Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj

Reply
 
Thread Tools
Old 16-02-10, 21:29   #1741
-LEXION-

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,555
Default Re: Accidente

Quote:
Originally Posted by underline View Post
nu am nicio poza din pacate...cam asa a stat treaba...eram pe banda mea, tipul a intrat brusc, am claxonat in timp ce franam, iar apoi el repede a semnalizat(deja fiind pe banda mea), ca face la stanga spre parcare. asadar a franat si mai puternic, eu nemaiavand cum sa opresc masina. in momentul cand l-am lovit, el era cam 65% pe banda mea, 35% pe banda 1. l-am lovit la teava de esapament care este cam in colt nicidecum in spate, ca sa se considere ca acest deja era pe banda mea cand l-am lovit. l-am lovit cu partea din fata dreapta, sub far.
i-am zis la politist ca sa luam casetele video si sa vada ca tipul nu a semnalizat stanga, la care putaiul pai e mai greu bla bla...daca e pana acolo, normal ca voi lua casetele pt proba, doar nu stau sa depind de parerea unui maimutoi ca asa considera el, ca "nu am pastrat distanta regulamentara" pe banda mea neavand pe nimeni in fata. distanta regulamentara fata de ce? de copaci?
doamne in ce tara traim..


eu cred ca cel lovit a facut asta intentionat sa ii repari masina. Neaparat sa studiati casetele video, ca doar de aceea este supravegheata parcarea
-LEXION- is offline   Reply With Quote
Old 16-02-10, 21:32   #1742
underline

Stage 2
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 39
Default Re: Accidente

normal ca asa voi face. i-am zis politistului: eu am masina lovita putin la stopu dreapta..al lovit-o eu mai demult si nu am reparat-o inca...daca mergem pe strada si tu esti in stanga mea, nici nu semnalizez nici nimic, ma bag pe banda ta, tu normal ca nu mai ai timp sa franezi, ma busesti, si imi platesti reparatia si uite asa ma scot eu...la care politistul a dat-o in balbaiala...
eu pana acum am auzit doar de prostia politistilor, dar azi m-am lamurit pe deplin cat ii duce bibilica...
underline is offline   Reply With Quote
Old 17-02-10, 05:45   #1743
gangsta

Stage 5
 
gangsta's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 774
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[TIME SQUAD]
[SEAT]
Thumbs down Re: Accidente

Quote:
Originally Posted by underline View Post
seara buna...vreau si eu niste pareri intrucat politia nu a facut cercetari deocamdata. .pun si o schita...s-a intamplat la polus pe strada aia unde stau taxi-urile...eu eram in dreapta iar cel din stanga avea viteza foarte mica, undeva la 20-25 km/h...am vrut sa trec de acesta, cand brusc, fara sa semnalizeze intra pe banda mea pentru a intra in parcare. nu am apucat sa franez, l-am lovit din spate, iar politistul a spus fara sa faca cercetari, ca eu sunt de vina ca l-am lovit din spate. ) altcineva, intructor auto, mi-a zis clar, desi l-am busit din spate, ala trebuia sa se asigure, sa SEMNALIZEZE, si apoi sa vada daca poate intra pe banda mea. cine este de vina?

Regulamentar Taxi-ul nu are ce cauta acolo....nu e sens unic din cate stiu acolo....Ramane de vazut ce zice garcea

Oricum nasol....
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	plm.PNG
Views:	73
Size:	17.6 KB
ID:	1319117  
gangsta is offline   Reply With Quote
Old 17-02-10, 05:50   #1744
gangsta

Stage 5
 
gangsta's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 774
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[TIME SQUAD]
[SEAT]
Default Accidente

Azi 16.02.2010 pe la ora 12 si ceva....
Manastur , Calea Floresti...Taxi-ul a intors neregulamentar dar si VW avea viteza mmmmaaaaaaaaaaaaare......... si buummmmmmmmmmm.........
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	16022010.jpg
Views:	183
Size:	258.6 KB
ID:	1319118   Click image for larger version

Name:	16022010(001).jpg
Views:	203
Size:	280.1 KB
ID:	1319119  
gangsta is offline   Reply With Quote
Old 17-02-10, 06:23   #1745
Dolce CST
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,263
Member of:
[4Rally]
[VW]
Default Re: Accidente

YESS!!!! :X inca un taximetrist curentat:X
Dolce CST is offline   Reply With Quote
Old 17-02-10, 08:56   #1746
vlad-anka

Stage 5
 
Join Date: May 2009
Posts: 339
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: Accidente

vai cum arata vw... pacat de masina.
vlad-anka is offline   Reply With Quote
Old 17-02-10, 09:18   #1747
sfigmo

Stage 5
 
sfigmo's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 908
Member of:
[Moderators]
[TIME SQUAD]
Default Re: Accidente

Metro azi dimineata catre Oradea...nasol...s-a stat mult la cozi
sfigmo is offline   Reply With Quote
Old 17-02-10, 09:42   #1748
elnino

Stage 4
 
elnino's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 285
Member of:
[CITROEN]
Default Re: Accidente

Quote:
Originally Posted by sfigmo View Post
Metro azi dimineata catre Oradea...nasol...s-a stat mult la cozi
Da...mai inainte am ajuns si eu in polus. A fost coada de la podul de pe calea manastur. Clio facut varza, om acoperit cu patura pe asfalt Sursa: niste colegi
__________________
Colaborator Safety Broker - incheie un RCA si ai livrare la domiciliu. In plus la fiecare polita incheiata, donezi automat 1 RON fundatiei S.M.U.R.D.

Last edited by elnino; 17-02-10 at 10:05.
elnino is offline   Reply With Quote
Old 17-02-10, 09:56   #1749
jmf_

Stage 3
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 146
Default Re: Accidente

2 ore si jumatate am stat blocat! Oameni idioti, tzara de cacao...
jmf_ is offline   Reply With Quote
Old 17-02-10, 10:45   #1750
elnino

Stage 4
 
elnino's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 285
Member of:
[CITROEN]
Default Re: Accidente

http://www.clon.ro/stiri/cluj/artico...00217-08123778
elnino is offline   Reply With Quote
Old 17-02-10, 10:52   #1751
KoKozula

Stage 5
 
KoKozula's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 627
Member of:
[LANCIA]
Default Re: Accidente

Quote:
Originally Posted by underline View Post
normal ca asa voi face. i-am zis politistului: eu am masina lovita putin la stopu dreapta..al lovit-o eu mai demult si nu am reparat-o inca...daca mergem pe strada si tu esti in stanga mea, nici nu semnalizez nici nimic, ma bag pe banda ta, tu normal ca nu mai ai timp sa franezi, ma busesti, si imi platesti reparatia si uite asa ma scot eu...la care politistul a dat-o in balbaiala...
eu pana acum am auzit doar de prostia politistilor, dar azi m-am lamurit pe deplin cat ii duce bibilica...
Stai linistit .... si eu am lovit pe unul din spate, nu ii mergeau becurile la frana... la o dacie obosita. Efectiv numa m-am trezit ca s- oprit fara nici un motiv in mijlocul drumului, si l-am plesnit un pic. SI m-am disperat si i-am zis ca mergem la politie fiindca eu nu am nici o vina! Si la politie, politistul mi-a zis ca degeaba ca eu sunt de vina! SI i-am zis, dar dom'le dar daca lui nu i se aprind becurile de frana, eu de unde sa ghicesc ca el se opreste in mijlocul drumului sub un pod (ala franase fiindca cineva aruncase o minge de deasupra podului pe drum!!!). O zis ca daca ii mergeau franele si din cauza ca l-am lovit eu nu ii mai merg?! I-am zis ca eu i-am lovit doar un stop, celalalt e intreg si sa vina sa vada ca nu ii merg! O zis ca degeaba ca tot eu sunt de vina!

Asa ca.... i-am dat la ala 50 de lei sa isi ia un stop si gata... dar, sincer, eu am fost de vina ?
__________________
_________________________
KoKozula was here ...
KoKozula is offline   Reply With Quote
Old 17-02-10, 11:09   #1752
underline

Stage 2
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 39
Default Re: Accidente

da koko, dar la tine inca se poate spune ca nu ai repectat dinstanta sau alte minuni, deoarece era ala pe banda ta...la mine ala nici nu era pe banda mea, fara semnalizarea a virat catre mine...trea sa fiu mama omida sa simt ca berbecu face stanga? de asta nu pot fi considerat vinovat. si daca cumva prin absurd se va constata vinovatia mea, doar pe baza "expertizei" putaiului, vom lua camerele de supraveghere si cu asta basta.
deoarece, si daca ar fi semnalizat dobitocul, tot nu eram eu de vina:

1. daca acolo este sens unic, si sunt 2 benzi, ala trebuia sa se asigure ca vine unu din spate, iar eu poate nu aveam chef sa il las...ca o paranteza: i-am zis politistului ca acolo poate e sens unic, la care ala face nu este sens unic cu 2 benzi, si l-am intrebat, dar dorobanti cum e? sunt mai multe sensuri acolo asa e? si sunt 3 benzi parca..a tacut nu a mai zis nimic.

2. daca este dublu sens, eu am tot dreptul sa fac depasire, iar ala trebuia la fel sa se asigure ca nu este depasit.

daca pentru asta trebuie multa gandire a cui e vina, e clar cata logica au politistii in ei. am luat toate variantele, nu ies vinovat eu in nicio situatie.
underline is offline   Reply With Quote
Old 17-02-10, 11:12   #1753
werwceul

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,323
Default Re: Accidente

cc-u avea b-92-pev la numar?
werwceul is offline   Reply With Quote
Old 17-02-10, 12:11   #1754
vali_cd

Stage 3
 
vali_cd's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 147
Default Re: Accidente

Quote:
Originally Posted by underline View Post
da koko, dar la tine inca se poate spune ca nu ai repectat dinstanta sau alte minuni, deoarece era ala pe banda ta...la mine ala nici nu era pe banda mea, fara semnalizarea a virat catre mine...trea sa fiu mama omida sa simt ca berbecu face stanga? de asta nu pot fi considerat vinovat. si daca cumva prin absurd se va constata vinovatia mea, doar pe baza "expertizei" putaiului, vom lua camerele de supraveghere si cu asta basta.
deoarece, si daca ar fi semnalizat dobitocul, tot nu eram eu de vina:

1. daca acolo este sens unic, si sunt 2 benzi, ala trebuia sa se asigure ca vine unu din spate, iar eu poate nu aveam chef sa il las...ca o paranteza: i-am zis politistului ca acolo poate e sens unic, la care ala face nu este sens unic cu 2 benzi, si l-am intrebat, dar dorobanti cum e? sunt mai multe sensuri acolo asa e? si sunt 3 benzi parca..a tacut nu a mai zis nimic.

2. daca este dublu sens, eu am tot dreptul sa fac depasire, iar ala trebuia la fel sa se asigure ca nu este depasit.

daca pentru asta trebuie multa gandire a cui e vina, e clar cata logica au politistii in ei. am luat toate variantele, nu ies vinovat eu in nicio situatie.

mai vreau si eu sa te intreb ceva: ai semnat procesul verbal? daca da, atunci ia-ti adio de la manevra cu camerele video. daca nu sa nu cumva sa il semnezi. daca il semnezi inseamna ca accepti ceea ce ti s-a constatat
__________________
it\'s never fast enough
vali_cd is offline   Reply With Quote
Old 17-02-10, 12:12   #1755
underline

Stage 2
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 39
Default Re: Accidente

salut. nu am semnat nimic. inca nu a fost luata o hotarare definitiva. multumesc oricum de sfat.
underline is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -