Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 10-08-07, 16:20   #361
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Opel Astra OPC sau VW Golf GTI

Cum definesti tu fraierii sau ce intelegi prin ei?
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 15-08-07, 01:21   #362
Alex E30

Stage 5
 
Alex E30's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 632
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[SKODA]
Default Re: Opel Astra OPC sau VW Golf GTI

Am o atractie pentru Vw in special pentru Golf...as alege Golful!!
Alex E30 is offline   Reply With Quote
Old 17-08-07, 09:31   #363
yoda
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
yoda's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 805
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[SUBARU]
Default Re: Opel Astra OPC sau VW Golf GTI

Quote:
Originally Posted by bogdan_wrc View Post
nu mah..lasa NX...e prea mult ala..baga un turbo cat o casa si gata
pai tocmai ...nosul il folosesc pt lag!
yoda is offline   Reply With Quote
Old 29-04-08, 16:37   #364
skorpyons

Stage 3
 
skorpyons's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 142
Default Re: Opel Astra OPC sau VW Golf GTI

Opel,categoric Opel,Vw sucks,ganditiva ce masini facea Opel acu 20 de ani(Ascona,Commodore,Diplomat,Kadett,Manta,Monza,O mega,Rekord,Senator) si ce facea
Volkswagen(golf,passat si dube la greu)volkswagen in Germania e cum e dacia la noi si numele defineste asta(in traducere=masina poporului)acu 20-30 de ani OPEL era mult peste BMW si MERCEDES!!!datorita infratirii cu GM.in anii "80 geamuri electrice fata+spate,aer conditionat,computer de bord si multe alte jucarii era ceva obisnuit la un Opel in timp ce VW putea doar spera ca intr-o zi vor face si ei masini mkr pe jumatatea din valoare unui OPEL.Cine nu a avut cel putin un OPEL(indiferent de model si putere)nu poate afirmatia:"Am avut masini bune".Asa ca cei care comenteaza ca VW e mai bun ca OPEL ciocu' mic! OPEL fuck VW for ever!
__________________
E46 320i 2,2i,100 de cai si 70 de iepe(se vor inmultii)
skorpyons is offline   Reply With Quote
Old 29-04-08, 16:48   #365
BYG'u
VW Driver

Stage 5
 
BYG'u's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 501
Member of:
[VW]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Opel Astra OPC sau VW Golf GTI

Quote:
Originally Posted by skorpyons View Post
Opel,categoric Opel,Vw sucks,ganditiva ce masini facea Opel acu 20 de ani(Ascona,Commodore,Diplomat,Kadett,Manta,Monza,O mega,Rekord,Senator) si ce facea
Volkswagen(golf,passat si dube la greu)volkswagen in Germania e cum e dacia la noi si numele defineste asta(in traducere=masina poporului)acu 20-30 de ani OPEL era mult peste BMW si MERCEDES!!!datorita infratirii cu GM.in anii "80 geamuri electrice fata+spate,aer conditionat,computer de bord si multe alte jucarii era ceva obisnuit la un Opel in timp ce VW putea doar spera ca intr-o zi vor face si ei masini mkr pe jumatatea din valoare unui OPEL.Cine nu a avut cel putin un OPEL(indiferent de model si putere)nu poate afirmatia:"Am avut masini bune".Asa ca cei care comenteaza ca VW e mai bun ca OPEL ciocu' mic! OPEL fuck VW for ever!


noroc ca mai sunt unii ca tine sa mai avem de cine rade
BYG'u is offline   Reply With Quote
Old 29-04-08, 19:02   #366
skorpyons

Stage 3
 
skorpyons's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 142
Default Re: Opel Astra OPC sau VW Golf GTI

Quote:
Originally Posted by BYG'u View Post
noroc ca mai sunt unii ca tine sa mai avem de cine rade
DAr ce este de ras?Toata lumea a inebunit cu VW si AUDI,cele mai proaste masini astea 2 sunt,mai bine un cielo de 12 ani decat un *** desta.Se strica toata ziua ,te duci cu ele la service aproape zilnic(mai des dekt unii angajati de la acel service)cutii proaste(pe mobile numai getriebe schaden vezi,idem si pt motor)in germania toata lumea a inceput sa intre la idei despre VW-Audi
Ca sa nu mai vorbim ca Audi este predispus la incendiu datorita "technik"
Zic ei:"vorshprung durch technik" sau ceva de genu asta,progres prin tehnologie
skorpyons is offline   Reply With Quote
Old 29-04-08, 20:14   #367
monk

Stage 5
 
monk's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,085
Member of:
[Moderators]
[Street Gambler]
[Fiat]
[VW]
Default Re: Opel Astra OPC sau VW Golf GTI

Quote:
Originally Posted by skorpyons View Post
DAr ce este de ras?Toata lumea a inebunit cu VW si AUDI,cele mai proaste masini astea 2 sunt,
speak like yoda we must... ))

eu cred ca "fraierii" aia cu VW cum ii numesti tu, sunt in numar ft mare si ft multi sunt ft multumiti de ele. nu mai trai in 1970. e 2008 !

nici quattro nu mai e ce era. adica au aparut sisteme peste el intre timp. ce conteaza ce era acu 20 de ani ? conteaza masinile din prezent. e pacat ca sunt multi ca tine care sufera cu istoria auzita de la strabunicu.
monk is offline   Reply With Quote
Old 29-04-08, 20:23   #368
skorpyons

Stage 3
 
skorpyons's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 142
Default Re: Opel Astra OPC sau VW Golf GTI

nu este chiar asa,am un opel astra 2.0 dti 101 cai caravan(taicamiu a avut 5 opele -Ascona-Rekord -Kadett-Vectra A si in prezent Senator B(este din '92)din vara imi voi cumpara urgent un omega B din '96-'99 limuzina,fulll,cu motor de 3.0 v6 211 cai(datorita calitatilor dobandite pe astra g am obtinut un fond nerambursabil de la tata de 6000 de euro)si asta fara sa imi vand astra.OPEL RULLEZ.Nu am io treaba de ce zice lumea.
skorpyons is offline   Reply With Quote
Old 29-04-08, 21:50   #369
alexSHO
Seat Driver

Stage 5
 
alexSHO's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 604
Member of:
[SEAT]
Default Re: Opel Astra OPC sau VW Golf GTI

Quote:
Originally Posted by skorpyons View Post
nu este chiar asa,am un opel astra 2.0 dti 101 cai caravan(taicamiu a avut 5 opele -Ascona-Rekord -Kadett-Vectra A si in prezent Senator B(este din '92)din vara imi voi cumpara urgent un omega B din '96-'99 limuzina,fulll,cu motor de 3.0 v6 211 cai(datorita calitatilor dobandite pe astra g am obtinut un fond nerambursabil de la tata de 6000 de euro)si asta fara sa imi vand astra.OPEL RULLEZ.Nu am io treaba de ce zice lumea.
ce Doamne iarta-ma! incerci sa zici ?
alexSHO is offline   Reply With Quote
Old 29-04-08, 22:00   #370
skorpyons

Stage 3
 
skorpyons's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 142
Default Re: Opel Astra OPC sau VW Golf GTI

ce incerc sa zic?sa nu mai critice lumea (posesorii de masini de la porsche group vw-audi-seat-skoda)ca masinile lor sunt peste opel,ca nu sunt!Nu am nicio o treaba cu posesorii de aceste masini pana la o limita ,atunci cand incep sa dea in OPEL.in urma cu 15 ani daca VW nu cumpara seat si skoda(care pe vremea aia erau mai proaste ca o dacie)nu ar fi evoluat deloc asa ca taceti din gura!Opel este cu mult Bmw si Mercedes,cui nui convine sa schimbe "postu"!
skorpyons is offline   Reply With Quote
Old 30-04-08, 08:02   #371
bogdan_wrc
Audi Driver

Stage 5
 
bogdan_wrc's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of:
[AUDI]
Default Re: Opel Astra OPC sau VW Golf GTI

))))))) bah si dau astia mereu reclama aia cu "nu lasati copii nesupravegheati la TV"......

(bine si aia cu "alcoolul dauneaza grav sanatatii") ar trebui sa bage si una.."lasati pastilele" )))
__________________
Objects in the mirror tend to disappear

It will never have enough power until I can spin the wheels at the end of the straightaway in high gear
bogdan_wrc is offline   Reply With Quote
Old 30-04-08, 10:27   #372
skorpyons

Stage 3
 
skorpyons's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 142
Default Re: Opel Astra OPC sau VW Golf GTI

hahahaha,hai sa radem ca nea dat dintiii!!!!!!!!!!!!!eu doar am raspuns unora care ridica VW-AUDI in slavi,care de fapt sunt niste tomberoane ambulante!Audi-urile iau foc in draci
,in Germania lumea a inceput sa se fereasca de VW-AUDI cum se feresc romanii de logan!Personal eu nu as lua un AUDI nici daca miar fi oferit gratis(piese f scumpe si de calitate f proasta),ca sa nu mai vorbim de VW care intrece orice limita a calitatii proaste!Datorita VW-AUDI,criticii auto au fost nevoiti sa "inventeze" o noua clasa de masini:"Masini de doamne ajuta!"
skorpyons is offline   Reply With Quote
Old 30-04-08, 11:23   #373
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: Opel Astra OPC sau VW Golf GTI

Eu zic sa intri in alta parte pritene..Suferi rau tare...Asa-i ca daca ai avea vreo 100 000 de euro tot Astra ti-ai lua, si una DTI sa consume putin, alea cica is bune..Eu zic sa nu asculti ce iti zice taicatul, ca masina voastra e ceva mai buna, si cei cu Mercedes, sau Audi, sau BMW, is prosti si ca s-au prostit..Nu vorbim de pufuleti aici prietene..
__________________
Peugeot 407 & Vw GTI & A4 B6
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 30-04-08, 11:37   #374
THX-1

Stage 5
 
THX-1's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 534
Default Re: Opel Astra OPC sau VW Golf GTI

Quote:
Originally Posted by skorpyons View Post
ce incerc sa zic?sa nu mai critice lumea (posesorii de masini de la porsche group vw-audi-seat-skoda)ca masinile lor sunt peste opel,ca nu sunt!Nu am nicio o treaba cu posesorii de aceste masini pana la o limita ,atunci cand incep sa dea in OPEL.in urma cu 15 ani daca VW nu cumpara seat si skoda(care pe vremea aia erau mai proaste ca o dacie)nu ar fi evoluat deloc asa ca taceti din gura!Opel este cu mult Bmw si Mercedes,cui nui convine sa schimbe "postu"!
Omule tu chiar esti un fanatic opel!!,nu-i nimic rau in asta,dar sa afirmi ca opel este peste audi...si chiar peste bmw si mercedes,inseamna ca iti lipseste ceva la cap sau esti indoctrinat de mic de catre taicatu.Eu te inteleg ca e prima ta masina la 18 ani si te-ai indragostit de ea,dar nici chiar asa.....mai intelegeam poate dc. aveai vreun OPC macar dar tot nu se justificau afirmatiile tale!
Ca sa nu mai zic ca masina din imagine dc. e astra classic,e facuta in polonia cu materiale low cost,deci nu prea se mai potriveste mitul cu masina "nemteasca"!

Last edited by THX-1; 30-04-08 at 11:41.
THX-1 is offline   Reply With Quote
Old 30-04-08, 11:42   #375
alexSHO
Seat Driver

Stage 5
 
alexSHO's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 604
Member of:
[SEAT]
Default Re: Opel Astra OPC sau VW Golf GTI

Quote:
Originally Posted by THX-1 View Post
Omule tu chiar esti un fanatic opel!!,nu-i nimic rau in asta,dar sa afirmi ca opel este peste audi...si chiar peste bmw si mercedes,inseamna ca iti lipseste ceva la cap sau esti indoctrinat de mic de catre taicatu.Eu te inteleg ca e prima ta masina la 18 ani si te-ai indragostit de ea,dar nici chiar asa.....mai intelegeam poate dc. aveai vreun OPC macar dar tot nu se justificau afirmatiile tale!
Ca sa nu mai zic ca masina din imagine dc. e astra classic,e facuta in polonia cu materiale low cost,deci nu prea se mai potriveste mitul cu masina "nemteasca"!
eeh la opc s-ar schimba situatia cel putin pt mine as prefera de 100 ori mai repede un vectra opc decat un a4 c klasse sau seria 3 de duzina
__________________
Seat Leon FR 2.0 TDI @ ~200CP
alexSHO is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -