Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > 4TUNING DAY 2006

View Poll Results: CINE TREBUIA SA CASTIGE ??
Subaru 90 47.87%
Renault 49 26.06%
Cadillac 49 26.06%
Voters: 188. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 03-04-06, 21:16   #121
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Post Re: Best Car 4TuningDay ...

nu vreau decat sa spun ca am venit de vineri la prisma si dr. ZOZO era deja acolo o pregatea si vreau sa spun ca , cadilacul chiar a fost pregatit in cel mai mic detaliu de la ecrane in oglinzile retrovizoare pana la interiorul care impresiona ... si ce mai muzica si mai ales ca a cam stat la masina pentru detalii pentru cei care intrebau ..........................
__________________
carDesign
Magazin CarDesign 4Tuning
bodyspeed is offline  
Old 03-04-06, 21:18   #122
ono41

Stage 5
 
ono41's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,008
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Best Car 4TuningDay ...

Quote:
Originally Posted by valib
ono...si totusi...in varianta ta...cum arata acel caddilac modificat la maxim?ce spoilere ii bagai?ce interior ii faceai?
spoilere NU se potrivesc...ar arata chiar nasol cu ele
interior carbon sau mocheta simpla...iar nu se potriveste cu stilul masinii.
acea blana de oaie face personalitatea masinii, asa cum masinii tale i se potriveste interiorul de carbon.
daca ai cheltuit de 10-20ori mai mult pe masina nu inseamna ca a ta e cea mai grozava
daca ai lucrat-o manual nu inseamna ca tu vei castiga.
pur si simplu acel caddy a placut mai mult juriului.
degeaba va certati aici, poate ca trebuiau organizate altfel lucrurile, poate ca data viitoare va fi mai bine(de fapt sunt sigur).
In opinia mea nu as fi cumparat masina aia pt a o baga la un salon de tuning pt k e depasita din toate punctele de vedere. Multumit?
ono41 is offline  
Old 03-04-06, 21:32   #123
valib
Banned

Stage 5
 
valib's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,348
Default Re: Best Car 4TuningDay ...

cuvantul 'pasiune' iti spune ceva? Juriul a apreciat mai mult faptul ca dintr-o masina depasita din toate punctele de vedere s-a facut o masina de show, superba din toate punctele de vedere(nici mie nu imi place paintul, e prea incarcat, dar e pe gustul proprietarului)
vreau sa iti zic ca nu vreau sa tin partea nimanui, nu am vorbit niciodata cu Dr. Zozo, nici cu tine, nici cu altii.
valib is offline  
Old 03-04-06, 21:40   #124
ono41

Stage 5
 
ono41's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,008
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Best Car 4TuningDay ...

Quote:
Originally Posted by valib
cuvantul 'pasiune' iti spune ceva? Juriul a apreciat mai mult faptul ca dintr-o masina depasita din toate punctele de vedere s-a facut o masina de show, superba din toate punctele de vedere(nici mie nu imi place paintul, e prea incarcat, dar e pe gustul proprietarului)
vreau sa iti zic ca nu vreau sa tin partea nimanui, nu am vorbit niciodata cu Dr. Zozo, nici cu tine, nici cu altii.
Pasiune? Da-mi un mesaj pe privat si hai sa ne vedem maine sa vezi ce inseamna pasiune prietene.
ono41 is offline  
Old 03-04-06, 21:45   #125
hasky

Stage 5
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 473
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Best Car 4TuningDay ...

da voi chiar nu intelegeti sa mor.... care e diferenta dintre o carpeta de perete cu RAPIREA DION SERAI si o opera de a lui MONET de ex.......... cine are doar putina cultura generala isi da seama ce draq
__________________
[SIGPIC][SIGPIC]
hasky is offline  
Old 03-04-06, 21:48   #126
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Best Car 4TuningDay ...

Quote:
Originally Posted by Hondarul
Vorbesc fictiv acum.

Eu am un Gallardo. Il tunaresc cu kit exterior Hamman. Ono are si el Gallardo, pune si el kit exterior Hamman. Ce se intampla in acest moment ? Suntem doar alti doi care si-au pus kitul facut de Hamman pentru publicul larg. Ce are masina lui Zozo ? Este U-NI-CA !!!! Omul acela a facut-o in cel mai mic detaliu asa cum a vrut imaginatia lui, asa cum l-a dus capul, in cel mai mic amanunt. Poate ca asta este o diferenta foarte importanta pe care lumea trebuie s-o ia in considerare serios.

In rest, este normal ca cei din Mr sa-si apere colegul si cei din Anonimous pe al lor. Dar haideti cu ceva argumente... ca doar vorbe aruncate in vant... nu da bine. Data viitoare o sa fie un juriu mai numeros... sa nu existe loc de speculatii.
Poate la paint (caz in care toate erau unice).. ca in rest nu avea nimic la exterior care sa-i confere unicitate.. nu? Si ca sa vorbim de unicitate... spoilerul lui RUS e proiectat de el si facut de manuta lui... so.. nu prea cred ca o sa-l vezi prea curand pe alte meganuri.

Pacat ca ceilalti doi nu si-au bagat ecrane peste tot.. ca atunci sigur castigau.. Se vota la numarul de ecrane din masina...
__________________


VW Vento VR6 2800cc - First Love
BMW E46 - Almost ready
B|shOp-VR6 is offline  
Old 03-04-06, 21:52   #127
ono41

Stage 5
 
ono41's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,008
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Best Car 4TuningDay ...

Quote:
Originally Posted by hasky
da voi chiar nu intelegeti sa mor.... care e diferenta dintre o carpeta de perete cu RAPIREA DION SERAI si o opera de a lui MONET de ex.......... cine are doar putina cultura generala isi da seama ce draq
Tu ai masina aia verde?
ono41 is offline  
Old 03-04-06, 21:53   #128
valib
Banned

Stage 5
 
valib's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,348
Default Re: Best Car 4TuningDay ...

stiu cat ai investit in masinile tale, stiu cat de mult iti place, nu e vorba ca nu stii ce inseamna pasiunea pentru masini, tuning(nu am vrut sa te jignesc sau sa jignesc pe altii)..dar nu e tot una sa iei o rabla terminata din toate punctele de vedere si sa o aduci la nivelul acelui caddy...si sa zici Wowww!..si alta e sa iei o masina care din fabrica e deja la nivelul de Wowww!...

dupa parerea mea aceste discutii contradictorii nu isi au rostul, decizia a fost a juriului, si sunt sigur ca data viitoare se va incerca organizarea intr-un alt fel, astfel incat totul sa iasa si mai bine.
Nu cred ca are rost sa acuzam unii pe altii, sa intram in polemica doar pentru ca nu a fost cum ne-am dorit.
Eu sincer puneam 10-15masini pe primul loc, caci nu prea ai cum sa cataloghezi, sa faci o diferenta intre masinile modificate, pentru ca fiecare e modificata in felul ei, dupa gustul proprietarului, asa cum a putut el mai bine, fie cumparand de pe net, fie facand manual, fie lucrand in garaj cu prietenii.

Cu stima,
Vali B.
valib is offline  
Old 03-04-06, 22:01   #129
hasky

Stage 5
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 473
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Best Car 4TuningDay ...

eu acum am doar un opel astra h verde ce i drept , dar ca sa ma recunosti eram pe scena si ti am dat premiul si ne am mai vazut pe la amckart de cateva ori , mai multe nu ti pot spune acum dar iti va spune micutzu cu sigurantza , imi pare rau pt ce sa intamplat eu sunt adeptul frumusetii si a bunului gust dar cand traim in romania " tara tuturor posibilitatiilor" ............ rest my case
hasky is offline  
Old 03-04-06, 22:21   #130
sandrei

Stage 5
 
sandrei's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 1,300
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: Best Car 4TuningDay ...

O masina nu trebuie sa fie neaparat cea mai tare pt. ca s-au investit cei mai multi bani in ea.Trebuie sa invatam sa fim impartiali si sa ne gandim ca la un concurs de acest gen participa oameni si oameni din diferite medii sociale si cu portmoneul mai mare sau mai mic,cu diferite gandiri si gusturi.Nu trebuie sa va certati pt un amarat de premiu,pt ca daca vorbiti de pasiune,atunci nu premiile conteaza (conteaza sa va rasplatiti voi insiva).Prima greseala ar fii ca au concurat masini de prezentare,cu street car-uri,masini sponsorizate, cu masinile pasionatilor...parerea mea este ca niciodata nu va investi o pers. fizica in masina cat va fi capabila o firma sa investeasca intr-o masina de show.Masinile pentru care va certati sunt frumoase fiecare in parte,fiind in acelasi timp si foarte diferite din toate punctele de vedere.Oricum caddy-ul,ar fi trebuit sa fie incadrat in alta categorie,unde ar trebui puse acum si celica "gus",peugeotul lui shaggy,etc,adica categoria masinilor sponsorizate. Fiecare a votat ce masina i-a placut si nu poate fi condamnat pt gestul acela.
Nu vreau sa supar pe nimeni,dar o masina poate avea "acel ceva" care sa te atraga,chiar daca nu are multe add-on-uri pe ea,asa ca nu conteaza cate mii de euro s-au investit in masini,CI CUM...
Pt. final imi voi dezvalui alegerea si anume Rus'ul ,pt unicitate,stil,si imbinarea armonioasa a elementelor de caroserie,si jocurile de lumini care atrag privirea(nu intelegeti gresit)
Ps:sper sa nu se ia nimeni si de mine :P
__________________
Upgraded to CTR 11580 Type R
"GOD invented i-VTEC so that mortals can be closer to heaven!"

Last edited by sandrei; 03-04-06 at 22:25.
sandrei is offline  
Old 03-04-06, 22:36   #131
sandrei

Stage 5
 
sandrei's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 1,300
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: Best Car 4TuningDay ...

oricum genul acesta de certuri sunt inutile si nu ajuta pe nimeni cu nimic...atat doar ca va stricati imaginea pe care o aveti creata si la urmatoarele concursuri,numai impartialitate nu va mai fi...ci se vor da voturile pe prietenie/dusmanie...Fratilor...nu ajuta cu nimic...poate s-a exagerat cand s-a dat premiul lui zozo,POATE,nici pe placul meu nu este masina,dar totusi,a fost alegerea mai multor oameni,deci inseamna ca masina o fi tare.REPET : POATE...GUSTURILE NU SE DISCUTA (asta o stiu de mic copil)...si nu are rost sa va certati si sa va dusmaniti,pt ca suntem o comunitate de pasionati si suntem pe un forum de discutii libere unde toti isi pot exprima parerile pro sau contra.
-masinile conteaza sa fie cat mai neobisnuite,unice,ciudate, sa nu le intalnesti la fiecare colt de strada. Si asta tine de imaginatia fiecarui proprietar...si repet din nou: nu CATI BANI S-AU BAGAT CONTEAZA...CI CUM..
sandrei is offline  
Old 03-04-06, 22:41   #132
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,032
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: Best Car 4TuningDay ...

Quote:
Originally Posted by ono
Pasiune? Da-mi un mesaj pe privat si hai sa ne vedem maine sa vezi ce inseamna pasiune prietene.
Nu vezi ca nu ai cu cine sa te certi ? Daca aia e cea mai tare masina din Romania multi dintre noi ar trebui sa ne apucam de sah sau ping-pong .
__________________

RENAULT Clio RS 197

SMART ROADSTER

AUDI A3 SPORTBACK
Lucian is offline  
Old 03-04-06, 22:50   #133
ono41

Stage 5
 
ono41's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,008
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Best Car 4TuningDay ...

Dupa parerea mea cea mai TARE masina din Romania e Toyota celica portocalie, cred ca aici imi dati dreptate. Sa va zic de ce e cea mai tare??? Pt k sau investit cei mai multi BANI si de asta e cea mai BENGOASA asa k nu mai ziceti ca banii nu conteaza pt k e FALS.
__________________
www.ono41.ro (NOU)
ono41 is offline  
Old 03-04-06, 22:52   #134
sandrei

Stage 5
 
sandrei's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 1,300
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: Best Car 4TuningDay ...

Oricum la Poll trebuiau adaugate toate masinile participante pt. best car..nu doar cele 3. ca poate publicului au placut altele decat cele care zicem noi ca sunt tari . de exemplu Mercedesul e190 de la noi din CJ ...eu zic ca e tare frumos.
sandrei is offline  
Old 03-04-06, 22:55   #135
Rudolph41

Stage 1
 
Rudolph41's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 15
Default Re: Best Car 4TuningDay ...

Zicea cineva mai sus ca gusturile nu se discuta. pai nu se discuta, dar se comenteaza! Eu nu cred toate zicalele din copilarie. Spre ex "Incercarea moarte n-are!" Pai dak incerci sa te arunci de pe Inter nu patesti nimic?
Rudolph41 is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -