Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 10-05-09, 15:14   #46
johhny
Renault Driver


Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 686
Member of:
[4Tuning International]
[RENAULT]
Default Re: BMW a īnregistrat cele mai mai pierderi din ultimii 7 ani!

Quote:
Originally Posted by ionut_cluj View Post
Mai suntem multi:
https://www.youtube.com/watch?v=mgnnoAhni-M
https://www.youtube.com/watch?v=M0Idt...eature=related
Si da, C6 e superior seriei 5, indiferent ca-ti place tie sau nu.

Cat despre Fiat, nu stii tu cu ce se mananca, oricum.
Iar Audi , astept inca varianta standard FARA geamuri manuale pe spate si aer conditionat, si sunt curios cand or gasi alta culoare inafara de gri
Mai dat gata cu filmuletele astea de pe youtube, ai vrut sa-mi arati cat de retardati sunt astia de la top-gear, ca in primul fimulet si-au dat ei seama ca citroenul are suspensie mai comfortabila decat mai bmw, cand e la mintea cucosului ca bmw se vrea mai sportiva si are suspensia mai rigida. Iar al 2-lea filmulet vrea sa arate cat de hidos poate fi acest c6, l-am vazut si pe drum si fata imi place dar spatele e de toata jena.
Faptul ca are multe optiuni in interior si cate si mai cate smecherii nu ma impresioneaza pentruca calitate egala cu 0, si cand o sa se ridice macar. la jumatate din valoarea unui bmw atunci am sa o privesc cu alti ochi, singurul citroen care imi place este c4 si doar atat. Inafara de pret nu vad de ca as alege un c6 in defavoare seriei 5, cu argumente de pe youtube nu convingi pe nimeni, pot sa pun si eu 100 de fimulete cu seria 5 de pe youtube..


Nu stiu de ce tot cauti nod in papura despre audi, ca nu are nicio legatura cu discutia de aici, si spui de geamuri manuale pe spate cand majoritatea fiaturilor au geamuri manuale si pe fata, asta la masinile recente 2006/2007. eu inca nu am vazut audi din generatia noua cu geamuri manuale nici pe spate, si asta cu griul ma bine nu spuneai asa place omului, nu ai ce face, cum mie imi place negru la masini..
johhny is offline  
Old 10-05-09, 15:44   #47
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Thumbs down Re: BMW a īnregistrat cele mai mai pierderi din ultimii 7 ani!

Quote:
Originally Posted by johhny View Post
aici gresesti, chiar daca se spunea ca porsche va fi vanduta catre vw din cauza datoriilor mari, roata sa intors si acuma porsche este actionar majoritar in cadrul companiei mai pe scurt porsche conduce, iar pe viitor din cate am inteles porsche intentioneaza sa cumpere pe deplin vw. Oricum au spus ca vor fi independenti, la fel cum Lamburghini este independenta chiar daca este preluata de 11 ani de catre audi..
Traiasca independenta, or sa fie la fel de independenti ca pana acum. Ai vazut climatronicul si navigatia de pe Gallardo?
The Volkswagen Group is planning to overtake Toyota, the world's biggest car maker, as part of a 10-year plan that will see the majority of new Volkswagen,Audi, Skoda and Seat models - possibly even some Porsches, Bentleys, Lamborghinis and Bugattis - adopt one of four mechanical platforms.
The four new model architectures are for compact rear-engined city cars (MHB), small to midsized transverse-engined family cars (MQB), mid-engined sports cars, and larger longitudinal-engined cars (MLB).
Those four architectures could allow the VW Group to almost double its volume by 2018, to reduce model development times by up to a year, and to reduce costs by between 25 and 40 per cent.
__________________
xxdadixx is offline  
Old 10-05-09, 17:48   #48
johhny
Renault Driver


Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 686
Member of:
[4Tuning International]
[RENAULT]
Default Re: BMW a īnregistrat cele mai mai pierderi din ultimii 7 ani!

Nu prea cred treaba asta, a fost intr-un timp un zvon cum ca ar vrea ca vw-porsche sa fie un singur producator, dar deocamdata este cum am zis si mai sus.. si treaba cum ca fiecare este independent chiar ei au zis..
Am observat navigatia si climatronicul de pe gallardo, navigatie fiind vechiul model RNS-E, ma intreb daca la urmatoarea generatie de gallardo va folosi MMI, oricum atat timp cat da bine si e de folos in audi nu vad de ce nu ar fi si in gallardo, ca in rest nu vad nicio asemanare. Dar oare ai vazut bordul de la peugeot 3007 care este perfect copiat de pe audi ?? cu mici modificari la butoane si comenzi..
johhny is offline  
Old 10-05-09, 21:05   #49
PvDTranceAddicted

Stage 4
 
PvDTranceAddicted's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 274
Default Re: BMW a īnregistrat cele mai mai pierderi din ultimii 7 ani!

Asa cum spuneam...referinta suprema in interior ramane Audi...pana si in rev romanesti scrie asta...calitatea materialelor imbinarile si design-ul cockpitului Audi e muuult peste rivali, fara cusur de frumos!
PvDTranceAddicted is offline  
Old 10-05-09, 21:09   #50
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: BMW a īnregistrat cele mai mai pierderi din ultimii 7 ani!

Quote:
Originally Posted by PvDTranceAddicted View Post
Asa cum spuneam...referinta suprema in interior ramane Audi...pana si in rev romanesti scrie asta...calitatea materialelor imbinarile si design-ul cockpitului Audi e muuult peste rivali, fara cusur de frumos!
si doar atat...si daca vrei sa continui fa un thread audi vs sau vezi daca nu e unu facut deja
adrian78bmw is offline  
Old 10-05-09, 21:24   #51
PvDTranceAddicted

Stage 4
 
PvDTranceAddicted's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 274
Default Re: BMW a īnregistrat cele mai mai pierderi din ultimii 7 ani!

Si doar atat?) Mai tii minte cazul ala in care o ceafa lata conducea un A6 intr-o cursa in buc si a intrat din plin in jandarmerie cu 250km/h si n-a patit nimic ala de la volan?!Ahhh cam naspa...incearca experienta asta intr-un bmw sa vdm ce patesti)))) Si sa nu aduc aminte de design si performante...
PvDTranceAddicted is offline  
Old 10-05-09, 21:29   #52
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: BMW a īnregistrat cele mai mai pierderi din ultimii 7 ani!

Quote:
Originally Posted by PvDTranceAddicted View Post
Asa cum spuneam...referinta suprema in interior ramane Audi...pana si in rev romanesti scrie asta...calitatea materialelor imbinarile si design-ul cockpitului Audi e muuult peste rivali, fara cusur de frumos!
imi pare sincer rau ca ai trait in pestera si nu ai auzit de mercedes/maybach/lexus... etc.
Audi dupa parerea mea e un mare piece of..... .( si ma refer la astea noi )
__________________

dolb is offline  
Old 10-05-09, 21:41   #53
PvDTranceAddicted

Stage 4
 
PvDTranceAddicted's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 274
Default Re: BMW a īnregistrat cele mai mai pierderi din ultimii 7 ani!

Bentley, Bugatti, Lambo toate in grupul VW-AUDI....ahh cam "naspa"... SI MIE IMI DISPLACE DOAR BMW CA TOTI TARANII SE CRED CURU PAMANTULUI CA BMW ESTE SI FACE SI DREGE SI CA E CEL MAI TARE SI EI SUNT CEI MAI CEI...PATETIC!
PvDTranceAddicted is offline  
Old 10-05-09, 21:41   #54
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: BMW a īnregistrat cele mai mai pierderi din ultimii 7 ani!

Quote:
Originally Posted by PvDTranceAddicted View Post
Si doar atat?) Mai tii minte cazul ala in care o ceafa lata conducea un A6 intr-o cursa in buc si a intrat din plin in jandarmerie cu 250km/h si n-a patit nimic ala de la volan?!Ahhh cam naspa...incearca experienta asta intr-un bmw sa vdm ce patesti)))) Si sa nu aduc aminte de design si performante...
eu am vazut accident de q7 cu autocar si au murit toti aia 3 din pasageri din q7,,,la 250km/h am vazut seria 7 e65 si au murit toti 4 dar nu are rost sa vorbim de accidente conteaza dinamica accidentului etc etc

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
imi pare sincer rau ca ai trait in pestera si nu ai auzit de mercedes/maybach/lexus... etc.
Audi dupa parerea mea e un mare piece of..... .( si ma refer la astea noi )
sa nu uitam de infinity acura bentley maseratti jaguar Rolls si aston
__________________

Last edited by adrian78bmw; 10-05-09 at 23:24.
adrian78bmw is offline  
Old 10-05-09, 21:44   #55
PvDTranceAddicted

Stage 4
 
PvDTranceAddicted's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 274
Default

Pt mine cele mai exclusiviste masini posibile si pe gustul meu in totalitate sunt Audi, Aston Martin si Lamborghini...toate trei brand-urile ma fascineaza si de fiecare data cand iau contactul cu vreun model simt cu adevarat ca astea sunt masinile ideale pt caracterul meu!Design, prestigiu, calitate, performante si siguranta!

Si in ordinea preferintelor mele : R8 V10, One-77, Gallardo LP560-4...n-am zis Reventon ca mie nu-mi place verdele si interiorul cu alcantara verde inchis e cam nasol pt gusturile mele, dar ca exterior Reventon e crima si pedeapsa

Last edited by aleks; 11-05-09 at 09:27.
PvDTranceAddicted is offline  
Old 10-05-09, 22:17   #56
johhny
Renault Driver


Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 686
Member of:
[4Tuning International]
[RENAULT]
Default Re: BMW a īnregistrat cele mai mai pierderi din ultimii 7 ani!

Quote:
Originally Posted by adrian78bmw View Post
si doar atat...si daca vrei sa continui fa un thread audi vs sau vezi daca nu e unu facut deja
nu puteai sa taci, iar l-ai starnit... si iar scrie cateva pagini
johhny is offline  
Old 10-05-09, 22:55   #57
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: BMW a īnregistrat cele mai mai pierderi din ultimii 7 ani!

Quote:
Originally Posted by PvDTranceAddicted View Post
Pt mine cele mai exclusiviste masini posibile si pe gustul meu in totalitate sunt Audi, Aston Martin si Lamborghini...toate trei brand-urile ma fascineaza si de fiecare data cand iau contactul cu vreun model simt cu adevarat ca astea sunt masinile ideale pt caracterul meu!Design, prestigiu, calitate, performante si siguranta!
deci pt tine audi egaleaza aston & others? frate mai lasa-ma naiba ti-a luat tactu un rahat de a4 din 2002 si te caci pe tine pe aici zici ca ai avea super car. Audi A3, A4 sunt un RAHAT IN INTERIOR. Abia A6 e ceva frumos, dar abia se compara cu interiorul unui passat. Vorbesti de audi ca au interior superior de 3 pagini de zici ca ar avea piele din preputz de liliac. Mai exista si rolls si lexus si multe altele iar audi 2009 nu se compara cu unele din 1950. Iti recomand sa nu mai postezi pe aici pentru ca pana la urma subiectul se refera la vanzarile unui BMW nu la rahatul tau de 1.9 tdi
dolb is offline  
Old 10-05-09, 23:20   #58
PvDTranceAddicted

Stage 4
 
PvDTranceAddicted's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 274
Default Re: BMW a īnregistrat cele mai mai pierderi din ultimii 7 ani!

N-am TDI asa ca taci daca nu stii...plus ca urasc TDI-ul asa cum spuneam intr-un post! Si nu masina mi-am luat din banii mei si chiar urmeaza sa o schimb curand si nu ma pot indrepta decat spre Audi sau Mercedes si nu la mana a-5-a din 1900 toamna sau de prin 2001 cum crezi u! E problema mea ce am eu si ce fac! Important e ca eu vad realitatea iar u vezi ratul de porc si ochii cariati ca pe "Dumnezeu pe sosele"...plus ca pana si imperiul nazist a sustinut doar Audi si Mercedes si nu BMW, cu toate ca nu am fost niciodata de acord cu ce a facut Hitler, dar ca idee cine apreciaza Audi si Mercedes in defavoarea BMW stie ce face! Plus ca avand 100 de ani de istorie, Audi e printre primele 5 brand-uri auto din istorie asa ca nu imi spune mie ce a facut audi si in competitii unde Audi Quattro+R8+R10+RS4 DTM si multe altele nu se compara cu ce a castigat si a realizat BMW in muuult mai putini ani de istorie!
Cand se unesc 4 brand-uri renumite intr-o lume auto si imbina calitatile fiecarui brand intr-unul singur, rezultatul e uimitor! Si n-am zis ca eu compar Aston Martin cu Audi, doar R8 poate sa fie in clasa unui DBS,etc...asa ca nu mai insinuia u prostii! Plus ca am spus preferintele mele nu am comparat ce imi place mie, ci am relatat exact ce cred si stiu ca este maxim in industria auto. Plus Veyron care e opera de arta dpdv....
PvDTranceAddicted is offline  
Old 10-05-09, 23:24   #59
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: BMW a īnregistrat cele mai mai pierderi din ultimii 7 ani!

omule..intelege ca AUDI NU E ETALON. Audi e pt VW cum maybach e pentru mercedes si cum lexus e pt toyota. Intelegi? Deci Veyron traieste datorita VW, audi datorita VW, lambo datorita VW.. intelegi? Ce motoare are AUDIIIIIIII in Formula 1 si ce motoare are Bmw in F1? ..In afara de DTM , in ce alte sporturi cu motor participa audi?
dolb is offline  
Old 11-05-09, 13:03   #60
bogg

Stage 5
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 576
Default Re: Liderul clasei premium: BMW, Mercedes sau Audi?

Hai sa-mi bag...
Nu-mi vine sa cred ca ati facut thread din toata chestia asta
bogg is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -