Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 17-11-08, 17:08   #436
leonard

Stage 5
 
leonard's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,059
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

sej...n-am zis ca stiu eu cu ce se mananca...am zis ca stiu cei mai batrani ...si maj sunt la grupele de la c in sus.... si nu se plang deloc. uitate la semnatura lui mad cow....vezi acolo ce scrie da?...cama sa suna o lista "scurta" de modificari
eu doar gandesc corect si subiectiv. fara sa tin partea nimanui...si nu , inca nu sunt reisar sau cum zici u
app nu tiam sarit in cap..am zis in general
leonard is offline  
Old 17-11-08, 17:11   #437
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

SEJ,nu iti sar in cap,cu exceptia faptului ca esti nemultumit si nu cred ca ai de ce!Suntem prieteni/amici ce vrei tu,nu am nimic cu tine,daca crezi lucrul asta esti nebun
Am generalizat un pic,pt ca ma enerveaza toti care isi iau bataie sau le-a inghetat un deget sau alte aberatii,tot cauta nod in papura cursei de la Braila!Mereu or sa apara discutii dastea,mai bine faceti-va topic separat cu nemultumiri si gata!
Mai bine puneti poze si filme cu masinile CARE AU PARTICIPAT LA CONCURS,MA REFER LA GRUPE !!!! nu la demonstratii
__________________
www.royal-amanet.ro
Amanet: Auto, Moto, Ambarcatiuni, Aur, Argint, Platina, Diamante, Electronice, GSM si alte obiecte de valoare
kidu2006 is offline  
Old 17-11-08, 17:14   #438
leonard

Stage 5
 
leonard's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,059
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

ok.....citeste tot ce am scris....am zis eu undeva ca ma dau mare racer? citeste dreaq bn nu printre randuri am zis ca pentru mine cam toate grupele sunt egale in ochii mei.....fiecare baga cati abni are in masina...problema e ala care da cu gura ca vrea cupa . problema sunt unii mai noi in lumea curselor(nu ca as fi eu vechi..ca iar intelegeti ca curu)...si care nu stiu sa citeasca bn regulamentul.
hai nu-mi mai bat capul...ca oricum sunt tastaturist...si n-am ce cauta in discutiile voastre.
leonard is offline  
Old 17-11-08, 17:16   #439
SEJ
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
SEJ's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 852
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Delta Racing Crew]
[VW]
[Opel]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by Evo-Jr View Post
pt toti astia cu gura mare...gen leonard gen cocaina.
sa va explic cum e treaba:de exemplu grupa b e d la 100 -130cp
am 100 d cai si mi o tunez,si am 129 cp.foarte bine cinste mie ca am bagat bani in ea,ore sub ea..dar...daca ii schimb turbo...sau kompresor volumetri sau alt ***....si o fac d 164 cp[pt grupa c] dc sa fac senzatie la grupa b,cand pot sa invatz cva din grupa c..si data viitoare sa fiu mai bun si cva modificari?
leonard tata ai o mentalitate varza .
daca esti atat d tare si esti sofer adevarat declari tot si ce bagi la grupa care trebuie.
ce sa fac frate daca sunt sarac si n am bani d modificari si sunt innebunit dupa curse??zi ma "smechere"?sa stau acasa ca vin altii cu masini d 199cp la gr b?vin sa ma distrez...nu vin sa ma enervez,ca vi tu cu masina modificata d grupa D si participi la b ca sa demonstrezi cat de adevarat esti.
asa ca nu mai ne aburii cu aceste explicatii penibile.
ps:scz pt limbaj.
Respect frate,un baiat intelegator... cat despre ei, au facut 2 curse sau s-au uitat la 2 curse ilegale toata viata lor au stat pe internet,s-au uitat la supra de nu stiu cate mii de cai pe youtube si vin sa ne contrazica pe noi...
__________________

Last edited by SEJ; 17-11-08 at 17:18.
SEJ is offline  
Old 17-11-08, 17:17   #440
geo_34
VW Driver

Stage 3
 
geo_34's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 147
Member of:
[VW]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by SEJ View Post
Felicitari celui cu Golf IV galben de la grupa A, e o masina de grupa A care probabil ar fi meritat sa fie primul la grupa A
de ce ar fi meritat golfu sa castige mai mult decat octavia ?
si cand o sa stea evo de braila langa evo lu ono vezi ca ono a luat 3 din 3 cu evo de braila inclusiv cand a plecat mai tarziu asa ca gura mica ca de la voi apar tot felu de vb
__________________
VW Golf 2 GTI(produs energizant cu un continut ridicat de adrenalina).
A se administra in cazul dependentei grave de birou.
geo_34 is offline  
Old 17-11-08, 17:17   #441
leonard

Stage 5
 
leonard's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,059
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

pe voi astia experimentati nu?
nu mai vorbii in necunostinta de cauza frate.
mi-ar place sa ne cunoastem personal si sa stam la un pahar de vorba...ca vad ca pe net iese numai cearta...in fine.
leonard is offline  
Old 17-11-08, 17:19   #442
B 19 D E Z

Stage 2
 
B 19 D E Z's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 44
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

o 1000 de vorbe doi bani nu fak va certati degeaba conteaza ce o sa fie nu cea fost multa bafta celor :kre au participat ne vedem la urmatoarele curse legale si sper sa mai avem parte de cat mai multe legale

Last edited by B 19 D E Z; 17-11-08 at 17:22.
B 19 D E Z is offline  
Old 17-11-08, 17:24   #443
Cubanez84

Stage 5
 
Cubanez84's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 319
Member of:
[DACIA]
[Delta Racing Crew]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Ce sa mai vorbim frate sunt unii raceri pe aici care cred ca ei au inventat cursele la urmatorul eveniment imi scriu mare pe masina user-ul de pe 4tuning care are ceva de zis sa vina la mine sa vb. Kidu vad ca e mare pe forum, la tulcea plangea cand a luat-o de la toti ca cica nu trebuia sa fie la grupa lui si acum omu se umfla tare!Zicea ca isi vinde masina ca nu e buna da de fapt ar trebuii sa sa mai invete sa schimbe!!!!!!!
Cubanez84 is offline  
Old 17-11-08, 17:26   #444
ZerO_CooL

Stage 5
 
ZerO_CooL's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 2,801
Member of:
[BMW]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by Cubanez84 View Post
Nu am propus sa aduca cineva dyno pt asa ceva, nu esti obligat sa urci o grupa mai sus!Dar cine isi dubleaza puterea pt a participa la grupa care era cu puterea stock?
Cine vrea sa fie competitiv.
ZerO_CooL is offline  
Old 17-11-08, 17:31   #445
geo_34
VW Driver

Stage 3
 
geo_34's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 147
Member of:
[VW]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

la curse se prezinta cu masini modificate aviz celor ce se plang investiti in ele si pe urma vorbiti.daca nu,vii te dai pierzi sau castigi si taci nu comentezi ca ala merita sa castige sau sa piarda
geo_34 is offline  
Old 17-11-08, 17:40   #446
cicisxn

Stage 5
 
cicisxn's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 469
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Curse mixte (masina-motocicleta) se fac?
cicisxn is offline  
Old 17-11-08, 17:40   #447
MadCow

Stage 5
 
MadCow's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 700
Member of:
[Opel]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by SEJ View Post
Respect frate,un baiat intelegator... cat despre ei, au facut 2 curse sau s-au uitat la 2 curse ilegale toata viata lor au stat pe internet,s-au uitat la supra de nu stiu cate mii de cai pe youtube si vin sa ne contrazica pe noi...
mai baiatule, ce sa ma inveti tu pe mine despre tuning? sa pun un spoiler si un eleron pe un cazan? tu nu stii pe unde se pune ulei un cutia de viteze si imi spui mie de tuning la motor?
te rog sa nu te chinui sa-mi raspunzi, si o sa-ti urmez si eu exemplul.
__________________
Opel Astra GTC OPC
MadCow is offline  
Old 17-11-08, 17:41   #448
ZerO_CooL

Stage 5
 
ZerO_CooL's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 2,801
Member of:
[BMW]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by SEJ View Post
Organizarea a fost slabuta,sincer,nu vreau sa condamn,dar putea sa stea cineva exact la 402m/finish care sa ridice un steag ceva... multi vorbeau ca nici nu stiau exact daca au terminat sau nu 402m,erau nedumeriti...
Lasand frigul la o parte,inghesuiala masinilor participante si asfaltul care nu se intelegea cu gumele nostre a fost bine,dar multi au avut cheltuieli destul de mari.
Taxa a fost foarte buna in comparatie cu celelalte competitii,dar s-ar putea numarul participantilor sa scada: ne convine sa bagam benzina sa venim pana la eveniment,ne convina sa avem cheltuieli,dar deja exista sponsori pentru evenimente!!! De ce mai aveti nevoie de banii participantilor,facem reclama pe banii nostri nu?!! S-au lipit pe masina stikere cu PIC cine a fost de acord cu asta?!! Nu a intrebat nimeni daca poate lipi acel sticker!!! E o mare bataie de joc in privinta asta. La expozitii este cu totul alta treaba,dar aici la curse nu se poate asa ceva,sa bagi bani din buzunar pentru inscriere o data ce exista sponsori si sa faci reclama unei firme tot din banii tai.
Te-ai gandit ca poate tocmai datorita sponsorului a fost taxa de participare doar 30 de lei ?
ZerO_CooL is offline  
Old 17-11-08, 17:44   #449
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by Cubanez84 View Post
Ce sa mai vorbim frate sunt unii raceri pe aici care cred ca ei au inventat cursele la urmatorul eveniment imi scriu mare pe masina user-ul de pe 4tuning care are ceva de zis sa vina la mine sa vb. Kidu vad ca e mare pe forum, la tulcea plangea cand a luat-o de la toti ca cica nu trebuia sa fie la grupa lui si acum omu se umfla tare!Zicea ca isi vinde masina ca nu e buna da de fapt ar trebuii sa sa mai invete sa schimbe!!!!!!!
Cumetre esti __ la cap!!!SINCER!!!EU Nu te cunosc,tu vad ca ma cunosti..este o diferenta!!!!Du-te tare si vezi-ti de ale tale ca nu te-am bagat in seama si nu ma intereseaza cine esti!!!Si nu ma mai trece pe numele tau la faza cu plansu!!Ori m-ai lasat sa-mi sterg lacrimile pe haina ta si nu-mi aduc eu aminte?!
De ce vorbesti tampenii?ma cunosti de undeva?am dat mana la masa?Nu-mi aduc aminte de tine cumetre si te rog sa-ti vezi de ale taleNu am zis niciodata ca nu trebuia sa fiu la grupa mea,LOL!!!,poate altii nu trebuiau sa fie la grupa measi daca tot ai auzit asa ceva,trebuia sa te fi uitat la mine ca radeam cand o spuneam!!!!
Poate nu ti-ai dat seama dar pe majoritatea din grupa mea ma cunosteam cu ei,si m-am imprietenit cu ei!
Esti un tampit,pentru ca m-am convins inca de la prima legala ca toti ascund adevarata putere a masinii lor!
Du-te tare si vezi-ti de ale tale..hai pa

Last edited by kidu2006; 17-11-08 at 18:33.
kidu2006 is offline  
Old 17-11-08, 17:46   #450
NT33EXE

Stage 5
 
NT33EXE's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 960
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

discutiile sunt destul de relevante...motive pertinente exista cam de fiecare parte...incadrarea pe grupe sa se faca nu stiu cum, care mai de care merita mai mult sa castige...bla, bla, bla...astea sunt vorbe.

si eu ma steptam sa ajung macar in finala la A si care e problema!? m-a facut han-ul care e cam pe unde sunt si eu. am dat chix la fiecare start si gata. mai rupem niste cauciucuri la antrenament...

fiecare organizator pregateste aceste evenimente dupa niste criterii prestabilite. nu este obligat nimeni sa participe. care v-ati bagat respectati-le, nu mai carcotiti atat!

nici strictete maxima nu se poate...in genul motor cu 101 sau 105 cai in talon si il bagi la B...desi ar cam trebui sa se procedeze asa, de aceea se numesc R E G U L I ! ! !

fiecare isi tuneaza masina sa fie mai tare in grupa/categoria din care face parte. respect pentru cei care reusesc sa urce la grupele superioare!!! asta nu inseamna ca ceilalti nu merita acest lucru...

trebuie sa fim optimisti si recunoscatori ca se fac curse in cadru organizat. si din ce in ce mai multe.
NT33EXE is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -