Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 02-06-08, 16:35   #346
mihai88


Stage 5
 
mihai88's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,590
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by amphetamine View Post
la tara... la tara inveti pe dracu... la tara inveti sa pleci de pe loc, lucru care se invata in cateva minute) si degeaba stii sa pleci bine de pe loc la tara, in oras n-are nici o valoare. scoala adevarata o faci singur in masina printr-un oras gen pitesti/bucuresti. daca esti incepator de tg-jiu sa zicem, unde se circula mult prea frumos, ai incurcat-o in pitesti, unde nesimtirea e cu caru la fiecare sofer
nu uita sibiu
multa nesimtire,se vinde la taraba cu kilu




bai baietilor o intrebare va pun,o sa vi se para haioasa
unde mama lu proces verbal ajungeti voi daca va opreste un politai tanar,si nu aveti nici 18 ani si nici permis!!??????

hai sa va vad daca mai sunteti zmei cand va prinde si nu accepta nici o atentie
mihai88 is offline   Reply With Quote
Old 02-06-08, 16:46   #347
~Ada~
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
~Ada~'s Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 817
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[PEUGEOT]
Exclamation Re: Conducere fara permis

De prins ii prinde doar pe cei inconstienti care se "afiseaza" si se dau mari:Exemplu:n-au carnet dar in dreptul politiei accelereaza,claxoneaza ,muzica la maxim etc.
Pe restu' eu nu-i condamn pt ca si eu am facut la fel si am condus fara permis dar unde stiam ca se poate si ce nu voi avea probleme cu nimeni
Oricum trebuie sa recunoastem ca multi au noroc si conduc mult si bine asa(fara permis...de cele mai multe ori pentru ca nu sunt capabili sa ia sala) si nu se ia nimeni de ei...norocul.. Atata timp cat sta pe fundul lui si nu face figuri in trafic eu n-am nimic cu el;nu mi se pare corect sa ii judecam pe toti la fel pentru ca unu fara permis a facut o prostie
__________________



Vand KITURI XENON la preturi avantajoase

Last edited by ~Ada~; 02-06-08 at 16:48.
~Ada~ is offline   Reply With Quote
Old 02-06-08, 16:54   #348
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Conducere fara permis

ma... macar sa va prinda o politista nimfomana si ati pus-o))
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 02-06-08, 17:22   #349
apache

Stage 5
 
apache's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,150
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by ~Ada~ View Post
De prins ii prinde doar pe cei inconstienti care se "afiseaza" si se dau mari:Exemplu:n-au carnet dar in dreptul politiei accelereaza,claxoneaza ,muzica la maxim etc.
Pe restu' eu nu-i condamn pt ca si eu am facut la fel si am condus fara permis dar unde stiam ca se poate si ce nu voi avea probleme cu nimeni
Oricum trebuie sa recunoastem ca multi au noroc si conduc mult si bine asa(fara permis...de cele mai multe ori pentru ca nu sunt capabili sa ia sala) si nu se ia nimeni de ei...norocul.. Atata timp cat sta pe fundul lui si nu face figuri in trafic eu n-am nimic cu el;nu mi se pare corect sa ii judecam pe toti la fel pentru ca unu fara permis a facut o prostie
sufletiste femeile.... " hai saracutii sa nu ii judecam pe toti din cauza unuia...saracutii lasatii si pe ei fara carnet..pai ei de ce nu ar avea voie...mai mai..." ...doamneeee cum poti zice asa ceva? tu crezi ca de prosti au fost pusi aia acolo sa ne dea sau nu permis?

Cuvantul "PERMIS" ar trebuii sa iti arate faptul ca acel plastic roz iti da unda verde sa conduci pentru ca ESTI IN STARE SA CONDUCI...daca nu ti-a PERMIS polita sa conduci inseamna ca nu esti in stare sa conduci...

Si care-i faza ca nu au luat sala? FOARTE BINE! nu tot prostu trebuie sa aiva permis in buzunar. daca iti este lene sa inveti ,mergi nene pe jos.NU EXISTA SA INVETI CU ADEVARAT SI SA NU IEI SALA
apache is offline   Reply With Quote
Old 02-06-08, 17:26   #350
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by apache View Post
sufletiste femeile.... " hai saracutii sa nu ii judecam pe toti din cauza unuia...saracutii lasatii si pe ei fara carnet..pai ei de ce nu ar avea voie...mai mai..." ...doamneeee cum poti zice asa ceva? tu crezi ca de prosti au fost pusi aia acolo sa ne dea sau nu permis?

Cuvantul "PERMIS" ar trebuii sa iti arate faptul ca acel plastic roz iti da unda verde sa conduci pentru ca ESTI IN STARE SA CONDUCI...daca nu ti-a PERMIS polita sa conduci inseamna ca nu esti in stare sa conduci...

Si care-i faza ca nu au luat sala? FOARTE BINE! nu tot prostu trebuie sa aiva permis in buzunar. daca iti este lene sa inveti ,mergi nene pe jos.NU EXISTA SA INVETI CU ADEVARAT SI SA NU IEI SALA
dar din pacate nu se intampla asa... in ziua de azi chiar tot prostul are permis si nu le are cu volanu'...

in rest iti dau dreptate 100%
__________________
Menorah Hora
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 02-06-08, 17:29   #351
~Ada~
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
~Ada~'s Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 817
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[PEUGEOT]
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by apache View Post
sufletiste femeile.... " hai saracutii sa nu ii judecam pe toti din cauza unuia...saracutii lasatii si pe ei fara carnet..pai ei de ce nu ar avea voie...mai mai..." ...doamneeee cum poti zice asa ceva? tu crezi ca de prosti au fost pusi aia acolo sa ne dea sau nu permis?

Cuvantul "PERMIS" ar trebuii sa iti arate faptul ca acel plastic roz iti da unda verde sa conduci pentru ca ESTI IN STARE SA CONDUCI...daca nu ti-a PERMIS polita sa conduci inseamna ca nu esti in stare sa conduci...

Si care-i faza ca nu au luat sala? FOARTE BINE! nu tot prostu trebuie sa aiva permis in buzunar. daca iti este lene sa inveti ,mergi nene pe jos.NU EXISTA SA INVETI CU ADEVARAT SI SA NU IEI SALA
Am zis sa nu-i judecam pe toti pentru ca multi conduc in poligon sau in cartier pe unde se poate doar ca sa exerseze,nu ca sa se dea mari si nu trebuie sa generalizam ca toti sunt niste inconstienti prostii pentru ca au tupeul sa conduca fara permis.

Stii care e problema ca multi iau PERMISUL si NU SUNT IN STARE SA CONDUCA .Cum justifici asta?Din cauza lor nu se intampal nimic nu?Ti se pare normal?Ca orice fraier care nu stie pe ce lume e da are bani sa aiba permisu in buzunar ?

Da,sa mearga pe jos daca nu a luat sala,dar eu am SCRIS-daca citeai cu atentie te prindeai- de cei care conduc fara permis pentru ca nu vor sa invete ca sa ia sala dar stiu sa conduca si le place
~Ada~ is offline   Reply With Quote
Old 02-06-08, 17:29   #352
apache

Stage 5
 
apache's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,150
Default Re: Conducere fara permis

da...la paretea cu practica mai toti barbatii conduc mai bine ca femeile...dar le e lene sa citeasca legislatia care e foarte importanta .....si fetele iau sala repede pentru ca tocesc bine de tot legislatia si la traseu politistu zice " hai las-o ca prinde ea in timp ce si cum "....si asa barbatii au mai mult de tras la capitolul " permis"
apache is offline   Reply With Quote
Old 02-06-08, 17:37   #353
apache

Stage 5
 
apache's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,150
Default Re: Conducere fara permis

ada..la poligon sa conduca pana isi fac terci discurile de ambreiaj si cutie de viteze si ce mai vor ei....in cartier nu ai voie ...si nu ma contrazic cu tine, nu este parerea mea este LEGE.
Cat despre aia cu bani ...aici deja nu stiu ce sa mai zic...politistii care faciliteaza obtinerea permiselor intr-un mod ilegal ar trebuii sa se aleaga cu dosar penal (parerea mea)

sper ca intelegi ca tot ce scriu este despre ceea ce cred eu , nu o lua personal .
numai bine
apache is offline   Reply With Quote
Old 02-06-08, 17:39   #354
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by apache View Post
da...la paretea cu practica mai toti barbatii conduc mai bine ca femeile...dar le e lene sa citeasca legislatia care e foarte importanta .....si fetele iau sala repede pentru ca tocesc bine de tot legislatia si la traseu politistu zice " hai las-o ca prinde ea in timp ce si cum "....si asa barbatii au mai mult de tras la capitolul " permis"
nu e chiariar asa sa nu generalizam... ca stii si tu ca sunt multi barbati care sunt total paraleli cu condusul
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 02-06-08, 19:19   #355
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Conducere fara permis

Barbati paraleli cu condusul vezi mai rar,dar sunt multi care se cred Titi Aur,si defapt au cate un harb de dacie 1310 (nu fac nicio referire la soferii de dacia 1310) si se considera rai cand pleaca cu "scartz" de la semafor,dar daca ii pui sa faca o parcare laterala...
eMH is offline   Reply With Quote
Old 02-06-08, 20:26   #356
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Conducere fara permis

io am o ragalie de cielo...care pana acum imi batea motorul de ziceai k iese din suporti...si faceam intreceri prin oras si mergeam mai sportiv si chestii dastea?ti se pare ca ma consider rau?pur si simplu e adrenalina care te face sa vrei viteza,sau auzi toba ca urla chestii dastea...acum am motorul nou noutz dupa ce am bagat 800 de euro in ea...si merg mai usor pt k e in rodaj ...dar oricum am facut solenta 1.4 mpi ,logan si altele...si daca ma gadesc cielo meu e o coaja din 96..care am reusit cat de cat sa o mai aduc la viata prin mici modificari...si ca sa revenim la subiect...am un prieten care nu are permis si conduce de 10 ani...ieri a spart motorul la golful lui pe tarlale,am fost sa il trag...si ciudat faptu k a venit si politia si nea asteptat la strada principala si a luat masina la sectie ca nu avea actele la el si are numere de italia...de dimineata sa dus frumos cu o dacie sa ia golful...l`a adus tras cu sufa....explicami cum de nu s`a legat politia de el ? sa nu mai zic k pe fiecare saptamana are alta masina....el scimba masina cum schimb eu telefoanele...nu are treaba de acte si toate ele....si sunt altii care au permis de 15 ani si tot blana sunt...dupa parerea mea permisul ala nu inseamna decat un plastic roz...nu trebe judecata o persoana doar dupa permis...si apropo de fete...sa`ti dau un exemplu tot din orasul meu....o fata ...cu audi a6 modelul nou...a facut liniuta cu un baiat cu un bmw seria 6,in 2 usi ...masina de 90.000 de euro din afara....si la facut pe ala cu bmw de sa facut de ras in tot orasul /....de asta ce zici?si fetele daca pun pasiune cu adevarat in condus ne intrec cu mult pe noi baietii...pt ca acorda mai multa atentie in mers,nu conduc sportiv si toate cele ca noi...daca gresesc ,corectati`ma...
__________________
All the way up..
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 02-06-08, 20:37   #357
apache

Stage 5
 
apache's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,150
Default Re: Conducere fara permis

gresesti...
1 la mana te lauzi aiurea la inceput ca ce-ai facut tu toata gama dacia cu un motor rablagit...pe cine intereseaza?ce legatura are cu topicul? asa aiurea in tramvai ?
2 bucata aia de plastic roz o obtii dupa ce inveti sa manevrezi masina....prietenii aia ai tai de ce nu se duc la politie sa dea examenul daca-s asa zmei.
3.fetele ne intrec cu mult pe noi baietii..pe asta ai zis-o ) )
apache is offline   Reply With Quote
Old 02-06-08, 20:42   #358
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Conducere fara permis

1. nu ma laud...dar ai zis de ce cu dacii ca se cred rai daca scartzaie rotile si dastea...am vrut sa iti arat ca nu se dau mari cu masinile si nu se cred shumi,doar traiesc si ei clipa...dar oricum nu vreau sa ma contrazic cu tien ca nu ajung nicaieri..fiecare isi zice parerea...eu mi`am zis`o pe a mea
2.bucata ai roz de permis de zici tu pot sa o obtin si stand acasa...fara sa vad makar sala de examene...daca e sa o iei asa...nu uita ca traiesti in romania
3. asa cum sunt soferi prosti pot sa fie si soferite proaste ..d.ar asa cum sunt soferi buni sunt si soferite bune...apropo....gadestete tu asa bine...din accidentele pe care le`ai vazut tu pana acum(daca ai vazut) cate dintre persoane erau femei ,si cati erau barbati ?
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 02-06-08, 22:02   #359
apache

Stage 5
 
apache's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,150
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by D o n n View Post
1. nu ma laud...dar ai zis de ce cu dacii ca se cred rai daca scartzaie rotile si dastea...am vrut sa iti arat ca nu se dau mari cu masinile si nu se cred shumi,doar traiesc si ei clipa...dar oricum nu vreau sa ma contrazic cu tien ca nu ajung nicaieri..fiecare isi zice parerea...eu mi`am zis`o pe a mea
2.bucata ai roz de permis de zici tu pot sa o obtin si stand acasa...fara sa vad makar sala de examene...daca e sa o iei asa...nu uita ca traiesti in romania
3. asa cum sunt soferi prosti pot sa fie si soferite proaste ..d.ar asa cum sunt soferi buni sunt si soferite bune...apropo....gadestete tu asa bine...din accidentele pe care le`ai vazut tu pana acum(daca ai vazut) cate dintre persoane erau femei ,si cati erau barbati ?
la punctul unu nu mai zic nimic

la 2 ma refeream strict la permisul obtinut pe cale corecta....nu stiu de ce puneti problema totdeauna ca se poate cumpara...ca nu ma refer strict la plasticul in sine...ci la permis obtinut pe merit.

la 3..daca vroiai sa subliniezi faptul ca sunt mai multi soferi barbati care fac accidente,sa stii ca sunt mai multi soferi barbati in general..
apache is offline   Reply With Quote
Old 02-06-08, 22:34   #360
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Conducere fara permis

la 2....eu unul nu stiu o persoana care sa nu dea MITA .deci sincer...la sala....sa zicem ca ia pe merit dar la oras...adio ....la mine ...pe 8 martie sa dat examen auto...TOATE FEMEILE din ziua aia au picat... In romania nimic nu mai e corect...politia e mai rau decat noi...deci oricum nu are rost sa discutam pe tema asta...sper ca nu teai sup pe mine dar na....la mine in judet cel putin asa e....in brasov e altfel totul si lumea si multe chestii ca am stat acolo 3 luni si nu`mi venea sa mai plec...cel putin in trafic acolo te mai feresc te mai lasa...vad ca esti incepator iti acorda prioritate si alte chestii..

3.sunt mai multi barbati..dar oricum in afara faptului ca nu ar merita toti permis...sunt un pericol pt noi ))
D o n n is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -