Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Baia-Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 17-03-08, 12:23   #406
rodicabirsa

Stock
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 3
Default Re: Discutii despre orice!

trebuia sa se numeasca BMW DAYS
rodicabirsa is offline   Reply With Quote
Old 17-03-08, 14:20   #407
3SGE


Stage 5
 
3SGE's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,077
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Discutii despre orice!

bun venit pe forum!
3SGE is offline   Reply With Quote
Old 17-03-08, 15:07   #408
IonutzMFF
BMW Driver


Stage 5
 
IonutzMFF's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,438
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
Default Re: Discutii despre orice!

Bine a'ti venit pe forum . Intradevar marca preferata anul acesta a fost BMW si alte marci nemtesti .
IonutzMFF is offline   Reply With Quote
Old 17-03-08, 15:17   #409
adisoruc
Seat Driver

Stage 5
 
adisoruc's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,883
Member of:
[SEAT]
Default Re: Discutii despre orice!

ionut, unde sunt pozele promise????
adisoruc is offline   Reply With Quote
Old 17-03-08, 15:36   #410
IonutzMFF
BMW Driver


Stage 5
 
IonutzMFF's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,438
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
Default Re: Discutii despre orice!

Eu mi'am uitat aparatul acasa ... dar sunt destule la sectiunea dedicata 4tuning days
IonutzMFF is offline   Reply With Quote
Old 17-03-08, 15:36   #411
VG30DETT

Stage 5
 
VG30DETT's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 724
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[Nissan]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by IonutzMFF View Post
Bine a'ti venit pe forum . Intradevar marca preferata anul acesta a fost BMW si alte marci nemtesti .
preferata cui ?Parerea mea este ca m-am lamurit ce masini sunt in buc.Doar frumos colorate iar in interior doar ma refer la motoare exact zero.
VG30DETT is offline   Reply With Quote
Old 17-03-08, 15:43   #412
IonutzMFF
BMW Driver


Stage 5
 
IonutzMFF's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,438
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by VG30DETT View Post
preferata cui ?Parerea mea este ca m-am lamurit ce masini sunt in buc.Doar frumos colorate iar in interior doar ma refer la motoare exact zero.
Intradevar sa pus accentul pe styling dar nu poti trece cu privirea anumite masini .De exemplu la noi la stand golf IV 1.9 diesel 240 cai , ursuletul lui TXA de 550 cai , m3 txa de 380 cai , skoda octavia rs de 330 cai , porschel'ul lui maftei de 1010 cai ...intradevar cum zici u , mai mult styling ...pacat
__________________
RRR Grup Baia Mare
IonutzMFF is offline   Reply With Quote
Old 18-03-08, 12:07   #413
R M B

Stage 3
 
R M B's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 148
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[Mitsubishi]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by IonutzMFF View Post
Intradevar sa pus accentul pe styling dar nu poti trece cu privirea anumite masini .De exemplu la noi la stand golf IV 1.9 diesel 240 cai , ursuletul lui TXA de 550 cai , m3 txa de 380 cai , skoda octavia rs de 330 cai , porschel'ul lui maftei de 1010 cai ...intradevar cum zici u , mai mult styling ...pacat
dar de unde au scos atatea cai? 1.9 disel 240 cai , FI SERIOS. Skoda 1.8 Turbo Benzina 330 CAI, dar de unde iau scos, din vopsea sau din BLING BLINGurile din dotare, si Porche de 1010 cai , ca ingineri de la Bugatti Vairon sunt tampiti, nu au reusit sa scoata doar 1001 cai dintrun motor de 3 ori mai mare si mai avansata tehnologia. hai ma IONUT fi serios. te-au vazut cu fata de mana si de aia sau laudat, ca poate au vrut sa para smecheri, si pe tine te-au vazut mai botanist
__________________
PUTEREA ESTE NIMIC FARA CONTROL
R M B is offline   Reply With Quote
Old 18-03-08, 12:53   #414
IonutzMFF
BMW Driver


Stage 5
 
IonutzMFF's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,438
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
Default Re: Discutii despre orice!

Fata nu are nici o legatura si nu te mai lua de ea ... Invidia asta ca altu are si poate e mare la noi ..in loc sa va bucurati ca avem asa masini in romania ..in fine ...Esti expert in masini , nu mai zic nimic


Quote:
Originally Posted by R M B View Post


dar de unde au scos atatea cai? 1.9 disel 240 cai , FI SERIOS. Skoda 1.8 Turbo Benzina 330 CAI, dar de unde iau scos, din vopsea sau din BLING BLINGurile din dotare, si Porche de 1010 cai , ca ingineri de la Bugatti Vairon sunt tampiti, nu au reusit sa scoata doar 1001 cai dintrun motor de 3 ori mai mare si mai avansata tehnologia. hai ma IONUT fi serios. te-au vazut cu fata de mana si de aia sau laudat, ca poate au vrut sa para smecheri, si pe tine te-au vazut mai botanist
Golf IV 1.9 diesel este masina lui YDT , baiatul cu S3 ...il poti intreba chiar pe el de unde a scos atatia cai . Skoda nu e 1.8 turbo e 2.0 turbo si e Octavia RS din 2007 , omul a investit cateva mii de euro bune, schimbat turbina , soft , intercooler si mai multe , deci este posibil .Cat despre masina lui Maftei , este un proiect al 9FF , pe departe cel mai puternic model al lor , Maff a bagat vreo 150.000 euro in masina , pe linga pretul masiniii ...deci nu este imposibil .

Last edited by bogo4all; 18-03-08 at 13:48.
IonutzMFF is offline   Reply With Quote
Old 18-03-08, 15:01   #415
adisoruc
Seat Driver

Stage 5
 
adisoruc's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,883
Member of:
[SEAT]
Default Re: Discutii despre orice!

dar totusi 1010 cai e putin exagerat....sincer! mai merge pana in vreo 900...! acuma daca omul zice poate asa o fi, dar totodata pana nu vedem un dyno, eu unul sincer nu cred!
__________________
"Columbia, please repeat, sounded like you said 'OOPS'..."
-Houston Control-
adisoruc is offline   Reply With Quote
Old 18-03-08, 15:27   #416
IonutzMFF
BMW Driver


Stage 5
 
IonutzMFF's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,438
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
Default Re: Discutii despre orice!

Nu bag mina in foc ca or fi atatia cai, nu am mers cu masina sa'mi dau cu parerea si nici nu sunt expert in motoare, eu spun doar ce a declarat omul , asa cum multi declara sute de cai la masinile lor ..dar chiar cei de la 9FF au declarat ca e cea mai puternica masina conceputa de ei ..motorul , componentele si exteriorul ...Totusi a batut un Lambo lp640 care e tare rau masina ...si 0-300 face 12 secunde ...Am pus filmuletele cu masina pe'aici pe undeva. Imi plac persoanele din comunitatea noastra ...adevarati pasionati , dar carcotashi rau de tot ... Eu spun sa nu mai criticam munca altora ca s'au investit multe multe nopti nedormite si sume imense de bani pentru masinile de la show ..atat motor cat si exterior

Last edited by IonutzMFF; 18-03-08 at 15:31.
IonutzMFF is offline   Reply With Quote
Old 18-03-08, 16:14   #417
R M B

Stage 3
 
R M B's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 148
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[Mitsubishi]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by IonutzMFF View Post
Nu bag mina in foc ca or fi atatia cai, nu am mers cu masina sa'mi dau cu parerea si nici nu sunt expert in motoare, eu spun doar ce a declarat omul , asa cum multi declara sute de cai la masinile lor ..dar chiar cei de la 9FF au declarat ca e cea mai puternica masina conceputa de ei ..motorul , componentele si exteriorul ...Totusi a batut un Lambo lp640 care e tare rau masina ...si 0-300 face 12 secunde ...Am pus filmuletele cu masina pe'aici pe undeva. Imi plac persoanele din comunitatea noastra ...adevarati pasionati , dar carcotashi rau de tot ... Eu spun sa nu mai criticam munca altora ca s'au investit multe multe nopti nedormite si sume imense de bani pentru masinile de la show ..atat motor cat si exterior
poi asta inseamna ca cea mai tare masina din europa centrala si de est, se afla la bucuresti. si este un porche. 0 --300 km/h 12 secunde esti sigur???
R M B is offline   Reply With Quote
Old 18-03-08, 16:15   #418
R M B

Stage 3
 
R M B's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 148
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[Mitsubishi]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by IonutzMFF View Post
Nu bag mina in foc ca or fi atatia cai, nu am mers cu masina sa'mi dau cu parerea si nici nu sunt expert in motoare, eu spun doar ce a declarat omul , asa cum multi declara sute de cai la masinile lor ..dar chiar cei de la 9FF au declarat ca e cea mai puternica masina conceputa de ei ..motorul , componentele si exteriorul ...Totusi a batut un Lambo lp640 care e tare rau masina ...si 0-300 face 12 secunde ...Am pus filmuletele cu masina pe'aici pe undeva. Imi plac persoanele din comunitatea noastra ...adevarati pasionati , dar carcotashi rau de tot ... Eu spun sa nu mai criticam munca altora ca s'au investit multe multe nopti nedormite si sume imense de bani pentru masinile de la show ..atat motor cat si exterior
poi asta inseamna ca cea mai tare masina din europa centrala si de est, se afla la bucuresti. si este un porche. 0 --300 km/h 12 secunde... esti sigur???
R M B is offline   Reply With Quote
Old 18-03-08, 16:48   #419
IonutzMFF
BMW Driver


Stage 5
 
IonutzMFF's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,438
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
Default Re: Discutii despre orice!

Uitate la filmulete si vezi ce scrie pe aripa spate pe masina
Attached Files
File Type: mpg Video-0007.mpg (1.29 MB, 22 views)
File Type: mpg Video-0008.mpg (2.97 MB, 17 views)

Last edited by IonutzMFF; 18-03-08 at 16:53.
IonutzMFF is offline   Reply With Quote
Old 18-03-08, 18:49   #420
adisoruc
Seat Driver

Stage 5
 
adisoruc's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,883
Member of:
[SEAT]
Default Re: Discutii despre orice!

gata, si eu maine imi pun actzibilt pe masina 0-400 m = 15 sec, sa vad cate lume crede...!! daca masina aia ar fi chiar asa de tare ar fi prezentat-o pe la top gear sau macar la fifth gear...lumea poate sa isi lipeasca ce vrea pe masina ca cine stie, poate crede cineva!!
adisoruc is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -