Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 11-05-09, 13:48   #61
PvDTranceAddicted

Stage 4
 
PvDTranceAddicted's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 274
Default Re: Liderul clasei premium: BMW, Mercedes sau Audi?

DTM, Le Mans 24h, American Le Mans Series, FIA GT3...HAPPY NOW?
PvDTranceAddicted is offline  
Old 11-05-09, 14:06   #62
Snoopy

Stage 5
 
Snoopy's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 522
Member of:
[Moderators]
[No Limits racing team]
Default Re: Liderul clasei premium: BMW, Mercedes sau Audi?

Prea "acida" discutia...totusi degeaba BMW nu are rival pentru R8 sau M3 e mai rapid ca un RS4 ca cei mai multi nu sunt cumparatori de varfuri de gama.Comparati la aceiasi clasa masinile desi comparatii de genu is o gramada pe forum.
Snoopy is offline  
Old 11-05-09, 14:06   #63
bogg

Stage 5
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 576
Default Re: Liderul clasei premium: BMW, Mercedes sau Audi?

Intrebare pentru PvDTranceAddicted:

Tu consideri Audi premium cu toate ca imparte materiale si platforme tehnice cu Volkswagen, Seat si Skoda?(nu mai zic de motoare)
Mie nu-mi suna asa ,,premium"
bogg is offline  
Old 11-05-09, 14:11   #64
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Liderul clasei premium: BMW, Mercedes sau Audi?

eu unul cel putin nu as alege un rs4 in detrimentul m3-ului nici sa ma iei la bataie! Rs4 abia se va compara cu M3 cand o sa aiba si el RWD..pana atunci sa stea linistit . RS6? pai iara trecem la M5 care ii da clasa si nu vreau sa continui ! Intr-adevar, BMW-urile comune, e46 , e39 , e60 care le vedem pe toate strazile sunt porcarii , mari porcarii.. insa cand e vorba de M deja BMW nu are decat un singur RIVAL, A M G .
__________________

dolb is offline  
Old 11-05-09, 14:45   #65
johhny
Renault Driver


Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 686
Member of:
[4Tuning International]
[RENAULT]
Default Re: Liderul clasei premium: BMW, Mercedes sau Audi?

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
RS6? pai iara trecem la M5 care ii da clasa si nu vreau sa continui
pana aici ai avut dreptate, dar aici treaba sta invers, in niste teste cu ambele masini a fost dovedit ca rs6 e putin peste m5..
johhny is offline  
Old 11-05-09, 15:18   #66
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Liderul clasei premium: BMW, Mercedes sau Audi?

unde? pe circuit? nu ma intereseaza circuitul. Pe mine ma intereseaza istoria marcii, ma intereseaza clasa. Si mai ales ma intereseaza R W D
dolb is offline  
Old 11-05-09, 15:29   #67
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Liderul clasei premium: BMW, Mercedes sau Audi?

Quote:
Originally Posted by bogg View Post
Hai sa-mi bag...
Nu-mi vine sa cred ca ati facut thread din toata chestia asta
L-am făcut momentan, să vedem ce iese.
Fiind mutat pe secţiunea mea preferată la moderare, adică versus, vă anunţ că postările aici respectă tiparul deja cunoscut membrilor constanţi ai secţiunii, adică: fără cuvinte tari, discuţii normale între oameni normali la cap, cum ne presupunem cu toţii a fi. Restul detaliilor aici
aleks is offline  
Old 11-05-09, 15:55   #68
johhny
Renault Driver


Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 686
Member of:
[4Tuning International]
[RENAULT]
Default Re: Liderul clasei premium: BMW, Mercedes sau Audi?

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
unde? pe circuit? nu ma intereseaza circuitul. Pe mine ma intereseaza istoria marcii, ma intereseaza clasa. Si mai ales ma intereseaza R W D
nici una dintre ele nu are treaba cu circuitul, caute niste teste si ai sa te convingi.
johhny is offline  
Old 11-05-09, 16:03   #69
Corneliu26

Stage 5
 
Corneliu26's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 2,374
Default Re: Liderul clasei premium: BMW, Mercedes sau Audi?

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
eu unul cel putin nu as alege un rs4 in detrimentul m3-ului nici sa ma iei la bataie! Rs4 abia se va compara cu M3 cand o sa aiba si el RWD..pana atunci sa stea linistit . RS6? pai iara trecem la M5 care ii da clasa si nu vreau sa continui ! Intr-adevar, BMW-urile comune, e46 , e39 , e60 care le vedem pe toate strazile sunt porcarii , mari porcarii.. insa cand e vorba de M deja BMW nu are decat un singur RIVAL, A M G .
Hai ca trebuie sa te intreb asta,ca deja devii penibil pe toate topicurile,e46 e39 e60 toate astea care nu sunt EM sunt porcarii fata de ce? sa nu imi spui ca fata de A6 sau A4 sau A3 alea fara "S" sau "RS", Daca afirmi asa ceva,imi pare rau pt tine,oricum imi pare rau pentru tine,ca te stie tot forumu,mai bine ai inceta,ca devii penibil. apropo tdi consuma ulei,ca stiu ca iti place.
Corneliu26 is offline  
Old 11-05-09, 16:26   #70
PvDTranceAddicted

Stage 4
 
PvDTranceAddicted's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 274
Default Re: Liderul clasei premium: BMW, Mercedes sau Audi?

Deja devin toti foarte entuziasmati de acest subiect si vad ca eu sunt "capul rautatilor") In primul rand toti traim in RO unde indiferent de clasa din care face parte masina...TDI,CDI, TDCI, DCI, numai ele se vand...oamenii cretini din RO prefera TDI PREMIUM ca oricum ei nu conduc ci folosesc masina ca uz de fite, iar adevaratii piloti sau cei care chiar sunt pasionati ori nu-si permit ori cei care isi permit sunt luati pe sus de gabori. Adica e ca un dute-vino extrem la noi in tara...in afara TDI e ca nuca in perete in statele cu adevarat dezvoltate.
Eu unul nu pot inghitii TDI oricat de common rail o fi el, tot nu se aude decat un fasait la evacuare si totul se termina la 4500, o turatie care ma lasa rece! Poti sa ai si V8, V10, 12 TDI ca tot nu-mi pasa...abia un V12 daca se aude ca un V8 mult mai mic pe benzina...chiar nu inteleg cand ai bani, lenea asta sa bagi la pompa benzina o fi asa mare?! Si daca stiti si observati si voi pe strada si la tuning show-uri numai grasi imbecili care n-au nici o treaba cu condusul sau cu mersul "in blana" detin AMG-uri gen CL, S, etc dintr-un motiv cat se poate de stupid ca e fitos si e cel mai scump din gama. pe romaneste el isi ia sa il tureze la semafor un pic sa il vada ftl de pe trecere sau din fata mall-ului sau bar-ului dar in restul timpului e nu depaseste 50-60km/h cu ea, cu toate ca sub piciorul drept stau 4-500 de cai putere! Asta inseamna la noi prostie! Cand ai bani si esti destept stii ce masina iti cumperi si o folosesti ca atare!
In plus fata de asta daca ascultati la oamenii cu creier din domeniul auto mondial ati intelege majoritatea ca RS4 e cel mai user friendly cu care mergi la cumparaturi, practic si cand vrei poti merge pe circuit, plus ca n-ai limita in a merge tare cand ploua spre deosebire de M3 cu tot cu DTC ON. Asa ca ce speculati voi e irealitatea absurda a unora cu referire stricta la RO unde clar cu un spate jucaus si cu denivelarile si gropile noastre pierzi controlul fara sa vrei, se intampla des la noi pentru ca infrastructura e zero! Eu cred ca m-am facut in sfarsit inteles!
PvDTranceAddicted is offline  
Old 11-05-09, 16:32   #71
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Liderul clasei premium: BMW, Mercedes sau Audi?

Quote:
Originally Posted by Corneliu26 View Post
Hai ca trebuie sa te intreb asta,ca deja devii penibil pe toate topicurile,e46 e39 e60 toate astea care nu sunt EM sunt porcarii fata de ce? sa nu imi spui ca fata de A6 sau A4 sau A3 alea fara "S" sau "RS", Daca afirmi asa ceva,imi pare rau pt tine,oricum imi pare rau pentru tine,ca te stie tot forumu,mai bine ai inceta,ca devii penibil. apropo tdi consuma ulei,ca stiu ca iti place.
fata de dacia logan caruia nu ii pica partea electrica.
dolb is offline  
Old 11-05-09, 17:55   #72
Corneliu26

Stage 5
 
Corneliu26's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 2,374
Default Re: Liderul clasei premium: BMW, Mercedes sau Audi?

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
fata de dacia logan caruia nu ii pica partea electrica.
off:te compatimesc sincer,scuze ca tre sa iti spun asta.
On: Toate sunt nashpa,Logan`u e cel mai tare.
Corneliu26 is offline  
Old 11-05-09, 18:14   #73
PvDTranceAddicted

Stage 4
 
PvDTranceAddicted's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 274
Default Re: Liderul clasei premium: BMW, Mercedes sau Audi?

Loganul?)) Glumesti nu?)) Mi se pare cretinism sa spui ca loganul e cel mai tare... E DACIA.PUNCT! Adica e cam nasoala rau...la 10.000 euro iti poti lua un Golan "full" sau un C200K aproape full la mana a doua din 2002-2003...ahhh what's the difference?)) Am boala pe "desteptii" care lauda Logan sau BMW fara sa aiba dreptate!
PvDTranceAddicted is offline  
Old 11-05-09, 18:30   #74
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Liderul clasei premium: BMW, Mercedes sau Audi?

tu esti unul din cocalarii care prefera sa isi cumpere un cazan din 95 coaja inlocul unei masini noi din 2009 full nice.
dolb is offline  
Old 11-05-09, 18:33   #75
PvDTranceAddicted

Stage 4
 
PvDTranceAddicted's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 274
Default Re: Liderul clasei premium: BMW, Mercedes sau Audi?

Am spus 2002-2003 MERCEDES NU LOGAN! E diferenta ca de la cer la pamant intre un MERCEDES cu o tehnologie si design cu multi ani lumina peste logan fata de un rahatel romanesc prost, nesigur, fara imagine, mega lenes si urat in draci...
PvDTranceAddicted is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -