Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: Ce alegeti?
Benzina 1,359 68.98%
Motorina 611 31.02%
Voters: 1970. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 05-12-09, 21:18   #1846
johhny
Renault Driver


Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 686
Member of:
[4Tuning International]
[RENAULT]
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
pentru copiii din ziua de azi : om de afaceri = om care sparge bani ca nu-i pasa !
asta e tocmai opusul succesului unui om de afaceri. Nu orice om de afaceri este ca becali sau tiriac...
johhny is offline   Reply With Quote
Old 05-12-09, 21:22   #1847
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by johhny View Post
asta e tocmai opusul succesului unui om de afaceri. Nu orice om de afaceri este ca becali sau tiriac...
exact! asta incerc si eu sa scot in evidenta! ca unii oameni de afaceri nu arunca cu banii aiurea pe combustibil! nu vad ce e asa blasfemie sa ai un a8 diesel, un s diesel etc.
__________________

dolb is offline   Reply With Quote
Old 05-12-09, 21:42   #1848
KAY_

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,029
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Style in Motion]
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by johhny View Post
asta e tocmai opusul succesului unui om de afaceri. Nu orice om de afaceri este ca becali sau tiriac...
Tiriac are cea mai frumoasa colectie de masini din tara , este un pasionat , nu il asocia cu Becali
KAY_ is offline   Reply With Quote
Old 06-12-09, 11:07   #1849
lrazvani

Stage 4
 
lrazvani's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 210
Default Re: Benzina sau motorina ?

Poate nu ati vazut toti filmuletu asta :
https://www.youtube.com/watch?v=4tN6LrcBuVw
lrazvani is offline   Reply With Quote
Old 07-12-09, 00:12   #1850
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by lrazvani View Post
Poate nu ati vazut toti filmuletu asta :
https://www.youtube.com/watch?v=4tN6LrcBuVw
si ce e de vazut in filmulet ?
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 07-12-09, 00:24   #1851
KAY_

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,029
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Style in Motion]
Default Re: Benzina sau motorina ?

Este exact ce vor 300zxtt si altii sa va explice de ceva timp pe aici .

P.S. Tre sa stii un pic de engleza sa intelegi ce zice ala acolo
KAY_ is offline   Reply With Quote
Old 07-12-09, 08:59   #1852
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by DOHC16 View Post
Este exact ce vor 300zxtt si altii sa va explice de ceva timp pe aici .

P.S. Tre sa stii un pic de engleza sa intelegi ce zice ala acolo
ps THC-TBC trebuia cumva sa inteleg cat de multumit era omul de un 535d ? ca mie nu mi s-a parut ca a zis ala nimica nou din tot ce s-a povestit pe aici.
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 07-12-09, 23:33   #1853
300zxtt

Stage 5
 
300zxtt's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,952
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by DOHC16 View Post
Este exact ce vor 300zxtt si altii sa va explice de ceva timp pe aici .

P.S. Tre sa stii un pic de engleza sa intelegi ce zice ala acolo
E grele cu unii care-s obisnuiti cu epave antice diesel si au impresia ca si astea noi sunt tot la fel de zgomotoase si puturoase ...

Quote:
Originally Posted by BMnWA View Post
ps THC-TBC trebuia cumva sa inteleg cat de multumit era omul de un 535d ? ca mie nu mi s-a parut ca a zis ala nimica nou din tot ce s-a povestit pe aici.
Daca ai incerca sa mergi si tu intr-un model mai nou de 2000 iti vei schimba parerea despre motorizarea mac. Dar cum ,cam toti cunoscatorii de pe aici isi dau aere de ingineri auto dar nu stiu cu ce se mananca asa ceva si isi dau cu parerea fara o baza reala...e de la sine inteles.
300zxtt is offline   Reply With Quote
Old 07-12-09, 23:55   #1854
sageata
Mercedes Driver

Stage 5
 
sageata's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,491
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[MERCEDES]
Default Re: Benzina sau motorina ?

mie imi place benzina ca e mai buna la gust decat motorina. hac! motorina e mai amara si te zgaraie la limba, hac! benzina e mai acrisoara, asa si iti sangereaza gingiile, e mai cool. hac!
__________________
Dimensiunea maximă pentru o imagine în semnătură este de 500x100 pixeli. De aceea o fotografie cu motorul meu nu incape.

http://plmtuning.ro/
sageata is offline   Reply With Quote
Old 08-12-09, 00:32   #1855
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by 300zxtt View Post
E grele cu unii care-s obisnuiti cu epave antice diesel si au impresia ca si astea noi sunt tot la fel de zgomotoase si puturoase ...



Daca ai incerca sa mergi si tu intr-un model mai nou de 2000 iti vei schimba parerea despre motorizarea mac. Dar cum ,cam toti cunoscatorii de pe aici isi dau aere de ingineri auto dar nu stiu cu ce se mananca asa ceva si isi dau cu parerea fara o baza reala...e de la sine inteles.

intamplator am pe langa casa un 530d din 2001 cu soft si stiu ce inseamna 224 cai pe un motor diesel cu aproape 500nm pe o cutie manuala. Dar mai mult m-a impresionat un 320i ce l-am avut recent care tragea in nebunie.
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 08-12-09, 00:40   #1856
KAY_

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,029
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Style in Motion]
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by sageata View Post
mie imi place benzina ca e mai buna la gust decat motorina. hac! motorina e mai amara si te zgaraie la limba, hac! benzina e mai acrisoara, asa si iti sangereaza gingiile, e mai cool. hac!
Da , ai dreaq parca numai e ca inainte pura , baga in ea tot felu de aditivi


Quote:
Originally Posted by BMnWA View Post
intamplator am pe langa casa un 530d din 2001 cu soft si stiu ce inseamna 224 cai pe un motor diesel cu aproape 500nm pe o cutie manuala. Dar mai mult m-a impresionat un 320i ce l-am avut recent care tragea in nebunie.
Wow ur going wild

Eu zic sa numai fumezi prostii ce contin THC ca nu ti prieste
KAY_ is offline   Reply With Quote
Old 08-12-09, 05:10   #1857
GTR

Stage 5
 
GTR's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 3,394
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by BMnWA View Post
intamplator am pe langa casa un 530d din 2001 cu soft si stiu ce inseamna 224 cai pe un motor diesel cu aproape 500nm pe o cutie manuala. Dar mai mult m-a impresionat un 320i ce l-am avut recent care tragea in nebunie.
Cred ca exagerezi si nu putin, ce sa te impresioneze la un 320 i comparativ cu 530~224CP, poate feeling-ul de benzina ca in rest ....
GTR is offline   Reply With Quote
Old 08-12-09, 08:22   #1858
300zxtt

Stage 5
 
300zxtt's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,952
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by GTR View Post
Cred ca exagerezi si nu putin, ce sa te impresioneze la un 320 i comparativ cu 530~224CP, poate feeling-ul de benzina ca in rest ....
Nu stiu de ce-ti mai bati capul, pt unii 150cp de picicuta sunt mai puternici si trag mai bine decat 224cp si 500nm. Ca doar sunt de pisicuta.Doamne......

Quote:
Originally Posted by DOHC16 View Post
Eu zic sa numai fumezi prostii ce contin THC ca nu ti prieste
Eu zic macar sa incerce sa stea in dreapta nu sa si conduca , apoi mai vedem. Mai era pe aici un jeremy clarkson care nici nu avea permis dar condusese peste jumatate din modelele existent pe piata ....

Last edited by 300zxtt; 08-12-09 at 08:26.
300zxtt is offline   Reply With Quote
Old 08-12-09, 08:56   #1859
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by GTR View Post
Cred ca exagerezi si nu putin, ce sa te impresioneze la un 320 i comparativ cu 530~224CP, poate feeling-ul de benzina ca in rest ....
Da,feelingul.Sunetul tobelor si al motorului pe benzina nu sunt deloc la fel cu un diesel pentru ca nu ai nici feeling de pe urma sunetului e si silentios si nici nu raspunde instant la acceleratie ca o benzina.

Quote:
Originally Posted by 300zxtt View Post
Nu stiu de ce-ti mai bati capul, pt unii 150cp de picicuta sunt mai puternici si trag mai bine decat 224cp si 500nm. Ca doar sunt de pisicuta.Doamne......
mosule eu am zis ca am 530d,nu am zis ca am condus de la cineva una sau alta. Le am amandoua,am fost cu amandoua asta e concluzia mea.Poate masina avea ceva modificari si mergea foarte bine puteau sa fie cai de ursulet de pisica sau de orice nu vad legatura. Imi zici de pisicuta de parca am zis ca am 316d cu soft la 105 cai. Aia 224 cai nu imi dau atata senzatie cat ala de 2000 , chiar daca merge mai tare trageam mai mult spre 320i.


Eu zic macar sa incerce sa stea in dreapta nu sa si conduca , apoi mai vedem. Mai era pe aici un jeremy clarkson care nici nu avea permis dar condusese peste jumatate din modelele existent pe piata ....
mosule eu am zis ca am 530d,nu am zis ca am condus de la cineva una sau alta. Le am amandoua,am fost cu amandoua asta e concluzia mea.Poate masina avea ceva modificari si mergea foarte bine puteau sa fie cai de ursulet de pisica sau de orice nu vad legatura. Imi zici de pisicuta de parca am zis ca am 316d cu soft la 105 cai. Aia 224 cai nu imi dau atata senzatie cat ala de 2000 , chiar daca merge mai tare trageam mai mult spre 320i.

Uite si un filmulet cu 320i-ul. https://www.youtube.com/watch?v=3WBflCpuPIQ

Last edited by BMnWA; 08-12-09 at 09:07.
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 08-12-09, 10:46   #1860
GTR

Stage 5
 
GTR's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 3,394
Default Re: Benzina sau motorina ?

Pai cam asa merge orice benzina, asta este una din diferente - benzina - motorina.
GTR is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -