Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 15-09-09, 14:33   #691
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: ACCIDENTE

Soferul din Dacia, mai traia?
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 15-09-09, 17:22   #692
Dolce CST
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,263
Member of:
[4Rally]
[VW]
Default Re: ACCIDENTE

Da...o fo dus cu smurdu...era pe targa si el si pe o alta targa nevasta lui presupun...ca erau aman2 batrani
Dolce CST is offline   Reply With Quote
Old 16-09-09, 00:52   #693
Reme
Colectionar Machete

Stage 5
 
Reme's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 13,704
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Colectionar Machete]
[RENAULT]
Default Re: ACCIDENTE

data: 15.09.2009
ora: aprox. 21:00
locatie: Sos. Pantelimon
punct de reper: club biliard Lemon, vis-a-vis de OMV Electroaparataj
vehicul: Honda CBR600F si Dacia Solenza (parcata pe trotuar)
victime (din spusele martorilor): 2 raniti si 1 mort

Mai pe lung...o motocicleta mentionata mai sus se deplasa din directia CORA pantelimon spre Dimitrov/Obor (fiecare cum vrea sa o ia). Dupa ce a trecut de zona Electroaparataj, unde sunt vreo 2 semafoare, la ultimul pe trecerea de pietoni, s-a aflat un barbat la vreo 50-60 de ani. Acesta a fost lovit de motocicleta, care am inteles circula cu viteza. Barbatul a fost proiectat o distanta de aprox. 50m (poate exagerez), dupa care a decedat pe loc. Cei doi de pe motocicleta au ajuns la spital fiind preluati de SMURD. mentionez ca unu din ei nu avea casca.


link cu poze -> http://bucurestean.com/WP/2009/09/15...oto-vs-pieton/
__________________
Reme is offline   Reply With Quote
Old 19-09-09, 20:32   #694
dragos002

Stage 5
 
dragos002's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 709
Default Re: ACCIDENTE

Se ia o soferita incepatoare , se da un golf IV , se confunda frana cu acceleratia si se obtine :

ps Bordura de la parc are ~30-35 cm .
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	P1040099.JPG
Views:	183
Size:	2.22 MB
ID:	1092091   Click image for larger version

Name:	P1040100.JPG
Views:	232
Size:	1.96 MB
ID:	1092092   Click image for larger version

Name:	P1040101.JPG
Views:	163
Size:	1.95 MB
ID:	1092093  

Click image for larger version

Name:	P1040102.JPG
Views:	102
Size:	2.04 MB
ID:	1092094   Click image for larger version

Name:	P1040103.JPG
Views:	122
Size:	1.97 MB
ID:	1092095  
dragos002 is offline   Reply With Quote
Old 19-09-09, 20:46   #695
Roxan20

Stage 2
 
Roxan20's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 33
Member of:
[Opel]
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by dragos002 View Post
Se ia o soferita incepatoare , se da un golf IV , se confunda frana cu acceleratia si se obtine :

ps Bordura de la parc are ~30-35 cm .

Slava Domnului ca nu a dat peste un copil
Roxan20 is offline   Reply With Quote
Old 19-09-09, 20:52   #696
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by dragos002 View Post
Se ia o soferita incepatoare , se da un golf IV , se confunda frana cu acceleratia si se obtine :

ps Bordura de la parc are ~30-35 cm .

Bun , vreau si eu o dovada micuta ca proprietarul masini este cu adevarat femeie/fata , nu de alta dar la orice porcarie existenta pe fata pamantului in legatura cu masini , trebuie sa fie in frunte numai femeile...deja ma streseaza subiectul asta , nu ca m-ar interesa dar unde vad si cele mai neinsemnate lucruri , tot timpul trebuie sa fie bagate femeile la inantare si fara dovezi ca este o femeie la volan
__________________
STEAM - KLawxith
YOUTUBE - ELITE INC.
INSTAGRAM - klawxith666

PHOTOGRAPHY SITE - http://klawxith.wixsite.com/elite-inc

US/RO
DTH is offline   Reply With Quote
Old 19-09-09, 21:37   #697
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by MillionDollarBaby View Post
Bun , vreau si eu o dovada micuta ca proprietarul masini este cu adevarat femeie/fata , nu de alta dar la orice porcarie existenta pe fata pamantului in legatura cu masini , trebuie sa fie in frunte numai femeile...deja ma streseaza subiectul asta , nu ca m-ar interesa dar unde vad si cele mai neinsemnate lucruri , tot timpul trebuie sa fie bagate femeile la inantare si fara dovezi ca este o femeie la volan
voiai sa o si pozeze?!...nu cred ca omul este misogin...nu toti barbatii sunt niste mitocani, sa stii!

Femeile intr-adevar se pierd cu firea mai repede in situatii limita. Nu este o parere sau minciuna. It's a fact!

Oricum cretinu'/cretina, a fost luat(a) la intrebari de catre "organ"? Putea fi o tragedie acolo.
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 19-09-09, 21:42   #698
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
voiai sa o si pozeze?!...nu cred ca omul este misogin...nu toti barbatii sunt niste mitocani, sa stii!

Femeile intr-adevar se pierd cu firea mai repede in situatii limita. Nu este o parere sau minciuna. It's a fact!

Oricum cretinu'/cretina, a fost luat(a) la intrebari de catre "organ"? Putea fi o tragedie acolo.
nu vreau sa fac pe desteptul dar stiam ca in situatii de criza fetele/femeile reactioneaza mai bine si repede decat barbatii, lafel si cu durerea, femeile rezista mai bine la durere
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 19-09-09, 22:33   #699
dragos002

Stage 5
 
dragos002's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 709
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by MillionDollarBaby View Post
Bun , vreau si eu o dovada micuta ca proprietarul masini este cu adevarat femeie/fata , nu de alta dar la orice porcarie existenta pe fata pamantului in legatura cu masini , trebuie sa fie in frunte numai femeile...deja ma streseaza subiectul asta , nu ca m-ar interesa dar unde vad si cele mai neinsemnate lucruri , tot timpul trebuie sa fie bagate femeile la inantare si fara dovezi ca este o femeie la volan
Sta in bloc cu mine la prima scara . Daca vrei ma duc maine sa ii cer sa faca o poza langa masina . Si nici nu am zis ca toate femeile sunt la fel la volan .
dragos002 is offline   Reply With Quote
Old 20-09-09, 06:31   #700
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
voiai sa o si pozeze?!...nu cred ca omul este misogin...nu toti barbatii sunt niste mitocani, sa stii!

Femeile intr-adevar se pierd cu firea mai repede in situatii limita. Nu este o parere sau minciuna. It's a fact!

Oricum cretinu'/cretina, a fost luat(a) la intrebari de catre "organ"? Putea fi o tragedie acolo.
Nu am zis sa ii faca poza de haicinci , dar pana mea daca nu este nimeni in poza sa se zica simplu ...accident si pe urma daca intreaba cineva sa spuna da frate ...era o femeie / un barbat / era superman ...dar nu asa din prima era femeie ca toti zic la fel si a mai fost un caz unde am avut dreptate , s-a contrazis cu mine pana cand i-am dovedit omului ca ...era defapt barbat si era vecin cu mine

Quote:
Originally Posted by dragos002 View Post
Sta in bloc cu mine la prima scara . Daca vrei ma duc maine sa ii cer sa faca o poza langa masina . Si nici nu am zis ca toate femeile sunt la fel la volan .
Nu este nevoie , dupa cum i-am spus si lui andi_cimpean nu am nevoie acuma sa ii faci poza , ziceam asa la modul general
DTH is offline   Reply With Quote
Old 20-09-09, 09:20   #701
Lecca

Stage 5
 
Lecca's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 389
Member of:
[KIA]
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by vacaroz View Post
nu vreau sa fac pe desteptul dar stiam ca in situatii de criza fetele/femeile reactioneaza mai bine si repede decat barbatii, lafel si cu durerea, femeile rezista mai bine la durere
da rezista mai bine la durere, e normal pt ca trebuie sa treaca prin durerile facerii, si apoi sa mai vrea sa faca si alti copii da, in situatii de criza sunt mai calme, dar una e o situatie de criza si alta e o situatie aparuta in trafic , unde ai nevoie de reflexe, nu de analiza a situatiei de criza
avem reflexe mai bune, in general, din simplul motiv ca de zeci de mii de ani barbatul e vanatorul iar femeia e cea care ramanea acasa cu copchii... in vreo cateva mii de ani de modernitate cred ca nu vor mai exista diferentele astea
__________________
ProCeed 1.6 126hp
Golf 5 1.9TDI DSG
Lecca is offline   Reply With Quote
Old 20-09-09, 20:42   #702
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by Lecca View Post
da rezista mai bine la durere, e normal pt ca trebuie sa treaca prin durerile facerii, si apoi sa mai vrea sa faca si alti copii da, in situatii de criza sunt mai calme, dar una e o situatie de criza si alta e o situatie aparuta in trafic , unde ai nevoie de reflexe, nu de analiza a situatiei de criza
avem reflexe mai bune, in general, din simplul motiv ca de zeci de mii de ani barbatul e vanatorul iar femeia e cea care ramanea acasa cu copchii... in vreo cateva mii de ani de modernitate cred ca nu vor mai exista diferentele astea
men hunt
women nest


vorbe sfinte si deloc pline de misoginism sau alte alea.
Ca s-au mai schimbat treburile in secolul asta, asta-i alta belea, dar datele problemei sunt cam aceleasi.

Imi cer scuze de offtopic.
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 23-09-09, 20:36   #703
Bycolleta

Stock
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 2
Default Re: ACCIDENTE

domnu (a) gl-22-gtr baietii care au avut accidentule pe centura lau avut din cauza unei defectiuni tehnice la masina (cutia de directie ,ceva de genu asta), nu avea mai mult de 50 de km asta poate confirma si politia care nici macar nu a dat o amenda ceva pt baiatu respectiv
cei doi se simt foarte bn ,unul din ei a fost mai grav dar sa facut bn nu mai afirmati :"dumnezeu sal ierte"
singura lui greseala a fost ca sa urcat in acea dacie
asa ca fiti fara grija ca nu toti au mania vitezei..........
Bycolleta is offline   Reply With Quote
Old 23-09-09, 20:42   #704
Rommy

Stage 2
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 28
Default Re: ACCIDENTE

punct ochit punct lovit
Rommy is offline   Reply With Quote
Old 24-09-09, 06:08   #705
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by Bycolleta View Post
domnu (a) gl-22-gtr baietii care au avut accidentule pe centura lau avut din cauza unei defectiuni tehnice la masina (cutia de directie ,ceva de genu asta), nu avea mai mult de 50 de km asta poate confirma si politia care nici macar nu a dat o amenda ceva pt baiatu respectiv
cei doi se simt foarte bn ,unul din ei a fost mai grav dar sa facut bn nu mai afirmati :"dumnezeu sal ierte"
singura lui greseala a fost ca sa urcat in acea dacie
asa ca fiti fara grija ca nu toti au mania vitezei..........
Scuza-ma , poate este prea dimineata pentru mine sau cine stie ...dar nu inteleg la care accident te referi de spui ca "se simt bine" ??!!

Multumesc
DTH is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -