Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 15-12-08, 18:24   #1036
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Quote:
Originally Posted by sparly bwc View Post
pai fi atent prietene u ai fi iesit cu asa bener pe strada u ai mai fost la vrun protest vro data ,protest este ce facem noi pe ghencea nu cea fost in victoriei 100 pers ca sti cum stai
Tu ai fost in Piata sa vezi ce bannere au fost acolo?
Nu de alta, dar sa stim cum stam.
De altfel, renunta la apelativul "prietene" cu mine. Il urasc.

PS: nu am nimic cu tine. E doar faza ca ... urasc "prietene" ca exprimare intre forumisti.

Quote:
Originally Posted by mobiles_de View Post
ia fa tu un edit ca sa priceapa toti cum trebuie de data asta...pt JOI e aprobat si nu pt miercuri ! (desi mari sperante nu imi pun...asta nu e miting organizat de cei care vor sa demonstreze ci miting organizat de comunisti !!! nu ai voie cu masina ,te imbarcheaza in microbuz ca sa iti ia datele inainte ,primesti o linie desenata pe sosea unde ai voie sa faci pasi...cumva aminteste tare de ceausescu... )
Conform forumului impotriva taxei auto, meetingul va avea loc joi *18.12.2008* intre orele 11:30 si 15:00.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 15-12-08, 18:29   #1037
sparly

Presedinte SRR

Stage 5
 
sparly's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 4,714
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Echipa de sprijin]
[Shine Club]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

[SIZE="7"]jos taxa miercuri la protest
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC00434.JPG
Views:	448
Size:	391.3 KB
ID:	728262  

Last edited by sparly; 15-12-08 at 18:32.
sparly is offline   Reply With Quote
Old 15-12-08, 18:56   #1038
mobiles_de

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 424
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Quote:
Originally Posted by boy_wonder View Post
JOI, un nou miting de protest fata de taxa auto in Bucuresti

Comisia de avizare a cererilor de organizare a adunarilor publice din cadrul Primariei Municipiului Bucuresti a aprobat, luni, al doilea miting de protest fata de taxa auto pentru miercuri, 18 decembrie.


Reprezentantii Comisiei au verificat documentatia depusa pentru organizarea acestui protest si au dat aviz favorabil, potrivit unui comunicat al Primariei Capitalei, remis, luni, Ziare.com.

Mitingul se va desfasura intre orele 11:30-15:00. Protestatarii, in numar declarat de 800 de persoane, se vor aduna in Piata Victoriei (trotuarul de langa Muzeul Grigore Antipa) 12:00-13:00 pichet de protest.

Intre 13:00 si 14:00 manifestantii vor face mars pietonal pe traseul Piata Victoriei-Calea Victoriei-Piata Natiunile Unite-Bulevardul Natiunile Unite-Parc Izvor (alveola). Deplasarea se va face numai pe banda intai de circulatie.

Intre 14:30 si 15:00 se vor imbarca in microbuze, care numai in acest interval vor fi parcate pe Bulevardul Libertatii (intre Bulevardul Natiunile Unite si Splaiul Independentei).

Sursa: Ziare.com
Acum ca sa nu mai aveti motive sa lipsiti

Last edited by mobiles_de; 15-12-08 at 18:59.
mobiles_de is offline   Reply With Quote
Old 15-12-08, 19:03   #1039
ady`

Stage 3
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 162
Member of:
[Fiat]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

daca nu e noua calculeaza taxa de prima inmatriculare pe autovit si dupaia o inmultesti cu 3. Nu cred ca e actualizat calculatorul lor de taxe cu noua lege de kko...

Inainte te fortau sa iei dacie ca nu prea aveai ce altceva sa iei...dupa ce nu am mai fost comunisti cica am ajuns sa fim fortati sa luam tot ce vor ei dar acum avem de unde alege... Taxa de ***...in alte tari cu banii luati dupa taxele de poluare sau cum le mai zice macar se face ceva, la noi nu se face nimic cu ei tara de ***...legi de ***...oameni...de ***..si lista poate continua.
ady` is offline   Reply With Quote
Old 15-12-08, 19:03   #1040
overclocker

Stage 3
 
overclocker's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 120
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Din cate am vazut azi la stiri, nu prea a platit nimeni azi taxa cea noua. Din asta deduc ca sunt destui carora nu le convine noua formula a taxei asa ca exprimati-va opinia Joi la mitting.
overclocker is offline   Reply With Quote
Old 15-12-08, 19:25   #1041
DolusD

Stage 5
 
DolusD's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 870
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DACIA]
[MERCEDES]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Quote:
Originally Posted by overclocker View Post
Din cate am vazut azi la stiri, nu prea a platit nimeni azi taxa cea noua. Din asta deduc ca sunt destui carora nu le convine noua formula a taxei asa ca exprimati-va opinia Joi la mitting.
astazi am facut si eu RAR-ul , noua taxa e de 2800 euro ( mai bine dau foc la masina decat sa o platesc ) ! sper sa se rezolve ceva ! JOS TAXA
DolusD is offline   Reply With Quote
Old 15-12-08, 19:35   #1042
mobiles_de

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 424
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

banuiesc ca de azi va asteapta RAR-ul cu bratele deschise...ce tata peste 2-3-4 luni cum a fost... poti face inscrierea masinii la RAR imediat...in 10 min e gata ca si in germania...numai numai sa nu o inscrii in bulgaria.
Mai lipseste publicitatea guvernului : De ce sa inscrieti masina la bulgari si sa asteptati 2 zile...mai bine la noi in Romania comunista si se face in 10 min ca in germania...numai ca platiti triplu...dar asta e neinteresant...fara cuvinte.

Last edited by mobiles_de; 15-12-08 at 19:39.
mobiles_de is offline   Reply With Quote
Old 15-12-08, 19:40   #1043
W Y P

Stage 5
 
W Y P's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 900
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

PREA DEZAMAGIT DE SAMBATA!!!
Am fost o mana de oameni...cateva masini....nu se poate ? rusine bucurestenilor....am venit din buzau m-am strecurat la intrare in bucuresti...altii au venit si mai de departe..si ei la cativa pasi ? au stat in casa la caldura......rusine
joi sper sa fie ceva mai de amploare!!!!!
bafta si ..JOS TAXa!!!
W Y P is offline   Reply With Quote
Old 15-12-08, 19:40   #1044
Gabone22

Stage 2
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 68
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Quote:
Originally Posted by danuuu View Post
l-as spanzura pe tariceanu asta...in fata la citroen
prietene... ma lasi pe mine sa ii dau foc dupa ce te racoresti tu
Gabone22 is offline   Reply With Quote
Old 15-12-08, 19:42   #1045
Alex30

Stage 5
 
Alex30's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,417
Member of:
[DACIA]
[4Wheels]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Quote:
Originally Posted by sparly bwc View Post
DACA NOI CETATENI DE RAND NU FACEM DE RAND ASA O SA RAMANA PANA NU FACEM UN PROTEST CUM A FOST LA ARAD SAU TIMISOARA ,ORADEA NU O SA SE FACA NIMICA

Interesant banner dar ce scrie pe ultimele 2 randuri ?



JOS TAXA AUTO!!
JOS GUVERNUL!!
Alex30 is offline   Reply With Quote
Old 15-12-08, 19:49   #1046
-Caz-

Stage 5
 
-Caz-'s Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,311
Member of:
[Opel]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

cum ar fi sa te puna sa platesti taxa de mediu dupa ce dai foc masinii , k de aia e pusa taxa , ca sa nu mai poluezi !
"Traim in Romania , Si Asta Ne Ocupa Tot Timpul !"
Cu banii pe taxa NU o sa planteze paduri , NU o sa opreasca defrisarile , NU o sa opreasca exploatarea ilegala a minelor folosind cianuri (ei polueaza intr-o zi cat polueaza al meu 2000cmc in 15 ani) , NU sa faca nimic legat de protectia mediului ! doar o sa astupe gaurile din buget facute de EI ! Sunt constient de faptul ca Limuzinele lor chiar si cu motoare de 5000 - 6000 polueaza mai putin decat masinile noastre cu motoare de 2-3 ori mai mici , dar de ce nu dau ei primul exemplu si sa sara din S600 in Logan , sa va vedem cum va descurcati!O sa ajungem sa sarbatorim 20 ani de la revolutie cu cei mai mari COMUNISTI la putere si nu fac politica spun doar ca nu avem de ales --> toti sunt o apa si un pamant !
Si ar mai fi o solutie , luam cate o japita de masina de afara , punem numere rosii , si ne impachetam in cate un Q7 de parlamentar , cate un X5 , cu putin bulan nimerim si o masina mai mica si ne luptam de la egal la egal , sunt sigur ca le au cainii asigurate CASCO , dar in speranta ca epuizeaza SUV`urile si limuzinele , vor ajunge sa indure conditiile aprige dintr-o Dacie !
__________________
"Take care of your body. It's the only place you have to live." http://www.naturalfit.ro/
-Caz- is offline   Reply With Quote
Old 15-12-08, 20:09   #1047
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

@caz - daca faci asta te baga una-doua la mititica pe motivul ca vrei sa asasinezi persoanele publice ...

Tu ai scris: "traim in Romania ..." - stii continuarea.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 15-12-08, 20:10   #1048
liviu27

Stage 2
 
liviu27's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 73
Member of:
[VW]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Quote:
Originally Posted by -Caz- View Post
cum ar fi sa te puna sa platesti taxa de mediu dupa ce dai foc masinii , k de aia e pusa taxa , ca sa nu mai poluezi !
"Traim in Romania , Si Asta Ne Ocupa Tot Timpul !"
Cu banii pe taxa NU o sa planteze paduri , NU o sa opreasca defrisarile , NU o sa opreasca exploatarea ilegala a minelor folosind cianuri (ei polueaza intr-o zi cat polueaza al meu 2000cmc in 15 ani) , NU sa faca nimic legat de protectia mediului ! doar o sa astupe gaurile din buget facute de EI ! Sunt constient de faptul ca Limuzinele lor chiar si cu motoare de 5000 - 6000 polueaza mai putin decat masinile noastre cu motoare de 2-3 ori mai mici , dar de ce nu dau ei primul exemplu si sa sara din S600 in Logan , sa va vedem cum va descurcati!O sa ajungem sa sarbatorim 20 ani de la revolutie cu cei mai mari COMUNISTI la putere si nu fac politica spun doar ca nu avem de ales --> toti sunt o apa si un pamant !
Si ar mai fi o solutie , luam cate o japita de masina de afara , punem numere rosii , si ne impachetam in cate un Q7 de parlamentar , cate un X5 , cu putin bulan nimerim si o masina mai mica si ne luptam de la egal la egal , sunt sigur ca le au cainii asigurate CASCO , dar in speranta ca epuizeaza SUV`urile si limuzinele , vor ajunge sa indure conditiile aprige dintr-o Dacie !


Ma gandeam si eu la o varianta din asta,dar sa dau peste Tariceanu cand se plimba cu MOBRA aia a lui.Stii,ca la o victima,iti da cu suspendare.
liviu27 is offline   Reply With Quote
Old 15-12-08, 20:16   #1049
mobiles_de

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 424
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

cand vad ce scrieti imi inchipui ca omul ala si-a dublat nr de body-guarzi de cand a triplat taxa...ar fi naspa numai daca si bodyguarzii lui au masina euro 2-3 din strainatate.
mobiles_de is offline   Reply With Quote
Old 15-12-08, 20:32   #1050
mobiles_de

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 424
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Ach ... am gasit ceva frumos pt voi , sursa cotidianul.ro.

TARICEANU IN ACTIUNE...acum intrebarea e la ce se gandeste ? la actiunea de fata sau la taxa tripla? Dai Click pe poza si maresti...fata domnului prim ministru spune totul
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	tariceanu.jpg
Views:	495
Size:	23.7 KB
ID:	728398  

Last edited by mobiles_de; 15-12-08 at 20:42.
mobiles_de is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -