Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 17-11-08, 11:15   #376
Evo-Jr
Inferno Motorsport Member

Stage 5
 
Evo-Jr's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,293
Member of:
[Inferno Motorsport]
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by slip View Post
va referiti la TED ?

sorry daca gresesc..
da..d el este vb!!
Evo-Jr is offline  
Old 17-11-08, 11:32   #377
ZyZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
ZyZ's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 743
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Felicitari Braila, pentru o etapa care chiar daca a avut si minusuri (taraganarea cursei pentru o parada a masinilor, in timp ce spectatorii, unii veniti de la distanta, inghetau...vara merge, dar la frigul ala a fost in plus) per total a iesit frumos. Mi-au placut foarte mult baietii de la Resita, cu golful de VTM, in primul rand pentru performantele masinii, in a doilea rand pentru ca au dat dovada de sportivitate si nu s-au inscris in cursa la grupa lor (B sau C, functie de codul motor), unde-ar fi luat usor grupa, si in al treilea rand pentru provocarea adusa unei integrale de calibru. Felicitari Iasului, pentru prezenta numeroasa si masini care-au avut ce arata. Ca de fiecare data, o cursa reusita per ansamblu, si o etapa pe care speram s-o bifam si anul viitor.
__________________
VW Scirocco 16V Turbo. I live my life one quarter mile at a time. Nothing else matters. For those 10 seconds or less, I'm free...
ZyZ is offline  
Old 17-11-08, 11:39   #378
T-E-N
PARTICIPANT CURSE

Stage 4
 
T-E-N's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 226
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Toyota]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by yknot View Post
-a existat semnalizare prin stegulet la sfarsitul celor 400m.
-stickerele cu PIC cred ca proveneau din ziua anterioara de la cursa din parcarea de la PIC
-30Ron nu inseamna nimic.
-incearca sa organizezi ceva si spune-ne si noua cum merge
Sincer sa fiu ( poate ca sunt si subiectiv ) dar nu se poate compara organizarea de la Tulcea cu cea de la Braila... locatia nu a fost bine aleasa...deci din start s-a plecat prost...asa hai sa ma gandesc si eu sa fac curse pe tarla nush unde doar de dragul de a face...iar in al doilea rand noi am venit duminica iar stickerele cu pic ne-au fost lipite atunci...dar nu-i nimic hai sa-i facem reclama lui penescu ca merita ...
T-E-N is offline  
Old 17-11-08, 11:42   #379
TOBA^

Vicepresedinte Anonymous MotorSport

Stage 5
 
TOBA^'s Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,688
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

se vb mult si prost ... frate a fost foarte tare cursa... dar daca ai fost decat la 2 curse ,normal ca nu ai ce sa stii...


vreau si eu filmulete de la grupa F...
TOBA^ is offline  
Old 17-11-08, 11:48   #380
T-E-N
PARTICIPANT CURSE

Stage 4
 
T-E-N's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 226
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Toyota]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by TOBA^ View Post
se vb mult si prost ... frate a fost foarte tare cursa... dar daca ai fost decat la 2 curse ,normal ca nu ai ce sa stii...


vreau si eu filmulete de la grupa F...
frate cursa de ce a fost tare ? AU fost masini tari nu cursa... organizarea a lasat de dorit ... participantilor am sa le dau numai 10 ... cum era sa vad ? nu era logic ca eram interesant sa vad ? E pasiunea mea...dar nu aveam cum pentru ca nu stiam cand o sa inceapa grupa mea nu eram anuntati nimic...si nici locuri pentru a viziona cursele nu aveam ... poate doar 100 de m din cursa atat se putea vedea...eu mi-am spus parerea ... Felicitari participantilor !
Si felicitari si clubului vostru care a venit cu artileria grea si a cam rupt tot...de unde se intelege si euforia

Last edited by T-E-N; 17-11-08 at 11:54.
T-E-N is offline  
Old 17-11-08, 11:56   #381
Alfa_band

Stage 5
 
Alfa_band's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,113
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

E intotdeauna o sa fie nemultumiti ..nu ai ce face.Treaba cu vazutu cursei cam asa e pentru ca nu veai cum sa vezi ...probabil nici nu se astepta atata lume.Eu unul am stat de la 12 pana la 17:30 numai afara in frigul ala de *** dar pot sa spun ca a meritat fiecare secunda.Urat din partea publicului ca huiduiau tot ce nu era BR la numar da asta e.
O cursa frumoasa care mai are loc de imbunatatiri.Felicitari organizatorilor , felicitari MR pt ca are un membru (Daniel Onoriu) care contribuie cu adevarat la acest sport , felicitari clubului ANONYMOUS pentru cele 3 cupe care le-a adus adus acasa.
Asteptam filme, poze etc.

Last edited by Alfa_band; 17-11-08 at 12:03.
Alfa_band is offline  
Old 17-11-08, 12:05   #382
T-E-N
PARTICIPANT CURSE

Stage 4
 
T-E-N's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 226
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Toyota]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by Alfa_band View Post
E intotdeauna o sa fie nemultumiti ..nu ai ce face.Treaba cu vazutu cursei cam asa e pentru ca nu veai cum sa vezi ...probabil nici nu se astepta atata lume.Eu unul am stat de la 12 pana la 17:30 numai afara in frigul ala de *** dar pot sa spun ca a meritat fiecare secunda.Urat din partea publicului ca huiduiau tot ce nu era BR la numar da asta e.
O cursa frumoasa care mai are loc de imbunatatiri.Felicitari organizatorilor , felicitari MR pt ca are un membru (Daniel Onoriu) care contribuie cu adevarat la acest sport , felicitari clubului ANONYMOUS pentru cele 3 cupe care le-a adus adus acasa.
Asteptam filme, poze etc.
uite vezi ? cum pot sa fiu eu multumit cand nu am putut vedea decat 3 curse ?
T-E-N is offline  
Old 17-11-08, 12:20   #383
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by T-E-N View Post
uite vezi ? cum pot sa fiu eu multumit cand nu am putut vedea decat 3 curse ?
Ma fratioare,la cate curse ai mai fost in viata ta ?
noi am venit de la 10 30 acolo ma nene ..
si am stat in frig ca sa ne luam locuri la "loja" ...
eu eram pregatit sa fac poza la fiecare finish .. asta inseamna sa stau in frig pe tot parcursul cursei,ore in sir..
doar ca sa vad ceva
te plangi ca n-ai vazut nimic ? vino mai devreme data viitoare si ocupati locu , vino c-o scara, fa ceva .. nu te mai plange, ca n-ai platit vreo 500.000 de lei vechi si n-ai avut cum sa vezi,atunci iti intelegeam cat de cat supararea,da asa?
sa zici ca plm cursa a fost varza doar pentru ca n-ai vazut, nu , asta e vina ta, nu a organizatorilor, atata permitea drumul ..
__________________
EvLSant0S is offline  
Old 17-11-08, 12:31   #384
MARI_NSL

Stage 5
 
MARI_NSL's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 5,097
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Design Team]
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[BMW]
[VW]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by slip View Post
va referiti la TED ?

sorry daca gresesc..
da . vad ca il stii ... ce motor mai are ? tot 2.7 ala ?

ai filmulete cu el de la liniute ?
MARI_NSL is offline  
Old 17-11-08, 12:34   #385
NT33EXE

Stage 5
 
NT33EXE's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 960
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

nu eram decis sa postez comentarii referitoare la eveniment dar dupa ce le-am citit pe ale altora m-am hotarat.

e normal ca la o actiune de genul acesta sa fie si multumiti si nemultumiti, important este ca numarul multumitilor sa fie mai mare. si aici e clar ca a fost. asta inseamna ca, in general, lucrurile au iesit bine.
au fost si aspecte care puteau fi puse in ordine mai clar astfel incat sa nu apara confuzii si perturbari atat in randul participantilor cat si al spectatorilor.

o parere personala: jandarmeria putea sa faca mai multa ordine acolo si aici ma refer la accesul masinilor pe pista. pe acel traseu nu aveau ce cauta spectatori. dar, poate pe viitor se va tine cont. de asemenea, ar fi fost bine sa fie 1-2 indrumatori care sa ghideze masinile in parcarile de pe stanga si dreapta sa nu fie nebuneala care a fost. bine, ca mai e si o chestie care tine de bun simt...se stie clar ordinea de desfasurare a grupelor asa ca cei cu masini din d, e, f puteau sa lase traseul neocupat.

per ansamblu a iesit bine. eu ma bucur ca am putut participa cu toate ca frigul si asfaltul rece au dat de furca multora la start.

la anul asteptam mai multe evenimente de acest gen!!!!!
NT33EXE is offline  
Old 17-11-08, 12:37   #386
CoCaine
Audi Driver


Stage 5
 
CoCaine's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,291
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
[4Tuning International]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by Evo-Jr View Post
poate data viitoare o sa am si eu mai multi cai...pe care nu o sa i declar...cum fac multi smecheri...si dupa aia sunt mandrii de ei ca au luat o cupa .tocmai..stiu ca vin pt distractie...dar..nu vin sa si bata 1 joc d mn cu un urs care are motor d 2.7 sau cat o avea ..si se baga in B."felicitarile"mele daca mi citesti postu
Daca nu stiai exista motor de 2.7 Economic care se incadreaza perfect legal la grupa ta,pus pe BMW e30.Dupa ce o sa inveti sa bagi bani in masina sa scoti ceva cai in plus o sa intelegi acest procedeu.Pana atunci o sa te plangi ca te bate toata lumea.
__________________
Audi S2
CoCaine is offline  
Old 17-11-08, 12:38   #387
CoCaine
Audi Driver


Stage 5
 
CoCaine's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,291
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
[4Tuning International]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by TOBA^ View Post
vreau si eu filmulete de la grupa F...
Am si eu aceeasi rugaminte,pentru cine a filmat.Multumim.
CoCaine is offline  
Old 17-11-08, 12:39   #388
YZF-PWR

Stage 5
 
YZF-PWR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,580
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[Mitsubishi]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Sunt aici cateva filmulete de la mai multe grupe , EVO sunt si cu tine
https://www.youtube.com/profile?user=ogik17&view=videos
YZF-PWR is offline  
Old 17-11-08, 12:42   #389
T-E-N
PARTICIPANT CURSE

Stage 4
 
T-E-N's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 226
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Toyota]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by NT33EXE View Post
nu eram decis sa postez comentarii referitoare la eveniment dar dupa ce le-am citit pe ale altora m-am hotarat.

e normal ca la o actiune de genul acesta sa fie si multumiti si nemultumiti, important este ca numarul multumitilor sa fie mai mare. si aici e clar ca a fost. asta inseamna ca, in general, lucrurile au iesit bine.
au fost si aspecte care puteau fi puse in ordine mai clar astfel incat sa nu apara confuzii si perturbari atat in randul participantilor cat si al spectatorilor.

o parere personala: jandarmeria putea sa faca mai multa ordine acolo si aici ma refer la accesul masinilor pe pista. pe acel traseu nu aveau ce cauta spectatori. dar, poate pe viitor se va tine cont. de asemenea, ar fi fost bine sa fie 1-2 indrumatori care sa ghideze masinile in parcarile de pe stanga si dreapta sa nu fie nebuneala care a fost. bine, ca mai e si o chestie care tine de bun simt...se stie clar ordinea de desfasurare a grupelor asa ca cei cu masini din d, e, f puteau sa lase traseul neocupat.

per ansamblu a iesit bine. eu ma bucur ca am putut participa cu toate ca frigul si asfaltul rece au dat de furca multora la start.

la anul asteptam mai multe evenimente de acest gen!!!!!
Eu nu am spus ca nu au fost cursele beton...chiar au fost ... am ramas impresionat chiar la cursa lui Daniel Onoriu (respect maxim ) ci doar ca ORGANIZAREA a lasat de dorit ! exact la indrumatorii astia ma refeream si eu ... sa fie masinile parcate nu lasate de izbeliste...astfel sa putem inainta si noi spre finish pentru a urmarii cursele ... nu cu frica ca poate incepe oricand clasa noastra iar noi sa fim undeva pe la finish... nu sunt carcotash pur si simplu imi spun parerea ... nu aruncati cu pietre ... asa am vazut eu lucrurile ... poate ca am fost suparat ca am pierdut si din prima si ca am cazut cu cine nu vroiam , am plecat prost etc...recunosc si asta dar totusi ... mie mi s-a parut trist


PS Va fi ultimul meu post pe aceasta sectiune pentru ca nu vreau sa nasc polemici ...avem aceeasi pasiune in sange si imi cer scuze daca am deranjat pe cineva...mi-am spus si eu parerea ! Numai bine

Last edited by T-E-N; 17-11-08 at 12:50.
T-E-N is offline  
Old 17-11-08, 12:56   #390
Most_Wanted

Stage 5
 
Most_Wanted's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,737
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Si eu am ajuns prea devreme si am inghetat .....dar ce sa ii faci ...."sacrificii" ce nu mi-a placut .. a fost ca s-a cam intarziat....cu startul cursei ....in rest a fost bine ..masini multe ...masini bune ..curse frumoase ...o cursa reusita.

edit:
cativa tarani si-au facut aparitia ....nu stiu exact povestea ...dar ce stiu e ca taranii au inceput sa scuipe M3`u Albastru la numar..... nu stiu exact dece ....dar ..."""la braila este tarani multi"""
__________________
pictures

Last edited by Most_Wanted; 17-11-08 at 18:16.
Most_Wanted is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -