Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj

Reply
 
Thread Tools
Old 21-04-10, 21:00   #1816
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Accidente

Urat.
pacat .... oboseala si condusul nu se impaca . Daca veneau din Italia puteau sa se opreasca sa doarma undeva .tragic
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 22-04-10, 19:17   #1817
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Accidente

vai viata ...
mori nevinovat

http://www.stiridecluj.ro/social/acc...-in-plin-video
__________________

Fresh Touring Origination
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 22-04-10, 22:01   #1818
-LEXION-

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,555
Default Re: Accidente

Quote:
Originally Posted by CJ-01-WOB View Post
http://www.stiridecluj.ro/social/acc...udi-doi-raniti

Am vazut X6-ele ala in Floresti la Remus Service, si chiar am zis, ca daca nu ii vedeam stopurile, nu stiam ce masina este, atat de distrusa era.
Pe Cluj-Dej chiar nu stau destule radare la cati tampiti sunt si cu ce viteze merg....am auzit idioti care se laudau cau au atins 220 si 250 pe liniile drepte din zona asta
-LEXION- is offline   Reply With Quote
Old 22-04-10, 22:06   #1819
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Accidente

Partea cea mai trista este ca soferul audiului va fii cel vinovat deoarece nu s-a asigurat, de parca reusesti sa il vezi pe cretin cum te depaseste pe linie continua cu 200+ la ora.
__________________
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 22-04-10, 22:11   #1820
zN3u

Stage 5
 
zN3u's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 642
Default Re: Accidente

Quote:
Originally Posted by Bogdan_mb View Post
Partea cea mai trista este ca soferul audiului va fii cel vinovat deoarece nu s-a asigurat, de parca reusesti sa il vezi pe cretin cum te depaseste pe linie continua cu 200+ la ora.


"Politia a declarat ca soferul din autoturismul de teren BMW X6 este vinovat pentru ca a circulat cu viteza si nu a respectat distanta fata de un autoturism a semnalizat ca intra pe un drum laturalnic."

Sa speram ca asa o sa fie doar au si videoul acela cam neclar si fara valoare.Sa il bage la bulau pe miticu curului !!!!!!! doar are miticu x6 ca asa le place la bucuresteni cu x`uri multe
__________________
Imi rezerv toate drepturile de a avea greseli gramaticale
Copyright © 2010 zN3u Toate drepturile rezervate
zN3u is offline   Reply With Quote
Old 23-04-10, 08:17   #1821
vali_cd

Stage 3
 
vali_cd's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 147
Default Re: Accidente

http://www.stiridecluj.ro/social/sos...-de-24-de-ore-

Din pacate drumul asta a devenit foarte periculos
__________________
it\'s never fast enough
vali_cd is offline   Reply With Quote
Old 23-04-10, 18:42   #1822
zN3u

Stage 5
 
zN3u's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 642
Default Re: Accidente

din cate am intales de la un prieten care e la faculta cu sotia decedatului,tip`u care a murit circula si el cu 150 si merge bara in bara cu bmw`u,iar el a facut la un moment dat stang si bang din pacate asta e.pacat de ei ca mor una intruna in floresti azi dim am intales ca azi dim a calcat pe doi pe ceva trecere de pietoni
zN3u is offline   Reply With Quote
Old 23-04-10, 23:28   #1823
Sebi
Cluj Street Racing Member

Stage 5
 
Sebi's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 650
Member of:
[CSR]
[VW]
[DAEWOO]
[SKODA]
[RENAULT]
Default Re: Accidente

Din pacate Florestiul este groaznic la capitolul circulatie, eu vad ca si solutie semafoarele la trecerile de pietoni, dar s-ar ingreuna si mai mult traficul, poate ca limitatoarele de viteza ar fi bune, daca ar fi facute cum sunt prin Italie de ex, nu adevarate dealuri cum sunt la noi

e.g: incercati sa traversati pe trecerea de pietoni din fata de la Metro... jalnic
__________________
I like it loud!
Sebi is offline   Reply With Quote
Old 24-04-10, 09:41   #1824
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Accidente

Pt Floresti ar trebui facut un drum ocolitor , ca alternativa . Plus investit ceva in speed bump-uri , semafoare , vre-o 2 camere fixe de viteza si totul ar fi brici . dar .. pana nu mai mor vreo 100 nu se v-a intampla nimic .

pacat
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 24-04-10, 12:00   #1825
elnino

Stage 4
 
elnino's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 285
Member of:
[CITROEN]
Default Re: Accidente

Quote:
Originally Posted by Sebi View Post
Din pacate Florestiul este groaznic la capitolul circulatie, eu vad ca si solutie semafoarele la trecerile de pietoni, dar s-ar ingreuna si mai mult traficul, poate ca limitatoarele de viteza ar fi bune, daca ar fi facute cum sunt prin Italie de ex, nu adevarate dealuri cum sunt la noi

e.g: incercati sa traversati pe trecerea de pietoni din fata de la Metro... jalnic
Ar trebui desfiintata trecerea aia, e degeaba oricum, ca pieton nu ai ce face in partea opusa,fiind proprietatea uzinei de apa sau cum se numeste, iar cu masina nu poti opri acolo.

Bumperele cu trecere de pietoni ar fi ideale, dar asta e doar o problema din 1000, care ar trebui rezolvata la noi.
Pana vom avea marcaje corecte, sau mai corect pana vom avea marcaje; drumuri fara gropi; parcari; autoritati competente, ne batem, ne injuram prin trafic ca unu-i prost, altu-i nesimtit,etc
Scumpa Romanie, scumpa...
__________________
Colaborator Safety Broker - incheie un RCA si ai livrare la domiciliu. In plus la fiecare polita incheiata, donezi automat 1 RON fundatiei S.M.U.R.D.
elnino is offline   Reply With Quote
Old 24-04-10, 14:09   #1826
RA_2fast4u
Ford Driver

Stage 5
 
RA_2fast4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 2,611
Member of:
[FORD]
[FOTO]
Default Re: Accidente

Cum sa pui speed bump's pe un drum european ?
RA_2fast4u is offline   Reply With Quote
Old 24-04-10, 14:50   #1827
elnino

Stage 4
 
elnino's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 285
Member of:
[CITROEN]
Default Re: Accidente

Pai oricum ai restrictie la 50km/h. Poate fi european o data ce ai treceri de pietoni pe el. Tot E60 trece si prin Floresti, prin urmare nu poti pune borduri in localitati? Eh c***

Last edited by elnino; 24-04-10 at 14:53.
elnino is offline   Reply With Quote
Old 24-04-10, 16:06   #1828
-LEXION-

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,555
Default Re: Accidente

Quote:
Originally Posted by vali_cd View Post
http://www.stiridecluj.ro/social/sos...-de-24-de-ore-

Din pacate drumul asta a devenit foarte periculos
Azi dimineata am trecut pe la 5:30 pe acest drum, in Fundatura, la vreo 3-4 km distanta de acest accident si de cel cu X6-ele de mai sus, un Audi A4 era intre capul de pod si stalpul unei porti, peste sant. Airbagurile puscate, toata masina parca era torsionata de la cum a trecut prin santul acela foarte adanc si a ajuns intre poarta si pod......Audi era de BN
-LEXION- is offline   Reply With Quote
Old 24-04-10, 21:33   #1829
Eagle_flyaway

Stage 5
 
Eagle_flyaway's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 834
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default Re: Accidente

am vazut si eu audi pe la 8:20 si ceva camioane oprite si pe st si pe dr dar nu-mi imaginez cum a plonjat acolo ... mda ma rog se intampla multe inexplicabile in tara asta.
Drumul Cluj-Dej acum este unul foarte rapid si probabil unii raman prinsi in vraja vitezei, desi am observat si alte 2 stereotipuri romanesti pe drumul asta: mersul bunicii si ingamfarea de a merge pe mijlocu drumului cu toate ca vad ca vine din spate nu s-ar trage Doamne fereste! si altu ar fi acela de a merge nas in nas cu unu care depaseste desi ce care vine de pe contrasens prefera sa dea blituri si claxoane in loc sa se traga un pic mai pe dreapta.
Avand asemenea comportamente standard nici nu-i de mirare ca se intampla atatea.
Eagle_flyaway is offline   Reply With Quote
Old 24-04-10, 22:33   #1830
MadManOvi

Stage 4
 
MadManOvi's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 175
Default Re: Accidente

Cam unde ai dori sa se traga lumea din fata mariei tale? cluj-dej are o singura banda pe sens.
MadManOvi is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -