Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ramnicu Valcea

Reply
 
Thread Tools
Old 27-12-07, 23:17   #1966
DjRainManFast

Stage 5
 
DjRainManFast's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 981
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Frate deja numai ganditi logic....auzi masini preparate de drift ) ideea era sa mergem sa ne distram...nu era un concurs nu era nimic.....eu am "rup" masina pt ca imi place si sunt pasionat...stiu ce implica asta ..si cata cheltuiala e dar sti cum e ...tot ce este frumos costa! Voi trebuie sa creatii dispute din orice?Si frate comunitatea asta parca era de pasionati auto...nu de pasionati de cola si plimbari! Sunteti deja penibili.....
__________________
Frate....si cand i-am dat a 2-a si am pus-o de-a latu'....drift nu alta!!!
DjRainManFast is offline   Reply With Quote
Old 27-12-07, 23:17   #1967
thex

Stage 5
 
thex's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 562
Member of:
[Suzuki]
[RENAULT]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

pai nu are nimic dak o tragi dar nu-mi spune k totu e ok pentru masina. pana la urma ceva cedeaza...fie ca sunt caucucurile..cabluri sau mai stiu eu ce piese mecanice de la roti...
nush..singura mea intoarcere a fost ceva de genu 90 de grade maxim cand eram eu la volan si vreo 360 cand eram in spate...
nu zik k nu e misto..e foarte misto si nimic nu egaleaza un show auto...
singura chestie a fost k mi s-a parut k ai pus problema cam aiurea cu replici de genu "n-ai cu cine" sau mai stiu eu care..
thex is offline   Reply With Quote
Old 27-12-07, 23:18   #1968
Robbert

Stage 5
 
Robbert's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 902
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Quote:
Originally Posted by trafy-vr6 View Post
nu era vorba frate de cerculete..ca e mare si da greu plus ca nu ai experienta destula ... ma refeream ca puteai sa vi sa te uiti..uite si Conty s`a intors asta seara si a venit croit ca nu face nimic...doar a luminat cu farurile si l`a sfarsit a tras frana de mana de 2-3 ori
poi daca veneam sa ma uit tot trebuia sa parchez pe undeva p'acolo, deci risc tot era. o secunda de neatentie si e de ajuns sa zgari o masina.
Robbert is offline   Reply With Quote
Old 27-12-07, 23:19   #1969
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

pai da frate ca toata lumea cand aude sa mergem la curse: daaa vin si eu cum sa nu vin..da nu particip..pai atunci la ce mai vi frate? cat sa se uzeze si piesele alea la 2 intoarceri ? nici cocioaba mea nu a cedat cand a condus adytza ( fiiu lu schumy ). uite vezi, si tu ai facut drift


Robbert: daca ai sti cat spatiu e acolo...era: Conty in mijlocu drumului cu masina, Rainman se intoarcea in centru, Caddy in alt coltz in mijloc cu masina plus un camion oprit si tot avea spatiu o gramada...in fine ..asa e..dupa faza de acu 2-3 seri...
__________________
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 27-12-07, 23:21   #1970
thex

Stage 5
 
thex's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 562
Member of:
[Suzuki]
[RENAULT]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

da...am deviat rau de tot... rainman tu ai facut spectacol cu masina si e clar ca le ai si ca iti place si esti constient de faptu k placerea asta e costisitoare si poate nu toti isi permit sa bage bani in cauciucuri mai des decat trebuie...
thex is offline   Reply With Quote
Old 27-12-07, 23:22   #1971
Robbert

Stage 5
 
Robbert's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 902
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Quote:
Originally Posted by trafy-vr6 View Post
pai da frate ca toata lumea cand aude sa mergem la curse: daaa vin si eu cum sa nu vin..da nu particip..pai atunci la ce mai vi frate? cat sa se uzeze si piesele alea la 2 intoarceri ? nici cocioaba mea nu a cedat cand a condus adytza ( fiiu lu schumy ). uite vezi, si tu ai facut drift
te uiti prea mult la top gear, acolo vezi masini noi, care rezista la orice.
aici in comunitatea, majoritatea masinilor au peste 5 ani si crede'ma ca nu rezista ca si cum ar fi noi, se uzeaza repede.

voi sunteti asi domne, nu faceti greseli

Last edited by Robbert; 27-12-07 at 23:25.
Robbert is offline   Reply With Quote
Old 27-12-07, 23:24   #1972
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

nu m`am uitat niciodata la topgear pt k nu imi place. ok...e cum ziceti voi nu veniti ca vi se uzeaza masinile...bafta.pt mine subiectu asta e ca si inchis
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 27-12-07, 23:26   #1973
Kaluvr6
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kaluvr6's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,562
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

a mea a facut majoratu anu asta )
Kaluvr6 is offline   Reply With Quote
Old 27-12-07, 23:27   #1974
CaDDy
VW Driver

Stage 5
 
CaDDy's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,239
Member of:
[VW]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

degeaba va trageti pe cur... si DA ii dau dreptate lu` trafy ...
DE CE ? pt k tu Robert asta seara... nu ai facut altceva decat sa iesi la " bling bling" nu`mi spune k nu e asa... eu vroiam sa bag motorina cu trafy si cipriano` sa ne plimbam toata noaptea... dar la ce vreme de ***... ne`am razgandit
DAR .. cum a fost si conty ... am fost si eu cu rainamn..... am incercat ... desi stiam k nu`mi iese nimik pt k nu imi megre frana de mana si e si masina lunga si grea... dar .. am incercat... am avut eu nebunia mea

ziceati mai sus .. VREMEA.... singuru impediment a fost ceata deasa in seara asta ... tu gasesti zapada sau polei`ul un impediment ?!?! pai gandeste`te k daca e polei / zapada / ud pe jos... si tragi frana de mana / frana de picior brusc sau virezi brusc... masinsa se duce k o sanie.... e mai distractiv

intreabati pe oricine pe forumu` asta cand e mai placut pt " drifturi " cand e uscat pe jos si lasi juma de cauciuc pe asfalt.. sau cand e ud si nu ai aderenta prea mare

legat de A6 uita`te pe youtube... sunt multe filmulete cu " drifturi" ... nebunii dastea.. cum a facut si kalu` la malu`alb ... DA!!! nu spun k trebuia sa vii si sa faci asa... nu ai experienta necesara... dar .. se poate si cu A6 chiar daca e grea si mare
__________________
Built Thread

Last edited by CaDDy; 27-12-07 at 23:30.
CaDDy is offline   Reply With Quote
Old 27-12-07, 23:32   #1975
Robbert

Stage 5
 
Robbert's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 902
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Quote:
Originally Posted by CaDDy View Post
legat de A6 uita`te pe youtube... sunt multe filmulete cu " drifturi" ... nebunii dastea.. cum a facut si kalu` la malu`alb ... DA!!! nu spun k trebuia sa vii si sa faci asa... nu ai experienta necesara... dar .. se poate si cu A6 chiar daca e grea si mare
tu si trafy o tot bagati cu experienta de parca ati fi voi marii soferi, sa nu uitam ca tu nu te bagi niciodata la drifturi ca vai domne nu'ti merge frana de mana, si trafy nici nu are permis. dar eu n;am domne experineta, n'ar trebui sa vorbesc.

KaluVr6: la cati mai multi
Robbert is offline   Reply With Quote
Old 27-12-07, 23:34   #1976
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

tu cred ca ai uitat cum erai pana acuma cand ziceai pe mess si pe forum: vine cineva sa ma ia si pe mine la intalnire si acuma abia mai bagi lumea in seama.Poate am mai multi km fara permis dekt tine ( vb lu Ionita ) ...mai aminteste`ti tu primu tau drum la dragasani cum ai postat si mai aminteste`ti acu cateva seri cand faceai misto de caddy cu accidentu
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 27-12-07, 23:34   #1977
Kaluvr6
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kaluvr6's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,562
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Sa dea D`zeu. De fapt decat caroseria a acut majoratu, restu de`abia au luat buletinu )
Kaluvr6 is offline   Reply With Quote
Old 27-12-07, 23:41   #1978
Kaluvr6
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kaluvr6's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,562
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

si apropo....i ca mi`am adus aminte cand am participat la curse acolo in zavoi, desi am dat si un mil "sa ma fac de ras" si nu am vrut sa`mi fac masina praf am avut motivele mele pt care am iesit pe ultimu loc.
1. a fost prima cursa laegala la care am participat, daca traseu ala de arturi se poate numi cursa, in fine.
2. aveam emotzii si a pierdut timp jos in curba aia din cauza ca m`am luat dupa altzi participantzi care "m`au invatzat" cum sa iau curba cu frana de mana desi mie nu`mi tinea mai de loc.
3. Nu am vrut sa o lovesc, ca ala cu subaru care a intrat cu partea stanga in bordura, ala cu skoda care a luat cauciucurile taras, etc, nu se merita pt ca ma durea sufletu pe mine dup`aia. Si spun toate astea pt ca stiu ei bine cine stateau pe margine si comentau, se aud chiar si pe niste filmari. Si atunci la fel multe guri, ca pacat de masina ca s`a facut de ras etc, cand nu a participat mai nimeni. In fine eu sa fiu sanatos
__________________

VW Corrado VR6 - new engine

"I started out with nothing and I still got most of it left"
www.midnightracersvl.blogspot.com
http://forum.midnightracers.ro
Kaluvr6 is offline   Reply With Quote
Old 27-12-07, 23:43   #1979
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

lasa...e masina ta, ai bagat o carca de bani..si chiar daca ieseai pe locuri inalte nu castigai nimic...doar diploma...
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 27-12-07, 23:47   #1980
Robbert

Stage 5
 
Robbert's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 902
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Quote:
Originally Posted by trafy-vr6 View Post
tu cred ca ai uitat cum erai pana acuma cand ziceai pe mess si pe forum: vine cineva sa ma ia si pe mine la intalnire si acuma abia mai bagi lumea in seama.Poate am mai multi km fara permis dekt tine ( vb lu Ionita ) ...mai aminteste`ti tu primu tau drum la dragasani cum ai postat si mai aminteste`ti acu cateva seri cand faceai misto de caddy cu accidentu
ce ai zis'o unde ai facut tata km?
si eu nu m'am rugat de nimeni sa vina sa ma ia
si de caddy nu faceam misto, si accidentul nu a fost vina mea , vorbiti prostii.
pana la urma chiar daca esti mai mare ca mine, si ar trebui sa te respect vb prea mult din vise.
tata eu in timp ce tu visezi ca faci km si drifturi eu ma plimb cu masina seara de seara prin oras, am incercat si eu forje, scarturi , liniute, viteza, am inteles ce pot si nu pot si nu ma vezi pe mine vorbind aiurea cum faceti voi pe forum!
Robbert is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -