Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Baia-Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 26-05-08, 22:59   #706
andreizr1

Stage 5
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 2,030
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: Cum se face tuning la masina ...posesori de masini peste sau inclusiv 200 cai

bogdan ..... esti nebun ..... is sensu bun al cuvintului
andreizr1 is offline   Reply With Quote
Old 27-05-08, 03:26   #707
Keisuke
Kamikaze Racing Team Member

Stage 5
 
Keisuke's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,411
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
[Nissan]
Default Re: Cum se face tuning la masina ...posesori de masini peste sau inclusiv 200 cai

Quote:
Originally Posted by bogdan350cid View Post
eu zic sa l intrebam pe hexer, avem nevoie de ajutorul unui inginer serios sa ne clarifice problema asta..atat doar ca nu stiu cum sa formul intrebarea catre el, cum sa l abordez sa ma bage in seama...adica noa as avea sa l mai intreb de una alta dar nu cred ca am voie pe forum , poate ne zice si daca se merita sa facem un upgrade la becul din cutia de viteze sa l schimbam cu un led sau cu unul cu xenon sa mearga mai bine sincroanele , cum sa setam suspensia pentru drumurile din romania, daca trebuie ajustat cu cateva grade unghiul de fuga cand trecam in ungaria , datorita vantului lateral pe autostrada in puszta panonica?...sau mai bine da l dreq ca ne descurcam noi
o keresztesh tu )

Intrebarea cu suspensia e tare, ce rebound sa ii pui sa fie competitiva pt gropi sau denivelari
Keisuke is offline   Reply With Quote
Old 27-05-08, 14:06   #708
M I V E C

Stage 5
 
M I V E C's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 715
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Cum se face tuning la masina ...posesori de masini peste sau inclusiv 200 cai

Quote:
Originally Posted by bogdan350cid View Post
eu zic sa l intrebam pe hexer, avem nevoie de ajutorul unui inginer serios sa ne clarifice problema asta..atat doar ca nu stiu cum sa formul intrebarea catre el, cum sa l abordez sa ma bage in seama...adica noa as avea sa l mai intreb de una alta dar nu cred ca am voie pe forum , poate ne zice si daca se merita sa facem un upgrade la becul din cutia de viteze sa l schimbam cu un led sau cu unul cu xenon sa mearga mai bine sincroanele , cum sa setam suspensia pentru drumurile din romania, daca trebuie ajustat cu cateva grade unghiul de fuga cand trecam in ungaria , datorita vantului lateral pe autostrada in puszta panonica?...sau mai bine da l dreq ca ne descurcam noi
crez ca acest EMO ar stii sa rezolve problemele noastre?. am auzit ca deja a inventat telepepindonul pentru bulburatorul cotit la cutia de BMW.
M I V E C is offline   Reply With Quote
Old 27-05-08, 15:31   #709
tuner_cata_05
Nissan Driver

Stage 5
 
tuner_cata_05's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 516
Member of:
[2 Roti]
[Nissan]
Talking Re: Cum se face tuning la masina ...posesori de masini peste sau inclusiv 200 cai

Nu sunteti normali...
tuner_cata_05 is offline   Reply With Quote
Old 27-05-08, 15:48   #710
MephistoBM

Stage 5
 
MephistoBM's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 878
Member of:
[FORD]
Default Re: Cum se face tuning la masina ...posesori de masini peste sau inclusiv 200 cai

Quote:
Originally Posted by M I V E C (ex.R M B) View Post
crez ca acest EMO ar stii sa rezolve problemele noastre?. am auzit ca deja a inventat telepepindonul pentru bulburatorul cotit la cutia de BMW.
EMO = Eu Ma Omor )))

sry de off topic da nu m-am putut abtine )
MephistoBM is offline   Reply With Quote
Old 27-05-08, 16:48   #711
bogdan350cid

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 434
Default Re: Cum se face tuning la masina ...posesori de masini peste sau inclusiv 200 cai

Quote:
Originally Posted by Keisuke View Post
o keresztesh tu )

Intrebarea cu suspensia e tare, ce rebound sa ii pui sa fie competitiva pt gropi sau denivelari
eu am facut testari cu 2 seturi de arcuri si 2 seturi de telescoape si am ajuns la concluzia ca nu se merita sa ai amsini joase in ro, hai sa ne luam gipuri , de preferat nive sa nu ne mai doara capul. chiar nu se prea poate circula cu masini din astea, numai cu camaro ce gropi uriase am luat , si si mergeam cu 20 la ora si cu farurile de ceata aprinse sa vad gropile...pe ploaie cand sunt pline gropile chiar nu are sens sa circuli cu masina , eu am crezut ca acolo imi raman rotile de cateva ori ..si stau si ma gandesc pe cine sa injur da is atatia de injurat ca mai bine imi bag picioarele si ma duc acasa sa caut bilet de avion . chiar , daca merg pe drum cu viteza legala , si dau intr o groapa nesemnalizata si se rupe ceva la masina cine e de vina? cred ca eu ca nu mi am luat jip. mergand catre cj fratemeu a descentrat o roata la audi , din nou, eu nici nu vreau sa ma gandesc de cate ori am atins camaro de pamant.... .. ce sa zic imi place mult ro, peisajele mai ales parca isi bat joc in unele locuri ( mergand afara din oras pe baia sprie chiar nu se poate ocoli nimic , ca poate dai intr un crater si mai mare, praf, nisip pe drum asa ca sa faca viata mai interesanta la cei care au tractiune spate si lsd, masina nici nu se merita sa o speli ca intr o zi e murdara inapoi , ce sa mai zic eu am de gand sa evit sa platesc taxe in ro cat de mult pot ca oricum nu merg banii unde trebuie

inapoi la subiect...mi s a parut ca la loganul cu telescoape cu gaz chiar merge suspensia pe drumurile din ro, poate aia de la dacia chiar au facut o treaba buna
bogdan350cid is offline   Reply With Quote
Old 28-05-08, 01:09   #712
Soche

Stage 5
 
Soche's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 470
Member of:
[SEAT]
Default Re: Discutii despre orice!

sti cum e cu romania asta... frumoasa tara, pacat ca e locuita
Soche is offline   Reply With Quote
Old 28-05-08, 14:47   #713
MephistoBM

Stage 5
 
MephistoBM's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 878
Member of:
[FORD]
Default Re: Discutii despre orice!

new racer in town Go Bata! )
MephistoBM is offline   Reply With Quote
Old 29-05-08, 20:13   #714
M I V E C

Stage 5
 
M I V E C's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 715
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by MephistoBM View Post
new racer in town Go Bata! )
????? adica ????
M I V E C is offline   Reply With Quote
Old 29-05-08, 21:31   #715
MephistoBM

Stage 5
 
MephistoBM's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 878
Member of:
[FORD]
Default Re: Discutii despre orice!

adica si-a luat carnetu )
MephistoBM is offline   Reply With Quote
Old 29-05-08, 21:33   #716
Keisuke
Kamikaze Racing Team Member

Stage 5
 
Keisuke's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,411
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
[Nissan]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by MephistoBM View Post
adica si-a luat carnetu )
Sfat : Sa nu se pompeze pana nu aduna kilometrii buni ca nu-l vad bine ...ce masina are ?
Keisuke is offline   Reply With Quote
Old 29-05-08, 23:08   #717
MephistoBM

Stage 5
 
MephistoBM's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 878
Member of:
[FORD]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by Keisuke View Post
Sfat : Sa nu se pompeze pana nu aduna kilometrii buni ca nu-l vad bine ...ce masina are ?
) pai acum baga pe ceva dacie... da are in garaj ceva laguna 2 de 1.8 park ? si eu i-am zis sa stea usurel acum si sa bage pe dacie
__________________
Rule 1: Always win.
Rule 2: Never lose.
Rule 3: Never back down.


“On a given day, a given circumstance, you think you have a limit. And you then go for this limit and you touch this limit, and you think, 'Okay, this is the limit'. And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.” (Ayrton Senna)
MephistoBM is offline   Reply With Quote
Old 30-05-08, 08:06   #718
M I V E C

Stage 5
 
M I V E C's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 715
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Discutii despre orice!

da pe dracu, asta este o prostie, mai bine sa i-a Laguna si daca nu io da sa o fure noaptea si sa o planteze pe un sens giratoriu, se exemplu pe ala nou de la piata, inca este virgin.

https://www.youtube.com/watch?v=DggRRCqEiKw
is 2 categorii de soferi, care au lovit masina si care o sa o loveasca, SUCCES
__________________
puterea este nimic fara control
M I V E C is offline   Reply With Quote
Old 30-05-08, 10:53   #719
adriano9

Stage 5
 
adriano9's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 807
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by M I V E C (ex.R M B) View Post
is 2 categorii de soferi, care au lovit masina si care o sa o loveasca, SUCCES
si tu in care te incadrezi
adriano9 is offline   Reply With Quote
Old 30-05-08, 11:39   #720
danny_bik3ru

Stage 5
 
danny_bik3ru's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 804
Member of:
[Nissan]
Default Re: Discutii despre orice!

el ii in amandoua )
danny_bik3ru is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -