Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 02-03-11, 23:57   #31
Kiki
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kiki's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,111
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Mitsubishi]
[Echipa de sprijin]
Default Re: REGULAMENT CAMPIONAT DRAGRACINGEVENTS -2011

ce gume sunt admise la street? cat de profi probabil sunt toate....
Kiki is offline  
Old 03-03-11, 00:37   #32
GABBY_

Stage 5
 
GABBY_'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,430
Member of:
[Opel]
Default Re: REGULAMENT CAMPIONAT DRAGRACINGEVENTS -2011

La S7 ma gandesc ca vor venii "fumigenele" de peste 230 cp chiar si de 300 cp .... probabil ca va fi mai multa bataie decat la unele grupe de benzinare
Speram sa intru la S7 dar cand ma gandesc care vor fi concurentii...sper sa se mai schimbe unele lucruri pana vor incepe drag-urile
GABBY_ is offline  
Old 03-03-11, 01:10   #33
gaju

Stage 5
 
gaju's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,482
Member of:
[Nissan]
Default Re: REGULAMENT CAMPIONAT DRAGRACINGEVENTS -2011

Quote:
Originally Posted by KENZO View Post
Intrebare Gaj:

Daca vin cu un 2,5 aspirat + nos echipat de strada,raman la s2 lla street?sau trec la profi?
te incadrezi la 2500 supraalimentat,deci S3

Quote:
Originally Posted by Kiki View Post
ce gume sunt admise la street? cat de profi probabil sunt toate....
cred ca scrie clar in regulament,te rog sa il citesti

Quote:
Originally Posted by GABBY_ View Post
La S7 ma gandesc ca vor venii "fumigenele" de peste 230 cp chiar si de 300 cp .... probabil ca va fi mai multa bataie decat la unele grupe de benzinare
Speram sa intru la S7 dar cand ma gandesc care vor fi concurentii...sper sa se mai schimbe unele lucruri pana vor incepe drag-urile
de ce nu pot fi acele masini la profi? e alegerea ta sa participi sau nu,dar te dai batut din start fara sa iti stii concurenta
__________________

The power is HERE
gaju is offline  
Old 03-03-11, 08:49   #34
Crisskro

Stage 5
 
Crisskro's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 574
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: REGULAMENT CAMPIONAT DRAGRACINGEVENTS -2011

Quote:
Originally Posted by Jeff View Post
Din ce deduc eu voi astia dezavantajatii nu veniti la curse daca nu aveti sanse la podium. Nu putem multumi pe toata lumea si incurajam performanta - de aici rezulta prezentul regulament. Intarzierile in finalizarea lui s-au datorat detaliilor si atentiei cu care l-am alcatuit ca sa fie cat mai bine; unii apreciaza, altii critica, ne asumam riscul.
As vrea sa cred ca mai sunt altii ca mine care vin sa vada ce timp scot, fara sa ii intereseze in mod deosebit pe cine bat / de la cine iau bataie.

Eu sunt deacord cu regulamentul, cu o singura intrebare, la street 1x element care poate fi usurat / dat jos, daca am bancheta spate dintr-o singura bucata se considera 1x element? (am citit ceva de 1x scaun se poate da jos).
__________________



Dezmembrez Civic EP1
https://forum.4tuning.ro/477-anunturi...-ep1-1-4i.html
Crisskro is offline  
Old 03-03-11, 09:17   #35
Jeff

Stage 5
 
Jeff's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 888
Default Re: REGULAMENT CAMPIONAT DRAGRACINGEVENTS -2011

La Street singurele elemente de interior care pot fi scoase sunt cricul si roata de rezerva. Pe langa acestea se poate usura un element de caroserie (capota sau portbagaj sau pereche de aripi sau pereche de oglinzi etc). Scaun nu, bancheta nu.
__________________
Romanian Dragracing Site
Jeff is offline  
Old 03-03-11, 09:21   #36
ZerO_CooL

Stage 5
 
ZerO_CooL's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 2,801
Member of:
[BMW]
Default Re: REGULAMENT CAMPIONAT DRAGRACINGEVENTS -2011

Quote:
Originally Posted by Crisskro View Post

Eu sunt deacord cu regulamentul, cu o singura intrebare, la street 1x element care poate fi usurat / dat jos, daca am bancheta spate dintr-o singura bucata se considera 1x element? (am citit ceva de 1x scaun se poate da jos).
Cred ca ai inteles gresit, uite ce zice regulamentul.
Quote:
Usurarea masinii este permisa prin schimbarea unui singur element metalic de caroserie (portbagaj, capota etc). Masina trebuie sa dispuna de toate scaunele si banchetele prevazute in talon, geamurile nu pot fi inlocuite cu altele din plastic.

Quote:
Originally Posted by gaju View Post

La street aveti voie sa uşuraţi maşina cu un singur element( 1 x capota carbon, sau 1 x scaun , sau 1 set oglinzi, etc)
Aici cred ca e vorba de inlocuirea unui singur scaun cu unul mai usor. (sau inlocuirea banchetei, eventual).
ZerO_CooL is offline  
Old 03-03-11, 12:33   #37
xfactor

Stage 5
 
xfactor's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 340
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: REGULAMENT CAMPIONAT DRAGRACINGEVENTS -2011

Quote:
Originally Posted by gaju View Post
.


@xfactor : de unde stii ca Ghita sau Igor vor fi la street ? te rog sa te abtii un pic de la comentarii aiurea,pina nu verifici informatiile
Gata domnu numai fac,nu ma mai certa, glumeam si eu putin cu baietii sa le dau emotii.
xfactor is offline  
Old 03-03-11, 16:12   #38
catalanu
Banned

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 597
Member of:
[4Rally]
Default Re: REGULAMENT CAMPIONAT DRAGRACINGEVENTS -2011

La street cei cu 2.0 nu au nici o sansa la nimic....ar trebui cv pana in 2000 astia care suntem mai amarati cu bugetu , 1.8 is-uri , 2.0 6 cil , 1.9 140cp , masa cum ar veni , si ceilalti cu 2.5-uri si 2.8-uri sa se bata intre ei. Mi se pare o prostie sa fie grupa intre 1600 si 2900
catalanu is offline  
Old 03-03-11, 16:28   #39
B11EAU

Stage 5
 
B11EAU's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 448
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: REGULAMENT CAMPIONAT DRAGRACINGEVENTS -2011

Ca sa inteleg si eu: pot participa la street daca inlocuiesc ambele scaune fata cu unele sport?
Multumesc anticipat!
B11EAU is offline  
Old 03-03-11, 22:20   #40
GABBY_

Stage 5
 
GABBY_'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,430
Member of:
[Opel]
Default Re: REGULAMENT CAMPIONAT DRAGRACINGEVENTS -2011

Eu inca nu imi revin de cand am citit regulamentul )) Adica diesel sub 2000 cmc indiferent de rotile motoare ....deci daca nu ai cardan esti cam in + ))
Macar aici la capitolul tractiune daca s-ar putea face unele modificari
Gaju-le stiu cativa concurenti si sincer mi-as lua-o de m-ai asculta cu urechea indeferent pe ce distanta ar fi .Mai e pana la prima cursa si eu mizez pe ceva schimbari macar la capitolul tractiune.Tot respectul pentru tine si ceea ce faci si scuze daca am deranjat pe cineva.Eu doar mi-am spus parerea proprie si personala
GABBY_ is offline  
Old 03-03-11, 22:43   #41
JimGod
Pole Position Racers Member

Stage 5
 
JimGod's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 7,738
Member of:
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
[Pole Position Racers]
Default Re: REGULAMENT CAMPIONAT DRAGRACINGEVENTS -2011

numerele de concurs exista vreo sansa sa le pastram pe intregul sezon?adica de la prima etapa pana la ultima sa avem acelasi nr de concurs iar cei care vin doar la unele etape sau doar la o singura etapa sa fie numerotati de la 100+ ?
eu de exemplu vreau numarul 36 pe intregul sezon si ca idee vreau sa vopsesc masina si sa ii vopsesc si numarul 36 pe usa.
sau sa avem pe usa scris cum au colegii de la drift gen: Profi AP1,(dedesubt) marca+model masina,(dedesubt) nume prenume.
JimGod is offline  
Old 03-03-11, 23:02   #42
gaju

Stage 5
 
gaju's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,482
Member of:
[Nissan]
Default Re: REGULAMENT CAMPIONAT DRAGRACINGEVENTS -2011

Quote:
Originally Posted by catalanu View Post
La street cei cu 2.0 nu au nici o sansa la nimic....ar trebui cv pana in 2000 astia care suntem mai amarati cu bugetu , 1.8 is-uri , 2.0 6 cil , 1.9 140cp , masa cum ar veni , si ceilalti cu 2.5-uri si 2.8-uri sa se bata intre ei. Mi se pare o prostie sa fie grupa intre 1600 si 2900
nu am ce sa fac pt aceste masini,nu uitati ca e o competitie de accelerare si sunt masini care din start nu sunt pretabile pt asa ceva

daca iti vinde un S2000 ai vreo sansa?

Quote:
Originally Posted by B11EAU View Post
Ca sa inteleg si eu: pot participa la street daca inlocuiesc ambele scaune fata cu unele sport?
Multumesc anticipat!
ATENTIE :

s-a discutat de un element de caroserie(am gresit partea cu 1 x scaun,mea culpa)

scaunele pot fi sport fara a fi incadrati la profi
banchetele pot fi inlocuite,dar nu pot afecta sistemul de prindere(
adica trebuie sa ramina fixate in suportii de prindere)

Quote:
Originally Posted by GABBY_ View Post
Eu inca nu imi revin de cand am citit regulamentul )) Adica diesel sub 2000 cmc indiferent de rotile motoare ....deci daca nu ai cardan esti cam in + ))
Macar aici la capitolul tractiune daca s-ar putea face unele modificari
Gaju-le stiu cativa concurenti si sincer mi-as lua-o de m-ai asculta cu urechea indeferent pe ce distanta ar fi .Mai e pana la prima cursa si eu mizez pe ceva schimbari macar la capitolul tractiune.Tot respectul pentru tine si ceea ce faci si scuze daca am deranjat pe cineva.Eu doar mi-am spus parerea proprie si personala
grupele nu se schimba!!

nu uitati ca va fi si VHT,unde si cu tractiune fata se poate scoate 2 sec - 60 ft cu semislick.

as vrea sa il vad si eu pe ala cu un motor de 1.9 dus la 200 de cai care se va da la street!! la 150 de cai nu cred ca face asa mare diferenta un 4x4 fata de un FWD.

Quote:
Originally Posted by JimGod View Post
numerele de concurs exista vreo sansa sa le pastram pe intregul sezon?adica de la prima etapa pana la ultima sa avem acelasi nr de concurs iar cei care vin doar la unele etape sau doar la o singura etapa sa fie numerotati de la 100+ ?
eu de exemplu vreau numarul 36 pe intregul sezon si ca idee vreau sa vopsesc masina si sa ii vopsesc si numarul 36 pe usa.
sau sa avem pe usa scris cum au colegii de la drift gen: Profi AP1,(dedesubt) marca+model masina,(dedesubt) nume prenume.
numerele de concurs vor putea fi pastrate de-a lungul anului competitional,sub anumite conditii care vor fi anunta-te un pic mai tarziu
gaju is offline  
Old 03-03-11, 23:39   #43
dRR-XWX

Stage 5
 
dRR-XWX's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DAEWOO]
[FORD]
[2 Roti]
[Opel]
Default Re: REGULAMENT CAMPIONAT DRAGRACINGEVENTS -2011

pentru rollbar se trece la profi ?
dRR-XWX is offline  
Old 04-03-11, 00:01   #44
Jeff

Stage 5
 
Jeff's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 888
Default Re: REGULAMENT CAMPIONAT DRAGRACINGEVENTS -2011

Rollbarul face bine sigurantei, nu aduce avantaje de performanta (nu e usurare ci ingreunare) deci se permite la Street, cu conditia respectarii tuturor cerintelor Street.
Jeff is offline  
Old 04-03-11, 10:12   #45
Crisskro

Stage 5
 
Crisskro's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 574
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: REGULAMENT CAMPIONAT DRAGRACINGEVENTS -2011

Quote:
Originally Posted by Jeff View Post
La Street singurele elemente de interior care pot fi scoase sunt cricul si roata de rezerva. Pe langa acestea se poate usura un element de caroserie (capota sau portbagaj sau pereche de aripi sau pereche de oglinzi etc). Scaun nu, bancheta nu.
Quote:
Originally Posted by gaju View Post
s-a discutat de un element de caroserie(am gresit partea cu 1 x scaun,mea culpa)
scaunele pot fi sport fara a fi incadrati la profi
banchetele pot fi inlocuite,dar nu pot afecta sistemul de prindere(adica trebuie sa ramina fixate in suportii de prindere)
Mie mi se pare logic cum zice Jeff, una din capota/portbagaj/oglinzi/pereche aripi, fara a schimba nimic la interior. Vorbim de street pana una alta.
Nu tin partea nimanui, bancheta mea are vreo 40 de kg, m-ar avantaja sa merg fara ea, dar ideea la street e sa fie cat mai ... street.
Crisskro is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -