Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Baia-Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 16-01-08, 13:14   #106
dobro_c

Stage 5
 
dobro_c's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 441
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by valineamtsm View Post
Marc corneliu... stiu ca-ti place BMW. Si mie imi place si la toata lumea.Dar pe langa masinile japoneze el se cam ascunde din pacate din cauza performantelor care lasa de dorit in fatza japonezelor.
Majoritatea stiu de japoneze ca "armele samurailor".
Apoi sa stii ca daca atata lume ii dupa japoneze ... au si ei ceva dreptate. Bmw-ul e mai mult masina de fitze decat de performante. Si ele au fortza dar motoarele mari si caroseriile mari le dezavantajeaza in comparatie cu motoarele mici si caroseriile mici ale japonezilor. O japoneza de 300 de cai va fi totdeauna mult mai ushoara decat un BMW de 300 de cai. Aici ii secretul!

PS: sa nu uitam ca japonezii is cei mai buni din lume si la gestiunea electronica, computerizata, a motorului!
bine mah... si japonezii stiu sa faca masini... bmw rullz si cand o japoneza o sa aiba iDrive si 10 setari ale diferentialului si inca vreo 5 pt cutie atunci o sa-mi iau. si sa nu uitam ca bmw are si portbagaj mare, deci un sac de cartofi incape lejer...

va ganditi ca drumul de la real pana la piata il poti face in 2 minute cu un bmw si vi inapoi si cu cumparaturi... sa te vad facand asta cu un s2000 sau 350z care is naspa ca au 2 locuri... pace :d
dobro_c is offline   Reply With Quote
Old 16-01-08, 13:17   #107
MarcCorneliu

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 594
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by dobro_c View Post
bine mah... si japonezii stiu sa faca masini... bmw rullz si cand o japoneza o sa aiba iDrive si 10 setari ale diferentialului si inca vreo 5 pt cutie atunci o sa-mi iau. si sa nu uitam ca bmw are si portbagaj mare, deci un sac de cartofi incape lejer...

va ganditi ca drumul de la real pana la piata il poti face in 2 minute cu un bmw si vi inapoi si cu cumparaturi... sa te vad facand asta cu un s2000 sau 350z care is naspa ca au 2 locuri... pace :d
Poi nu am nimic cu japonezele, in ultimul timp chiar fac masini adevarate, da nici chiar asa cum zic ei, cum le ridica in slavi parca numa alea ar fi, mai trebuie sa munceasca sa ajunga o masina nemteasca.
P.S: in ultimul timp imi plac si mie japonezele mult, dar tot la nemtesti ajung :-s
MarcCorneliu is offline   Reply With Quote
Old 16-01-08, 14:11   #108
Keisuke
Kamikaze Racing Team Member

Stage 5
 
Keisuke's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,411
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
[Nissan]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by dobro_c View Post
bine mah... si japonezii stiu sa faca masini... bmw rullz si cand o japoneza o sa aiba iDrive si 10 setari ale diferentialului si inca vreo 5 pt cutie atunci o sa-mi iau. si sa nu uitam ca bmw are si portbagaj mare, deci un sac de cartofi incape lejer...

va ganditi ca drumul de la real pana la piata il poti face in 2 minute cu un bmw si vi inapoi si cu cumparaturi... sa te vad facand asta cu un s2000 sau 350z care is naspa ca au 2 locuri... pace :d
Mi-ai deschis ochii CTL!!! CUM AM PUTUT SA FIU ASA DE IGNORANT??? portbagaj powah

Last edited by Keisuke; 16-01-08 at 14:15.
Keisuke is offline   Reply With Quote
Old 16-01-08, 14:20   #109
3SGE


Stage 5
 
3SGE's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,077
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by MarcCorneliu View Post
Poi nu am nimic cu japonezele, in ultimul timp chiar fac masini adevarate, da nici chiar asa cum zic ei, cum le ridica in slavi parca numa alea ar fi, mai trebuie sa munceasca sa ajunga o masina nemteasca.
P.S: in ultimul timp imi plac si mie japonezele mult, dar tot la nemtesti ajung :-s
In ultimul timp? Parca Datsun Z31, Starion, Rx3, Mr2, Skyline-ul din 70's ,Celica Supra ar fi proiectate in ultimul timp? Pe vremea aia bmw asambla 2002-ul si motociclete cu atash!
__________________
3SGE is offline   Reply With Quote
Old 16-01-08, 14:22   #110
adisoruc
Seat Driver

Stage 5
 
adisoruc's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,883
Member of:
[SEAT]
Default Re: Discutii despre orice!

europenele pedeoparte, japonezele pe alta, dar sa fim sinceri o japoneza va bate intotdeauna o europeana!! vb lui keisuke : German engineering, french fleer, italian look ...nothing beats the japanese!
adisoruc is offline   Reply With Quote
Old 16-01-08, 14:48   #111
Keisuke
Kamikaze Racing Team Member

Stage 5
 
Keisuke's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,411
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
[Nissan]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by adisoruc View Post
europenele pedeoparte, japonezele pe alta, dar sa fim sinceri o japoneza va bate intotdeauna o europeana!! vb lui keisuke : German engineering, french fleer, italian look ...nothing beats the japanese!
Nu era tocmai vorba mea, dar e cat se poate de adevarata
Keisuke is offline   Reply With Quote
Old 16-01-08, 16:02   #112
MarcCorneliu

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 594
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by adisoruc View Post
europenele pedeoparte, japonezele pe alta, dar sa fim sinceri o japoneza va bate intotdeauna o europeana!! vb lui keisuke : German engineering, french fleer, italian look ...nothing beats the japanese!
=)))))))))))))) Asa`i cum zici tu. pune aripi si o sa zboare. )) La ce o sa bata? la categoria penibil? acolo da
MarcCorneliu is offline   Reply With Quote
Old 16-01-08, 16:58   #113
adisoruc
Seat Driver

Stage 5
 
adisoruc's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,883
Member of:
[SEAT]
Default Re: Discutii despre orice!

iar aberezi mai! vb numai tampenii numai asa ca sa te afli in vorba! si eu am masina europeana si totusi sunt de parere ca o masina japoneza o sa bata la orice ora o europeana vb de performante! pune o masina europeana de 300 HP contra una japoneza de 300HP si ai sa vezi rezultatele!!!
__________________
"Columbia, please repeat, sounded like you said 'OOPS'..."
-Houston Control-
adisoruc is offline   Reply With Quote
Old 16-01-08, 18:01   #114
MarcCorneliu

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 594
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by adisoruc View Post
iar aberezi mai! vb numai tampenii numai asa ca sa te afli in vorba! si eu am masina europeana si totusi sunt de parere ca o masina japoneza o sa bata la orice ora o europeana vb de performante! pune o masina europeana de 300 HP contra una japoneza de 300HP si ai sa vezi rezultatele!!!
Poi pune si vezi, dar sa aiba si aceasi greutate https://www.youtube.com/watch?v=OdQCSE_k59g 1450 are BMW mazda 1390 sux
MarcCorneliu is offline   Reply With Quote
Old 16-01-08, 18:12   #115
IonutzMFF
BMW Driver


Stage 5
 
IonutzMFF's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,438
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
Default Re: Discutii despre orice!

Deja a devenit arena forumul asta ... vom vedea in primavara la curse ... vine TXA'ul si Domy cu masinile lor sa vedem cine ii va provoca
IonutzMFF is offline   Reply With Quote
Old 16-01-08, 18:20   #116
MarcCorneliu

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 594
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by adisoruc View Post
iar aberezi mai! vb numai tampenii numai asa ca sa te afli in vorba! si eu am masina europeana si totusi sunt de parere ca o masina japoneza o sa bata la orice ora o europeana vb de performante! pune o masina europeana de 300 HP contra una japoneza de 300HP si ai sa vezi rezultatele!!!
Oooo da, acuma am citit mai atent, tu compari europenele cu japonezele? tu auzi ce zici? ferrari, lamborghini celelalte "rebuturi" contra japoneze? )) nici nemtesti vs japoneze nu`i echilibrat, apoi europene. E ca si cum ai compara nemtesti contra romanesti =))
MarcCorneliu is offline   Reply With Quote
Old 16-01-08, 18:38   #117
dobro_c

Stage 5
 
dobro_c's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 441
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by MarcCorneliu View Post
Oooo da, acuma am citit mai atent, tu compari europenele cu japonezele? tu auzi ce zici? ferrari, lamborghini celelalte "rebuturi" contra japoneze? )) nici nemtesti vs japoneze nu`i echilibrat, apoi europene. E ca si cum ai compara nemtesti contra romanesti =))
sau ca si cum ai compara logan cu ursulet
dobro_c is offline   Reply With Quote
Old 16-01-08, 18:51   #118
MarcCorneliu

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 594
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by dobro_c View Post
sau ca si cum ai compara logan cu ursulet
Adica? Vrei sa zici ceva cu asta?
MarcCorneliu is offline   Reply With Quote
Old 16-01-08, 18:52   #119
Keisuke
Kamikaze Racing Team Member

Stage 5
 
Keisuke's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,411
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
[Nissan]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by dobro_c View Post
sau ca si cum ai compara logan cu ursulet
Stim care e mai rapid cel putin
Keisuke is offline   Reply With Quote
Old 16-01-08, 19:42   #120
MarcCorneliu

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 594
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by Keisuke View Post
Stim care e mai rapid cel putin
Care? loganu categoric
MarcCorneliu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -