Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 02-06-05, 11:05   #76
Race

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 878
Default

Sa clarificam niste lucruri:
1.NU sunt posesor de Logan,nici nu am de gand sa-mi cumpar vreodata,nu am nici o ruda/prieten care are sau are de gand sa-si ia.Parerea mea e pur obiectiva,bazata pe ce am vazut cu ochii mei si citit in reviste de specialitate.
2.NU sunt fan Renault,si nici nu cred ca e cineva in afara de faptul ca se refera la echipa de Formula 1.Poti fi fan BMW,Ferrari,Aston Martin...cu Renault,Opel,Ford etc. te multumesti ca n-ai bani de altele (ma rog Ford are o exceptie,ei produc Ford GT,dar e pt SUA).

Trecand peste Logan vs Cielo,vedeti si voi preturi la Clio Symbol,Hyundai Accent,Fiat Albea,inclusiv Kalos si Lacetti.Nu cu mult mai scumpe,insa toate ofera mult mai mult decat Cielo.La un Logan vs oricare dintre ele ar avea sens polemica,insa Cielo e pur si simplu depasit de situatie ! E inadmisibil sa vinzi azi o masina asa de proasta la un asemenea pret.
Race is offline  
Old 04-06-05, 00:06   #77
LEXUS

Stage 5
 
LEXUS's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 631
Default

kalos si lacetti n-au ce cauta aici..mai ales lacetti...
asta e..o fi inadmisibil..dar si loganul este inadmisibil de scump...parerea mea..cu toata tehnologia lui noua..
__________________
Is it \'cause they like my gangsta walk..Is it \'cause they like my gangsta talk...Is it cause they like my handsome face...Is it cause they like my gangsta way...PICTURE ME ROLLIN\'
LEXUS is offline  
Old 04-06-05, 08:52   #78
Cyber_cat

Stock
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 4
Default

Eu unul tot pe un Logan as merge .....
Am un Logan de 1.4 si am facut un Cielo GLE pe care bineinteles k l-am facut la o lungime de masina lejer. Inca nu am reusit sa vad ce poate si un Executive dar totusi ala cred k s-ar putea sa ma arda ....
Oricum cel de 1.6 il face sigur dupa cum s-a miscat GLE ala....
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	logan__4__1__114.jpg
Views:	282
Size:	97.2 KB
ID:	29358  
Cyber_cat is offline  
Old 04-06-05, 09:42   #79
LEXUS

Stage 5
 
LEXUS's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 631
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Cyber_cat\"
Am un Logan de 1.4 si am facut un Cielo GLE pe care bineinteles k l-am facut la o lungime de masina lejer. I
da-mi un telefon sa vedem dk iti poate loganu tau ce poate gle-u meu...insa te-avertizez d-acuma dk vrei..sa nu dai vina pe sofer......
LEXUS is offline  
Old 04-06-05, 09:59   #80
Race

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 878
Default

SupeRNova face Cielo la demaraj.Probat pe viu,vazut la altii,vazut filmulete.Loganul de 1.4 nu cred ca merge mai prost,are cam aceeasi masa.Iar cel de 1.6 sigur face un Executive.
Nu asta era sensul acestor masini oricum.Iarasi daca vrei performanta de banii astia iei Golf VR6 Syncro si rupi tot cu el.Sunt masini de familie,la care conteaza si performanta,in sensul sa nu-ti blestemi zilele cand vezi ca o calci si nu creste viteza...dar o lungime de masina de la semafor e nerelevanta in cazul lor !
Race is offline  
Old 05-06-05, 14:10   #81
shadow

Presedinte AfterDark Racing

Stage 5
 
shadow's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,876
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default

SN face Cielo la demaraj pt ca este mai ushoara, dar pe 400 daca tu imi zici ca face Cielo eu iti dau cheile de la masina mea!!!
shadow is offline  
Old 05-06-05, 14:37   #82
georgeb

Stage 5
 
georgeb's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 517
Member of:
[Observator 4tuning]
Default

si fiecare sa-si contampleze propria masina

supernovei ii era ideal motorul de 1.6 de pe logan

cielo are un demaraj 0-100 mai prost declarat decat cel al loganului
georgeb is offline  
Old 06-06-05, 15:55   #83
Race

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 878
Default

Daca stii pe cineva dispus sa-mi imprumute o SN tin linistit pariul cu Cielo pe 400m.Chestia asta am incercat-o mai de mult,au incercat-o si altii,au fost si concursuri si se gasesc si filmulete.SN e mai rapida pe 400m.
Race is offline  
Old 06-06-05, 17:05   #84
B 68 VLD

Stage 5
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,882
Default

Daca conduce Shadow ai mare dreptate.
B 68 VLD is offline  
Old 06-06-05, 18:54   #85
LEXUS

Stage 5
 
LEXUS's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 631
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"georgeb\"
si fiecare sa-si contampleze propria masina

supernovei ii era ideal motorul de 1.6 de pe logan

cielo are un demaraj 0-100 mai prost declarat decat cel al loganului
contempleze..ti-ar gramatica aia.....ar trebuie sa luam exemplu de la moderatori...cica....


si normal k dk vii tu cu 85 cp vs 75 e normal..
LEXUS is offline  
Old 06-06-05, 20:34   #86
adi01

Stage 5
 
adi01's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 373
Default

Dintre DAcia SN Solenza si Logan .Solenza este cea mai reusita.. la Demaraj Solenza pleaca din pusca la viteza SN bate logan avand in vedere ca are o cutie cu rapoarte f lungi si este mai greoi pierde in fata amandurora Cielo bate o Solenza si o SN pe 400 de m de Logan ce sa mai vb.. fie el si 1.6 era un filmulet dacia logan 1.6 vs renault clio 1.4 ! Clio avea distanta de cel putin 3 masini
__________________
Owned cars:
SAAB 9000 2.0t Unknown HP >
SAAB 9-5 2.3t Aero
Dacia Logan 1.6MPI
Matiz 0.8l
adi01 is offline  
Old 07-06-05, 10:39   #87
Race

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 878
Default

Pai si ce te mira ? Clio 1.4 are 98 CP.Daca te referi la Symbol si e ala de 1.4 8v de 75 CP,nu cred nici daca vad.
Un peugeot 206 1.4/75 CP de exemplu face kilometrul cu start de pe loc in 34,8 s (nu am gasit timpi pentru Clio 1.4/75 CP).Un Logan 1.6 face 33,5 s.
Un Clio 1.4 16v are 32,3 s,deci evident Loganul nu are sanse...dar nici nu se compara ca pret !
Race is offline  
Old 07-06-05, 20:41   #88
orlando

Stage 5
 
orlando's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,595
Member of:
[Hyundai]
Default

eu as alege cu precadere cielo am condus un cielo si stiu cum merge...
este si ca estetica destul de frumoasa kiar daca nu au mai skimbat nimik la ea decat loganul cu portbagaju ala urat...
nush fiecare cu gusturile lui dar eu sunt de parere ca cielo e si mai incapator si tot...
si la pretz este cam la fel...consumul la fel...dar eu sunt de parere ca (scuzatzi cacofonia)calitatea lui cielo este mai buna!
orlando is offline  
Old 18-06-05, 11:54   #89
Alex NOS

Stage 3
 
Alex NOS's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 104
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Daca e sa ne referim strict la demaraj Logan 1.6 face clar Executive(vazut cu ochii mei).ca pret si dotari: Cielo e o masina depasita din toate punctele de vedere si costa f mult.La vremea ei a fost f reusita,dar au trecuut ani si ani de atunci...Logan merita sa iei dor versiunile f ieftine..caraus de familie..Versiunea f scumpa nu face banii nici in veci vecilor...Iar dintre Supernova/Solenza/Logan SN are cutia cea mai scurta si Logan cea mai lunga.
__________________
0-100 km/h- fara numar!
Alex NOS is offline  
Old 18-06-05, 12:09   #90
Alex NOS

Stage 3
 
Alex NOS's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 104
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"adi01\"
Dintre DAcia SN Solenza si Logan .Solenza este cea mai reusita.. la Demaraj Solenza pleaca din pusca la viteza SN bate logan avand in vedere ca are o cutie cu rapoarte f lungi si este mai greoi pierde in fata amandurora Cielo bate o Solenza si o SN pe 400 de m de Logan ce sa mai vb.. fie el si 1.6 era un filmulet dacia logan 1.6 vs renault clio 1.4 ! Clio avea distanta de cel putin 3 masini
Nu mai vorbii de SuperNova/Solenza fara a fi in cunostiinta de cauza..
Aici ai spus numai neadevaruri...mai intreseaza-te,mai cauta si apoi sa vorbesti..
Alex NOS is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -