Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Piatra-Neamt

Reply
 
Thread Tools
Old 05-03-10, 21:42   #3766
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by Scarto View Post
Mergi tu pe Roman la Tg Neamt sa zicem pe europeana prin localitati cu 60 si zi-mi apoi daca iti convine Pe europeana in afara localitatii 100 apoi redu la 60 ca e localitate .. apoi dai pedala iar la 100 apoi redu iar la 60 si vezi daca-ti convine (sa nu mai zic de consum) Eu zic sa-i dati pedala, dar cu cap (daca il aveti ... unii, bineinteles)

Thunder ce statie ai ? Si eu m-am dotat de curand .. detector am ... Cobra 9430 si statie Alan 48 Plus cu antena sirio megawatt 4000. Ai sa vezi ca statia te scoate de la multe ... numa sa fii atent la cel ce trece pe contrasens si sa-l intrebi ... "colegu cu vw ... ceva spre ...." .. ca daca intrebi pe statie "ceva spre ..." s-ar putea sa ai surpriza sa-ti raspunda un militian sau unu de pe la ARR liber si dupa curba sa te opreasca politia

da is perfect de acord cu tine... eu de obicei fac cam 25 30 minute pana la roman... dar cu conditia de a fi liber drumul... in portiunile aglomerate merg prudent si rezonabil (nu ca alti raceri ...de preferinta loganisti>nu am nimic cu ei..dar majoritatea se cred schumi<) . Ii dau cand e liber pentru ca e doar viata mea la mijloc..dar asa doamne fereste sa intru in altu si sa`l omor... nu prea e ce trebuie! Deci pe final... unde e liber si se poate..o calc...unde e aglomerat ...merg prudent si respect cat mai mult regulile.
__________________
ex car : OPEL Astra 1.4i
now : ff2 1.6 tdci 2007 :X
buddy_lexx is offline   Reply With Quote
Old 05-03-10, 21:54   #3767
ady_lkw

Stage 3
 
ady_lkw's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 139
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by ThunderRa View Post
Politia nu are de ce sa te opreasca pentru ca statiile CB sunt absolut legale.

Eu am un Midland Alan 42 Multi cu antena Midland ML 145.

Cat despre "convorbirile" din trafic, am discutat cu mai multi posesori de auto mici decat cu posesori de tir. "Moda" cu statiile nu a fost introdusa de soferii din Suceava... Eu unul am facut armata la transmisiuni si tin minte ca inca de pe atunci vanam posesori de statii radio prin Bacau, si nu erau soferi de tir ci radioamatori ilegali. Asta e boala veche...
domnu nu s pe cine vanai tu dar cred ca exagerezi, mult tare ce poti sa vanezi intr o frecventa libera? adica baza 27 mai exact . si cu masinile mici? fii serios asta i moda de vre un an la ele cand aveam eu statie erau 5 6 camioane in piatra dar de masini mici sa nu vorbim. acest lucru iti èpoate fi confirmat chiar de seful de la red line si de cel de la autoselect ca eu nu vb din auzite si nici nu vb ca sa mi maresc stage ul pe aci. deci pe romaneste ,,furi curent,,
__________________
ady_lkw is offline   Reply With Quote
Old 05-03-10, 22:01   #3768
ThunderRa

Stage 5
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 343
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Pe vremea respectiva existau 3 autospeciale la UM 0836 Jandarmi in Bacau, autospeciale cu care, prin triangulatie, erau cautati radioamatorii care transmiteau fara licenta. Unii din ei, extrem de ingeniosi, de altfel, se deplasau si erau destul de greu de localizat. Intr-un an de zile, retin ca au fost prinsi doar 2 insa de transmis, transmiteau cel putin 10. Vorbim de 1998. Eu dovezi nu am, poate doar livretul militar cu arma transmisiuni si diplomele de radiotelegrafist. Cu mine in ciclu au mai fost 2 baieti din Piatra insa nu tin legatura cu ei. Daca citesc asta, pot sa confirme sau sa infirme. Cat despre stage, sunt la fel de preocupat de asta pe cat esti tu de gramatica si ortografiere. Cat despre cele 5-6 tiruri, cred ca nu erai destul de mare nici ca sa fii baiat de mingi cand Mihai Costel a facut primul parking de tiruri in Dumbrava si cand a inceput sa faca transport international cu S.C. Anglorom Trans SRL, dupa ce in prealabil facuse cativa ani transporturi interne cu camioane Roman. Sau poate ma lasa memoria...
__________________
Renaut Megane Sedan Lux Privilege 2.2 2008
1.6l 16v 110 CP
Pioneer AVH-P3100DVD, Pioneer speakers, Focal Subwoofer, Renault Sport sparks, Borbet LV4 Alloy Wheels, LLumar window film

Last edited by ThunderRa; 05-03-10 at 22:30.
ThunderRa is offline   Reply With Quote
Old 05-03-10, 22:29   #3769
stefan_88
Peugeot Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,634
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Am si eu o intrebare ... oare e chiar asa de important cine a adus moda statiilor pe camioane / masini mici ... ?
Eu chiar ma bucur ca politia romana s-a dotat cu aceste radare . De ce ? Pentru ca prea multe accidente s-au intamplat din cauza vitezei excesive ( cei ce o "ard " periculos fiind in general tinerii ) si din cauza unor inconstienti ce vor sa demonstreze ceva sau fata de cineva ... multe persoane nevinovate au avut de suferit sau au murit .
De cand am permisul o singura amenda mi-am luat-o pentru viteza ( pe varianta la statia de salvare ... 65-70 km/h ) .
stefan_88 is offline   Reply With Quote
Old 05-03-10, 22:31   #3770
ThunderRa

Stage 5
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 343
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Vazusem cateva studii care aratau ca majoritatea accidentelor au loc la viteze sub viteza maxima legala. Era si un comentariu celebru al lui Clarkson pe tema asta... sa vad daca-l gasesc...
ThunderRa is offline   Reply With Quote
Old 05-03-10, 22:40   #3771
ady_lkw

Stage 3
 
ady_lkw's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 139
Default

Quote:
Originally Posted by ThunderRa View Post
Pe vremea respectiva existau 3 autospeciale la UM 0836 Jandarmi in Bacau, autospeciale cu care, prin triangulatie, erau cautati radioamatorii care transmiteau fara licenta. Unii din ei, extrem de ingeniosi, de altfel, se deplasau si erau destul de greu de localizat. Intr-un an de zile, retin ca au fost prinsi doar 2 insa de transmis, transmiteau cel putin 10. Vorbim de 1998. Eu dovezi nu am, poate doar livretul militar cu arma transmisiuni si diplomele de radiotelegrafist. Cu mine in ciclu au mai fost 2 baieti din Piatra insa nu tin legatura cu ei. Daca citesc asta, pot sa confirme sau sa infirme. Cat despre stage, sunt la fel de preocupat de asta pe cat esti tu de gramatica si ortografiere. Cat despre cele 5-6 tiruri, cred ca nu erai destul de mare nici ca sa fii baiat de mingi cand Mihai Costel a facut primul parking de tiruri in Dumbrava si cand a inceput sa faca transport international cu S.C. Anglorom Trans SRL, dupa ce in prealabil facuse cativa ani transporturi interne cu camioane Roman. Sau poate ma lasa memoria...
bai baiatule tu deja ai ajuns la AVATAR 2 adica esti de domeniul SF ce vb tu sunt povestiri de la bunicu.ce cautai omule dac baza lu i 27 e frecventa libera dintotdeauna. poate vrei sa spui Mihai Constantin de la anglorom si ,,parking,, . era parking sau facea anglia invata ta tu sa te exprimi in primul rand caci eu daqc vroiam sa vb gramatical lb rom ma faceam doctor ca altii nu sofer . ,, deci retine SOFER nu conducator auto,, , P:S: mereu tu contrazici si esti atotstiutor dar esti varza ,si ma bucur ca s eu ce ti spune asta ,, apropo AVATAR 3 pe cand?

iar am fc scandal
scuze
dar sa ne mai dezmortim un pic din monotonie

Last edited by Ali_ump; 05-03-10 at 22:46.
ady_lkw is offline   Reply With Quote
Old 05-03-10, 22:48   #3772
ThunderRa

Stage 5
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 343
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Stefan_88: uite link-ul: http://www.topgear.com/content/featu...ries/13/1.html

ady_lkw: Pentru prieteni era si este Costel. Ti-ai adus aminte ca nu prea ai dreptate cu tirurile? Oricum, canta la alta masa te rog. Ma dor ochii de la ortografia ta, asta ca sa nu mai vorbesc de sirul ideatic semidoct si de saracia vocabularului. Ma apuc sa caut functia "ignore" poate asa ma scutesti.

Ca sa te faci doctor aveai nevoie de mai mult de un neuron asa ca nu vad cum ai fi reusit.

Last edited by ThunderRa; 05-03-10 at 22:52.
ThunderRa is offline   Reply With Quote
Old 05-03-10, 22:49   #3773
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Haideti sa pastram decenta!
@ady lkw - pentru a fi pe intelesul tuturor incearca macar sa scrii cat mai corect si coerent- asa e normal - sa nu se chinuie lumea sa citeasca!
Cine doreste sa se dezmorteasca sa vina Duminica la o miscare
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 05-03-10, 22:50   #3774
ThunderRa

Stage 5
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 343
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Imi cer scuze, am sa ma abtin pe viitor sa-i mai raspund.

BTW, am vorbit cu "nefasta" si maine spunem prezent.
ThunderRa is offline   Reply With Quote
Old 05-03-10, 22:51   #3775
ady_lkw

Stage 3
 
ady_lkw's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 139
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by ThunderRa View Post
Vazusem cateva studii care aratau ca majoritatea accidentelor au loc la viteze sub viteza maxima legala. Era si un comentariu celebru al lui Clarkson pe tema asta... sa vad daca-l gasesc...
wa lasa ne cu CLARION sau CLAXON al tau acu teoremele tale si concentreaza te asupra avatar 2
ady_lkw is offline   Reply With Quote
Old 05-03-10, 22:52   #3776
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by ThunderRa View Post
Imi cer scuze, am sa ma abtin pe viitor sa-i mai raspund.

BTW, am vorbit cu "nefasta" si maine spunem prezent.
Maine adica Duminica
Te astept!
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 05-03-10, 22:54   #3777
ThunderRa

Stage 5
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 343
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Upppsssss .... e mai bine asa ca maine am program de lobotomii.
ThunderRa is offline   Reply With Quote
Old 05-03-10, 22:55   #3778
ady_lkw

Stage 3
 
ady_lkw's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 139
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by Ali_ump View Post
Haideti sa pastram decenta!
@ady lkw - pentru a fi pe intelesul tuturor incearca macar sa scrii cat mai corect si coerent- asa e normal - sa nu se chinuie lumea sa citeasca!
Cine doreste sa se dezmorteasca sa vina Duminica la o miscare
corect nu scriu pt ca nu folosesc literele mari la inceputul propozitiilor, dar cooerent cred ca vb.
ady_lkw is offline   Reply With Quote
Old 05-03-10, 22:57   #3779
ThunderRa

Stage 5
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 343
Member of:
[RENAULT]
Thumbs down Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Stefan_88: vezi ca ai setat ceva aiurea la mail (PM) si nu pot sa-ti dau reply. Trimite-mi adresa ta de mess si te adaug acum. Merci.

"cooerent" ... fail!

Last edited by ThunderRa; 05-03-10 at 23:00.
ThunderRa is offline   Reply With Quote
Old 05-03-10, 23:05   #3780
ady_lkw

Stage 3
 
ady_lkw's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 139
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

[QUOTE=ThunderRa;3151710]Stefan_88: uite link-ul: http://www.topgear.com/content/featu...ries/13/1.html

ady_lkw: Pentru prieteni era si este Costel. Ti-ai adus aminte ca nu prea ai dreptate cu tirurile? Oricum, canta la alta masa te rog. Ma dor ochii de la ortografia ta, asta ca sa nu mai vorbesc de sirul ideatic semidoct si de saracia vocabularului. Ma apuc sa caut functia "ignore" poate asa ma scutesti.

[COLOR="White"]Ca sa te faci doctor aveai nevoie de mai mult de un neuron asa ca nu vad cum ai fi reusit.[/
ba ce destept esti , ce termeni folosesti, ne dai pe spate pe toti,dar eu cred ca esti doar un papagal ce vb. din auzite si doctor nu vreau sa ma fac ca s prea destept pt asta . PS uita te pe google ca au aparut termeni noi . ortografia mea este foarte buna numai ca eu nu ma stresez ca tine sa folosesc termeni care nici tu nu i intelegi ,,,, si sincer mi e lene sa pun litera mare la inceputul propozitiei
ady_lkw is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -