Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 09-11-08, 20:03   #136
alygator2000

Stage 5
 
alygator2000's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 333
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[SEAT]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

...ne vedem acolo,la grupa C
alygator2000 is offline  
Old 09-11-08, 20:09   #137
Iulian GTO

Stage 4
 
Iulian GTO's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 180
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Streetline-CCC]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by Floris View Post
e de 402 m si pt grupa dacii pe 200
si atat

sebi a copiat din regulamnetul de legal racing, si a dat exemplu de cum se organizeaza tipurile de competitii de accelereare si care sunt grupele standard

la braila 402m si 200 m

va astept am listat 120 d enumere
sper sa nu ma innebuniti
randul trecut, in primavara, am listat 50 si m-am trezit cu 120 la start
oricum o sa fiu acoperit cu 200 numere
si daca chiar ma socati iar...

inseamna ca meritati 2 curse pe an la braila
...sa inteleg mai bine..."grupa dacii"....sunteti Rasisti sau cum?....asta inseamna ca tot ce scrie dacia.....avem grupa separata....incepand de la Lastun...1300...nova...Logan...etc.
sunt dacii care nu se incadreaza la grupa A1,inteleg....dar sunt unele care fac fata f.bine si la grupa C!!!

Parerea mea,ori cumulati grupa A1 si A intr-o singura grupa..grupa A si faceti grupa separata Dacia...pe 1/8 sau 1/4 mile....sau lasati asa cum sau defasurat si pana acum,la toate legalele....


...Mk2 golf with 1.9TD motor "injectat" cu RED-BULL,... up 75 hp, bigger injectors,pump11mm head,bigger FMIC,Air intake flow modifications,ceramic coat inside, and a bigger turbo T3 stage 2/hibrid(1.7bar boost),downpipe & exhaust 2.5"-custom,Oil cooler,New clutch race,AT LEAST.
ATS-dtc(15x7.5 et35), tires F1(195/45/15),H&R ,brake upgrade g60,...
Iulian GTO is offline  
Old 09-11-08, 20:17   #138
Iulian GTO

Stage 4
 
Iulian GTO's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 180
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Streetline-CCC]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

sau... faceti grupe pe marca Ex: grupa Dacia,grupa renault....grupa VW....grupa bmw...grupa porsche....grupa subaru....etc....
sau cluburi....grupa xxx...
Vreme buna si minti luminate!
Iulian GTO is offline  
Old 09-11-08, 20:43   #139
gmn-u

Stage 1
 
gmn-u's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 18
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

..da bine zis!...vreme buna si minti luminate... deja e ca-n politica aici...
deci..ce inseamna GRUPA DACIA??? (cp)
mai exista grupa A1???
gmn-u is offline  
Old 09-11-08, 21:05   #140
snake'

Stage 1
 
snake''s Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 22
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Corect fratilor,de ce sa nu fie incadrati ca si pana acum toti cei care au pana la 75 cp la grupa A1(402m),indiferent daca au 'DACII' sau alte marci...(dar sa fie pe bune) adika ce se in 'talon' sa fie cu ce este 'pus' pe masina...e de stiut si la alte grupe...
snake' is offline  
Old 09-11-08, 21:08   #141
B 19 D E Z

Stage 2
 
B 19 D E Z's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 44
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

deci pana la urma la "grupa dacia " sau "ascutitori " kum o mai numesc altii se refera si la logan,sandero,supernova,nova gt sau doar la 1300 si 1310 ne lamureste si pe noi cineva de exemplu eu am supernova scz "ascutitoare " nu sunt la grupa A1 sau sunt la "grupa dacia"
B 19 D E Z is offline  
Old 09-11-08, 21:13   #142
NightDevil

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,141
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by B 19 D E Z View Post
deci pana la urma la "grupa dacia " sau "ascutitori " kum o mai numesc altii se refera si la logan,sandero,supernova,nova gt sau doar la 1300 si 1310 ne lamureste si pe noi cineva de exemplu eu am supernova scz "ascutitoare " nu sunt la grupa A1 sau sunt la "grupa dacia"
degeaba faceti voi grupa dacia ... sunt dacii de 150 hp bat alea la voi ka la fasole si va ia si grupa fara bataie de cap
NightDevil is offline  
Old 09-11-08, 21:23   #143
snake'

Stage 1
 
snake''s Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 22
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

ce nu prea vad eu pe aici...interesul celor din tara de a participa la EVENIMENT,...de la alte GRUPE...
snake' is offline  
Old 09-11-08, 21:25   #144
snake'

Stage 1
 
snake''s Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 22
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

totul se invarte doar la GRUPA A1?...nu mai sunt si alte GRUPE..
snake' is offline  
Old 09-11-08, 21:27   #145
B 19 D E Z

Stage 2
 
B 19 D E Z's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 44
Cool Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by NightDevil View Post
degeaba faceti voi grupa dacia ... sunt dacii de 150 hp bat alea la voi ka la fasole si va ia si grupa fara bataie de cap
sper k nu mai inteles gresit eu mam referit la organizatori pentru k au zis k dacile sa fak pe 200 m ca pe 400 se pierde mult timp si nu ar fii corect fata de cei k artilerie grea.....
eu tot nnu inteleg dece nu lasa si dacile la 400 m k doar nu face o jumatate ora de la start la finish eu zik k 20 de sec pe 400 nu mi-se pare destul de mult pentru o dacie ......
B 19 D E Z is offline  
Old 09-11-08, 21:27   #146
snake'

Stage 1
 
snake''s Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 22
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

frigul de afara sa fie de vina?
snake' is offline  
Old 09-11-08, 21:32   #147
snake'

Stage 1
 
snake''s Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 22
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

ai si tu 'DEZ' dreptatea ta... nu ar impiedica cu nimic in rau daca ar lasa Daciile pe 402m,nu s-ar pierde cine stie ce timp in plus...distractia conteaza pana la urma..si pana la urma in BRAILA sa stiti sunt cateva care ar face spectacol...pentru cat de batrane sunt..)
snake' is offline  
Old 09-11-08, 21:33   #148
gmn-u

Stage 1
 
gmn-u's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 18
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by snake' View Post
frigul de afara sa fie de vina?
ee...nu e frigul..sunt suparati ...si ei vor la 200 m...
gmn-u is offline  
Old 09-11-08, 21:53   #149
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Intradevar este o discriminare pozitiva.
Totusi aici e vorba de o initiativa privata, asa cum putea sa se spuna ca automobilele Dacia nu intra s-a facut ceva special pentru ele.
Daca organizatorul va anunta, aduce la cunostinta toate detalile e bine sa le luai ca atare si daca doriti altceva... faceti voi altceva cum va place.
In plus nimeni nu e obligat sa vina sa se inscrie.
Rog sa dati dovada de decenta si respect pentru cei care depun o munca foarte grea sa asigure conditii de concurs, iar daca va aud ca o face pt bani insemna ca veti sa faceti misto.
La 30 ron taxa de inscriere...
Cred ca ar fi mai interesant de transat competitia in sine, cine cu cine, care pe care ...
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline  
Old 09-11-08, 22:43   #150
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Intradevar este o discriminare pozitiva.
Totusi aici e vorba de o initiativa privata, asa cum putea sa se spuna ca automobilele Dacia nu intra s-a facut ceva special pentru ele.
Daca organizatorul va anunta, aduce la cunostinta toate detalile e bine sa le luai ca atare si daca doriti altceva... faceti voi altceva cum va place.
In plus nimeni nu e obligat sa vina sa se inscrie.
Rog sa dati dovada de decenta si respect pentru cei care depun o munca foarte grea sa asigure conditii de concurs, iar daca va aud ca o face pt bani insemna ca veti sa faceti misto.
La 30 ron taxa de inscriere...
Cred ca ar fi mai interesant de transat competitia in sine, cine cu cine, care pe care ...
Taxa e prea perfecta,a batut recordul pana acum!!!Asta in mod sigur va fi ultima cursa de acest gen pe 2008,deci ma rog impreuna cu toti iubitorii sportului sa fie vreme frumoasa!Totodata Sebastian si Floris,va rog/rugam mult,sa aveti grija de publicul spectator,nu ne dorim belele,tineti-i cat mai departe de pista unde se vor desfasura liniutele!In rest vreme buna si intelegere sa fie
Pt "daciisti",eu cred totusi ca este o mica discriminare,dar totodata,daca nu va convine sa va dati pe 200m,atunci declarati o putere mai mare de 54cp si intrati la A1 sau A Daca tineti inadins sa va dati!Cum sa mai spus mai sus,totul este PRIVAT,regulile ei le fac si vine cine vrea,cine nu,sa stea akas!
Bafta
__________________
www.royal-amanet.ro
Amanet: Auto, Moto, Ambarcatiuni, Aur, Argint, Platina, Diamante, Electronice, GSM si alte obiecte de valoare
kidu2006 is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -