Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj

Reply
 
Thread Tools
Old 11-01-09, 18:36   #1231
-LEXION-

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,555
Default Re: Accidente

http://stirileprotv.ro/bin/front.php...&section_id=18

De la minutul 01:11 este despre accidentul de langa Casa de Cultura
-LEXION- is offline   Reply With Quote
Old 11-01-09, 22:43   #1232
mafiozzo

Stage 5
 
mafiozzo's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,023
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DACIA]
Default Re: Accidente

Un mercedes... model mai vechi cu fatza lovita p calea turzii cum cobori dupa sensu din zorilor... din cauza poleiului , cred ca vreo 2 sau 3 intra in zidu acela de la cimitir pe saptamana
__________________
Mixt -->
mafiozzo is offline   Reply With Quote
Old 12-01-09, 12:39   #1233
bzsa

Stage 5
 
bzsa's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,231
Member of:
[VW]
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: Accidente

eu l-am vazut duminca dimineata pe la 7 cand o venit platforma dupa el
dar din cate am auzit nu poleiul ci viteza era de vina si parca o lovit si autobuzul 35
bzsa is offline   Reply With Quote
Old 12-01-09, 15:04   #1234
mafiozzo

Stage 5
 
mafiozzo's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,023
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DACIA]
Default Re: Accidente

nu cred ca vorbim de acelasi .. eu ieri seara lam vazut era p trotuar cu avarile puse nu era nimeni in el nici langa el
mafiozzo is offline   Reply With Quote
Old 12-01-09, 21:13   #1235
-LEXION-

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,555
Default Re: Accidente

Patru persoane au fost rănite grav, iar două, printre care şi autorul faptei, au fost lovite uşor, în urma unui accident de circulaţie produs duminicăi, pe Calea Floreşti, puţin înainte de miezul nopţii. Potrivit martorilor, Gheorghe Brad, de 30 de ani, din Bucureşti, şoferul unui BMW cu numere de Cluj, a întors autoturismul pe linia dublă continuă. În acel moment, din spate, circula o maşină Skoda Octavia, condusă pe banda de lângă axul drumului de Diana S., de 18 ani, din Cluj-Napoca. Impactul dintre cele două autoturisme a fost puternic.

Potrivit poliţiştilor clujeni de la Biroul Circulaţie, în urma accidentului a rezultat rănirea gravă a şoferiţei care conducea autoturismul Skoda, a unei pasagere de 19 ani, din acelaşi autoturism, a doi pasageri aflaţi în BMW, precum şi rănirea uşoară a şoferului BMW şi a unui pasager din Skoda. Valoarea pagubelor este de aproximativ 60.000 lei. Bucureşteanul Gheorghe Brad, cel care a provocat accidentul, este cercetat de către poliţiştii de la Rutieră.
-LEXION- is offline   Reply With Quote
Old 12-01-09, 21:16   #1236
-LEXION-

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,555
Default Re: Accidente

Quote:

Primarul comunei Jucu, Dorel Pojar, şi soţia acestuia au suferit răni uşoare în urma unui accident de circulaţie care a avut loc în Cluj. Surse din cadrul Poliţiei Cluj susţin că primarul Dorel Pojar şi soţia sa, alături de şofer şi de bibliotecara comunei Jucu se îndreptau, sâmbătă seara, spre casă şi se aflau într-un autoturism Seat când au fost accidentaţi. Ei veneau de la microrevelionul sindicaliştilor şi, în momentul impactului, în jurul orei 22, se pregăteau să plece din Cluj.

Potrivit aceloraşi surse, şoferul unui autoturism Ford Focus, Dorin C., de 28 de ani, din Cluj, a pătruns în intersecţia Pieţii Lucian Blaga cu Gheorghe Şincai, pe culoarea roşie a semaforului. În acelaşi moment, de pe strada Şincai a intrat regulamentar în intersecţie maşina Seat în care se aflau primarul şi soţia lui. În urma impactului, a rezultat rănirea rănirea uşoară a conducătorului autoturismului Seat, Ioan P., şi altor trei pasageri din această maşină, printre aceştia aflându-se şi Dorel Pojar cu soţia lui. "Eu eram pe scaunul din dreapta când a intrat Ford-ul în noi. A intrat din plin, ambele maşini îs "varză". Ne-au scos cu targa din maşină, şi pe mine, şi pe soţia mea. Ne-au dus la spital, unde ne-au făcut tot felul de investigaţii medicaleşi am stat până a doua zi. Duminică dimineaţa am venit acasă. Dumnezeu a fost cu noi! Am avut doar nişte contuzii, şi eu, şi soţia. Şi ceilalţi din maşină au avut noroc, că n-au suferit răni grave", a declarat, luni, primarul Dorel Pojar.

Edilul comunei Jucu a mai spus că autorul accidentului, Dorin C., şi-ar fi recunoscut vina, adăugând, totuşi, că nu se va îndrepta penal împotriva lui.
Se pare ca in Seatul implicat in accidentul din Piata Pacii de sambata seara, se afla Primarul Jucului...
-LEXION- is offline   Reply With Quote
Old 12-01-09, 23:04   #1237
Kent8

Stage 5
 
Kent8's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,298
Default Re: Accidente

Kent8 is offline   Reply With Quote
Old 13-01-09, 00:12   #1238
-LEXION-

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,555
Default Re: Accidente

Trei autovehicule s-au ciocnit in aceasta seara in cartierul Zorilor. Accidentul s-a produs in apropierea magazinului Profi. Un autoturism Kia, care circula din directia Manastur spre Calea Turzii, a pierdut controlul asupra masinii a intrat pe contrasens, unde a izbit lateral un autoturism marca Ford. In spatele acestuia circula inca un autoturism, marca Ford, care nu a mai putut sa opreasca la timp si a acrosat usor in spate primul autoturism.

"Accidentul s-a produs datorita neadaptarii vitezei la conditiile de trafic. Pasagera din dreapta al masini Kia, o femeie de aproximativ 40 de ani, a fost usor lovita. Urmeaza sa facem cercetari si sa stabilim soferul vinovat", a declarat Gabriel Ureche, agent sef adjunct.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	032071_9585_ac4_W331-H500-HA1-VA4.jpg
Views:	414
Size:	26.5 KB
ID:	753067   Click image for larger version

Name:	032071_5416_ac3_W331-H500-HA1-VA4.jpg
Views:	194
Size:	13.0 KB
ID:	753068   Click image for larger version

Name:	032071_6579_ac1_W640-H424-HA1-VA4.jpg
Views:	224
Size:	31.5 KB
ID:	753069  

Click image for larger version

Name:	032071_1844_ac5_W640-H424-HA1-VA4.jpg
Views:	211
Size:	30.0 KB
ID:	753070  
-LEXION- is offline   Reply With Quote
Old 13-01-09, 10:04   #1239
KoKozula

Stage 5
 
KoKozula's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 627
Member of:
[LANCIA]
Default Re: Accidente

noh mah ... chiar eram curios ce s-o intamplat acolo ca am trecut prin zona si am vazut masinile.. dar n-a aparut prin presa accidentul ca sa ma lamuresc ce si cum ... mai ales ca masinile lovite erau toate inspre acelasi sens de circulatie.. si nu pricepeam ce s-a intamplat. Inseamna ca rau s-or lovit daca s-or sucit inspre acelasi sens masinile alea ...

Cum dracu poti pierde controlul masinii acolo in zona aia.. ca doar este semafor . O fi dat blana ca sa prinda verde ?
__________________
_________________________
KoKozula was here ...
KoKozula is offline   Reply With Quote
Old 13-01-09, 10:23   #1240
Piry
TIME SQUAD Member

Stage 5
 
Piry's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 3,105
Member of:
[TIME SQUAD]
Default Re: Accidente

pe criza financiara cine traieste cel mai binneeeee? firmele de tractari auto
Piry is offline   Reply With Quote
Old 13-01-09, 12:40   #1241
mafiozzo

Stage 5
 
mafiozzo's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,023
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DACIA]
Default Re: Accidente

HALOOO era polei pe jos ...asa poti pierde controlu masiniii in zona aia, ala cobora , o apasat frana io alunecat si.. serus sau era pe prima banda si o vrut sa treaca p a 2-a si o tras prea tare de volan.. si tot asa serus)

Last edited by mafiozzo; 13-01-09 at 12:42.
mafiozzo is offline   Reply With Quote
Old 13-01-09, 13:55   #1242
KoKozula

Stage 5
 
KoKozula's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 627
Member of:
[LANCIA]
Default Re: Accidente

da mei... eu am trecut p-acolo pe la 18.00 .. astia cred ca s-au ciocanit cu vreo 10-20 minute inainte de ora 18.00.. da nu era asa polei sau ceva.. io d-aia intreb. In schimb era parcat un camion pe dreapta cum cobori .. si de multe ori vad acolo cum tirurile ocolesc ce e parcat pe dreapta.. si mai ramane doar jumate de banda 2 libera.. si daca nu esti pe faza... numa te trezesti pe contra-sens.
KoKozula is offline   Reply With Quote
Old 13-01-09, 15:19   #1243
mafiozzo

Stage 5
 
mafiozzo's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,023
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DACIA]
Default Re: Accidente

Era polei aseara.. pe la ora aia iti spun eu ca si eu am trecut pe acolo nush.. eu poleiu-l spun ca a fost de vina
mafiozzo is offline   Reply With Quote
Old 13-01-09, 18:04   #1244
-LEXION-

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,555
Default Re: Accidente

Aceeasi stire, dar din Clujeanul. Se pare ca a fost polei si maisna a avut viteza mare.

Quote:
Bărbatul conducea un Ford Focus cu viteză mare, deşi drumul era acoperit de polie. A pierdut controlul direcţiei şi a intrat pe contransens, unde a lovit o Kia condusă normal de Călin Ovidiu G, de 49 de ani. Autoturismul Kia a fost lovit apoi, din spate, de un alt Ford Focus, al cărui şofer nu a mai apucat să frâneze la timp.

O pasageră din prima maşină a fost transportată la spital, cu răni grave.

Tot luni seara, în jurul orei 18, Mihai Ionuţ C., de 22 de ani, din Argeş, s-a răsturnat cu un Chevrolet Lacetti într-un şanţ de pe marginea drumului, în localitatea Ciumăfaia. Nimeni nu a fost rănit, dar poliţiştii au descoperit că şoferul, pe lângă că nu avea carnet, era şi beat: 0,80 g/l de alcool pur în aerul expirat a indicat etilotestul.

Poliţiştii au trebuit să îl amendeze şi pe proprietarul maşinii, Daniel C., ce şi-a încredinţat maşina pe mâinile unei alte persoane ştiind că aceasta nu are permis.
-LEXION- is offline   Reply With Quote
Old 13-01-09, 20:41   #1245
Kent8

Stage 5
 
Kent8's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,298
Default Re: Accidente

in jur de 7 jumate s`a oprit o skoda fabia in muzeul ala de pe calea turzii, cativa metrii mai jos de camera aia.
era pe coborare si ata in copac, era politie pompieri...
Kent8 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -