Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 10-05-09, 12:42   #31
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: BMW a īnregistrat cele mai mai pierderi din ultimii 7 ani!

TU CAND ZICI BMW LA CE TE REFERI? la rechin, la serie 1 , la serie 7 sau la x5? de acord.. ca daca intri intr-o curba mare cu 200 la ora intr-un x5 o sa te duci dracului , insa cu seriile 3,5 si 6 nu vei avea probleme
__________________

dolb is offline  
Old 10-05-09, 12:43   #32
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default Re: BMW a īnregistrat cele mai mai pierderi din ultimii 7 ani!

Quote:
Originally Posted by PvDTranceAddicted View Post
Pai Quattro inseamna in primul rand PERFORMANTA PURA, STABILITATE LA FRANARE EXTREMA SI ADERENTA MAXIMA! Asa ca nu-mi spune u mie ca o masina RWD e mai stabila si mai senzationala la condus decat un 4WD sedan sau coupe cand cu spatele n-ai cum sa ajungi sa ai aceeasi viteza in curba fata de una cu tractiune integrala!
De unde iti iei sursele, sau tu esti etalonul in teste mai nou? Din cate stiu eu primii 5 timpi pe Nurburgring sunt scosi cu masini tractiune spate. Dar na QUATTRO rullz si te las in lumea ta.
__________________
xxdadixx is offline  
Old 10-05-09, 12:44   #33
PvDTranceAddicted

Stage 4
 
PvDTranceAddicted's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 274
Default Re: BMW a īnregistrat cele mai mai pierderi din ultimii 7 ani!

Ce e? Audi e un VW?) Bai u stii ce zici? VW are ASF si sasiul nou de pe A4/A5 si viitoarele A8, A7 si A6?! E diferenta enorma intre un interior de VW si unul de Audi! Din cate imi amintesc eu, Audi a fost premiat in fiecare an de toate publicatiile auto ca avand best design si best interior si desigur best engine la categoria 2l si nu numai! Imi spui u mie ca acel interior premiat ca fiind cel mai tare din industrie e unul de VW rebranduit?! Deci u esti exact ca americanii aia batuti in cap, ca numai aia gandesc cu unghiile de la picioare:BMW BMW BMW...ce are mah BMW? Uita-te mah la vanzari si in RO si in lume si vezi cat a scazut si scade BMW si unde se situeaza Audi in PLINA CRIZA! Bai baiatule managementul Audi e mult superior celui de la BMW, iar Audi are profit cat n-are BMW plus Mini plus Rolls la un loc, asa ca nu mai manca rahatel ca pute...
Iar in al doilea rand R8 are doar 20% componente de Gallardo si restul inseamna EXPERIENTA RACING IN LE MANS 24H de unde au si spus ca au luat tehnologia si au tanspus-o R8-ulu si se simte asta! RS4 de ce a luat performance car of the year?! Ca M este mai "tare"? Bai pleaca mah cu poleimicile astea cretine si nejustificate ca te minti singur... Iti iau 100 de oameni de pe strada si pun fata in fata un BMW si un Audi de noua generatie ambele si dau verdictul care arata se conduce si iti da acea senzatie de masina de lux mai bine...a fost si testul ala cu R8 vs Aston vs Porsche vs SLR la Topgear cu Clarkson demonstrand nu numai ca R8 a atras TOATE PRIVIRILE si toti vroiau sa faca poze doar cu R8, dar a demonstrat ca e un DRIVERS CAR CUM NU POATE FI NICIODATA UN BMW! BMW NICI N-A AUZIT DE MOTOR CENTRAL...asa ca nu ma lua u pe mine cu "ultimate driving machine"! R8 a primit mai multe premii in 2 ani de zile cat n-a primit BMW de cand s-a infiintat asa ca taci din gura cand chiar nu stii ce vb! Ai condus R8? Eu chiar am avut ocazia sa il conduc si iti spun ca senzatie mai mare ca in R8 nu poti avea intr-un BMW prea curand! Iar sunetul iti ramane intiparit in urechi ceafa, ti se ridica parul la fiecare apasare de acceleratie si abia ast acum sa conduc si V10! App stiai ca V10 de pe R8 este cel mai turat motor V10 din istorie?Ma refer la masinile de strada! Parca BMW facea motoare de inalta turatie "mai bune" decat Audi...si stai un pic in 2 luni avem si RS5 si R8 V10 in RO sa vezi atunci!
De ce oare BMW a renuntat la Z4M definitiv?! Ahhh stiu...pt ca NU SE VINDE?! Cine vrea o masina urata si derapanta?! Nu exista cerere pe piata...sa iti zic exact ca TT este cea mai vanduta masina sport in Germania?!Ahhh si park au scos si TT-RS care zapaceste tot ce misca...Si asta la un pret muuult sub M3...si crede-ma 1450kg vs 1655kg se simte...pot sa pun pariu cu tine ca un M3 nu face fata unui TT-RS pe nici un circuit si nici in linie dreapta si chiar noului Z4, care mananca bataie cat n-a mancat M in viata sa! 0-100 IN 4.6 dintr-un motor de 5 cilindrii?! Bai baiatului vezi ca subestimezi Audi si la ora actuala sunt cele mai dinamice si performante masini posibile din clasa lor!
PvDTranceAddicted is offline  
Old 10-05-09, 12:45   #34
PvDTranceAddicted

Stage 4
 
PvDTranceAddicted's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 274
Default Re: BMW a īnregistrat cele mai mai pierderi din ultimii 7 ani!

Da cu tractiune spate din cauza greutatii DAR alea nu au diferential de BMW si sasiu de BMW fratioare...sa iti amintesc ca RS4 a scos 7:58 pe Nurbugring?! Ahhh park M6 era pe la 8:06...hmmm...a naibii tractiune))
PvDTranceAddicted is offline  
Old 10-05-09, 13:07   #35
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: BMW a īnregistrat cele mai mai pierderi din ultimii 7 ani!

Quote:
Originally Posted by PvDTranceAddicted View Post
Da cu tractiune spate din cauza greutatii DAR alea nu au diferential de BMW si sasiu de BMW fratioare...sa iti amintesc ca RS4 a scos 7:58 pe Nurbugring?! Ahhh park M6 era pe la 8:06...hmmm...a naibii tractiune))
ahhhhhhhh da parca M6 are 1785 dekg si RS4 ascos 8.10 si cel mai bun timp scos de un audi R8 8.04...si M3 e90 a scos 8.05 sa nu mai zic de M3 CSL care a scos 7:50
a castigat si grupul VAG un premiu la best engine of the year la motoare pana in 2000cmc incredibil..

International Engine of the Year 2008
BMW Twin-Turbo de 3.0 litri (135, 335, X6)
Best New Engine of 2008
BMW Diesel Twin-Turbo de 2.0 litri (123d)
Green Engine of the Year
Toyota Hybrid Synergy Drive de 1.5 litri (Prius)
Best Performance Engine
Porsche Turbo de 3.6 litri (911 Turbo, 911 GT2)
Sub 1.0 litri
Toyota de 1.0 litri (Aygo, Yaris, Peugeot 107, Citroėn C1, Subaru Justy)
Intre 1.0 si 1.4 litri
Volkswagen TSI Twincharger de 1.4 litri (Golf, Touran, Tiguan, Jetta)
Intre 1.4 si 1.8 litri
BMW - PSA Turbo de 1.6 litri (MINI Cooper S, Clubman, Peugeot 207, 30
Intre 1.8 si 2.0 litri
Volkswagen - Audi Turbo de 2.0 litri (A3, A4 Cabrio, A6, TT, Eos, Jetta, Golf GTi, SEAT Altea, Leon, Skoda Octavia)
Intre 2.0 si 2.5 litri
Subaru Turbo de 2.5 litri (Forester, Impreza, Outback, Legacy)
Intre 2.5 si 3.0 litri
BMW Twin Turbo de 3.0 litri (135, 335, X6)
Intre 3.0 si 4.0 litri
BMW V8 de 4.0 litri (M3)
Peste 4.0 litri
BMW V10 de 5.0 litri (M5, M6).
Datorita celor 6 trofee castigate, BMW Group continua sa domine intr-o maniera impresionanta competitia internationala a motoarelor, care a ajuns la cea de-a zecea editie.
Repetarea succesului cu motorul cu 6 cilindri dispusi in linie, cu Twin Turbo, este cea de-a sasea victorie generala repurtata de companie de la infiintarea International Engine of the Year Awards, in 1999.
Premiul International Engine of the Year este acordat cu incepere din 1999 de un juriu international format din jurnalisti din domeniul auto.

o tot dai cu audi R8 mai cauta si tu pe google sa vezi ca BMW a produs M1 in 1978 cu motor central..nici nu mai are rost sa te intreb ce faceau atunci audi

in 1999 BMW a castigat celebra cursa de la LE MANS cu prototipul V12 LMR si atunci concurau MERCEDES CLK LM PORSCHE GT1 TOYOTA GT-one si uimitor si AUDI R8 care a terminat pe 3...sa nu mai vb de turisme 3 campionate mondiale si unul european ANDY PRIAUX cu BMW 320SI sa nu mai aduc aminte de M3 E30 si BMW 3.0 CSL – cea mai de succes maşina touring a timpului.
Coupé-ul de vis 3.0 CSL a devenit cea mai de succes maşina a timpului. Īntre 1973 şi 1979, a triumfat īn European Championship de 6 ori şi a dominat scena internaţională de maşini touring pentru aproape o decadă. BMW 3.0 CSL a devenit standul de test pentru o serie īntreagă de inovaţii ale tehnicii. Īn primul rānd, īncepānd cu 1973, a avut sub capota primul motor BMW de 6 cilindri ce beneficia de tehnologia 4 valve.
__________________

Last edited by adrian78bmw; 10-05-09 at 13:19.
adrian78bmw is offline  
Old 10-05-09, 13:18   #36
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: BMW a īnregistrat cele mai mai pierderi din ultimii 7 ani!

acel motor de care vb u de pe audi de 2.0 e facut de vw, chiar si pe el fiind pus pe orice audi vrei u va aparea manufactured by vw. asa ca....si in acel an in care "audi" a castigat motorul anului la categoria 2.0 bmw a luat cu acel l6 3.0 motorul anului overall. cateva din modelele enumerate de tine mai sus chiar daca fiolau bmw`uri ka pranz aveau si ceva probleme de fiabilitate, asa zisele boli de copilarie si erau foarte complicate, automat greu de reparat si depistat problema, fapt care bmw`ul din punctul asta de vedere lupa putin teren.
daca tot vb de r8 in sus si in jos.... mai au mult de mancat pana or sa ajunga la nivelul mclaren`ului
si daca nu ma insel la motorul anului bmw are mai multe premii decat audi
vacaroz is offline  
Old 10-05-09, 13:18   #37
PvDTranceAddicted

Stage 4
 
PvDTranceAddicted's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 274
Default Re: BMW a īnregistrat cele mai mai pierderi din ultimii 7 ani!

Am spus-o si o mai spun odata...PUTEREA NU INSEAMNA NIMIC FARA CONTROL! De ce mor atatia NUMAI IN BMW? DE CE?Daca balansul bmw-urilor e atat de bun si sunt atat de "sigure" de ce mor anual in medie mai multi oameni in bmw decat in mercedes+audi la un loc?! DE CE?! Imi poti rasp la intrebarea asta?! De cand are BMW siguranta? Ahh cumva tractiunea lor e penibil de ineficienta?Eu si nu numai, maj cunoscutilor mei au simtit pe pielea lor ce inseamna sa conduci BMW...Mai ales daca te crezi GOD-SEF-BOS-SMK la volanul unui BMW este ff posibil ca intr-un scurt timp acel premiu pt motor si nu pt sasiu si stabilitate sa te bage in groapa...toti pilotii stiu ca nu numai motorul conteaza, ba mai mult greutatea si sasiul, sa nu mai zic de tractiune care e ffff ineficienta la bmw! Si da R8 chiar este masina suprema, cu mult peste toata tehnologia BMW! Zi-mi si ce model BMW se fabrica 100% manual? Ahh nici unul...hmmm...ce chestie! Stii ceva?Multi pot avea un M adevarat dar putini un RS din cauza pretului si exclusivitatii.
Mai spune-mi te rog o chestie: BMW are frane ceramice? Are cumva cele mai mari frane ceramice din istorie?Ahhh nu...RS6 DA! BMW are tehnologia dry-sump pe motoarele lor?Are cumva injectie directa pe toate motoarele pe benzina?! Are cumva vreun motor de talia V10-lui de pe RS6 cu un cuplu pe cea mai larga turatie posibila de la 1500-6250?Ahhh parca faceau motoare...sincer am condus la PBV2 noul RS6 si raspunsul motorului este instantaneu, nici nu se compara cu vreun motor de la BMW cand vine vb de senzatie si raspunsul acceleratiei si mai ales al franarii...sa nu mai zic ca RS6 sedan franeaza in 33.8m...ceea ce BMW nici nu se apropie de o asemenea performanta de decelerare! Cand conduci un Audi ai siguranta, putere, design, interior futuristic si tehnologie maxima! In bmw nici jumtate din aceste lucruri nu le poti avea!
Si fiindca stiu ca maj dobitocilor care isi cumpara bmw si le cumpara sa agate proaste pe bulevard cu 40km/h cu claxoane si flash-uri, tin sa te anunt ca in fata unei femei tot un Audi este mai atragator si mai luxuriant (asta a fost o paranteza cu relatarea pietei auto din RO).
PvDTranceAddicted is offline  
Old 10-05-09, 13:22   #38
johhny
Renault Driver


Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 686
Member of:
[4Tuning International]
[RENAULT]
Default Re: BMW a īnregistrat cele mai mai pierderi din ultimii 7 ani!

Quote:
Originally Posted by ionut_cluj View Post
1. Eu nu, multumesc. Seria 3 e inferioara lui Alfa 159, M3 E30 inferioara lui Delta I, Seria 5 inferioara lui Citroen C6, Seria 7 inferioara lui S-Klasse. Ca sa nu spun de Lancia Delta 3, care se p**a pe Seria 1 din orice pozitie.Deci?


2. Fiat are cele mai multe premii Car Of The Year, cele mai premiate masini (Alfa 156 si Fiat 500), masina care se depreciaza cel mai putin la ora actuala (Alfa Mi.To), e pe cale sa devina al 2-lea constructor mondial (dupa Toyota), face cele mai eficiente dieseluri de pe piata si cele mai bune benzinare de mic litraj.
Fiat este prezent in absolut toate clasele si categoriile, cu marcile subsidiare si are de departe cel mai bogat palmares din istoria sporturilor cu motor. Ah, si probabil cea mai loiala comunitate de clienti.


Probabil mai sunt ceva copii si soferi de week-end care te cred cand spui ca bmw e "da shit", dar eu sunt mai capos din fire, am ceva mai multa experienta, si nu prea reactionez frumos la povesti de 2 bani, chit ca nu imi plateste Fiat facturile.

P.S. Stiti vorba aia: "Audi... o insulta la adresa autoturismelor"?

cred ca tu esti singurul care ai alege citroen in defavoarea unui bmw, defapt tu si inca cativa din campania ta anti-bmw, dar sa ne spui noua ca seria 5 e inferioara unui citroen c6, fii serios, pastreaza visele astea doar pentru tine.. citroen mai are mult de lucrat pana sa se poate numi ''autoturism''.

Si fiat e slaba indiferent de ce premii vrei sa insiri tu aici, faptul ca esti tu fan fiat nu o face mai tare. Si cand spun slaba nu ma refer la masini slabe, ci la faptul ca nu o sa se ridice niciodata mai mult de cat e acuma. Singurele masini care le face sunt masini din clasa mica si autoutilitare, as vrea sa vad fiat ca va fi de la egal la egal cu concurenta si la clasa mare
johhny is offline  
Old 10-05-09, 13:27   #39
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: BMW a īnregistrat cele mai mai pierderi din ultimii 7 ani!

Quote:
Originally Posted by PvDTranceAddicted View Post
Am spus-o si o mai spun odata...PUTEREA NU INSEAMNA NIMIC FARA CONTROL! De ce mor atatia NUMAI IN BMW? DE CE?Daca balansul bmw-urilor e atat de bun si sunt atat de "sigure" de ce mor anual in medie mai multi oameni in bmw decat in mercedes+audi la un loc?! DE CE?! Imi poti rasp la intrebarea asta?! De cand are BMW siguranta? Ahh cumva tractiunea lor e penibil de ineficienta?Eu si nu numai, maj cunoscutilor mei au simtit pe pielea lor ce inseamna sa conduci BMW...Mai ales daca te crezi GOD-SEF-BOS-SMK la volanul unui BMW este ff posibil ca intr-un scurt timp acel premiu pt motor si nu pt sasiu si stabilitate sa te bage in groapa...toti pilotii stiu ca nu numai motorul conteaza, ba mai mult greutatea si sasiul, sa nu mai zic de tractiune care e ffff ineficienta la bmw! Si da R8 chiar este masina suprema, cu mult peste toata tehnologia BMW! Zi-mi si ce model BMW se fabrica 100% manual? Ahh nici unul...hmmm...ce chestie! Stii ceva?Multi pot avea un M adevarat dar putini un RS din cauza pretului si exclusivitatii.
Mai spune-mi te rog o chestie: BMW are frane ceramice? Are cumva cele mai mari frane ceramice din istorie?Ahhh nu...RS6 DA! BMW are tehnologia dry-sump pe motoarele lor?Are cumva injectie directa pe toate motoarele pe benzina?! Are cumva vreun motor de talia V10-lui de pe RS6 cu un cuplu pe cea mai larga turatie posibila de la 1500-6250?Ahhh parca faceau motoare...sincer am condus la PBV2 noul RS6 si raspunsul motorului este instantaneu, nici nu se compara cu vreun motor de la BMW cand vine vb de senzatie si raspunsul acceleratiei si mai ales al franarii...sa nu mai zic ca RS6 sedan franeaza in 33.8m...ceea ce BMW nici nu se apropie de o asemenea performanta de decelerare! Cand conduci un Audi ai siguranta, putere, design, interior futuristic si tehnologie maxima! In bmw nici jumtate din aceste lucruri nu le poti avea!
Si fiindca stiu ca maj dobitocilor care isi cumpara bmw si le cumpara sa agate proaste pe bulevard cu 40km/h cu claxoane si flash-uri, tin sa te anunt ca in fata unei femei tot un Audi este mai atragator si mai luxuriant (asta a fost o paranteza cu relatarea pietei auto din RO).
nu mai manca atata ... cu franele cu discuri ceramice ca sunt imprumutate de la porsche ca deehh fac parte din acelasi concern si daca nu stiai de 2 ani brembo livreaza sistemele de franare pentru BMW

Last edited by aleks; 11-05-09 at 09:25.
adrian78bmw is offline  
Old 10-05-09, 13:28   #40
PvDTranceAddicted

Stage 4
 
PvDTranceAddicted's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 274
Default Re: BMW a īnregistrat cele mai mai pierderi din ultimii 7 ani!

Am spus ceva de citroen si fiat?)) Omule cred ca nu vezi bine...mie nici nu-mi place citroen si fiat sau renault sau kia sau dacia... asa ca nu ma lua pe mine cu tampenii! Normal ca aleg BMW in fata oricarei masini executive...ba chiar as alege BMW in fata unui Volvo sau Saab, dar fiindca pe lumea asta exista si Mercedes si Audi, e greu de crezut ca as alege BMW in fata unuia dintre cele 2! Pt simplul fapt ca unui BMW ii lipseste acea sclipire de lux si aristocratie si acel nivel ridicat de performanta pura fara riscuri! Sincer la tractiune spate as alege un Porsche si un Aston Martin daca ar fi sa aleg, pt ca stiu ce senzatie iti dau aceste 2 brand-uri, mai ales Porsche cu motorul pozitionat exact pe axul spate care ajuta enorm la tractiune si la plecari de pe loc!
Tin minte ca spunea cineva mai devreme ca BMW e clasic si la fel si Porsche...dar Porsche cu acel "clasic" arata devastator de marfa in fata unui BMW si nu ma refer la pret, ci pur si simplu te zapaceste cat de bine proportionate sunt Porsche-urile! Plus ca ce nu-mi place la bmw e ca oricat de mult ar incerca sa aduca trecutul in prezent nu pot reusii...
PvDTranceAddicted is offline  
Old 10-05-09, 13:31   #41
PvDTranceAddicted

Stage 4
 
PvDTranceAddicted's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 274
Default Re: BMW a īnregistrat cele mai mai pierderi din ultimii 7 ani!

Gresesti...cei 420mm ai discurilor de pe RS6 nu exista in oferta Porsche, doar in cadrul Bentley-ului Conti GT Speed, ba chiar Bugatti face parte tot din grupul VW si are 400mm, asa ca stiu exact ce vb si mai stiu ca cele mai eficiente frane sunt pe Veyron pt ca are 8 pistoane fata de 6 pistoane de pe RS6, dar imediat dupa Veyron se situeaza RS6 la franare. E o franare violenta dar stabila, fara fading si senzatie fada la calcarea pedalei! Iar Porsche are si el frane ceramice dar sunt altele decat cele de pe RS6 si R8 (R8 avand 380mm).
PvDTranceAddicted is offline  
Old 10-05-09, 13:34   #42
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: BMW a īnregistrat cele mai mai pierderi din ultimii 7 ani!

si eu care credeam ca dolb e cel mai incapatzanat...
din punctul lui de vedere viitorul e cam asa...o reclama audi, noul rs6 a reusit sa bata recordul de viteza depasind bariera sunetului in doar 400 metrii pana cand accidental au apasatbutonul de anti gravitatie si si`au luat zborul

anul 2020, noul bmw a reusit sa scoata pe piata modelul m3, el beneficiind de 280 kai si geamuri electrice, desi generatia precedenta era mult mai dotata si puternica
frate... eu nu stiam ca audi e regele neincoronat al automobilismului... e adevarat, are multe merite dar chiar sa violeze orice bmw in orice domeniu? tare astia cu inelele :d
vacaroz is offline  
Old 10-05-09, 13:52   #43
johhny
Renault Driver


Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 686
Member of:
[4Tuning International]
[RENAULT]
Default Re: BMW a īnregistrat cele mai mai pierderi din ultimii 7 ani!

Quote:
Originally Posted by vacaroz View Post
si eu care credeam ca dolb e cel mai incapatzanat...
din punctul lui de vedere viitorul e cam asa...o reclama audi, noul rs6 a reusit sa bata recordul de viteza depasind bariera sunetului in doar 400 metrii pana cand accidental au apasatbutonul de anti gravitatie si si`au luat zborul

anul 2020, noul bmw a reusit sa scoata pe piata modelul m3, el beneficiind de 280 kai si geamuri electrice, desi generatia precedenta era mult mai dotata si puternica
frate... eu nu stiam ca audi e regele neincoronat al automobilismului... e adevarat, are multe merite dar chiar sa violeze orice bmw in orice domeniu? tare astia cu inelele :d
daca voi ii dati apa la moara normal ca el va continua... sau poate PvDTranceAddicted vrea premiul pentru cel mai infocat fan audi
PvDTranceAddicted asculta si tu ce au de zis ceilalti, nici nu am stat sa-ti citesc in totalitate posturile la cat de lungi sus si combinatia de litere mari/mici ca ma lua cu durere de cap.. Tu spui despre toate lucrurile audi, o dai in frani si in quattro acuma, sunt multe chestii pe care audi le are diferite fata de bmw, asta nu inseamna ca sunt mai bune la audi.In general mai pe scurt sa spun bmw-ul este inca superior unui audi, restul tine de gusturi. Pentru satisfactia ta poate doar r8 este singurul audi la care bmw inca nu are un adversar pe masura..
johhny is offline  
Old 10-05-09, 14:33   #44
johhny
Renault Driver


Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 686
Member of:
[4Tuning International]
[RENAULT]
Default Re: BMW a īnregistrat cele mai mai pierderi din ultimii 7 ani!

Quote:
Originally Posted by xxdadixx View Post
si-au bautut joc de numele Lamborghini cum o sa-si bata joc si de Porsche in viitor, oricum i-au stricat imaginea, vezi Cayenne de pe care iei usa spate si o pui pe Touareg si se potriveste LA FIX
aici gresesti, chiar daca se spunea ca porsche va fi vanduta catre vw din cauza datoriilor mari, roata sa intors si acuma porsche este actionar majoritar in cadrul companiei mai pe scurt porsche conduce, iar pe viitor din cate am inteles porsche intentioneaza sa cumpere pe deplin vw. Oricum au spus ca vor fi independenti, la fel cum Lamburghini este independenta chiar daca este preluata de 11 ani de catre audi..
johhny is offline  
Old 10-05-09, 14:40   #45
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: BMW a īnregistrat cele mai mai pierderi din ultimii 7 ani!

Quote:
Originally Posted by johhny View Post
cred ca tu esti singurul care ai alege citroen in defavoarea unui bmw, defapt tu si inca cativa din campania ta anti-bmw, dar sa ne spui noua ca seria 5 e inferioara unui citroen c6, fii serios, pastreaza visele astea doar pentru tine.. citroen mai are mult de lucrat pana sa se poate numi ''autoturism''.

Si fiat e slaba indiferent de ce premii vrei sa insiri tu aici, faptul ca esti tu fan fiat nu o face mai tare. Si cand spun slaba nu ma refer la masini slabe, ci la faptul ca nu o sa se ridice niciodata mai mult de cat e acuma. Singurele masini care le face sunt masini din clasa mica si autoutilitare, as vrea sa vad fiat ca va fi de la egal la egal cu concurenta si la clasa mare
Mai suntem multi:
https://www.youtube.com/watch?v=mgnnoAhni-M
https://www.youtube.com/watch?v=M0Idt...eature=related
Si da, C6 e superior seriei 5, indiferent ca-ti place tie sau nu.

Cat despre Fiat, nu stii tu cu ce se mananca, oricum.
Iar Audi , astept inca varianta standard FARA geamuri manuale pe spate si aer conditionat, si sunt curios cand or gasi alta culoare inafara de gri
__________________

Official Porsche hater.

Last edited by ionut_cluj; 10-05-09 at 14:49.
ionut_cluj is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -