Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

Reply
 
Thread Tools
Old 07-06-11, 23:48   #3151
bandeanradu

Stage 5
 
bandeanradu's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 826
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

adevaru e ca ... are prea mult peste pana la urma nu avem noi carligul potrivit ))
bandeanradu is offline   Reply With Quote
Old 10-06-11, 09:42   #3152
randysgby

Stage 5
 
randysgby's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 443
Member of:
[2 Roti]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

stiu ce spuneti dar in starea in care sunt acum nu prea pot face ceea ce imi recomandati, daca as iesi cu altcineva mai mult ca sigur va suferii alaturi de mine si poate ca nici nu merita.....de aceea prefer sa stau singur o perioada si sa sufar singur.....deci deocamdata pentru mine lumea este oprita in loc viata mea parca merge in sens invers, sunt pierdut pe un drum pe care il consideram al meu si acum am aflat ca nu este drumul meu si nu stiu incotro sa ma indrept.....sunt mult prea suparat ca sa mai pot rade...va multumesc tuturor si sa iubiti rational si putin egoism nu strica niciodata
randysgby is offline   Reply With Quote
Old 10-06-11, 12:57   #3153
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

ia motorul ala de la avatar si da o tura. ai cam luat-o pe aratura. sau cumva vrei sa te faci scriitor ceva?
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 13-06-11, 18:31   #3154
bandeanradu

Stage 5
 
bandeanradu's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 826
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

chiar asa .. vrei sa te faci scriitor ?
doar in mintea ta te simti asa si nu vrei sa iesi din starea asta
stai linistit ca daca iti gasesti pe cineva nu va suferi si persoana respectiva
toata chestia e sa nu o compari pe viitoarea cu fosta sau sa nu-i aduci aminte legat de fosta , pt ca nu i-ar place
sincer , ai uitat ce varsta ai ? pt tine totul se opreste la o fata ?
bandeanradu is offline   Reply With Quote
Old 13-06-11, 22:53   #3155
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Nu vreau sa par eu ala care da un sfat totaaaaal opus fata de ceea ce spun colegii de mai sus, dar trebuie tinut cont si de o perioada de singuratate.

Fiecare om in parte e diferit. Fiecare iubeste intr-un fel, fiecare sufera intr-un alt fel. Daca tie iti trece durerea de cap cu antinevralgic, nu inseamna ca altuia ii va trece cu antinevralgic, ci poate cu o portie dubla de algocalmin.

Faptul ca iubesti o persoana ca pe ochii din cap, urmand sa iti dea o lovitura care sa-ti inverseze polii magnetici... nu e deloc ceva peste care sa poti trece usor, chiar si cu 10000000 miliarde de sfaturi (chit ca sunt diversificate, chit ca sunt toate aceleasi). O chestie de genul asta te poate inchide, te poate face de gheata sau poate chiar sa iti scurga si singura picatura de incredere de sine.

Nu pot da sfaturi in ideea asta, insa pot spune doar atat, cu toate ca nu ajuta poate cu nimic: trebuie sa isi gaseasca singur calea de iesire din depresie. Degeaba ii dam sfaturi sa fugareasca fara sentimente, degeaba ii spunem ca totul tine de el, degeaba ii spunem ca trebuie sa ii iasa din minte persoana respectiva: totul se intampla pe dos, iar tot ce se intampla ulterior va avea acelasi efect - se va gandi tot timpul la acea tipa. Let it heal... restul va veni de la sine.

Si... acum voi pune o intrebare putin retorica pentru anumite persoane: voi cum va simtiti cand o gagica va foloseste drept pansament dupa o despartire? Dupa care revine la fost si va da papucii dupa cateva zile, saptamani, luni... timp in care ajungeti sa va atasati de ea?
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 14-06-11, 09:20   #3156
randysgby

Stage 5
 
randysgby's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 443
Member of:
[2 Roti]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

ai pus punctul pe i mustang, motorul nu il voi lua cu toate ca as vrea pentru ca mai mult ca sigur voi face ceva necugetat asa cum am facut cu masina de am lovito in mai putin de 3 zile de doua ori.........habar nu am cat timp voi mai sta in starea asta, scriitor nu vreau sa ma fac, deocamdata stau in loc....nu pot merge nici inainte dar nu ma pot uita nici inapoi...tot ceea ce fac nu o pot scoate din cap...tot ce fac acum e o minciuna....imi spun in sinea mea ca nu este adevarat ceea ce mi se intampla cu toate ca stiu ca este adevarat.......nu prea am puterea sa merg mai departe deocamdata asa cum a spus si mustang incerc sa ies singur din aceasta situatie......e foarte nasol.....nu pot fi coerent in ceea ce fac in ceea ce zic.....nu pot gandi sunt total aiurea....va multumesc tuturor celor care a-ti ajutat cu un sfat cu toate ca nu am ascultat....va multumesc.....sunteti oameni de nota 10
randysgby is offline   Reply With Quote
Old 15-06-11, 11:22   #3157
danutzu_3121

Stock
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by randysgby View Post
ai pus punctul pe i mustang, motorul nu il voi lua cu toate ca as vrea pentru ca mai mult ca sigur voi face ceva necugetat asa cum am facut cu masina de am lovito in mai putin de 3 zile de doua ori.........habar nu am cat timp voi mai sta in starea asta, scriitor nu vreau sa ma fac, deocamdata stau in loc....nu pot merge nici inainte dar nu ma pot uita nici inapoi...tot ceea ce fac nu o pot scoate din cap...tot ce fac acum e o minciuna....imi spun in sinea mea ca nu este adevarat ceea ce mi se intampla cu toate ca stiu ca este adevarat.......nu prea am puterea sa merg mai departe deocamdata asa cum a spus si mustang incerc sa ies singur din aceasta situatie......e foarte nasol.....nu pot fi coerent in ceea ce fac in ceea ce zic.....nu pot gandi sunt total aiurea....va multumesc tuturor celor care a-ti ajutat cu un sfat cu toate ca nu am ascultat....va multumesc.....sunteti oameni de nota 10
sunt in aceeasi situatie ca tine.recent m-am despartit de prietena mea cu care am avut o relatie de 3 ani jumate si la nici 3 saptamani de cand ne-am despartit ea si-a gasit pe altu'.pentru mine a fost un soc cand am aflat si m-am simtit tradat inselat.cu toate astea nu pot sa nu ma gandesc la ea ,seara cand adorm ,dimineata cand ma trezesc,e mereu in mintea mea si oricat as incerca sa mi-o scot din minte dau de ceva prin casa,pe calculator care imi aduce aminte de ea
Nu pot intelege cum a putut sa isi gaseasca asa repde pe cineva ,poate sunt eu copil da in momentul de fata asta e o enigma pentru mine si oricat as incerca sa imi explic asta nu pot ,mai rau imi fac.In momentul de fata nu simt decat furie,nu am chef de nimik,parca sunt pierdut intr-un spatiu pe care credeam ca il stapanesc.Da sper ca in timp sa imi revin,am ales sa las timpu sa imi vindece ranile ca eu simt ca nu pot sa ma ajut !
Ce sa zic iti urez minte limpede si sa te bucuri de fiecare moment petrecut cu prietenii ca eu unul asta am de gand sa fac !
danutzu_3121 is offline   Reply With Quote
Old 15-06-11, 11:58   #3158
randysgby

Stage 5
 
randysgby's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 443
Member of:
[2 Roti]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by danutzu_3121 View Post
sunt in aceeasi situatie ca tine.recent m-am despartit de prietena mea cu care am avut o relatie de 3 ani jumate si la nici 3 saptamani de cand ne-am despartit ea si-a gasit pe altu'.pentru mine a fost un soc cand am aflat si m-am simtit tradat inselat.cu toate astea nu pot sa nu ma gandesc la ea ,seara cand adorm ,dimineata cand ma trezesc,e mereu in mintea mea si oricat as incerca sa mi-o scot din minte dau de ceva prin casa,pe calculator care imi aduce aminte de ea
Nu pot intelege cum a putut sa isi gaseasca asa repde pe cineva ,poate sunt eu copil da in momentul de fata asta e o enigma pentru mine si oricat as incerca sa imi explic asta nu pot ,mai rau imi fac.In momentul de fata nu simt decat furie,nu am chef de nimik,parca sunt pierdut intr-un spatiu pe care credeam ca il stapanesc.Da sper ca in timp sa imi revin,am ales sa las timpu sa imi vindece ranile ca eu simt ca nu pot sa ma ajut !
Ce sa zic iti urez minte limpede si sa te bucuri de fiecare moment petrecut cu prietenii ca eu unul asta am de gand sa fac !



ti-as da un sfat, dar nu sunt in masura sa ofer sfaturi pentru ca si eu le caut, ti-as spune cum sa procedezi dar nu se stie daca va fi bine......nu incerca sa intelegi nimic.....totul va veni de la sine....asa cum am intrat candva in relatie asa si trebuie sa iesim...singuri am intrat singuri trebuie sa iesim....tot ce trebuie sa faci ca sa iesi din stare la mine vad ca merge, fa lucruri pe care nu le faceai cand erai cu ea....si fi mereu in prezenta cuiva fie ea o persoana agreabila sau nu....
randysgby is offline   Reply With Quote
Old 15-06-11, 12:12   #3159
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

cea mai buna investitie e o scorbura unde sa poti trage oricand. e mai buna si decat o prietena fidela... si in situatiile voastre asta ar face minuni
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 15-06-11, 12:31   #3160
randysgby

Stage 5
 
randysgby's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 443
Member of:
[2 Roti]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

nu este acelasi lucru vacaroz......nu e acelasi sentiment.....si la mine mai mult ca sigur nu va functiona
randysgby is offline   Reply With Quote
Old 18-06-11, 12:30   #3161
audicar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 0
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Daca vrei sa ai ochi scosi toata viata , dute si lupta pentru ea
Dar te asigur ca va intelege gresit !
Stie ca esti al ei si vei fi folosit ca ,un obiect
Cu un telefon te va avea langa ea si cand nu are chef nu iti va da explicatii !
Parerea mea ar fi sa intelegi tu ca totul sa terminat definitiv ,nu poti crea o relatie noua pe niste ruine !
Cind te va suna data viitoare .
Ar trebui sa ii spui asa :
Am asteptat sa imi spui doua cuvinte si anume " te iubesc "
Nu am auzit ! Acum am eu doua pentru tine ! Dute dracu "
Daca tu refuzi sa crezi ca totul sa terminat,si sa nu te mai agati de anumite ganduri pe care le ai nu vei reusi niciodata !
I ti spun din experienta .
Sotie 7 ani
Copil 5 ani
Amanta 4 ani
Amanta a avut si ea sansa ei sa demonstreze ca poate fi femeie ,sotie !
Si a inteles ca daca ma-m dus dupa ea si am renuntat la sotie ii se cuvine totul ca ea a suferit !
audicar is offline   Reply With Quote
Old 18-06-11, 12:40   #3162
audicar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 0
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Sa intelegi mai bine !
Uitate la acest video :
https://www.youtube.com/watch?v=RXU6X2T0DNs
audicar is offline   Reply With Quote
Old 18-06-11, 20:02   #3163
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Eu am ieşit dintr-o relaţie de 3 ani , motivul ? Īn mare parte aşa am vrut eu , prea multă monotonie / distanţă / certuri ... şi pot spune sinceră să fiu că n-am dat o lacrimă , am suferit din cauza certurilor care au fost la timpul lor dar cānd a fost " end of story " nu m-a mai mişcat nimic ...bine , le mulţumesc şi prieteniilor care au fost lāngă mine īn perioada cānd o duceam greu că fără ei n-aş fi rezistat

Pana mea , sunt tānără ...nu īmi intemeiez o familie la vārsta asta , am planuri de viitor destul de periculoase şi o familie mi-ar īmpiedica majoritatea activităţiilor pe care le voi face ...şi la fel şi cu relaţiile , pentru o fată ca mine e destul de greu să ţii o relaţie 4 ever am rezistat 3 ani şi am renunţat la MULTE ...gata , revin la starea mea normaă !
DTH is offline   Reply With Quote
Old 18-06-11, 20:50   #3164
bandeanradu

Stage 5
 
bandeanradu's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 826
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

ce zicea colegu Mustang mai sus este adevarat , nu toti suntem la fel cu toate ca si eu am patit la fel in relatia mea .. sau aproximativ
se pare ca eu am trecut mai repede , mai usor peste cu toate ca si acum ma mai gandesc cateodata la ea
problema e ca .. ma suna cel putin odata pe saptamana fosta pur si simplu sa vada ce fac ... isi face "griji" pt mine
ce ar trebui sa fac ? sa-i raspund dar sa vorbesc sec cu ea ? sau sa stam la povesti cate o ora ? (la telefon)
bandeanradu is offline   Reply With Quote
Old 18-06-11, 21:30   #3165
Tzzantaru

Stage 5
 
Tzzantaru's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 933
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Exclus sa stai la povesti cu ea.Cel mai bine o ignori sau daca ii raspunzi , zi ca ai treaba.
Tzzantaru is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 13:11.


- Copyright 2024 4Tuning