Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Piatra-Neamt

Reply
 
Thread Tools
Old 01-05-08, 00:12   #1441
Jok3r K10

Stage 5
 
Jok3r K10's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 937
Member of:
[VW]
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Deci reiau....nu au cum sa scoata masinile mai vechi de 95' pentru ca in primul rand nu au voie sa abuzeze de lucrul cetatenului,si in al doilea rand cred ca e in prima tara in care se va intampla asa ceva(daca se va intampla).Dar sunt si alte metode prin care sa te faca sa renunti la aceste automobile ...genul unei taxe de poluare monstru...!! In fine om trai si om vedea!
__________________
AUDIOCLASS
Jok3r K10 is offline   Reply With Quote
Old 01-05-08, 00:18   #1442
eleeron

Stage 5
 
eleeron's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 319
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by Jok3r K10 View Post
Deci reiau....nu au cum sa scoata masinile mai vechi de 95' pentru ca in primul rand nu au voie sa abuzeze de lucrul cetatenului,si in al doilea rand cred ca e in prima tara in care se va intampla asa ceva(daca se va intampla).Dar sunt si alte metode prin care sa te faca sa renunti la aceste automobile ...genul unei taxe de poluare monstru...!! In fine om trai si om vedea!
Citeste aici si lamurestete: http://www.mediafax.ro/economic/masi...l?1686;2507287
eleeron is offline   Reply With Quote
Old 03-05-08, 15:28   #1443
Marson
4Tuning International Member


Stage 5
 
Marson's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 849
Member of:
[Observator 4tuning]
[4Tuning International]
[KATANA TEAM]
[Opel]
[RENAULT]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Apreciem generozitatea ta Robert... multumiri si te asteptam si la intrunirile clubului Katana... Nu ca si DomīProfesor insa ca si o persoana care are ce povesti unor copii/adolescenti care stiu sa pretuiasca un om MARE.
Salutari din Berlin.
Marius
Marson is offline   Reply With Quote
Old 03-05-08, 15:55   #1444
eleeron

Stage 5
 
eleeron's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 319
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by Marson View Post
Apreciem generozitatea ta Robert... multumiri si te asteptam si la intrunirile clubului Katana... Nu ca si DomīProfesor insa ca si o persoana care are ce povesti unor copii/adolescenti care stiu sa pretuiasca un om MARE.
Salutari din Berlin.
Marius
Vezi ca am facut si eu 2 propuneri pe la noi pe topic da si u o opinie, Merci
eleeron is offline   Reply With Quote
Old 04-05-08, 00:37   #1445
ghici_robert

Stage 4
 
ghici_robert's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 216
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

La multi ani ELERON !!!
ghici_robert is offline   Reply With Quote
Old 04-05-08, 00:42   #1446
ghici_robert

Stage 4
 
ghici_robert's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 216
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Marson.... niciodata nu am priceput ce e cu cluburile astea ) 4 tuning, camicaze si nu mai stiu cum , nsl, mai era unu ceva cu drift bla bla... , katana... maine poimaine poate apare Troleu Tuning ....in fine ...prea multe cluburi pt un oras asa mic ....dar nu e treaba mea eu sunt prieten cu toata lumea daca ei intre ei se tot ard in orgolii e treaba fiecaruia sa isi manifeste personalitatea cum vor .... eu asi zice ca faca un club care sa se cheme 4uningNSLcamicazeracingkatanapiatraneamttuning ca sa nu mai fie discutii ) voi cu katananablabla daca vrei va pot pune o pagina cu prezentare poze , forum adrese de email si ce vreti nuami sa va pregatiti materialele
ghici_robert is offline   Reply With Quote
Old 04-05-08, 00:56   #1447
ghici_robert

Stage 4
 
ghici_robert's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 216
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Si hai sa fim seriosi .... ca tuningu la nivelul orasului Piatra Neamt incepe sa devieze spre altceva ..... pasiunea pt masini ineamna sa stii mai mult de a plimba 2 fete cu masina si de a pune 2 difuzoare de la Torr ...pasiunea pt masini inseamna sa stii cum functioneaza un motor, cum se poate modifica o suspensie, ce se intampla intr-un cilindru , cum faci un doping la combustibil , cum supradebitezi o pompa.... daca esti pasionat de masini si nu iti amintesti macar fizica de clasa a 8-a cu timpi de functionare ai motorului Otto .... atunci nu e pasiune e ...hai sa plimb o fufa cu masina si sai arat cum accelez si cati prieteni cu masini am .... deci pasiunea pt masini e una si dorinta de a iesi in evidenta cu ceva e alta ........pasiunea pentru masini vine dintr-o inclinatie tehnica si dorinta de afirmare dintr-un complex de inferioritate .....
Sper sa nu fiu inteles gresit ...nu am nimica cu cei care se simt ratati si vor sa se afirme poate si eu am trecut candva in viata mea prin crize de personalitate ...asta e ...dar daca te simti inferior si te ascuzi dupa o pasiune ca sa te ridici.....de fept te infunzi mai tare
Dar sigur nu se va supara nimeni pe mine pt ca majoritatea sunt pasionati de masini si cei care sunt ratati nu o sa se supere ca sa nu se dea de gol )
ghici_robert is offline   Reply With Quote
Old 04-05-08, 01:07   #1448
eleeron

Stage 5
 
eleeron's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 319
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by ghici_robert View Post
La multi ani ELERON !!!
Merci omule
eleeron is offline   Reply With Quote
Old 04-05-08, 11:28   #1449
Jok3r K10

Stage 5
 
Jok3r K10's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 937
Member of:
[VW]
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by eleeron View Post
Merci omule
La multi ani sa ne traesti!!!! Tre sa dai de baut!!!
Jok3r K10 is offline   Reply With Quote
Old 04-05-08, 11:33   #1450
Jok3r K10

Stage 5
 
Jok3r K10's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 937
Member of:
[VW]
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by ghici_robert View Post
Si hai sa fim seriosi .... ca tuningu la nivelul orasului Piatra Neamt incepe sa devieze spre altceva ..... pasiunea pt masini ineamna sa stii mai mult de a plimba 2 fete cu masina si de a pune 2 difuzoare de la Torr ...pasiunea pt masini inseamna sa stii cum functioneaza un motor, cum se poate modifica o suspensie, ce se intampla intr-un cilindru , cum faci un doping la combustibil , cum supradebitezi o pompa.... daca esti pasionat de masini si nu iti amintesti macar fizica de clasa a 8-a cu timpi de functionare ai motorului Otto .... atunci nu e pasiune e ...hai sa plimb o fufa cu masina si sai arat cum accelez si cati prieteni cu masini am .... deci pasiunea pt masini e una si dorinta de a iesi in evidenta cu ceva e alta ........pasiunea pentru masini vine dintr-o inclinatie tehnica si dorinta de afirmare dintr-un complex de inferioritate .....
Sper sa nu fiu inteles gresit ...nu am nimica cu cei care se simt ratati si vor sa se afirme poate si eu am trecut candva in viata mea prin crize de personalitate ...asta e ...dar daca te simti inferior si te ascuzi dupa o pasiune ca sa te ridici.....de fept te infunzi mai tare
Dar sigur nu se va supara nimeni pe mine pt ca majoritatea sunt pasionati de masini si cei care sunt ratati nu o sa se supere ca sa nu se dea de gol )
Ghici aici ai dreptate,dar treaba asta cu modificatul motorului o mai faci la o Dacie la un Oltcit ....la masinile de seama asta ! Dar sa vedem daca poti sa faci asta la un Passat ,sau na la Mercedesul tau .....la masini care sunt pline de computere....
Jok3r K10 is offline   Reply With Quote
Old 04-05-08, 12:00   #1451
eleeron

Stage 5
 
eleeron's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 319
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by Jok3r K10 View Post
La multi ani sa ne traesti!!!! Tre sa dai de baut!!!
Merci o sa vad eu...)))
eleeron is offline   Reply With Quote
Old 04-05-08, 12:08   #1452
johnson

Stage 5
 
johnson's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 954
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

E mult mai simplu de modificat o masina de productie recenta, bani sa fie, electronica face tot, iar daca nici asa nu e suficient, piata aftermarket acopera toate dorintele.
Pt Stones Mc Piatra Neamt e loc pe site-ul respectiv? Chiar daca e club moto, nu uita ca e singurul(sper sa ma insel) inregistrat cu toate actele in regula, iar ca sa faci asta ca si club sportiv, e cel mai greu din toate. Iar scopul pt care a fost creat s-a vazut deja prin participarea la primele 2 etape nationale
johnson is offline   Reply With Quote
Old 04-05-08, 12:14   #1453
Jok3r K10

Stage 5
 
Jok3r K10's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 937
Member of:
[VW]
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by johnson View Post
E mult mai simplu de modificat o masina de productie recenta, bani sa fie, electronica face tot, iar daca nici asa nu e suficient, piata aftermarket acopera toate dorintele.
Pt Stones Mc Piatra Neamt e loc pe site-ul respectiv? Chiar daca e club moto, nu uita ca e singurul(sper sa ma insel) inregistrat cu toate actele in regula, iar ca sa faci asta ca si club sportiv, e cel mai greu din toate. Iar scopul pt care a fost creat s-a vazut deja prin participarea la primele 2 etape nationale
Pai la o masina de productie recenta tot pe calculator este reglata!!!
Jok3r K10 is offline   Reply With Quote
Old 04-05-08, 12:44   #1454
johnson

Stage 5
 
johnson's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 954
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Electronic le faci cu bani putini si efect sesizabil. Daca vrei mai mult, te bagi si in motor, care este problema? Se schimba tot, de la turbine, injectoare, pompe pana la pistoane, daca e cazul. Numai ca nu in Piatra Neamt si atat timp cat mentalitatea celor din zona se refera la modificat de Dacii, e clar ca nici bugetul nu corespunde cu dorinta
johnson is offline   Reply With Quote
Old 04-05-08, 13:05   #1455
ghici_robert

Stage 4
 
ghici_robert's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 216
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Jok3r K10 nu e vorba de sa te apuci sa modifici masina ...poate uni nu au nici timp nici bani pt asa ceva nici garaj nici prieteni prin servis'uri' dar e vb ca daca esti pasionat de masini si nu stii cum functioneaza un motor e ca si cum ai fi afemeiat dar virgin ) nu se potriveste )


Da si petru motociclisti cu cea mai mare placere ...si pt orice care e legat de oras si reprezinta Piatra Nemat'ul gasim spatiu pt orice si oricat .
ghici_robert is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -