Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj

Reply
 
Thread Tools
Old 24-04-10, 23:01   #1831
-LEXION-

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,555
Default Re: Accidente

Quote:
Originally Posted by MadManOvi View Post
Cam unde ai dori sa se traga lumea din fata mariei tale? cluj-dej are o singura banda pe sens.

Exact, la fel ca si Floresti, Gilau. Incearca sa depasesti pe "banda" din dreapta cand este politie, sa vezi cat mai ramai cu permisul in buzunar. Asta e motivul pentru care nu se trage nimeni
-LEXION- is offline   Reply With Quote
Old 25-04-10, 08:04   #1832
vali_cd

Stage 3
 
vali_cd's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 147
Default Re: Accidente

din cate am inteles X6-le era la o liniuta cu un ML. in momentul in care a lovit Audi, ML il depasea prin dreapta, iar X6 prin stanga...
asta imi spuneau niste prieteni care se aflau cateva sute de metri mai in spate.
__________________
it\'s never fast enough
vali_cd is offline   Reply With Quote
Old 25-04-10, 12:33   #1833
Eagle_flyaway

Stage 5
 
Eagle_flyaway's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 834
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default Re: Accidente

Quote:
Originally Posted by MadManOvi View Post
Cam unde ai dori sa se traga lumea din fata mariei tale? cluj-dej are o singura banda pe sens.
Saracu drum cu o banda are abia abia 7m incluzand si band aia una din sensu opus si saracu supus nu se poate da la o parte din calea mariei sale "io" singuru participant la trafic care goneste ca nebunu cu 200km/h cu un amarat de 1.5 diesel na ca m-am dat de gol sper sa nu citeasca vreunu cu cashcheta pe aici sa-mi ia permisu !
Eagle_flyaway is offline   Reply With Quote
Old 25-04-10, 12:44   #1834
jmf_

Stage 3
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 146
Default Re: Accidente

Eu fac Cluj-Bistrita relativ des si sincer mi se pare ca se circula destul de civilizat, in sensul ca lumea se cam trage daca vede ca vii din spate (fara sa dai blitzuri) si la fel daca e cineva in depasire i se cam face loc (trec 3 masini paralel lejer). Totusi as prefera sa stea mai mult radarele noi la panda si mai ales in zone cu depasirea interzisa, fiindca mai prind idioti care chiar nu gandesc, pe langa ca merg tare mai si depasesc in varf de deal sau in curbe fara vizibilitate.

Cel putin in judetul BN inca n-am vazut radarul nou pe drum european, in locuri riscante, in schimb l-am vazut prin orase unde sunt 4 benzi (ceea ce e ok, dar as prefera sa stea mai degraba in zone cu risc ridicat sau cunoscute ca periculoase, decat in oras).

Last edited by jmf_; 25-04-10 at 12:48.
jmf_ is offline   Reply With Quote
Old 26-04-10, 13:06   #1835
Motor

Stage 5
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 534
Default Re: Accidente

Quote:
Originally Posted by Eagle_flyaway View Post
Saracu drum cu o banda are abia abia 7m incluzand si band aia una din sensu opus si saracu supus nu se poate da la o parte din calea mariei sale "io" singuru participant la trafic care goneste ca nebunu cu 200km/h cu un amarat de 1.5 diesel na ca m-am dat de gol sper sa nu citeasca vreunu cu cashcheta pe aici sa-mi ia permisu !
chiar te cred )
Motor is offline   Reply With Quote
Old 28-04-10, 22:14   #1836
mafiozzo

Stage 5
 
mafiozzo's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,023
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DACIA]
Default Re: Accidente

http://www.stiridecluj.ro/social/acc...ijiri-medicale

accident intre o blonda si o bruneta
mafiozzo is offline   Reply With Quote
Old 29-04-10, 22:34   #1837
werwceul

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,323
Default Re: Accidente

am stat azi la urgenta...ai viata, 8 ore pentru un prieten.
si pe la 7 juamte a venit bruneta care defapt era roscata :P
i-o recoltat sange
werwceul is offline   Reply With Quote
Old 05-05-10, 20:40   #1838
-LEXION-

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,555
Default Re: Accidente

In seara asta langa Iulius a fost un eveniment neplacut. Un camion DAF cu nr CJ 64 MGM a fost parcat fara sa fie trasa frana de mana , si a luat-o la vale, oprindu-se intr-un stalp, chiar langa statia de autobus, blocand tot drumul. Pe trotuar era o femeie care a intepenit cand a vazut ca vine camionul fara sofer spre ea, dar din fericire nu a patit nimic. Am sunat la Sectia 3, de unde vine un logan cu 2 drojdieri care intreaba daca este vreun ranit. Afland ca nu este, ei pleaca, ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat, pentru ca acest eveniment tine de autoritatea rutiera, nu nespalatii din sectii. Dupa 15 minute vine si un logan mcv nou cu alti drojdieri, care, la fel, le pierde interesul daca nu sunt raniti. Intr-un final vine si soferul, nervos, ca niste copii s-au jucat cu supapa lui de aer si a iesit aerul din instalatie si de aceea a plecat de pe loc camionul (dar, oricine stie, ca la camioane este invers, cand ramai fara aer, se blocheaza rotile. E nevoie de 6 atmosfere sa deblochezi franele sa pleci de pe loc). Cei de politie au zis ca ei nu sunt mecanici, sa isi dea seama daca este adevarat sau nu ce a zis soferul, si a rugat pe toata lumea sa plece acasa.

Am ajuns la concluzia, ca politia romana stie doar sa dea AMENZI si sa stea cu radarul. ATAT! Pentru orice altceva, nu este de autoritatea lor.
-LEXION- is offline   Reply With Quote
Old 06-05-10, 10:28   #1839
Eagle_flyaway

Stage 5
 
Eagle_flyaway's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 834
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default Re: Accidente

bine ca nu ti-o dat si amenda ca i-ai deranjat "fara rost"!
Eagle_flyaway is offline   Reply With Quote
Old 07-05-10, 15:14   #1840
gangsta

Stage 5
 
gangsta's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 774
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[TIME SQUAD]
[SEAT]
Thumbs down Accidente

http://www.citynews.ro/cluj/evenimen...ccident-81057/


"Un tanar de 23 de ani si-a pierdut viata azi noapte, cu putin timp inainte de miezul noptii, intr-un accident rutier, care a avut loc in Piata Avram Iancu. Serban Radu Lazar a fost accidentat mortal in jurul orei 23:45, in timp ce incerca sa traverseze strada pe trecerea de pieton."
__________________
gangsta is offline   Reply With Quote
Old 11-05-10, 19:38   #1841
-LEXION-

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,555
Default Re: Accidente

Azi pe la ora 18 am fost martor la un accident ingrozitor pe Dorobantilor. Un cocalar cu un BMW pisicuta, verde, CJ 23 DMY, dupa ce a facut slalom nebun printre masinile de pe strada, a lovit pe trecerea de pietoni, doua fetite , una de vreo 10 ani si cealalta de vreo 14. Le-a aruncat peste capota, cea mica a cazut jos, si nu am observat sa se mai miste, iar cea mai mare, cred ca avea ambele picioare rupte, pentru ca erau foarte incolacite. Vinovatul, imi parea foarte pasiv la "reusita". Se uita la masina cum e lovita, cand a venit politia, era deja la un ton "per tu" cu politistul.
-LEXION- is offline   Reply With Quote
Old 11-05-10, 19:41   #1842
Dolce CST
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,263
Member of:
[4Rally]
[VW]
Default Re: Accidente

Unde o fo accidentu pe dorobantilor?

Last edited by Dolce CST; 11-05-10 at 19:44.
Dolce CST is offline   Reply With Quote
Old 11-05-10, 19:43   #1843
-LEXION-

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,555
Default Re: Accidente

Quote:
Originally Posted by Dolce CST View Post
Unde o fo accidentu?
Ultima trecere de pietoni de pe Dorobantilor, cea din dreptul Bibliotecii Centrale

http://www.citynews.ro/cluj/evenimen...trecere-81493/
-LEXION- is offline   Reply With Quote
Old 11-05-10, 19:45   #1844
Dolce CST
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,263
Member of:
[4Rally]
[VW]
Default Re: Accidente

Dobitoc mai ce zice! si azi pe muncii l-am vazut...parca el era mare macho
Dolce CST is offline   Reply With Quote
Old 11-05-10, 19:53   #1845
-LEXION-

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,555
Default Re: Accidente

Quote:
Originally Posted by Dolce CST View Post
Dobitoc mai ce zice! si azi pe muncii l-am vazut...parca el era mare macho
Ai vazut declaratia de presa a Politiei???

Extraordinar, cat de minimalizat este accidentul. Imediat sunt vinovate fetitele, ca si-au permis sa paseasca pe strada. Au fost foarte multi martori, si toti am vazut ca a venit cu o viteza foarte mare pe strada, nici sunet de frana nu am auzit la momentul impactului. Fetita mica, nu se mai misca, dar pt politia romana e neacordare de prioritate si raniti, in loc de teribilism, inconstienta si crima.
-LEXION- is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -