Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > 4TUNING DAY 2006

View Poll Results: CINE TREBUIA SA CASTIGE ??
Subaru 90 47.87%
Renault 49 26.06%
Cadillac 49 26.06%
Voters: 188. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 03-04-06, 22:56   #136
NC
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: Best Car 4TuningDay ...

sincer cadilacu nu a meritat pe deplin premiul...mie unu nu mia placut, doar ca sia pus monitoare in oglinzi si etc, trebuie sa se aleaga intre subaru si reno...In plus e un demo car, daca o so vad pe aia pe strada, ma apuc de fumat. Acum e prea tarziu ca sa mai facem ceva, o sa iasa certuri aiurea. dupa cum arata votul, se stie cine merita premiul! bafta si numai bine!

P.S: lasati baieti ca voi inca sunteti apreciati, si ne auzim la the next show!
 
Old 03-04-06, 22:59   #137
sandrei

Stage 5
 
sandrei's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 1,300
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: Best Car 4TuningDay ...

Quote:
Originally Posted by ono
Dupa parerea mea cea mai TARE masina din Romania e Toyota celica portocalie, cred ca aici imi dati dreptate. Sa va zic de ce e cea mai tare??? Pt k sau investit cei mai multi BANI si de asta e cea mai BENGOASA asa k nu mai ziceti ca banii nu conteaza pt k e FALS.
Da mai Ono,intr-un fel ai dreptate...dar uita-te si din perspectiva asta: nu atrage mai mult respect o masina facuta integral de o anumita pers (asa cum e a ta) , fata de o masina sponsorizata? cum e caddy sau celica?
__________________
Upgraded to CTR 11580 Type R
"GOD invented i-VTEC so that mortals can be closer to heaven!"
sandrei is offline  
Old 03-04-06, 23:02   #138
sandrei

Stage 5
 
sandrei's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 1,300
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: Best Car 4TuningDay ...

Quote:
Originally Posted by Rudolph41
Zicea cineva mai sus ca gusturile nu se discuta. pai nu se discuta, dar se comenteaza! Eu nu cred toate zicalele din copilarie. Spre ex "Incercarea moarte n-are!" Pai dak incerci sa te arunci de pe Inter nu patesti nimic?
si Rudolf daca esti nou pe forum,incearca sa citesti sectiunea "coltul incepatorului" , acolo invatand sa nu postezi aiurea si la vrajeala,ca poate unii discuta serios si la obiect..mersi..si bafta in continuare
sandrei is offline  
Old 03-04-06, 23:08   #139
sandrei

Stage 5
 
sandrei's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 1,300
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: Best Car 4TuningDay ...

Tocmai de aceea si in state spre exemplu se fac categorii la tuning showuri....exista pt. masini clasice modificate, exista pt masini de strada modificate,si exista pt masini de street racing. Asta e problema..ca cele 3 masini pt care se cearta lumea sunt sunt foarte diferite facand parte din alte categorii fiecare.Si mie mi se pare,foarte ciudat sa compar caddy cu subaru.Pt ca nu se pot compara.Sau caddy cu Rus,din nou nu se pot compara.Asta este...poate data viitoare voturile vor fi mai realiste

Last edited by sandrei; 03-04-06 at 23:10.
sandrei is offline  
Old 03-04-06, 23:13   #140
Rudolph41

Stage 1
 
Rudolph41's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 15
Default Re: Best Car 4TuningDay ...

@Sandrei, am explicat in primul post de p acest topic k am avut o pb cu vechiul cont si de asta am facut unul nou, deci nu am venit ieri p acest forum, si chiar stiu despre ce este vorba si mi-am exprimat opiniile in cunostinta de cauza, insa daca am incercat sa discut si la modul funny, nu inseamna k trebuie sa trec la colt pentru ca apare ca am doar 6 posturi in dreptul nick-ului meu. Stiu mult mai multe despre masini si despre fenomenul asta de la noi, decat foooarte multi de aici. No offence!
Rudolph41 is offline  
Old 03-04-06, 23:14   #141
ono41

Stage 5
 
ono41's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,008
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Best Car 4TuningDay ...

Quote:
Originally Posted by sandrei
Tocmai de aceea si in state spre exemplu se fac categorii la tuning showuri....exista pt. masini clasice modificate, exista pt masini de strada modificate,si exista pt masini de street racing. Asta e problema..ca cele 3 masini pt care se cearta lumea sunt sunt foarte diferite facand parte din alte categorii fiecare.Si mie mi se pare,foarte ciudat sa compar caddy cu subaru.Pt ca nu se pot compara.Sau caddy cu Rus,din nou nu se pot compara.Asta este...poate data viitoare voturile vor fi mai realiste
Pana ajungem noi la Americani mai avem vreo 500 de ani asa k da-te jos pt k suntem in Romania, tu nu vezi? A castigat o masina cu blana de oaie. ;D
__________________
www.ono41.ro (NOU)
ono41 is offline  
Old 03-04-06, 23:15   #142
ono41

Stage 5
 
ono41's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,008
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Best Car 4TuningDay ...

Quote:
Originally Posted by Rudolph41
@Sandrei, am explicat in primul post de p acest topic k am avut o pb cu vechiul cont si de asta am facut unul nou, deci nu am venit ieri p acest forum, si chiar stiu despre ce este vorba si mi-am exprimat opiniile in cunostinta de cauza, insa daca am incercat sa discut si la modul funny, nu inseamna k trebuie sa trec la colt pentru ca apare ca am doar 6 posturi in dreptul nick-ului meu. Stiu mult mai multe despre masini si despre fenomenul asta de la noi, decat foooarte multi de aici. No offence!
Rudolph e Adina Halas, adica iubita mea.
ono41 is offline  
Old 03-04-06, 23:15   #143
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Best Car 4TuningDay ...

ce haios

sandrei , nu te lua de rudolph ... pe bune , n-are sens ..
chiar stie .. crede-ma !
EvLSant0S is offline  
Old 03-04-06, 23:26   #144
sandrei

Stage 5
 
sandrei's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 1,300
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: Best Car 4TuningDay ...

pai nu m-am luat ma...eu eram ff serios aici ) e vb ca unora le place sa vada chestii (cum sa zic sclipicioase,luminate,colorate in 325252 culori),de multe ori kitschioase...asa sunt atrasi si de semnul nike de pe luneta,de pantalonii din piata pe care scrie RICH,de ochelarii MARI din EUROPA. a vazut si ono,de ce s-au legat la masina lui: ca de ce nu avea vopsite spoilerele. asta conta pt ei,nu masina per ansamblu, sau faptul ca poate nu a mai avut timp sa le vopseasca...Romanul este atras de RICE ....de croame,nike,lanturi de aur,adi de vito,rachiu aprig de calnau,si toalele din Europa...deci nu are rost sa va certati ca nu schimbati nimic, mai ales mentalitatea. AM DREPTATE sau nu?!!!
sandrei is offline  
Old 04-04-06, 00:10   #145
gaju

Stage 5
 
gaju's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,482
Member of:
[Nissan]
Default Re: Best Car 4TuningDay ...

greseala cea mai mare a fost modul de jurizare a masinilor.trebuia facuta o foaie pt fiecare masina cu note.nu poti tine minte ce iti place cel mai mult intre 100 masini.de exemplu.nu ma leg de cine si de ce a cistigat,dar de exemplu la mine au fost doar 5 oameni,oricum parerea mea e ca clasamentul sa rezolvat in culise (intiirzierea si necitirea clara a clasamentului) , ONO pina la urma ce e mai important:sa participi,sa te simti bine sau sa cistigi o cupa(vb numai de aceasta jjurizare)data de dragu de a fi o cupa:sa faci o premiere si sa incurci cistigatorii e f naspa si a lasat ungust amar pt un even.f f deosebit.ALTCEVA:de nisanu portocaliu KiDcu aripi umflate,motor 400 cai,int.CARBONnu e bun:Apropo o intrebare:si subaru verde ar fi intrat si el la o adica,avea acelasi body kit.jurizare data peste cap si f mare pacat ca nu au pregatit acest lucru ca atare.alta chestie:nu banii vb in tuning,poti sa faci si un trabant f tunat cistigator.meganu a fost depasit la exterior de mai multe masini dar asta e.si wrc avea un loc la finalisti exterior,totusi o masina latita trebe sa aiba avanaje in fata unor painturi sau stikere.au fost greseli care umbrit,dar asta e.masia lui zozo nu e o masina tunata 100 la 100 dar a modificat cu gust ext,int,etc.Subare e f reusit,latit,pacat ca ai tinut-o inchisa,e ceva deosebit,tot ce se poate pune la ext pe subaru,Meganu e un tuning clasic,nota 10 pt stickere,dar la ce concurenta a avut,nu e de best exterior.Nu inteleg cum un tuning clasic poate lua fatza unui tuning cu body kit.ONO,inca un lucru cind te dai cu masina nu te incinta mai taree sa vina un om simplu si sa zica:SUPER MASINA decit o cupa:cu stima si fara suparare.
__________________

The power is HERE
gaju is offline  
Old 04-04-06, 00:23   #146
pushtiulk

Stage 4
 
pushtiulk's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 178
Member of:
[Insomnia]
Default Re: Best Car 4TuningDay ...

banuiesc ca ati observat ca la aproape toate show-urile de tuning din romania se fac manevre la castigatori asa ca degeaba se doreste a se face un tuning show si a se invita cat mai multe masini, pt ca dupa parerea mea se stie dinainte cine o sa castige.
pushtiulk is offline  
Old 04-04-06, 00:54   #147
quze

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,477
Default Re: Best Car 4TuningDay ...

Ar fii trebuit sa fie mai multe categorii ! Best engine ... look , sound & etc . Asa se face afara . Nu se mai supara nimeni ! Si ar fi trebuit sa fie o urna pt voturile publicului ! Maybe next time.
quze is offline  
Old 04-04-06, 01:05   #148
sandrei

Stage 5
 
sandrei's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 1,300
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: Best Car 4TuningDay ...

Quote:
Originally Posted by quze
Ar fii trebuit sa fie mai multe categorii ! Best engine ... look , sound & etc . Asa se face afara . Nu se mai supara nimeni ! Si ar fi trebuit sa fie o urna pt voturile publicului ! Maybe next time.
DA..asta ar fii cea mai buna solutie.Pe invitatie sa fie notate toate masinile,sau pe o hartie separata,alaturi de bilet,iar dupa ce intra fiecare spectator,cand iasa sa poata sa puna la urna voturile pt cele mai frumoase masini...asa se face si dincolo intr-adevar...si asa ar trebui si aiici..nu 3-4-5-6 pers.
sandrei is offline  
Old 04-04-06, 01:24   #149
SpeedeR

Stage 5
 
SpeedeR's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 2,156
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Best Car 4TuningDay ...

si premiul sa dus la cel cu palarie de walker politaiu texan si cu masina imbracata in oaie,cu un paint pe ea si cu niste jante bling bling k deh! asa a vazut romanu in seriale k se poarta... mare greseala la jurizare...
Hondare.... tu ai votato nu?! k vad kat o aperi aici

eu as fi ales megane... nu k sunt subiectiv, doar k ono sia vopsit spoilerele negre fara o linie anume si nu imi place cum da...o strica....altfel,as fi mers pe mana subarului...
dar caddilacu asta nu avea ce sa caute la categoria asta... best 4tunning car poate k da
__________________
Mk5 GTI
Speed is nothing without style

SpeedeR is offline  
Old 04-04-06, 01:28   #150
CuzKo
Midnight Racers Member

Stage 5
 
CuzKo's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 433
Member of:
[Midnight Racers]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: Best Car 4TuningDay ...

Quote:
Originally Posted by KGB
daca se strang toti posesori de WRX-uri din tzara , cateva zeci bune probabil, jumate din ai eu kituri hamman si jante Pentium 8 de n-shpe mii de euro si toti cred k masina lor e cea mai tare de pe planeta. intr-adevar pt curse e senzatzie inca de la poarta fabricii. erau acolo masini mult mai tari k WRX-ul. celica aia cu sabia ii dadea clasa. dar peste toate de departe cadilacul a fost cireasa de pe tort

&

2 in militari sau cum? u ai acces la baza de date de la politie sa vezi cate loganuri sunt in bacau si cate clio sunt in timisoara? ) in curand o sa zici k in romania sunt 3 audi TT, 7 cielo, 5 smarturi, si rest numai dacii si subaru ) din astea 2 care nu si-au platit RCA-ul sau ITP-ul?
*kiar nu are rost sa-ti mai zik nimik.. sper k realizezi singur ce ai scris sau dak nu realizezi incearca.. k altfel iti sar profesorii in cap...

Quote:
Originally Posted by GolfTuning
sti cum suna cearta asta ?! din pct meu de vedere... toti il criticati pe Zozo... ce vina are el ca a castigat ?! ce a votat el ?! "critcatii" pe cei care au votat ..... si pana la urma... nu mai are rost nicio discutie pt ca premiu a fost dat... si degaba se agita toata lumea.... ce a fost a fost... si asta e .... sper ca pe viitor sa se premieze masina care trebuie!
*IN SF CINEVA CARE REALIZEAZA CEEA CE S-A INTAMPLAT... MA BUCUR CA NU SUNT SINGURUL CARE GANDESHTE AJA DE AICI...

OFFFFF..
CITITI DRAQ TOATE POSTURILE INAINTE SA SCRIETI CEVA, SAU INTRATI AJA AIUREA NUMAI CA SA POSTATI??!!....



Quote:
Originally Posted by EvLSantOS
iarta-l blowwind ,se prinde mai greu )


azi .. un prieten mi-a zis-o bine ... " nu-ti mai bate capu` cu toti prostii ... ca n`o sa-i schimbi niciodata... "
do the math ..

---- mc coate , bine frate... cum zici tu .. e nasoala masina, inafara de vata , neoane , si led`urile alea 2 din faruri n-avea nimic .. probabil ca ... ptr vata .. de sub ea a luat locul 1 .. )

* deci ma doare burta de atata ras.. nu e adevarat... frate... bigUP Santos! )

Quote:
Originally Posted by ono
Rudolph e Adina Halas, adica iubita mea.
* mama ce urat a fost asta.. nu e adevarat.. rad cu lacrimi.. oricum... mai greseste lumea...

TOT NU INTELEGETI CA DISCUTIA ASTA NU ARE ROST.. CE NAIGHBA.. CHILL.. HAIDETI LA UN GRATAR CU O BERE... DECI... CEVA OFERTE...
__________________
NOW Outrun me or DYE trying'!!!
Fuck You, You Fucking Fuck!
CuzKo is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -