma uit de mult pe acest forum si am constatat ca majoritatea aveti 15-16-17ani.Ce nu inteleg eu este faptu cum de stiti voi asa de bine care e mai buna cand habar nu aveti ce ie aia masina.Cel mai interesant lucru ar fi sa intrebati pe cineva care are ambele masini care este mai tare.Eu cunosc pe cineva care are ambele masini si cred ca multi din craiova il cunosc \"SSM\".L-am intrebat si eu care este dupa parerea lui mai \"tare\" si raspunsul lui a fost urmatorul : \"Desi sunt mai atasat de Cielo,acesta nu are nici o sansa in fata Loganului....\". Asa ca daca un fan inrait \"Cielo\" a recunoscut ......... se intelege totul.Si ca sa nu mai existe neclaritati baiatu a fost si pilot de raliuri si le are bine de tot cu \"volanu\".Si apropo Cielo fara sa supar pe nimeni dar cred ca e cel mai tapan Cielo din Craiova la motor.Apropo motorul este DOHC 16V 1,5l full(e adusa din Germania si are ABS,Air-Bag,etc...si are si filtru sport,catalizator scos,toba sport,etc...)Loganul e modelul ala full si are filtru sport si toba sport.De fapt s-a vazut si la craiova ce sanse a avut Cielo in fata Loganului.Nu sunt fan Logan,dar asta e adevarul.....Loganul 1.6 bate Cielo 16V,1.5.Si cu asta am incheiat.
__________________
E46 323 Turbo - Horsepower Freaks
"I hope you're not going to be an irresponsible driver.
"This thing is scary.
"This thing is serious.
"This thing is fucking sonofabitch.
Calimero2003 is offline  
Old 04-08-05, 22:58   #152
Skma

Stage 5
 
Skma's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,212
Member of:
[Opel]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Aici te contrazic flagrant sunt multi pe forumul asta si aici nu vorbesc de mine care stiu foarte multe despre masini despre tine nu stiu cate stii asa ca eu cred ca ar trebui sa fii mai rezervat cand faci niste afirmatii
__________________
::ex: Opel Vectra A 2.0 8v TURBO - Meqasquirt 2 Stand Alone Management:: Proiect AS Tuning ::
Opel Astra G 1.6 16V in progress
Skma is offline  
Old 05-08-05, 12:42   #153
great_snoopy

Stage 1
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 16
Default

1).
http://www.hotnews.ro/articol_28394-...-in-Franta.htm

2).
Loganul are echipamente mai noi si mai multe dotari decit cielo. Daca asta te intereseaza, well atunci iti iei logan.
Pe de alta parte insa, iata ca horror stories despre logan tot continua sa apara, in vreme ce cielo a fost destul de ok in toti acesti ani. Si cu toate
ca tehnologia din cielo este mai veche, cel putin este o tehnologie suficient de stabila si care nu a dat prea multe batai de cap de-a lungul timpului - in vreme ce la logan (la fel ca la dacia nova sau la supernova) problemele abia incep sa apara. De ce ? Pentru ca e dacia, pentru ca trebuie sa scoata o masina cu un nivel oarecare de dotari la cel mai mic pret posibil - insa pentru ca sa se ajunga la pretul ala s-au facut diverse sacrificii ori la componente ori la durata alocata de producator pentru simulari si testari - iar astea in general costa foarte mult.
Cineva vorbea aici despre fiabilitate si ce s-ar intimpla cu loganul la 30k km. Ei bine, aseara am mers cu unul care avea 28k km, si deja se auzea
foarte distinct ca incheieturile nu o mai tineau cum trebuie : am fost intimpinat de arhicunoscutul scirtiit de dacie berlina veche. E adevarat ca era vorba de o masina muncita ( era un taxi ) insa TOTUSI la 30k km sa inceapa sa scirtiie este absolut inadmisibil. Sint de acord ca si cea mai de rahat masina poti sa o tii ca in palma si sa faci 100k km cu ea si sa fie ca in prima zi... dar oricit de ieftina ar fi masina totusi nu mi se pare normal
sa trebuiasca sa merg doar cu 40km pe ora, sa ocolesc cu atentie toate denivelarile de pe drum, etc doar ca sa ma pot lauda ca la 30k km masina
nu scrirtiie si zdrangane din toate incheieturile. O masina de genul asta (ieftina) este doar un obiect - tragi de el cum poti ca sa iti faci treaba, ca
de-asta l-ai luat - si nu ca sa te lauzi in fata pensionarilor posesori de skoda dacia 1100 din bloc ca tu ai masina \"moderna\" cu computer de bord.
Ah, daca ai o masina mai faina, sau chiar si una veche, ieftina (dacie, trabant, etc) in care ai investit bani si/sau timp sa o prepari si sa o aranjezi, ei bine atunci se justifica sa o menajezi, dar altfel .. ba. Si abia in conditiile astea se va vedea care masina e mai fiabila. Pina una alta am mers cu taxiuri cielo ce aveau la bord mult peste 30k km si nu zdranganeau sau scirtiiau din incheieturi. Cielo o fi el batrin, dar e mai matur... logan mai are pina acolo. Deocamdata e la rolul gafeor sef si
obiect de inspiratie pentru unii care si-au luat logan si se cred stapinii soselelor sau posesori ai cine stie carei supertehnologii cind in realitate nu e decit un crap ieftin renault.

Si eu am avut de curind dilema asta cu logan vs. cielo si in final am considerat ca mai bine imi bag banii intr-o masina fara pretentii dar \"dovedita\" decit in rezultatul experimentelor dacia-renault. Si asta cu toate ca cieloul de acum nu mai e cum era cindva (si sint de acord cu asta).
Nu am incredere in experimentele dacia-renault si poate ca abia urmatorul model major dupa logan sa imi induca suficienta incredere incit sa ma risc... dar dupa tot ce am aflat/vazut in ultima vreme despre logan si mai ales vazind loganistii din ziua de azi - o generatie proaspata a daciotilor ce pina mai acum citiva ani isi dezasamblau cu mindrie masina in fata blocului ca sa ii curete motorul - ei bine... cred ca de fapt nu vreau sa ajung vreodata sa fiu unul din specia asta.

O zi buna la toata lumea
great_snoopy is offline  
Old 05-08-05, 13:49   #154
Race

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 878
Default

Am vazut la televizor testul ala.Nu stiu ce au vrut sa demonstreze cu el,insa de fiecare data au rotit masina la final intr-un mod ce parea vroit.Si cauciucurile nu au iesit de pe jante decat la ultimul test.Ei au facut mai multe cu viteze din ce in ce mai mari.Tot ce au reusit sa demonstreze dupa parerea mea e ca Loganul nu e bun de drifturi...dar nici nu ma asteptam sa fie.In viata reala n-o sa te invarti cu masina pe asfalt de 3 ori consecutiv ca sa ai problema asta.
Cielo cand a aparut a fost o masina deja depasita (parca prin '93 a aparut,bazat pe Kadett din '87),si pe care s-a cerut un pret destul de mare,evident ca n-a fost nici o valva.Loganul e prea ieftin si ofera prea mult pentru banii lui,de aia se face atata caz.Pentru un om care vrea masina de oras pentru ca are deja o limuzina pentru mers in afara,nu se prea justifica inca 50% din pret pentru un Polo de exemplu.Este un concurent redutabil pentru orice masina de clasa mica,pentru ca face parte din clasa compacta,si totusi e mai ieftin.
Scartait poate aparea la orice masina daca ai ghinion,inclusiv la cele premium.Statistic vorbind,apar mai multe la Dacia,mai putine la Renault,si mai putine la Ford,si mai putine la VW,si mai putine la BMW etc.Daca ai ghinion insa,poti avea si BMW cu \"greierasi\".Recomand www.carsurvey.org pentru pareri de la proprietari despre diferite marci.
Nu exista o clasa aparte a Loganistilor dupa cum crezi tu,asta e doar un complex pe care il ai pentru ca ai avut de ales si ai facut alegerea mai proasta.
Race is offline  
Old 05-08-05, 13:58   #155
great_snoopy

Stage 1
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 16
Default

Sint fericit cu alegerea mea,deci no complex Cit despre clasa loganistilor... este foarte vizibila si pe strada, si pe forum

Toate bune& weekend placut.
great_snoopy is offline  
Old 05-08-05, 20:57   #156
Calimero2003

Stage 5
 
Calimero2003's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 853
Default

Salutare,numele meu este Sorin(SSM) si la rugaminte prietenului meu am intrat si eu pe forum si am citit mai tot ce este pe aicea,din pacate trebuie sa va contrazic pe mai toti de pe aicea desi si eu sunt un fan Cielo.Desi stiu ca multi nu o sa fie de acord cu mine,asta e,Loganul din pacate bate Cielo in foarte multe capitole si daca imi dati voi o sa le si enumar:
1.Consumul de carburant(aicea nu trebuie sa mai argumentez pt ca orice posesor de Cielo stie asta)
2.Siguranta pasagerilor -Cielo este prevazut cu maxim 1 air-bag (varianta GLX- varianta care nu s-a comercializat niciodata in Romania,iar acest air-bag nu se deschide decat daca centura de siguranta este pusa,si este situat in dreptul soferului.Tot la aceasta varianta se mai gaseste si ABS`ul care din pacate este dotat doar cu 2 repartitoare de presiune \"fata-spate\" =>Logan 2 air-bag foarte performante + ABS cu 4 repartitoare de presiune pt fiecare roata in parte cate unu.)Si nu in ultimul rand cielo nu a fost testat din punct de vede al sigurantei nicaieri in Europa(celputin eu nu am gasit nimic(si am cautat).
3.Tehnologie net superioara pt Logan.
4.Motorizare net superioara pt Logan - Logan 1.6L=90 HP,Cielo 1.5L 16v=86HP
5.Spatiu interior sensibil mai mare la Logan.
Pt. Cielo:
1.Tinuta de drum mai buna (numai daca la Logan nu s-au schimbat arcurile originale cu cele de la Proiect AM care nu sunt f.scumpe ~ 130E)
2.Masina este ceva mai robusta decat Loganu (desi are un mare defect - dupa o anumita perioada de exploatare Cielo prezinta fisuri mari pe lonjeroane in dreptul baiparbriz - sa nu spuneti ca nu stiti acest lucru care se manifesta la toata gama Daewoo)
Cam astea sunt plusurile si minusurile dupa parerea mea.Nu am loat in calcul fiabilitatea masinilor pt ca acest lucru nu este posibil inca,deoarece Loganul este aparut recent(si nu are rost o comparatie pt ca se stie bine ce probleme au avut coreenii cu Cielo in primi ani 93-`94,cand fabricarea masini a fost intrerupta un an din aceasta cauza,desi Cielo este o masina copiata in proportie de 95% dupa Opel Kadet.)Nici subiectul tunning nu l-am loat in calcul din acelasi modiv desi poate castigator ar fi iesit Loganul pt ca la scurta durata de la aparitie deja s-a realizat un tunning profesionist.Cam asta am avut de spus.Ce vreau eu sa va rog sa nu mi-o loati in nume de rau dar asta este parerea mea desi sunt un fan mai mare Cielo decat Logan dar asta este adevarul din punctul meu de vedere,si ce as mai vre daca se poate sa posteze numai persoanele care au habar de masini si mai ales de cele in cauza.Si nu in ultimul rand fara pusti de 15-16-17 ani care sunt experti.Numai bine.
Calimero2003 is offline  
Old 06-08-05, 10:09   #157
Infiniti G35 Tuner

Stage 2
 
Infiniti G35 Tuner's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 39
Default

Cielo Executiv.Fara discutie.
Infiniti G35 Tuner is offline  
Old 07-08-05, 02:38   #158
X-TaZzY

Stage 3
 
X-TaZzY's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 75
Default ...

cred ca logan ... totushi e model nou... bine... la aspect bate cielo 100% ... dar logan e mai nou si nush ... e totushi renault ... nu daewoo... ashtept sa imi sara lumea`n cap acum
__________________
Gama variata de masini. Pentru contact Y!M ID: icstazzy sau andrei.swat2000@gmail.com
X-TaZzY is offline  
Old 07-08-05, 12:05   #159
V8_rulezzz

Stage 2
 
Join Date: May 2005
Posts: 65
Default

100%CIELO EXECUTIVE
V8_rulezzz is offline  
Old 07-08-05, 14:10   #160
RA_2fast4u
Ford Driver

Stage 5
 
RA_2fast4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 2,611
Member of:
[FORD]
[FOTO]
Default

parerea mea:logan....nu zik si eu am fost fan cielo cand era si el inca un concept \"tanar' dar deja i-a trecut timpul si imaginea si tehnologiile de pe el sunt prea uzate.

am vazut pe forum foarte multe opinii de genu \"loganu ia cielo\" \"cielo ia loganu\"....voi v-ati interesat cat de putin de ceea ce inseamna conceptul logan? inseamna MASINA DE FAMILIE care NU se adreseaza tinerilor nelinistiti care vor sa lase urme pe sosea si care vreau sa faca liniutze! chiar cei de la daci daca nu ma insel au spus ca LOGANUL NU ESTE ADRESAT TINERILOR, insa pentru acestia ramane solenza si se vorbea ca va aparea o varianta de 100 si ceva hp(motor de 1.6 16v) la partea de cum merge fiecare masin anu ma bag pentru ca nu sunt in masura(desi am condus si eu un logan). ce ar fii daca loganul nu ar fi dacia? ar fi produs de oricare alta marca de masini! raspund tot eu:ar fi cea mai senzationala masina(poate ca ar fi buna si la liniutze) -ca sa nu se confunde: sa fie aceeasi masina, adika identica! dar asta este conceptia romanului, pe undeva asa gandim si de romania, dara sa nu deviem de la subiect. sa nu credeti ca sunt fan logan, chiar a trebuit sa aleg dintre logan si o masina straina si nu am ales loganul...dc? pentru ca pe masina aceea straina am dat(ma rog nu e parintii mei) 12 000 eu. de banii astia puteam sa luam 2 loganuri, si sunt sigur ca dc dispuneam de o suma de vreo 8-9 000 de euro sigur luam logan.

cielo a fost la vreamea lui ceva asemanator loganului de acuma. masina romanului care vroia O MASINA DE FAMILIE buna la un pret rezonabil.
care sunt \"argumentele\" cele mai puternice de pe aicea pentru cielo? din catea am citit ar fi la unii siguranta(fratilor loganul a luat 3 stele la EuroNCAP vezi https://www.4tuning.ro/forum/viewtopi...=228303#228303 am postat acolo cu mai multe informatii) cate stele credeti ca ar lua cielo la EuroNCAP. auzi are tabla mai rigida... si bunica-mea tot asa ar fi zis, ce ii perna aia care se umfla ca numai te lovesti mai rau in ea! asta e una alta e aspectul...aicea tine mult de gusturi, dar cand v-ati utat ultima data atent la amble masini....cielo arata foarte bine...pentru vremea lui...dar sa trecem peste asta ca o sa imi sariti in cap. am mai citit ca lumea nu e multumita de logan....eu inca nu am auzit oameni care sa zica ca nu sunt multumiti de ea...chiar la inceput am auzit mai multi nemultumiti ca acuma dar oamenii s-au lamurit de ce poate masina si acuma s-au calmat, nu zik au fost cazuri izolate in care masina a avut probleme, dar asa nu e ceva iesit din comun!

acuma o sa va luati de mine ca am 16 ani si ca nu sunt in masura sa vorbesc....de ce? credeti ca noi nu puetem sa ne interesam sa vedem sa comparam? e drept nu pot sa zik eu uite loganu se conduce mai bine ca cielo, din motive prea bine cunoscute....insa multi dintre voi sunt in aceeasi situatie! adika cati de aicea au condus(mai mult de 10 km!!!!) un logan si un cielo...putini...dar ma rog....
RA_2fast4u is offline  
Old 09-08-05, 01:59   #161
HolySoul

Stage 5
 
HolySoul's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 921
Member of:
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Calimero2003 ///
prietenu tau nu putea sa intre sa posteze ca \"guest\" ?
de unde stiu eu ca n-ai postat tu si pretinzi ca esti el ?

90 cai din motor de 1.6 nu este o performanta .. masini de cilindreea asta au de obicei peste 100 cai (megane are 115 cai )
86 cai din motoru de 1.5 la cielo e ok .. daca aveau si ei un motor de 1.6 sigur trecea de 90 cai
n-am sa spun acum ca cielo arata mai bine sau mai rau ca loganul.. ce pot spune este ca cielo este mai aerodinamica si ca cielo are centrul de greutate
mult mai jos.
Suspensia mai rigida nu e un defect la mine suspensia e pietroi si-s multumit de ea chiar daca ma doare fundu la gropi (dar sunt subiectiv mie-mi place sa merg cu 150 pe curbe )
Intradevar la spatiu interior sta mai bine loganul dar asta nu inseamna ca este spatiu mai mare si pentru pasagerii spate .
Nu vad ce-s asa performante airbagurile la LOGAN !? se deschid la o secunda dupa impact eu nu vad din asta performanta .
Siguranta in Logan ? toti pasagerii au avut de suferit cand s-o facut testul ba unu o dat cu capu de stalp , ba la unu i s-au rupt genunchii , ba aia din spate au lovit cu capu in geamurile laterale (am vazut testul la TV si stiu ce spun manechinele alea erau cam traumatizate)

Logan se vrea a fi o masina universala dar si ieftina , un fel de SUV pentru romani .. mare .. sa inspire siguranta , cu portbagaj mare sa incapa porcu in el .. etc.
Argumente de genu ca Logan abia o iesit pe piata si deja a fost tunat nush daca isi au rostu ... tuningu era inexistent in romania cand a fost lansat cielo .
Nu-s fan cielo dar cunosc multa lume care si-a cumparat logan si au fost total nemultumiti de el (la mine in oras le mananca ulei si li s-a propus sa le segmenteze motoru .. nush nu mi se pare corect sa le dea motor nou daca alea is proaste din fabrica)
inca un minus pentru logan : designul .. daca stau in spatele la un Logan in primu rand nu prea observ cand se aprind stopurile , in al doilea rand nu se vad pozitiile de la departare (ele fiind prea sus si prea mici )
si nici nu mai ai vizibilitate .. parca ai avea o duba in fata .
ABS-ul de pe logan am auzit ca-i jalnic , masina avand o distanta de franare destul de mare .. de cate ori am logan in spatele meu sau o dacie berlina evit sa calc frana si incerc sa stau cat mai departe de ei erau sa intre in mine de multe ori .. eu abia pun frana si in spate ai vad cum scartaie si derapeaza chinuindu-se sa-si opreasca masinile ... oricum daca se stiu cu franele asa proaste nu pricep de ce nu pastreaza distanta regulamentara .
Daca Logan era o masina performanta nu mergeau toti posesorii cu 60-70 la ora in afara localitatilor si cu 40 in localitate.
Cielo am vazut mergand si cu 180 la ora Logan am vazut maxim cu 140 .
mai scria unu pe forum pe aici ca el ia curbele cu 180 cu Loganu .
Romania ... Trezeste-te !
__________________
VW Passat 1.9 TDI
Nissan 350Z
HolySoul is offline  
Old 09-08-05, 02:07   #162
HolySoul

Stage 5
 
HolySoul's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 921
Member of:
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

2fast4u ... Ai ales tu pentru parintii tai sau cum vine asta ?

Daca parintii tai au ales o masina straina SH asculta-i si cinsteste-i caci asa scrie intr-o carte care probabil n-ai citit-o.
Probabil ei sunt mai destepti ca tine
Nu trebuie sa conduc ambele masini ca sa fiu mai in domeniu ca tine .. daca am condus numai 1 si ajunge esti de acord ?
Plus poate am vrut sa cumpar Logan si nu mi-o dat destule argumente dealerii .Inca ceva cei care au permis sigur sunt mai in masura sa-si dea cu parerea .. stii de ce?
Poate dam de loganuri in trafic si le vedem cum stau pe curbe , cum franeaza , vedem cum e sa depasesti un logan sau un cielo .
Daca un cielo il simt cand accelereaza si vreau sa-l depasesc loganu ... chiar nu-l simt .. pur si simplu merge constant .

Eu pur si simplu nu va inteleg .. cand e vb de TICO si Matiz coreeni sunt foarte buni alea is super masini iar cielo e super rht .

Eu de banii astia as alege Chevrolet Matiz
Am vazut si sonorizarea din fabrica de pe logan si e jalnica.
mai bine deloc decat sa ma incurce cu prostiile alea.
HolySoul is offline  
Old 09-08-05, 02:25   #163
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"HolySoul\"
.Inca ceva cei care au permis sigur sunt mai in masura sa-si dea cu parerea .. stii de ce?
Poate dam de loganuri in trafic si le vedem cum stau pe curbe , cum franeaza , vedem cum e sa depasesti un logan sau un cielo .
Daca un cielo il simt cand accelereaza si vreau sa-l depasesc loganu ... chiar nu-l simt .. pur si simplu merge constant .
Mai taci ma din gura , tu auzi ce scoti pe muflexul ala stramb ?
\"Inca ceva cei care au permis sigur sunt mai in masura sa-si dea cu parerea .. stii de ce?
Poate dam de loganuri in trafic si le vedem cum stau pe curbe , cum franeaza , vedem cum e sa depasesti un logan sau un cielo .\"
din dreapta nu poti sa vezi cum sta loganu pe curbe ? nu vezi cum depasesti cielo / logan si alalalla ?
frate .. mai lasa lumea sa vbeasca .. chit ca au 16 ani chit ca au 29 de ani ..
bici ...
tare as vrea sa am ocazia sa conduc un logan .. ca cielo am condus deja ....
ca vad ca te iei de astia mici fara permis ..
dupa aia ce-o sa mai zici ma ?
atunci o sa am voie sa ma dau cu parerea ma zeule ?
god , cat de penal esti ..
__________________
EvLSant0S is offline  
Old 09-08-05, 08:44   #164
RA_2fast4u
Ford Driver

Stage 5
 
RA_2fast4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 2,611
Member of:
[FORD]
[FOTO]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"HolySoul\"
2fast4u ... Ai ales tu pentru parintii tai sau cum vine asta ?

Daca parintii tai au ales o masina straina SH asculta-i si cinsteste-i caci asa scrie intr-o carte care probabil n-ai citit-o.
Probabil ei sunt mai destepti ca tine
Nu trebuie sa conduc ambele masini ca sa fiu mai in domeniu ca tine .. daca am condus numai 1 si ajunge esti de acord ?
Plus poate am vrut sa cumpar Logan si nu mi-o dat destule argumente dealerii .Inca ceva cei care au permis sigur sunt mai in masura sa-si dea cu parerea .. stii de ce?
Poate dam de loganuri in trafic si le vedem cum stau pe curbe , cum franeaza , vedem cum e sa depasesti un logan sau un cielo .
Daca un cielo il simt cand accelereaza si vreau sa-l depasesc loganu ... chiar nu-l simt .. pur si simplu merge constant .

Eu pur si simplu nu va inteleg .. cand e vb de TICO si Matiz coreeni sunt foarte buni alea is super masini iar cielo e super rht .

Eu de banii astia as alege Chevrolet Matiz
Am vazut si sonorizarea din fabrica de pe logan si e jalnica.
mai bine deloc decat sa ma incurce cu prostiile alea.
da eu am ales masina pt parinti pentru ca eu sunt mai in domeniu si am mai spus odata dc am ales masina aia straina, dar vad ca trebuie sa repet>>>pentru ca dispuneam bani cat pentru 2 loganuri!!!parerea mea sincera e ca daca dispui de mai mult de 9000-10000 EU trebuie sa fi frayer sa iti iei logan da dc nu ia-ti logan romanule ca nu ai nevoie sa te dai mare cu el pe la 180!!!
si intrebare noi(astia mici si frayeri) nu pot sa vada cum \"cum stau pe curbe , cum franeaza\" nu noi nu ne dam seama stai linistit
si tu asa iti cumperi masina?te duki si daca nu iti convine ce zike dealer-ul nu iti iei? auzi cauta undeva unde ii dealer o femeie buna si sa vezi cum iti cumperi masina(fie ea si tico-apropo detest masina aia!!!! )
Quote:
Originally Posted by \"EvLSant0S\"
Mai taci ma din gura , tu auzi ce scoti pe muflexul ala stramb ?
\"Inca ceva cei care au permis sigur sunt mai in masura sa-si dea cu parerea .. stii de ce?
Poate dam de loganuri in trafic si le vedem cum stau pe curbe , cum franeaza , vedem cum e sa depasesti un logan sau un cielo .\"
din dreapta nu poti sa vezi cum sta loganu pe curbe ? nu vezi cum depasesti cielo / logan si alalalla ?
frate .. mai lasa lumea sa vbeasca .. chit ca au 16 ani chit ca au 29 de ani ..
bici ... Rolling Eyes
tare as vrea sa am ocazia sa conduc un logan .. ca cielo am condus deja ....
ca vad ca te iei de astia mici fara permis ..
dupa aia ce-o sa mai zici ma ?
atunci o sa am voie sa ma dau cu parerea ma zeule ?
god , cat de penal esti .. Rolling Eyes
RA_2fast4u is offline  
Old 09-08-05, 11:35   #165
shadow

Presedinte AfterDark Racing

Stage 5
 
shadow's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,876
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"RA_2fast4u\"
acuma o sa va luati de mine ca am 16 ani si ca nu sunt in masura sa vorbesc....de ce? credeti ca noi nu puetem sa ne interesam sa vedem sa comparam? e drept nu pot sa zik eu uite loganu se conduce mai bine ca cielo, din motive prea bine cunoscute....insa multi dintre voi sunt in aceeasi situatie! adika cati de aicea au condus(mai mult de 10 km!!!!) un logan si un cielo...putini...dar ma rog....
K!!!
Daca o sa intri la Membrii ADR o sa vezi ca noi avem in club cateva Loganuri si cateva Cielo-uri!!!
Si oameni astia au condus masinile MULT mai mult de 10km si pana si cei care au Loganuri au recunoscut ca la o liniutza Cielo castiga!!!
Nu stiu cati dintre toti cei care isi expun parerile aici chiar au facut o liniutza Cielo vs. Logan si va rog nu incepeti cu faze de genul: \"eram la un stop langa un Cielo/Logan si am turat motorul si..........\"
__________________
De vanzare: Honda Civic Type R FN2 2.0 i-VTEC: https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...ml#post3673736

shadow is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -