Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 09-05-09, 19:22   #16
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: BMW a īnregistrat cele mai mai pierderi din ultimii 7 ani!

majestatea dumitale..nu m-am referit la consum! ma refer la cat de proaste sunt unele bimmere
dolb is offline  
Old 09-05-09, 19:24   #17
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default Re: BMW a īnregistrat cele mai mai pierderi din ultimii 7 ani!

PvDTranceAddicted tu poate percepi altfel realitatea .
xxdadixx is offline  
Old 09-05-09, 19:27   #18
bogg

Stage 5
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 576
Default Re: BMW a īnregistrat cele mai mai pierderi din ultimii 7 ani!

Quote:
Originally Posted by PvDTranceAddicted View Post
Ce intelegi tu prin "no fun"? EU IN BMW N-AM SIMTIT NIMIC MAI MULT DKT IN AUDI SAU MERCEDES LA SENZATIE DE VITEZA SAU ACCELARATIE, BA MAI MULT IN ML 320CDI EDITION 10 AL UNUI AMIC SIMTI DE CEL PUTIN DE 2X MAI MULTA SENZATIE FATA DE BMW X5 3.0D CONDUS LA DEALER, ASA CA E DOAR MINCIUNA DE MARKETING CA IN BMW SIMTI CA, CONDUCI! Mi se pare mult prea patetic ca cineva neavand contact cu toate 3 marcile sa zica ca bmw se conduce cel mai bine si crede-ma sunt obsedat de acceleratii si viteza, mi se par cele mai importante la o masina premium. dar bmw nu mi-a oferit nimic fata de audi sau mercedes! Asa ca "what's the deal"?! Ce pana mea simti u in bmw cand conduci? Ahhh tu faci gogosi in parcari de *** nu?! De-ai e mai "fun" bmw fata de audi si mercedes?! Asta e motivul? Mai gandeste-te scartul cretin e deranjant prostesc si nu te face sa simti cu adevarat ca u chiar conduci...POWER IS NOTHING WITHOUT CONTROL!
hooo cu tata.
Te-as ruga sa fii putin mai temperat in exprimare.
De obicei nu sunt genul care sa ,,isi arate muschii" dar cred ca de data asta o sa fac o exceptie.
Am si BMW si Audi. Si stiu ce poate fiecare sa faca. Stiu cu care ma distrez mai mult si stai linistit ca nu sunt genul care sa-si strice gumele in parcari la supermarketuri si nici nu sunt obsedat de 0-100 intre semafoare.
Daca tu esti obsedat de accelerati de ce te mai umflii ca stii foarte bine ca Audi pierde pe 2 fronturi la acceleratii in fata tractiunii spate.
Intrebare. Pe tine o masina 4x4 te face sa te simti un sofer adevarat?

Apoi ai scris mai sus ca nu te apuci de o comparatie cu modele RS.
Stai linistit ca ma apuc eu si las rs4 deoparte ca ala macar joaca cinstit.
RS6.... 5.2 bi-turbo 580 de cai, nu? BI - TURBO! Ca motorul aspirat de 5.2 de pe s6(450 de cai) nu e in stare sa se tina dupa cel de pe M5 si E63(tot aspirate). PUNCT
Somn usor.
bogg is offline  
Old 09-05-09, 19:28   #19
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: BMW a īnregistrat cele mai mai pierderi din ultimii 7 ani!

Quote:
Originally Posted by bogg View Post
PUNCT
Somn usor.
si audi rulzzzzzzzzzzzz
dolb is offline  
Old 09-05-09, 19:29   #20
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default Re: BMW a īnregistrat cele mai mai pierderi din ultimii 7 ani!

Quote:
Originally Posted by PvDTranceAddicted View Post
Cati oameni isi iau masini premium pe benzina avand in vedere ca PREMIUM=LUX adik ai bani si nu te uiti la costul combustibilului...ca altfel alegeai alta clasa...
Daca pentru tine diferenta intre diesel si benzina e doar costul combustibilului imi dau seama ce orizonturi largi ai si cand compari masinile la dealeri
xxdadixx is offline  
Old 10-05-09, 00:36   #21
Limba14

Stage 4
 
Limba14's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 247
Default Re: BMW a īnregistrat cele mai mai pierderi din ultimii 7 ani!

anii trecuti bmw scotea profituri record.
sunt curios unde este tot acel profit din acea perioada?!
Limba14 is offline  
Old 10-05-09, 01:33   #22
PvDTranceAddicted

Stage 4
 
PvDTranceAddicted's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 274
Default Re: BMW a īnregistrat cele mai mai pierderi din ultimii 7 ani!

HAHAHA...OMULE ACEL MOTOR ESTE SPECIAL PT S6, AUDI ARE V10 FSI DE 5.2 NORMAL ASPIRAT PE R8 PE CARE AR PUTEA SA IL PUNA ORISICUM PE RS6 DAR NU VOR SI E MUUULT MAI RAPID DECAT M5 SI E UN MOTOR CARE SE TUREAZA MUUULT MAI MULT CA V10 ALA "PREMIAT"... 8250 vs 8700rot/min?!SWEET DREAMS...Iar u iarasi gresesti RS6 NU ARE V10 DE 5.2 CI DE 5.0L BITURBO iar BMW CE FACE?AHHH PUNE PE VIITORUL M5 SI M6 UN V8 BITURBO, CUMVA CUM ARE AUDI DE MULTI ANI FIIND LIDERII LA MOTOARE BITURBO? SAU SA ITI AMINTESC CE ZAPACEALA II DA S4 CU AL SAU MOTOR CU COMPRESOR VS 335i cu al sau BITURBO, iar intre cele doua exista doar "o mica diferenta"....AUDI E MAI RAPID CU 0.5 pana la 100 si cu 2.5-3 pana la 200 iar diferenta creste concomitent cu viteza! AHHH CINE PRODUCE CELE MAI RAPIDE MASINI DIN CLASA LOR?! BAIETAS ITI SPUN EU CA IN URMATORII 5 ANI DE AZI BMW NU VA REUSII SA PRODUCA NICI UN M POWER CARE SA POATE MACAR SA EGALEZE PERFORMANTELE SI DINAMICA SI MANEVRABILITATEA LUI R8 V10! R8 V10 INSEAMNA INGINERIE PURA BAI BAIATULE...SI CATI ANI ARE BMW?CUMVA 100 CAT ARE AUDI?)) MAI INCEARCA SA TE DOCUMENTEZI SA VEZI CINE CE A FACUT SI CE FACE...SA NU MAI ZIC CA AUDI A FOST PRIMUL PRODUCATOR DIN ISTORIE CU MOTOR CENTRAL CU MUUULT INAINTE SA APARA FERRARI, DECI CINE DA TONUL LA SPORTIVITATE SI DINAMICA?! Ai idee cat de rapid si extraodinar de neutru e noul S4? Asa din curiozitate zi-mi si mie daca stii u cumva un model BMW mai stabil pe viraje si mai neutru decat S4...sa nu zic ca mai sunt 2-3 luni max si vine RS5 care o sa il manance de viu pe M3 si pe circuit si pe strada!
PvDTranceAddicted is offline  
Old 10-05-09, 02:24   #23
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: BMW a īnregistrat cele mai mai pierderi din ultimii 7 ani!

Quote:
Originally Posted by johhny View Post
acesti bolovani bat oricand concurenta... si sa recunoastem, oricine ar dori un astfel de bolovan in fata casei..




fiat a fost slab, este slab si va fi slab intotdeauna...

1. Eu nu, multumesc. Seria 3 e inferioara lui Alfa 159, M3 E30 inferioara lui Delta I, Seria 5 inferioara lui Citroen C6, Seria 7 inferioara lui S-Klasse. Ca sa nu spun de Lancia Delta 3, care se p**a pe Seria 1 din orice pozitie.Deci?


2. Fiat are cele mai multe premii Car Of The Year, cele mai premiate masini (Alfa 156 si Fiat 500), masina care se depreciaza cel mai putin la ora actuala (Alfa Mi.To), e pe cale sa devina al 2-lea constructor mondial (dupa Toyota), face cele mai eficiente dieseluri de pe piata si cele mai bune benzinare de mic litraj.
Fiat este prezent in absolut toate clasele si categoriile, cu marcile subsidiare si are de departe cel mai bogat palmares din istoria sporturilor cu motor. Ah, si probabil cea mai loiala comunitate de clienti.


Probabil mai sunt ceva copii si soferi de week-end care te cred cand spui ca bmw e "da shit", dar eu sunt mai capos din fire, am ceva mai multa experienta, si nu prea reactionez frumos la povesti de 2 bani, chit ca nu imi plateste Fiat facturile.

P.S. Stiti vorba aia: "Audi... o insulta la adresa autoturismelor"?
__________________

Official Porsche hater.

Last edited by ionut_cluj; 10-05-09 at 02:27.
ionut_cluj is offline  
Old 10-05-09, 09:28   #24
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default Re: BMW a īnregistrat cele mai mai pierderi din ultimii 7 ani!

Quote:
Originally Posted by PvDTranceAddicted View Post
ITI SPUN EU CA IN URMATORII 5 ANI DE AZI BMW NU VA REUSII SA PRODUCA NICI UN M POWER CARE SA POATE MACAR SA EGALEZE PERFORMANTELE SI DINAMICA SI MANEVRABILITATEA LUI R8 V10! R8 V10 INSEAMNA INGINERIE PURA BAI BAIATULE...SI CATI ANI ARE BMW?CUMVA 100 CAT ARE AUDI?)) MAI INCEARCA SA TE DOCUMENTEZI SA VEZI CINE CE A FACUT SI CE FACE...
Iti atasez eu cine si ce a facut Ia vezi pe unde-i Audi la motoare, si cred ca aia cu biturbo a fost o gluma tinand cont ca de 335i is the king.
Poate ai vazut pe 5th gear S5 vs 335i, pe hartie quattro sta mai bine dar n-are sanse la cum pune bmw-ul puterea pe strada sa nu mai spun de obiceiul lor pros de a pune motorul cat mai aproape de grila ceea ce duce la o proasta balansare a maselor pe care incearca sa o corecteze cu AWD-ul. Daca vorbim la modul general Audi-urile sunt masini cu tractiune fata, quattro e un moft scump pe care nu oricine si-l permite.
Quote:
Originally Posted by PvDTranceAddicted View Post
sa nu zic ca mai sunt 2-3 luni max si vine RS5 care o sa il manance de viu pe M3 si pe circuit si pe strada!
Ma indoiesc ca sasiul ala de tractiune fata va si superior celui de M3. Sa nu mai vorbim de eficienta si de faptul ca la quattro de fiecare data cand iei piciorul de pe acceleratie e ca si cum franezi putin din cauza frecarii masive din sistemul ala invechit dar cu o foarte buna reclama ( prosteala ) prin media. Nu mai spun ca tot trenul de rulare e mai zgomotos la audi in general. Audi tot timpul a fost in urma BMW-ului, pana scot ei RS5 bmw dezvolta ceva nou si tot asa...
Quote:
Originally Posted by ionut_cluj View Post
P.S. Stiti vorba aia: "Audi... o insulta la adresa autoturismelor"?
Aici sunt de acord cu tine
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	engine2.jpg
Views:	132
Size:	70.7 KB
ID:	910860   Click image for larger version

Name:	engine-4.jpg
Views:	87
Size:	181.4 KB
ID:	910861   Click image for larger version

Name:	engine1.jpg
Views:	82
Size:	300.4 KB
ID:	910862  

Click image for larger version

Name:	engine-5.jpg
Views:	85
Size:	217.1 KB
ID:	910863  
__________________
xxdadixx is offline  
Old 10-05-09, 11:28   #25
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: BMW a īnregistrat cele mai mai pierderi din ultimii 7 ani!

pana apare RS5 .. o sa iasa alta serie M3
dolb is offline  
Old 10-05-09, 11:35   #26
PvDTranceAddicted

Stage 4
 
PvDTranceAddicted's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 274
Default Re: BMW a īnregistrat cele mai mai pierderi din ultimii 7 ani!

Baietas graficele alea n-au nici o treaba cu realitatea, eu nu stiu care e sursa ta...dar stai sa imi amintesc...hmmm: TT COUPE MK2-DESIGN OF THE YEAR 2007, R8-DESIGN OF THE YEAR, SUPERCAR OF THE YEAR, RS4 PERFORMANCE CAR OF THE YEAR CAND DEJA EXISTA M3?HMMM.... OARE DE CE IN 2008 SI 2009 AUDI R8 A IESIT CEA MAI TARE MASINA DIN LUME DIN PUNCT DE VEDERE AL SASIULUI, BALANSULUI MASELOR SI SENZATIILOR LA VOLAN NEDILUATE FOLOSIND TEHNOLOGIA DE CURSE AUDI UNDE BMW NU ARE NICI O SANSA... AUDI A CASTIGAT CONSECUTIV 9 ANI (INAFARA DE 2003 CAND A CASTIGAT BENTLEY CARE TOT DIN GRUPUL VW FACE PARTE) LE MANS 24H SI AMERICAN LE MANS SERIES...SA NU MAI ZIC DE DTM UNDE AUDI A RAVASIT ANUL TRECUT DIN NOU MERCEDES...AHHH SI BMW IN F1 CE FACE? CAND A FOST ULTIMA DATA CAND UN PILOT CONDUCAND BMW A CASTIGAT IN F1? DAK MOTOARELE LOR SUNT ATAT DE BUNE DE CE NU CASTIGA IN FATA COMPETITIEI? AHHH...park trebuie sa ai si un sasiu corespunzator si unei tractiuni eficiente...hmm...degeaba ai motor daca n-ai sasiu si suspensie pe masura, sa nu mai zic de acea ineficienta tractiune spate... este singura tractiune din lume CARE NU REUSESTE SA PLECE PERFECT DE PE LOC FARA ESP...OARE DE CE E63 PLEACA PERFECT SI M5 NU? SI E63 ARE CUPLU MUUULT PESTE V10 DE PE M5...AHHH AM UITAT...BMW E MASINA SCARTARILOR, FACUTA PT SCART ATAT!!! O MASINA INEFICIENTA NU ARE CE CAUTA PE CIRCUIT SAU IN DRAG RACING... SA NU MAI ZIC CE FACE RS6 SEDAN IN TESTE...0-100 IN 4.1s....BMW nici macar nu se apropie de asa ceva...SI CAUTA SI U PE YOUTUBE G-POWER M5 VS BRABUS CLS ROCKET SA VEZI CE INSEAMNA TRACTIUNE SPATE PROASTA RAUUUU...ALA ABIA STA DREPT SI PLEACA CA UN RAHAT DE PE LOC DERAPAND NON STOP SI IN TREPTELE 2 SI 3...SI SA NU MAI ZIC CE INTAMPLA CAND PLEACA M6 DE PE LOC...II FUGE FUNDUL DE PE LOC, ASA CEVA NUMAI BMW "PUTEA SA CREEZE"...BMW PT PLACEREA DE A INTRA IN COPAC! Ahhh si cauta si u un test cu S4 V6T (Kompressor) vs 335i si vezi atunci ce inseamna cu adevarat referinta clasei si balansul suprem...S4 e incredibil de neutru ceea ce 335i nu poate fi niciodata...iar acceleratiile lui S4 sunt devastatoare fata de 335i...diferenta e chiar mai mare decat si-au imaginat si oficialii de la rev gen Autobild, EVO, etc. Asa ca nu-mi spune mie ce inseamna performanta! Iar AUDI LA ORA ACTUALA DIN SUTE DE TESTE A DEMONSTRAT CA A REUSIT SA CREEZE MASINA PERFECTA SI CU CEL MAI BUN SASIU DIN LUME: R8... NICI CEL MAI RAPID BMW NU VA REUSII PE VIITOR SA FACA CE FACE R8 si mai ales ca daca vor veni cu un rival pt R8 NU VOR AVEA MOTOR CENTRAL ci doar in spatele puntii fata, iar asta nu va egala sub nici o forma balansul maselor pe viraje luate puternic! R8 V10 este muuult peste tot ce poate face BMW la ora actuala si pe viitor! Si asta e doar inceputul...sa nu zic de performantele si tehnologia ASF de pe TT MK2 unde nu numai ca e cel mai usor din clasa dar a iesit si cu cel mai bun sasiu din clasa lui si cea mai tehnologizata masina sport vs rivalii sai...Aia inseamna PROGRES PRIN TEHNOLOGIE, sa nu mai zic de Quattro cu DIFERENTIAL SPORT de pe S4 si S5 Cabriolet...adik Quattro 3, iar sg BMW care are un asemenea diferential pe spate e doar X6 si nu conteaza ca e fff greu si SUV...asa ca nu-mi spune ce inseamna "driving experience"... Sa nu mai zic ca toti prostii si retardatii mor zilnic in bmw-uri noi sau vechi si arata in fiecare zi la stirile de la ora 5...stii de ce? Pt ca fac ca tine: E BMW TINE, DUCE, E TARE, E CEL MAI TARE...poc copacul, stalpul etc...am condus la limita BMW si n-am patit nimic fara DTC, dar stai ca eu stiu sa conduc, iar maj posesorilor de bmw conduc ca un cur... cu viteza neatenti si mai ales cu o mana...cine stie, stie, nu se joaca cu condusul! Iar banii nu te fac mai bun sau mai destept la volan ci experienta si reactiile la limita pe care le dobandesti de-alungul timpului de la profesionisti! NIMENI SE NASTE INVATAT SI NIMENI NU ESTE MAI BUN LA VOLAN DAK DETINE SI CONDUCE UN BMW, ASTA TREBUIE SA INVETE TOTI, SAU CEI CE NU STIU ASTA! Cunosc ciudati care dak si-au luat harb la 2-3000euro BMW de 10-15 ani si cand deschide gura si "Se lauda" ca are BMW se crede DUMNEZEU...ca BMW E DUMNEZEU pt acesti oameni cretini si inculti...nu spun ca sunt masini proaste la condus dar nu ajung la nivelul actual al Mercedes-ului si Audi-ului, sa nu zic de AMG SI RS...
PvDTranceAddicted is offline  
Old 10-05-09, 12:12   #27
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: BMW a īnregistrat cele mai mai pierderi din ultimii 7 ani!

Quote:
Originally Posted by PvDTranceAddicted View Post
Pai si cu audi sau mercedes ce faci?Doar te uiti la ele?Nu le conduci?! Sau tu te gandesti la costuri de combustibil si sau revizii?! La noi e taranimea maxima cu banii de motorina si revizii ca taranii ca sa impresioneze cu "achizitia in leasing sau credit pe 7-10 ani" nu numai ca aia chiar nu merg si fac l...a pe bulevard de dim pana seara dar fac cheta si pt combustibil si imi spui u mie driving experience DIESEL?) CA 99% DIN DOBITOCI AU MASINI PREMIUM DIESEL...ADIK TDI=TRACTOR DIESEL CU INJECTIE)) Masini premium trebuie sa existe doar cu motoare pe benzina dak esti pasionat de condus si vrei cu adevarat senzatii si sunetul motorului sa fie in tandem cu abilitatile fiecaruia de pilot, sa nu mai zic de aprecierea cunoscatorilor! Cati oameni isi iau masini premium pe benzina avand in vedere ca PREMIUM=LUX adik ai bani si nu te uiti la costul combustibilului...ca altfel alegeai alta clasa...
cumva ai mania persecutiei? dc tot ataci pe toti care posteaza ceva pe acest thread... vad ca ataci si pe cei care vin cu argumente contra bmw
ai o varsta foarte inaintata... ce sa zic. no comment. dar sunt pe acest forum destui baieti cu multa experienta in condus si cu cunostinte despre ambele 3 marci care se vorbeau mai sus si vad ca nu s`au bagat in discutie... sa nu intre in polemici, baiei care chiar au habar despre ce vorbesc.
la cate cunostinte ai despre condus si masini, directie,stabilitate si tractiune... sincer chiar as vrea sa ne reprezinti la vreun campionat ceva de automobilism, sa ne reprezinti tara dar ma tem ca si u esti ca cei care ii blamai cu scarturile, ca si u ziceai ca adori viteza si acceleratiile..... oricum varsta o ai. sau... o avem amandoi sa nu te jignesc
vacaroz is offline  
Old 10-05-09, 12:14   #28
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: BMW a īnregistrat cele mai mai pierderi din ultimii 7 ani!

eu cred ca nu are varsta aia.. cred ca nici buletin nu are... iar daca are varsta aia..inseamna ca sunt grave probleme de personalitate.
dolb is offline  
Old 10-05-09, 12:24   #29
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default Re: BMW a īnregistrat cele mai mai pierderi din ultimii 7 ani!

"Beauty is in the eye of the beholder" si pana acum nu am vazut nici un BMW care sa fie votat GAY CAR OF THE YEAR . Atat o dai cu R8 ala de zici ca ar fi A4 TDI, la orice colt de strada, au si ei o masina care au facut-o dupa ce au imprumutat know-how-ul de la Lamborghini sa nu mai zic ca si-au bautut joc de numele Lamborghini cum o sa-si bata joc si de Porsche in viitor, oricum i-au stricat imaginea, vezi Cayenne de pe care iei usa spate si o pui pe Touareg si se potriveste LA FIX de Audi nu mai spun ca se subintelege Q5 e un Tiguan si tiguanul e un Golf plus INDENTIC la interior .
Una peste alta discutia poate continua pana la nesfarsit. Tu ia-ti audi noi ne luam BMW
P.S. te rog sa renunti la CAPS ca devii iritant.
xxdadixx is offline  
Old 10-05-09, 12:31   #30
PvDTranceAddicted

Stage 4
 
PvDTranceAddicted's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 274
Default Re: BMW a īnregistrat cele mai mai pierderi din ultimii 7 ani!

Nu spun decat ca am 5 ani de permis si le-am vz aproape pe toate pana acum si de condus nu mai zic...si inca ceva:SENZATIA CEA MAI TARE DIN LUME NU E SA FACI SCART, EU IN VIATA MEA N-AM DERAPAT DE DRAGUL DERAPAJULUI, E PATETIC...ci senzatie pura e SA AI VITEZA CAT MAI MARE IN CURBA FARA SA DERAPEZI CEEA CE BMW NU REUSESTE...iti dau un ex elocvent: era un test mai demult cu un M5 versus RS4...in linie dreapta M5 era mai rapid dar cum dadea de prima curba si-o lua rau de tot de la RS4, abia tinea pasul cu el... ce spuneai de Quattro?N-are nici un sens? Esti sigur?! Pai Quattro inseamna in primul rand PERFORMANTA PURA, STABILITATE LA FRANARE EXTREMA SI ADERENTA MAXIMA! Asa ca nu-mi spune u mie ca o masina RWD e mai stabila si mai senzationala la condus decat un 4WD sedan sau coupe cand cu spatele n-ai cum sa ajungi sa ai aceeasi viteza in curba fata de una cu tractiune integrala! Nu degeaba GT-R e devastator de rapid, 911 Turbo sau Carrera 4S, sa nu intram in polemici de genul Lambo, unde face praf cam orice! Sau oare sa iti amintesc ca Veyron are 4WD? Ahhh oare de ce "prostii" aia n-au pus tractiune spate pe Veyron? Cumva te crezi mai destept ca ei?! Baietas tractiunea integrala este maximum de fun pt un pilot care stie ce vrea de la masina si stie ca puterea fara controlul absolut si aderenta maxima nu inseamna nimic! Iar BMW inafara de X5/X6 M nu are 4WD pe M-uri...si se simte asta, tare de tot se simte...N-ai aderenta pe suprafete umede cum ar trebui!Eu am incercat blana cu M6 cu DTC off si pe ploaie si se simte destul de nesigura masina, nu m-a speriat prea tare dar nici nu aveam viteza pe care trebuia s-o am, cum am simtit in RS4 B7, care mi se pare devastator de fun 2 drive, cu muuult peste tot ce poate face un M Power!
PvDTranceAddicted is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -