Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 21-02-07, 22:01   #916
Bmw_E30dak

Stage 5
 
Bmw_E30dak's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,156
Member of:
[Opel]
Default Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive

Quote:
Originally Posted by HemiV8 View Post
am spus doar ca loganul e cu mult peste cielo...daca tu consideri cielo o masina pe masura loganului as fi bucuros sa vad argumentele pe care le aduci in favoarea lui cielo...nu am de mult timp carnet dar sa stii ca se poate conduce si fara carnet

fiabilitatea ,rezistenta motorului,tinuta la drum sincer ma simt mai bine in cielo decat in logan(sicriu pe 4 roti) si la || din cate imi aduc eu aminte nu prea am vazut logan peste cielo ...
Bmw_E30dak is offline  
Old 21-02-07, 22:03   #917
Bmw_E30dak

Stage 5
 
Bmw_E30dak's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,156
Member of:
[Opel]
Default Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive

Quote:
Originally Posted by HemiV8 View Post
cu urmatoarea ocazie fac si filmulet...am doar o poza momentan care probabil nu va fi luata drept autentica ca e si normal...si 200 da atingi cu loganu...am fost pe autobahn cu un "nebun" si te asigur ca si dacia e in stare de asemenea viteze...si inca ceva in legatura cu cielo care m-a stresat tot timpul de la aparitia acestei masinutze-numai in romania e iubita ca in rest cine aude de cielo fuge ca de dracu ))))))))...stiu suntem speciali )

de poze q cielo la 200 sunt satul pana peste cap asa q logan am vazut decat pana la 180 -185 atat si a ajuns pana acolo cu greu...

nici nu ai luat permisul bine si deja iti cauti moartea q ochii sincer ...
Bmw_E30dak is offline  
Old 21-02-07, 22:10   #918
siadimet

Stage 5
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 543
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive

Quote:
Originally Posted by eko_squad_2006 View Post
fiabilitatea ,rezistenta motorului,tinuta la drum sincer ma simt mai bine in cielo decat in logan(sicriu pe 4 roti) si la || din cate imi aduc eu aminte nu prea am vazut logan peste cielo ...
la liniute pe mine cu loganul m-au batut putine masini la grupa mea.cauta prin arhiva curselor din 2006 un logan verde-negru sa vezi cum merge.si pana acum nu m-a intrecut nici un cielo din cele cu care m-am dat.si in 2006 am ratat doar legala de 1 mai de la mare,in rest am fost la toate.
siadimet is offline  
Old 21-02-07, 22:11   #919
dogy_10
VW Driver

Stage 5
 
dogy_10's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,362
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[VW]
Default Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive

la comparatii....mai citeste revistele de specialitate....lognul a fost la toate comparatiile peste cielo, sicriu pe 4 roti???..........uitete cu cateva pagini mi in urma la un crash test cu cielo....si vb dupa
__________________
... fara bling bling .. fara pepsi cola pe parbriz
dogy_10 is offline  
Old 21-02-07, 22:19   #920
HemiV8

Stage 1
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 15
Default Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive

Quote:
Originally Posted by eko_squad_2006 View Post
de poze q cielo la 200 sunt satul pana peste cap asa q logan am vazut decat pana la 180 -185 atat si a ajuns pana acolo cu greu...

nici nu ai luat permisul bine si deja iti cauti moartea q ochii sincer ...
Nu caut moartea cu ochii ca pt viteza nu o sa imi iau un logan stai lin...dar am zis ce poate si un logan in comparatie cu un cielo mult laudat fara rost
HemiV8 is offline  
Old 21-02-07, 22:48   #921
DYEGO

Stage 3
 
DYEGO's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 82
Exclamation Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive

oameni buni astea nu sunt masini de liniutze... iar ca sa le aduci intr-o stare buna de curse tre sa bagi bani frumoshi.. fara sup dar am mers cu logan le 170KMH si nici nu vreau sa imi aduc aminte...
DYEGO is offline  
Old 21-02-07, 22:49   #922
Bmw_E30dak

Stage 5
 
Bmw_E30dak's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,156
Member of:
[Opel]
Default Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive

Quote:
Originally Posted by DYEGO View Post
oameni buni astea nu sunt masini de liniutze... iar ca sa le aduci intr-o stare buna de curse tre sa bagi bani frumoshi.. fara sup dar am mers cu logan le 170KMH si nici nu vreau sa imi aduc aminte...


incearca si q un cielo si sa ne zici pe urma...
Bmw_E30dak is offline  
Old 22-02-07, 11:14   #923
DeJax

Stage 3
 
DeJax's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 130
Member of:
[Xtreme Club Emotion]
[DACIA]
Default Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive

deci.... prea multe aberatii.... se vorbeste aiurea...ba loganul ia 200 ba cielo...totusi nu cred k ia nici unul...din poze se pot face multe... vreau un film...sa le vad pe aman2... io mai mult de 185 nu am putut sa ii dau loganului... nu vreau sa laud nici o masina... si nu vreau sa zic k una e mai buna k cealalta... ar trebui k fiecare sa ia si sa vada + urile si - urile... vorbiti prea mult si inutil... fiecare isi va mentine parerea... nu se va ajunge la nimic... fiecare isi va lauda masina...
__________________
Dacia Logan by Renault (Ambition) 1.6 MPI
DeJax is offline  
Old 22-02-07, 11:15   #924
The_Mask

Stage 5
 
The_Mask's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 868
Default Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive

In picaj ai prins 200km/h nu? sau in NFS? Nici asta de 16v nu fuge cu 200 si tu zici ca golanu tau a mers, esti penibil!
The_Mask is offline  
Old 22-02-07, 14:19   #925
shadow

Presedinte AfterDark Racing

Stage 5
 
shadow's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,876
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive

Loganul nu are forma aerodinamica si puterea necesara ca sa poata ajunge la viteza asta. Loganul nu a fost gandit pt vitezele astea,de la 160km/h in sus este extrem de instabila.
Cielo are o forma mult mai permisiva, si o tinuta de drum mai buna, centru de greutate mai jos.
La dotari Loganul probabil este superior Cielo-ului, dar motorul este mult mai fiabil, MULT mai ieftin de intretinut... si parerea mea, intre aceste 2 masini STOCK, Cielo castiga.
__________________
De vanzare: Honda Civic Type R FN2 2.0 i-VTEC: https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...ml#post3673736

shadow is offline  
Old 22-02-07, 14:27   #926
DeJax

Stage 3
 
DeJax's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 130
Member of:
[Xtreme Club Emotion]
[DACIA]
Default Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive

Quote:
Originally Posted by The_Mask View Post
In picaj ai prins 200km/h nu? sau in NFS? Nici asta de 16v nu fuge cu 200 si tu zici ca golanu tau a mers, esti penibil!
dupa cum ziceam ... nimeni nu va crede.... nici macar eu kre am logan 1.6(aceeasi chesti o zis si la posesorii de cielo...nici ala nu e mai sus de logan) ... asa k cel mai bine va potoliti...
DeJax is offline  
Old 22-02-07, 18:36   #927
L3on

Stage 4
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 208
Default Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive

Fratilor tin un pariu cu logan dci ca iau 175 la ora pe autostrada...cine nu ma crede vine cu mine si plateste...cred ca 1.6 poate ajunge la 200 din moment ce caruta mea stock ia 175.
L3on is offline  
Old 22-02-07, 20:18   #928
bano

Stage 5
 
bano's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 474
Cool Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive

cine a facut topicu trebuia sa puna cu vot sa vedem diferenta , copii dativa jos din bmw ca santeti an logan terminati cu 200 cu 87 de cai amarati fiecare masina are + - cu o suspensie se schimba treaba daca vreti masina de viteza luativa alta
eu zic sa Inchideti topicu ca nu se ajunge la nici o concluzie.
bano is offline  
Old 23-02-07, 00:03   #929
BASU

Stage 5
 
BASU's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,503
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive

vad ca fiecare "fan" isi sustine masina... ambele au avanataje si dezavantaje
pacat ca nu va puteti spune parerea fara sa faceti offtopic si fara sa va certati.
BASU is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -