Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 17-11-08, 21:09   #511
SpeedeR

Stage 5
 
SpeedeR's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 2,156
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by yoda View Post
c0 a1 e termiNA ***ul ca ne intalnim rpd si iese prost pt tine!
si vad si restul cine esti tu vs mine!
tu nu esti asta?! https://www.youtube.com/watch?v=V3gU_huy70Y
SpeedeR is offline  
Old 17-11-08, 21:13   #512
SpeedeR

Stage 5
 
SpeedeR's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 2,156
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by U_TUNING View Post
eu spun ca va .....aiurea!!!!!

Speeder mai tii minte cand aveam un golf 5 gti rosu si ai spus ca e de rahat,........acum am alta masina tot rosie....cand ne dam??

Nu tiam zis k e de rahat...doar k nu arata bine cu ce avea pe ea parerea mea si nu pot sa fiu ipocrit doar ca "da bine"..

Tare masina ta asta rosie si noua... o alegere ff buna si sa o stapanesti sanatos..daca zici tu ca are rost, ne dam... dar makar sa pun si eu macar un k04, sa fiu un pic mai competitiv,da?
__________________
Mk5 GTI
Speed is nothing without style

SpeedeR is offline  
Old 17-11-08, 21:16   #513
yoda
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
yoda's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 805
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[SUBARU]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by SpeedeR View Post
ce amuzant esti!rade cat mai poti ca dupa o sa plangi cu lacrimi de crocodil de genul .....clubul ma desconsidera si nu ma pune purtator de cuvant....
si ia aminte la ce a scris Lucian si vezi daca te lasa mami sa ne intalnim sau iti taie alocatia?
__________________
"Do, or do not. There is no try."
yoda is offline  
Old 17-11-08, 21:17   #514
Achim
Dream Squad Member

Stage 5
 
Achim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[Honda]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by U_TUNING View Post
Speeder mai tii minte cand aveam un golf 5 gti rosu si ai spus ca e de rahat,........acum am alta masina tot rosie....cand ne dam??
de ce nu ai intrebat asta la curse, ma tot invarteam pe langa masina ta sa imi explici cum e treaba cu semnatura ta si nu te gaseam pe acolo

Quote:
Originally Posted by Lucian
Ma Yoda ... te-ai schimbat mult de cand ti-ai luat masina de tanti - ai inceput sa-i bagi in seama pe aia care se dau cu masina "lui mami" ... cand ii lasa mami ! Ai luat-o razna si tu !

On topic - nu mai faceti atatea speculatii referitoare la UGA si implicit Dragos. Nu am auzit sa refuze vreo cursa si nu cred ca o sa inceapa acum. E timp pt toate ... la timpul lor. Noi sa fim sanatosi. Inca o data felicitari Dragos (UGA) !!!!!
care sunt mai aia care se dau cu masinile parintilor dintre cei despre care vbea Yoda!?

si eu de fiecare data cand am vb live ne-am inteles f bine, dar nu intelegeam de ce vrea sa faca asa ceva pe forum (mi-a explicat in prv, dar tot nu ii dau dreptate pt ca ar trebui sa demonstreze altfel daca are ceva)

nici nu a zis cineva ca Dragos a refuzat o cursa ...


concluziile sunt:

1. UGA e o masina f tare, mult peste celelalte prezente la grupa D duminica
2. nu cred ca vreuna din masinile din D se facea de ras daca manca bataie de la o asemenea masina, dar ca fapt divers, cand eram la start si UGA era in spatele meu (deci nu in paralel) nu a vrut nimeni in afara de mine sa se aseze langa el (desi stiam ce ma asteapta) ...
3. UGA vs. Cupra ar fi fost o cursa frumoasa daca se tineau liberele
4. Cupra din DreamSquad cu soft RBN a batut Cupra din Looney Tuned si soft Dimsport ...
5. Cupra gri din DreamSquad merge mai tare decat mergea Cupra alba la Brasov
6. Cupra galbena e provocata de Cupra alba cand si cum vrea
7. Daca o sa am ocazia mi-ar placea sa vad cum statea treaba cu Leon'ul si Bertone'le din Iasi
Achim is offline  
Old 17-11-08, 21:18   #515
B39738

Stage 5
 
B39738's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,215
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

1.In primul rand, as dori sa felicit organizatorii cursei pentru modul de desfasurare a competitiei. Avand in vedere ca am ocupat un loc fruntas intr-o grupa, doresc sa laud initiativa de a acorda cupe si diplome, impreuna cu acel premiu simbolic ( cosmetice auto ). In momentul acordarii premiilor, sa stiti ca atarna foarte mult in balanta cu costurile si nervii fabricarii si intretinerii masinilor cu care concuram cu totii, cel putin asa simt eu.

2.Felicitari tuturor participantilor la aceasta cursa. Spre bucuria mea, fenomenul auto din Romania a luat amploare si ne putem lauda cu masini competitive, capabile sa faca fata probabil si peste hotare ( a se vedea participarea romanilor la KOE anul acesta ).

3.Felicitari colegilor mei din Iasi impreuna cu care am venit intr-un numar destul de mare ( aprox 10 masini ) la aceasta cursa. Sa nu uitam ca grupa D a avut pe primele 3 locuri 3 masini din Iasi ( Leon FR - Louie, Bertone Turbo - Rex si Kadett ), lucru care este mult laudabil intrucat se confirma ca efortul colectiv seara de seara, banii investiti in masini si pasiunea care ne uneste au dat cu toate roade.

4.Felicitari contabil pentru locul de filmare, oferit cu sprijinul SC JUPANEMY SRL.

5.Felicitari Pepy pentru locul 1 la grupa E si pentru prestatia cu verisorii mai mari ( EVO-urile ). Sunt bucuros sa vad ca munca de o luna depusa nu a fost in zadar. Stai linistit, va veni si clipa ta, si vei demonstra de ce esti in stare cu adevarat. Toate la timpul lor.Cupa aceasta nu e deloc de neglijat.Cum s-ar spune,esti "back in bussiness". Pentru cei care va intrebati rostul afirmatiilor mele anterioare, ma rezum la a spune ca Speedsterul pe care l-ati vazut la Braila acum a fost putin "schiop", eu estimez ca a mers la 2/3 din ceea ce poate. Mult succes, Pepy, in continuare.

6.Nu vreau sa par lipsit de modestie, dar intrucat consider ca am atins un anume nivel pe care mi l-am propus, la viitoarele curse ale Legal Racing, Kadettul va urca o grupa. Este un gest pe care il consider normal in spirit sportiv, sunt convins ca si Pepy va face acelasi lucru ( ca sa am si eu o sansa ). Mai mult de atat, avand in vedere ca dispunem cu totii de o iarna la dispozitie, consider ca am tot timpul sa imbunatatesc performantele masinii, ca si voi toti dealtfel. Am renuntat deocamdata la gandul de a vinde Kadettul, si asta in mare parte datorita indirect lui Pepy, intrucat eforturile depuse la masina lui mi-au readus "setea" de putere de altadata. Sper sa nu fie un fenomen temporar si sa fac impresie buna cu masina si anul viitor. Cat despre cursa de la Braila, am iertat complet pacatele masinii din vara cand la Suceava efectiv nu i-a mai placut de mine. Kadettul merge si a mers foarte bine, din pacate nu am putut accelera complet in treapta 3 si 4 in nici una din curse datorita carosabilului de la final.

7.Alex, Achim, Speeder...nu va mai certati, va rog frumos. Ce a fost a fost, urmeaza multe alte curse ( Doamne ajuta ! ), unde vom avea cu totii ocazia sa dovedim ceea ce suntem in stare.

Mult succes tuturor!

...si uite ca editez pt ca am uitat ceva: felicitari si celui care a dat nastere apelativului UGA, se stie el care ! Kadettul de acum e continuarea eforturilor initiale ale acestuia!
__________________
©jure: MY RENAULT5 AND MY KADETT TURBO WERE STATUS SYMBOLS, THEY WERE SYMBOLIZING ME BEING POOR.

www.completechip.ro
www.anulare-dpf.ro

Last edited by B39738; 17-11-08 at 21:36.
B39738 is offline  
Old 17-11-08, 21:22   #516
yoda
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
yoda's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 805
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[SUBARU]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by Lucian View Post
Ma Yoda ... te-ai schimbat mult de cand ti-ai luat masina de tanti - ai inceput sa-i bagi in seama pe aia care se dau cu masina "lui mami" ... cand ii lasa mami ! Ai luat-o razna si tu !
frate dupa cum si tu ai probleme, intre ghilimelele de rigoare, cu niste copii, mari cursanti asa am si eu, deh daca nu muncesc pt ce au se cred mari regi ai soselelor si incep sa se obrazniceasca ....dar cum spunea si regretatul Creanga....bataia e rupta din rai!
p.s.masina este de femeie si o foloseste sotia mea, nu eu.o mai dezmortesc din cand in cand doar.clarificare pt pasarica lui masa nu pt tine!
yoda is offline  
Old 17-11-08, 21:24   #517
Achim
Dream Squad Member

Stage 5
 
Achim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[Honda]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by B39738 View Post
3.Felicitari colegilor mei din Iasi impreuna cu care am venit intr-un numar destul de mare ( aprox 10 masini ) la aceasta cursa. Sa nu uitam ca grupa D a avut pe primele 3 locuri 3 masini din Iasi ( Leon FR - Louie, Bertone Turbo - Rex si Kadett ), lucru care este mult laudabil intrucat se confirma ca efortul colectiv seara de seara, banii investiti in masini si pasiunea care ne uneste au dat cu toate roade.
ti-am spus ca mi-ar fi placut sa incerc sa demonstrez ca aveam si eu loc printre ei

eu nu mi-am dat seama ca tu ai userul acesta pe 4Tuning felicitari inca o data pt masina (ma tot tine Razvan la curent cu ce faci prin Iasi )

Quote:
Originally Posted by B39738 View Post
7.Alex, Achim, Speeder...nu va mai certati, va rog frumos. Ce a fost a fost, urmeaza multe alte curse ( Doamne ajuta ! ), unde vom avea cu totii ocazia sa dovedim ceea ce suntem in stare.
ai mare dreptate ...
Achim is offline  
Old 17-11-08, 21:28   #518
yoda
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
yoda's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 805
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[SUBARU]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by Achim View Post
care sunt mai aia care se dau cu masinile parintilor dintre cei despre care vbea Yoda!?
era o exprimare!probabil Lucian a vrut sa spuna ca se dau cu masini sponsorizate de parinti nu de ei si nu au niciun merit in afara faptului ca probabil au facut mult lobby pt cumpararea lor!ar fi interesant de vazut o scena de acest gen ....mamiiii te rog vb cu tatiiiii sa-mi ia si mie masina aia rosie din revista ca m-am facut mareeeee, hai te rog mamiiii ca o sa fiu cuminte si merg la facultate sa te mandresti cu mine, te rogggggggggg cred ca ar fi o adevarata comedie!
yoda is offline  
Old 17-11-08, 21:29   #519
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Achim .... daca ti se mai pare vreodata ca zic ceva d erau de tine ... nu uita un lucru : doar ti se pare. Esti printre putinii fata de care am tot respectul si imi cer scuze daca ai crezut ca te vizez cumva in postul ala.
__________________

RENAULT Clio RS 197

SMART ROADSTER

AUDI A3 SPORTBACK
Lucian is offline  
Old 17-11-08, 21:33   #520
Achim
Dream Squad Member

Stage 5
 
Achim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[Honda]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by Lucian View Post
Achim .... daca ti se mai pare vreodata ca zic ceva d erau de tine ... nu uita un lucru : doar ti se pare. Esti printre putinii fata de care am tot respectul si imi cer scuze daca ai crezut ca te vizez cumva in postul ala.
bai ce bine ar fi daca am sta toti la un suc / bere / cafea sau altele in loc sa vbim pe net
gata imi fac cafenea pt pasionatii de motorsport si tuning
stii ca anumite chestii sunt reciproce si iti multumesc pt aprecieri...
Achim is offline  
Old 17-11-08, 21:36   #521
Marian20
Ford Driver

Stage 5
 
Marian20's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 448
Member of:
[FORD]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

mda... probleme ceva? cursa a fost aranjata frumos... nu organizata... bine lucrul asta nu m-a afectat pe mine ci pe altii... eu sunt tot cu o masina a lu mami cum zic unii si cum ziceau... s-max-ul alb

Last edited by Marian20; 17-11-08 at 21:39.
Marian20 is offline  
Old 17-11-08, 21:38   #522
U_TUNING

Stage 5
 
U_TUNING's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,665
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[Nissan]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by Achim View Post
de ce nu ai intrebat asta la curse, ma tot invarteam pe langa masina ta sa imi explici cum e treaba cu semnatura ta si nu te gaseam pe acolo



care sunt mai aia care se dau cu masinile parintilor dintre cei despre care vbea Yoda!?

si eu de fiecare data cand am vb live ne-am inteles f bine, dar nu intelegeam de ce vrea sa faca asa ceva pe forum (mi-a explicat in prv, dar tot nu ii dau dreptate pt ca ar trebui sa demonstreze altfel daca are ceva)

nici nu a zis cineva ca Dragos a refuzat o cursa ...


concluziile sunt:

1. UGA e o masina f tare, mult peste celelalte prezente la grupa D duminica
2. nu cred ca vreuna din masinile din D se facea de ras daca manca bataie de la o asemenea masina, dar ca fapt divers, cand eram la start si UGA era in spatele meu (deci nu in paralel) nu a vrut nimeni in afara de mine sa se aseze langa el (desi stiam ce ma asteapta) ...
3. UGA vs. Cupra ar fi fost o cursa frumoasa daca se tineau liberele
4. Cupra din DreamSquad cu soft RBN a batut Cupra din Looney Tuned si soft Dimsport ...
5. Cupra gri din DreamSquad merge mai tare decat mergea Cupra alba la Brasov
6. Cupra galbena e provocata de Cupra alba cand si cum vrea
7. Daca o sa am ocazia mi-ar placea sa vad cum statea treaba cu Leon'ul si Bertone'le din Iasi


Ce sa iti explic .....e o prescurtare la care m-am gandit eu ca asa ar cam suna daca ai face putina disimulare din Honda Motorsport.............asa cum Nissan Motorsport e Nismo!!!!

Imi cer scuze daca te-am ofensat pe tine sau pe vreun baiat cu Honda!!!!

App .....super tari jantele!!!!
__________________
Daca Nissan Motorsport e ''NISMO'' ....atunci Honda Motorsport e ''HOMO'' ???
U_TUNING is offline  
Old 17-11-08, 21:40   #523
Achim
Dream Squad Member

Stage 5
 
Achim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[Honda]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by U_TUNING View Post
Ce sa iti explic .....e o prescurtare la care m-am gandit eu ca asa ar cam suna daca ai face putina disimulare din Honda Motorsport.............asa cum Nissan Motorsport e Nismo!!!!

Imi cer scuze daca te-am ofensat pe tine sau pe vreun baiat cu Honda!!!!

App .....super tari jantele!!!!
m-am prins dar daca algoritmul ar functiona perfect ar fi Honmo si cred ca daca esti pasionat stii care sunt firmele de motorsport ale lui Honda nu

e funny dar nu o sa aduca decat discutii inutile sau anumite idei preconcepute din partea celor care il citesc pt prima oara

iti multumesc frumos
Achim is offline  
Old 17-11-08, 21:40   #524
SpeedeR

Stage 5
 
SpeedeR's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 2,156
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

ioda si Lucian.... cred k voi sunteti mai tristi...la ce varste aveti amandoi si ce comentarii/aberatii scoateti din voi
Romani adevarati... ii roade invidia fata de ce are "vecinul" in curte...

fiti fericiti, din cauza voastra nu se misca nimic in tara asta
SpeedeR is offline  
Old 17-11-08, 21:41   #525
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Wink Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by Marian20 View Post
Daca ai vreo problema personala cu mine spre exmplu poti sa o spui direct... nu mai face afirmatii de genul asta ca eu nu ma iau de masina ta care ar putea apartine oricui din familie... pana una alta daca tu crezi ca mami si-ar lua un st un pic mai mare... atunci sa stii ca te inseli amarnic... eu zic sa te abtii pe viitor de la astfel de precizari total off-topic despre masini care nu ai habar cu ce se mananca da? am avut si urs cu motorul de 2.7 pe care se cearta lumea pe aici ca are 122 de cp... dar cu chiulasa de 2.5 care se potriveste de minune... injectoare cu debit marit, debitmetru de 3.5 si diverse... care impreuna cu pistoanele drepte in cap de la 2.7 dau o compresie de 14:1 fata de 10:1 cat este original pe un motor de 2.5 cu pistoanele scobite... si inca cate ceva...ce te duc lejer pe la 200+cp ... ma rog... chestii care le-am vazut si eu prin nfs si vb de ele acum... iar cand o sa te vad la grupa mea de acum atunci mai discutam da? ah da.... eu sunt cu masina lu mami care zici tu... vin cu ce vreau si cu ce-mi place... cum tu prezinti un gunoi de dacie nova sau supernova sau ce o fi asa vin si eu cu o masina de familie care bate multe masini cu pretentii.... poate nu in clasa la care am fost incadrat... dar adevaraul e ca pana la mine s-au dat foarte multe masini si de toate natiile... care poate multe erau peste si foarte multe sub... asa ca ciocu mic si joc de glezne te rog!

Amice ... nici tu nu erai vizat ! Dar daca te-ai simtit ... nah ... asta e . Si ... nu stiu care e grupa ta .. dar cand eu faceam curse cu gunoiul ala de dacie cu masini gen BOH (inca nu era turbo pe vremea aia ce-i drept) ... tu nu stiai ca se fac curse si la noi ... aici .. in Romania !

P.S. - Promit ca in primavara sa ma dau cu tine cu alt gunoi de masina ... la grupa la care esti tu .
Lucian is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -