Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > 4TUNING DAY 2006

View Poll Results: CINE TREBUIA SA CASTIGE ??
Subaru 90 47.87%
Renault 49 26.06%
Cadillac 49 26.06%
Voters: 188. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 04-04-06, 16:55   #196
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Best Car 4TuningDay ...

Inca de vineri, de cand Zozo a venit in Bucuresti, am vrut din tot sufletul ca acel Cadillac sa ia acest premiu. Mi-a placut in mod deosebit masina aia! Imi place la nebunie si STi-u' lui Ono, imi place la nebunie si Meganeu' lui Rusea, da' acel Cadillac, din punctul meu de vedere, si-a meritat premiu'. Cunoscator sau nu, asta e parerea mea.

Daca as fi putut da eu premiul asta, s-ar fi dus la o cu totul alta masina de la show, si anume la ZAG (multi stiu masina). Sunt fan E30, iar E30u' asta e extrem.

Mai zicea cineva, pe o pagina anterioara, de CTL. Intr-adevar, si CTLu' avea loc printre nominalizati, da' parerea mea e ca s-a cam dus, adica nu mai vine cu nimic nou, chiar daca tuningul in Romania a evoluat de la ultimul tuning show.

Acum, discutiile astea sunt total inutile si nu fac altceva decat sa semene scandal asa ca topicul asta merge inchis.
__________________
DelSol D13Z6
Gabi is offline  
Old 04-04-06, 16:56   #197
trankan

Stage 3
 
trankan's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 169
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Best Car 4TuningDay ...

daca vrei intradevar sa comentezi ) comenteaza girofaru dupa cadilac ) ala albastru..) zici ca era salvare...ala facea tot show..girofaru ala...cum draq...ala era miezu..si blana de oaie...si tabla de la motor..) care acoperea tot motoru..ala da tuning ce draq...) mai bun decat un interior de carbon...oare ce o fi ala...sunt curios..poate ne explica..sau iti explica ONO..ce inseaman interior de carbon...sau cum arata...si nu mai comenta atata si aiurea...
trankan is offline  
Old 04-04-06, 17:04   #198
sandrei

Stage 5
 
sandrei's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 1,300
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: Best Car 4TuningDay ...

multi niciodata nu vor invata sa faca diferenta dintre o masina facuta in asa fel incat sa fie unica si una pe care s0a pus un bodykit cumparat din magazin si gata tuningul... nu conteaza ca masina e 1000 de euro sau 100.000 de euro. Conteaza ce scoti din ea...cum o faci sa arate...ca o faci sa fie unica sau pui un bodykit de pe net...
__________________
Upgraded to CTR 11580 Type R
"GOD invented i-VTEC so that mortals can be closer to heaven!"
sandrei is offline  
Old 04-04-06, 17:05   #199
KGB

Stage 4
 
KGB's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 227
Default Re: Best Car 4TuningDay ...

=)) da man, dupa parerea mea e KITCH ceea ce e pe lateral !!! ce vrei sa zic? k imi place? k ma topesc dupa el? nu man, nu-mi place! daca acel cadilac merita sau nu sa castige , uite k a decis juriul. subaru e altceva, dar in nici un caz meganu nu merita sa ajunga in finala. dk esti sponsor nu inseamna k trebuie sa iti recuperezi si ce ai sponsorizat.. ce vroiai sa zic, k-mi placea loganul ala rosu cu dungi? mie imi placea cadilacul , cayene-ul , celica, iar daca ar fi fost sa-mi aleg o masina de acolo sa plec cu ea acasa as fi ales Gallardo asa ca domn profesor emerit inginer mecanic Tarkan scuzati-ma k ''postez cam mult" . kiar mi-a placut la 4 tuning day , daca nu mi-ar fi placut nu as fi postat..
__________________
Honda Concerto, 1.5l, 16v, 90hp
Renault Megane II Bicorp, 1.6l, 16v, 115hp
KGB is offline  
Old 04-04-06, 17:08   #200
trankan

Stage 3
 
trankan's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 169
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Best Car 4TuningDay ...

) vezi mai citeste odata ca ai gresit numele...si tot nu am inteles diferenta dintre wrx si STi ) care e...
trankan is offline  
Old 04-04-06, 17:12   #201
hasky

Stage 5
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 473
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Best Car 4TuningDay ...

bah kgb tu esti cumva domnisoara de onoare la vrunul care s a simtit lezat de decizii, afla bah inteligentule ca meganul este propus de revista option ca cel mai bun renault megane din europa si il vei vedea in nr le viitoare, tu inca esti la nivel de joculete nfs si lego, jeguri pe lateral ai habar macar ce s alea si ca sunt ultima moda in usa, spoilerul fata e calculat si estetic este f bine cotat de cei de la renault, ca a sponsorizat zici esti cel putin neinformat, rusu si cu mine am tinut showl ca parteneri si a fost pt prima data cand am pus o masina de a noastra in concurs tu inca esti la nivel de fanioane la luneta si viniluri cu sena si nike, iar la argumentele pe care le aduci nici macar bunu simt sa citesti o revista de afara[ dar nu e cazul ca , am impresia ca nici macar limba romana nu o stapanesti] pui suflet atata intr o discutie in care nici macar virgula nu o intelegi, abtinete ca esti patetic pt mine valoreaza posturile tale 0, cand o sa realizezi macar 5% din ce am facut multi dintre noi pt automobilism si masini in romania ai dreptul sa zici ceva pana atunci dute sa iti iei eleroane din vitan si sa ti pui parchet sui gresie in masina ca de, da bine ... vezi ca au scos unii termopane pt daciile tunate dealea heliomate nene si vezi ca la butic la ilfov au adus prelata cu rapirea din serai si covorul cu cina cea de taina.............. numai oameni de stil in tara asta care au lipsit si la lectiile cu bastonase din cls 1
__________________
[SIGPIC][SIGPIC]
hasky is offline  
Old 04-04-06, 17:16   #202
GolfuletzS
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
GolfuletzS's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 5,385
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Design Team]
Default Re: Best Car 4TuningDay ...

ma amuz f tare pe ce spune lumea


hasky nu are rost... sa te impacientezi.... oricum ce a fost a fost... si nu se poate schimba.... macar pe viitor... sa nu mai faca lumea atat.... haos si cearta!


kbg.... daca taceai filozof ramaneai... ca multi alti de pe aici ..


bafta !
__________________
1989 BMW E30 Alpine Weiß 4doors II
https://forum.4tuning.ro/signaturepics/sigpic1528_2.gif
GolfuletzS is offline  
Old 04-04-06, 17:17   #203
XSW

Stage 5
 
XSW's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 760
Default Re: Best Car 4TuningDay ...

Deci ca sa ne intelegem, ca e clar ca nu are sens sa repet lucuri zise deja si care aparent nu sunt citite din cauza conceptiilor fixe. Afirmati ca juriul sunt niste necunoscatori, total inafara fenomenului, pt. ca a fost ales Cadillac-ul best car of show. Ok, asta inseamna automat ca acelasi juriu fara cunostinte a votat si ceilalti castigatori, cum se face ca nu tipa nimeni ca a luat RUS exterior, Celica interior (care dupa cum am mai zis, nu era in concurs altfel o votam pe ea) samd ? Facand paralela cu comentariile voastre practic spuneti ca si cele 2 masini mai sus mentionate nu isi meritau premiile si sunt vai de capul lor (lipsa de gusturi ale juriului). Sincer mi-e teama ca nu s-a inteles conceptul de best car of show fie ca a fost sau nu acordat pe merit. A iesit in urma unei votari corecte, independente si neinfluentate dintr-un juriu fara interese "politice" dat fiind diversitatea acestuia. Acum, avand in vedere ca nici nu cunosc ceilalti componenti ai juriului nu zic astea ca sa apar decizia lor/a mea, sunt doar putin intrigat de rautatea cu care se ataca show-ul din cauza alegerii Cadillac-ului respectiv. Chiar nu inteleg care e problema, fie ca e sau nu alegerea buna, aia a fost, a iesit corect si fara dubii, importanta era participarea la acel show si nu premiile zic eu. Adevarata apreciere a muncii este expresia fetelor vizitatorilor cand se uita la masina ta, ar trebui sa fie de ajuns. La fel e la un concurs de miss, poate nu suntem tot timpul de acord cu ce a ales juriul, insa nu se face o revolutie pe tema asta. Data viitoare sigur se va gasi o modalitate mai buna de a gasi castigatorii, nu ar strica putina integere fata de organizatori care au facut foarte multe pentru a face acest eveniment posibil iar rezultatul este o cearta pt. o cupa ... acum sunt curios ce este mai caracteristic pt. "poporul roman" cum ziceau unii, "nepriceperea" sau carcoteala ?
XSW is offline  
Old 04-04-06, 17:19   #204
trankan

Stage 3
 
trankan's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 169
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Best Car 4TuningDay ...

Quote:
Originally Posted by hasky
bah kgb tu esti cumva domnisoara de onoare la vrunul care s a simtit lezat de decizii, afla bah inteligentule ca meganul este propus de revista option ca cel mai bun renault megane din europa si il vei vedea in nr le viitoare, tu inca esti la nivel de joculete nfs si lego, jeguri pe lateral ai habar macar ce s alea si ca sunt ultima moda in usa, spoilerul fata e calculat si estetic este f bine cotat de cei de la renault, ca a sponsorizat zici esti cel putin neinformat, rusu si cu mine am tinut showl ca parteneri si a fost pt prima data cand am pus o masina de a noastra in concurs tu inca esti la nivel de fanioane la luneta si viniluri cu sena si nike, iar la argumentele pe care le aduci nici macar bunu simt sa citesti o revista de afara[ dar nu e cazul ca , am impresia ca nici macar limba romana nu o stapanesti] pui suflet atata intr o discutie in care nici macar virgula nu o intelegi, abtinete ca esti patetic pt mine valoreaza posturile tale 0, cand o sa realizezi macar 5% din ce am facut multi dintre noi pt automobilism si masini in romania ai dreptul sa zici ceva pana atunci dute sa iti iei eleroane din vitan si sa ti pui parchet sui gresie in masina ca de, da bine ... vezi ca au scos unii termopane pt daciile tunate dealea heliomate nene si vezi ca la butic la ilfov au adus prelata cu rapirea din serai si covorul cu cina cea de taina.............. numai oameni de stil in tara asta care au lipsit si la lectiile cu bastonase din cls 1

m-am cracanat de ras ) la ultima parte...)) da ai mare dreptate..) KGB ...ia o pauza lunga ca e mai bine..nu iti mai sare lumea in cap..
trankan is offline  
Old 04-04-06, 17:24   #205
KGB

Stage 4
 
KGB's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 227
Default Re: Best Car 4TuningDay ...

=)) tare rau . apropo cine a castigat ? aaaa cadilacul... uitasem
KGB is offline  
Old 04-04-06, 17:30   #206
KGB

Stage 4
 
KGB's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 227
Default Re: Best Car 4TuningDay ...

man, ca ne certam aici pe forum pe mine decat ma amuza. oricum eu am venit la prisma sa ma uit, sa ma simt bine intr-o zi insorita de week-end si sa privesc ce scule audio si-au mai pus baietii pe masini. am si eu partea mea de vina, dar prea m-a deranjat k s-a aruncat cu noroi in stanga si-n dreapta la adresa cadilacului. asta a , a castigat el.. sa ne omoram acum k nu a castigat celica, subaru, meganu? nu! a fost frumos si atat. felicitari 4tuning.

ps: o sa incerc sa nu mai postez pt k vad k pe acest forum daca nu impartasesti aceleasi pareri cu anumiti useri esti aratat cu degetul, si aruncat in categoria celor nestiutori ai fenomenului.. sorry..
KGB is offline  
Old 04-04-06, 17:30   #207
SirNenea

Stage 5
 
SirNenea's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,079
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Observator 4tuning]
[DACIA]
Default Re: Best Car 4TuningDay ...

daca stam sa o luam dupa munca care sa depus la toate masinile toate ar fi trebuit sa fie pe primul loc asa ca exact cum am zis si mai sus oricare masina ar fi iesit tot razboi ar fi fost aici asa ca cei de la locul 2 in jos bagati mai multa munca si la anu sa apareti si voi cu masini persolanizate cu oglinzi si muzica si toate cele si poate castigati p.s. cel cu cadillacul e cumva peste ) ???
__________________
NU FURAȚI, GUVERNUL URĂȘTE COMPETIȚIA!!!


SirNenea is offline  
Old 04-04-06, 17:31   #208
GolfuletzS
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
GolfuletzS's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 5,385
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Design Team]
Default Re: Best Car 4TuningDay ...

pei si ce a zis cineva ca nu a castigat cadilacu ?! el a castigat... bv lui....nu e vina lu Zozo ....
GolfuletzS is offline  
Old 04-04-06, 17:40   #209
KGB

Stage 4
 
KGB's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 227
Default Re: Best Car 4TuningDay ...

Quote:
Originally Posted by SirNenea
p.s. cel cu cadillacul e cumva peste ) ???
man si mie mi s-a parut "dubios". am vrut si eu sa zic ceva dar m-am abtinut, dar nu la pimp ma gandeam, pe mine ma ducea cu gandul la altceva ..
KGB is offline  
Old 04-04-06, 17:49   #210
Flo_Pue

Stage 1
 
Flo_Pue's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 18
Default Re: Best Car 4TuningDay ...

Hai sa ma bag si eu in seama ca dupa cum vad tot in Romania traim. Bai desteptilor voi stiti dupa ce criterii se jurizeaza in vest? AAAA scuze am uitat habar nu aveti. Pai las ca va zic eu. Se pune accentul pe originalitate. Ziceti-mi mie care din masinile de la prisma au fost facute dupa ideile proprietarului? Dupa parerea mea cam 10% si restul daca vreti va aduc cataloage dupa care au fost copiate sa vi le arat, asa ca hai sa ne concentram putin pe ce avem in cap si sa nu mai copiem pe altii, pt ca se pare ca romanul nu stie decat sa critice si sa copieze.
Sa stiti ca toti cei care au castigat premii la concursurile internationale si-au facut singuri masinile nu au comandat tot felul de accesorii dupa cataloage, asa ca singura problema in tuning-ul romanesc este ca cei care incearca sa se impuna sunt cei care isi fac masina pt a atrage curve nu din pasiune si habar nu au ce e sub capota masinii lor.
E foarte trist ce se intampla.

SI ACUM ASTEPT INJURATURI CA NUMAI DE ATATA SUNTETI IN STARE
Flo_Pue is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -