Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 12-01-11, 08:56   #1921
maverick1508

Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 4,315
Member of:
[Fiat]
[RENAULT]
[2 Roti]
[SEAT]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Preşedintele Benzinarilor Particulari aruncă bomba: «Benzina o să ajungă 7 lei litrul!»

http://www.libertatea.ro/stire/prese...ul-317875.html

maverick1508 is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 08:59   #1922
sharpe

Purtator cuvant MR Craiova

Stage 5
 
sharpe's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 397
Member of:
[Midnight Racers]
[BMW]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

la Craiova pe 30 a fost un exces de zel sau de abuz,cum vreti voi
militienii au inconjurat practic benzinaria cu masinile impreuna cu jandarmii si dpir-ul si au inceput sa ne legitimeze la intimidare.am fost ferm convins c-o sa se lase cu amenzi fiindca de fiecare data cand eram intr-o parcare si venea politia sa ne legitimeze ne flutura legea 61 pe la urechi
cum nu-i convine unui militian ceva,poc legea 61
a doua oara cand ne-am intalnit sa mergem sa alimentam,pe 7 a venit iar politia in parcare la Billa unde ne-am strans si dupa noi la peco-uri dar de data asta au fost cumintei ca era presa de fata...n-au mai marait nimic
asteptam sa apara amenzile ca sa dea drumu avocatu la ...ce face el acolo
__________________
mu˛
sharpe is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 09:10   #1923
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

dupa data de 14 cand o sa fie boicot la nivel national, si problema s-a ridicat destul.

trebuie incetata orice fel de miscare, nu mai trebuie iesit, trebuie doar ca fiecare in parte sa NU alimenteze de la AIA
si gata.

se cheama, boicot destept.

toti care considerati c-o sa schimbati ceva claxonand tipand urland hotii si etc, va inselati, amarnic.

singurul target care poate sa schimbe ceva este PROFITUL companiei, in rest.

frectie la picior de lemn.

ai afectat profitul,ai mare sanse de castig.
__________________
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 09:35   #1924
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

trebuie alimentat cat mai putin spre deloc de la orice fel de benzinarie(poate doar rafo ca ar fi romaneasca) ,doar prin scaderea consumului se mai poate micsora pretul benzinei,fiindca de consumat si cu 4 lei si cu 5 lei tot o sa alimenteze prostii(pardon,romanii)...
__________________
Julaikos customs

Turbos make torque and torque makes fun!
julaikos is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 10:33   #1925
maverick1508

Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 4,315
Member of:
[Fiat]
[RENAULT]
[2 Roti]
[SEAT]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

http://www.adevarul.ro/financiar/Cum...406759937.html

Trebuie un Cosmote al carburantilor
maverick1508 is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 10:58   #1926
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

si consiliul concurentei se pare ca e mana in mana cu ei,din moment ce spune ca nu gaseste nereguli...
julaikos is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 11:56   #1927
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by EvLSant0S View Post
dupa data de 14 cand o sa fie boicot la nivel national, si problema s-a ridicat destul.

trebuie incetata orice fel de miscare, nu mai trebuie iesit, trebuie doar ca fiecare in parte sa NU alimenteze de la AIA
si gata.

se cheama, boicot destept.

toti care considerati c-o sa schimbati ceva claxonand tipand urland hotii si etc, va inselati, amarnic.

singurul target care poate sa schimbe ceva este PROFITUL companiei, in rest.

frectie la picior de lemn.

ai afectat profitul,ai mare sanse de castig.


Up Mai bine aţi lua în considerare cele spuse mai sus de Santos
DTH is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 12:09   #1928
dany12epz

Stage 5
 
dany12epz's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 452
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by EvLSant0S View Post
dupa data de 14 cand o sa fie boicot la nivel national, si problema s-a ridicat destul.

trebuie incetata orice fel de miscare, nu mai trebuie iesit, trebuie doar ca fiecare in parte sa NU alimenteze de la AIA
si gata.

se cheama, boicot destept.

toti care considerati c-o sa schimbati ceva claxonand tipand urland hotii si etc, va inselati, amarnic.

singurul target care poate sa schimbe ceva este PROFITUL companiei, in rest.

frectie la picior de lemn.

ai afectat profitul,ai mare sanse de castig.
UP

Si federatia FORT a transportatorilor prin vocea Dl-ui Augistin Hagiu mi-a confirmat boicotarea grupului OMV-PETROM
dany12epz is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 12:22   #1929
dany12epz

Stage 5
 
dany12epz's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 452
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Este cineva din craiova sa imi dea un numar de telefon...am sunat la antena 3 stiind de abuzul din data de 30 si dansii sunt interesati sa preia stirea insa vor sa vorbeasca cu cineva implicat astept pm
dany12epz is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 12:24   #1930
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

In ani trecuti singura benzina adusa de afara era cea de la MOL restul era produsa in Romania indiferent ca era Omv Lukoil Agip Rompetrol aceasi benzina doar in diverse nuante de culori deci trebuie boicotate toate.Dupa ce ca e scumpa este si de calitate mediocra fata de benzina de afara!!
Nu se va intampla nimic pana macar jumatate din clienti aici punand la un loc mari transportatori de marfa si calatori taximetristi si restul populatie nu va alimenta deloc (degeaba nu alimentezi 3 zile cand te duci si iti faci plinul cu o zi inainte asta este egal cu zero) de la nici o benzinarie indiferent de brand pentru ca toate sunt intr-un cartel
Lasati comoditatea la o parte si circulati cu transportul in comun sau metroul macar o saptamana!!
__________________

Last edited by adrian78bmw; 12-01-11 at 12:48.
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 12:36   #1931
bodysh

Stage 4
 
Join Date: May 2010
Posts: 239
Member of:
[VW]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by adrian78bmw View Post
In ani trecuti singura benzina adusa de afara era cea de la MOL restul era produsa in Romania indiferent ca era Omv Lukoil Agip Rompetrol aceasi benzina doar in diverse nuante de culori deci trebuie boicotate toate.Dupa ce ca e scumpa este si de calitate mediocra fata de benzina de afara!!
Nu se va intampla nimic pana macar jumatate din clienti aici punand la un loc mari transportatori de marfa si calatori taximetristi si restul populatie nu va alimenta deloc (degeaba nu alimentezi 3 zile cand te duci si iti faci plinul cu o zi inainte asta este egal cu zero) de la nici o benzinarie indiferent de brand pentru ca toate sunt intr-un cartel
Lasati snobia si comoditatea la o parte si circulati cu transportul in comun sau metroul macar o saptamana!!
prietene crezi ca daca mergi o saptaman gata se rezolva ceva, stai linistit!!! SINGURA SI UNICA METODA DE A ATRAGE INTRADEVAR ATENTIA ESTE ALIMENTAREA DE LA UN SINGUR "DEALER DE CARBURANT"!! treaba aia cu plata cu monede este o prostie si chestia aia cu nu alimentati 3 zile... mare branza parca pe 15 sau 20 nu o sa bagi iar plin!!! o sa dau un exemplu ca sunt multi foarte culti ,foarte foarte culti care o baga paia "daca nu esti cu noi esti impotriva noastra" sunt cu voi si cred ca toata romania este doar caoraganizare este jalnica! EXEMPLUL de care ziceam ,tu "desteptule care esti" zici k faci protest daca ii dai lu saraca femeie de la caserie dalea de 1 ban GRESIT!! tu de exemplu daca ai sa imi dai mie 1000 $ sa zicem si vii la mine cu un sac de centi nu e problema la fel si daca vi cu 10 de 100 $ ,chestia este sa mi dai pe toti!!!! la fel si cu protest 17 18 19 , daca ai sa imi dai mie 1000$ pe luna .nu ma intereseaza ca mii dai pe 1 pe 3 ,5,7,8,12,13,15,20,21,25,27,29,30,31 ale lunii eu stiu ca TU O SA IMI DAI MIE ACEI 1000$ in orice fel sau orice zi !!! deci BANII EI TOT SI PRIMESC INTR UN FEL SAU ALTUL!!!!! reamintesc MULTI foarte multi au impresia ca ei au descoperit apa calda si o sa zica e domne fa tu si drege tu daca esti mai destept.. nu sunt dar incerc sa vad problema intr un mod rezolvabil si nu chestii daste puerile gen pun de 10 bani benzina!!! fiti seriosi!!!
__________________
ce tie nu-ti place altuia nu-i face
bodysh is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 12:47   #1932
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by bodysh View Post
prietene crezi ca daca mergi o saptaman gata se rezolva ceva, stai linistit!!! SINGURA SI UNICA METODA DE A ATRAGE INTRADEVAR ATENTIA ESTE ALIMENTAREA DE LA UN SINGUR "DEALER DE CARBURANT"!! treaba aia cu plata cu monede este o prostie si chestia aia cu nu alimentati 3 zile... mare branza parca pe 15 sau 20 nu o sa bagi iar plin!!! o sa dau un exemplu ca sunt multi foarte culti ,foarte foarte culti care o baga paia "daca nu esti cu noi esti impotriva noastra" sunt cu voi si cred ca toata romania este doar caoraganizare este jalnica! EXEMPLUL de care ziceam ,tu "desteptule care esti" zici k faci protest daca ii dai lu saraca femeie de la caserie dalea de 1 ban GRESIT!! tu de exemplu daca ai sa imi dai mie 1000 $ sa zicem si vii la mine cu un sac de centi nu e problema la fel si daca vi cu 10 de 100 $ ,chestia este sa mi dai pe toti!!!! la fel si cu protest 17 18 19 , daca ai sa imi dai mie 1000$ pe luna .nu ma intereseaza ca mii dai pe 1 pe 3 ,5,7,8,12,13,15,20,21,25,27,29,30,31 ale lunii eu stiu ca TU O SA IMI DAI MIE ACEI 1000$ in orice fel sau orice zi !!! deci BANII EI TOT SI PRIMESC INTR UN FEL SAU ALTUL!!!!! reamintesc MULTI foarte multi au impresia ca ei au descoperit apa calda si o sa zica e domne fa tu si drege tu daca esti mai destept.. nu sunt dar incerc sa vad problema intr un mod rezolvabil si nu chestii daste puerile gen pun de 10 bani benzina!!! fiti seriosi!!!
NU am inteles nimic din mesajul tau si tu nu ai inteles ce am vrut eu sa zic!!
Protestele sunt doar un mod de a atrage atentia intr-un fel si suntem toti constienti ca in tara asta de 2 lei nu se va intampla nimic doar cu atat!!De aia am spus trebuie constietizata cat mai multa lume sa nu alimenteze cel putin o saptamana este un mic pas inainte
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 13:17   #1933
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

in toate cartile de economie e regula de aur
cind e criza trebuie sa scazi preturile
la noi este total invers
de ce ?
aceasta intrebare mi sa adresat in timpul emisiunii la care am fost prezent ca invitat acum 2 zile
raspunsul l-am primit ieri de la directorul consiliului concurentei
"HOTUL NE PRINS NEGUSTOR CINSTIT "
asa ca fratilor am impresia ca ori ce vom face nu vom realiza nimic
pina nu schimbam pe cei care ne conduc

chiar daca ies 10 nebuni si isi dau foc in sediile omw si petrom
degeaba daca nu suntem uniti
la greci ii minca mama dracului daca faceau asa din grecia
dupa emisiune imi zicea reprezentantul pe moldova" untrr "
ca in spania cin au facut protest transportatorii ca au scumpit carburantii au blocat tot si a vrut 1 sa treaca sa livreze a mers 100m si iau dat foc la tir aia frate nu se uita
nu uitati de cei din grecia ca au blocat toate vamile transportatori si fermieri toti
LA NOI comoditatea e in flore dupa cum puteti vedea si la consiliul concurentei
e josnic sa iesi in fata unui popor infometat si sa zici "HOTU NE PRINS NEGUSTOR CINSTIT "

FRATILOR NU VEDETI CA ISI BAT JOC DE NOI CA DE ULTIMII SCLAVI ?
PARCA SUNTEM SCLAVI PE PLANTATIILE LOR
AVEM PINA SI COPII COPII COPIILOR NOSTRI INDATORATI PENTRU CA EI SA TRAIASCA IN LUX


STAM SI STAM SI ASTEPTAM POATE O FI MAI BINE
PENTRU CEI CARE ASTEAPTA ASTEPTARE PLACUTA IN CONTINUARE VREO 100 DE ANI DE ACUM INCOLO

NU MAI ALIMENTAM DE LA GRUPUL OMW PETROM
DAR CEILANTI CE FACEM CU EI
???????
criminales is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 13:55   #1934
Nautilus

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,106
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by adrian78bmw View Post
In ani trecuti singura benzina adusa de afara era cea de la MOL restul era produsa in Romania indiferent ca era Omv Lukoil Agip Rompetrol aceasi benzina doar in diverse nuante de culori deci trebuie boicotate toate.Dupa ce ca e scumpa este si de calitate mediocra fata de benzina de afara!!
Indiferent unde e produsă, resurse de subsol nu are decât OMV-Petrom.

Deci, ei trebuie să simtă primii cum stă treaba. (Împreună cu aceia care se aprovizionează de la rafinăriile lor.)

~Nautilus
Nautilus is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 14:04   #1935
nchivu

Stage 4
 
nchivu's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 174
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

ne alimentand de la Omv-Petrom normal ca o sa scada preturile dupa ce au scazut preturile incepem sa nu mai alimentam de la Lukoil si asa o sa scada si ei preturile , apoi Incepem sa nu mai alimentam de la Agip si uite asa o sa scada si ei preturile.... Sau eventual cumparam BioDisel de la Caracal si cu asta basta
__________________


www.daune-accident.ro - consultanta in vederea obtinelor daunelor ca urmare a unui accident de munca, rutier sau orice alt tip de accident


Acte auto la domiciliu Non-stop
0768 985 428
nchivu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -