Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 23-04-09, 14:58   #3376
CT-13-TGR

Stage 4
 
CT-13-TGR's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 223
Default Re: Club CIELO

la "CONSTANTIA" cand facem o intalnire!!!
CT-13-TGR is offline   Reply With Quote
Old 23-04-09, 20:51   #3377
IONUTZje

Stage 2
 
IONUTZje's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 73
Default Re: Club CIELO

Salutare ! Am o intrebare . . . Proiectoarele se pot regla ? As vrea sa bata ceva mai sus . Ms
IONUTZje is offline   Reply With Quote
Old 23-04-09, 20:55   #3378
nt98adu

Stage 5
 
nt98adu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,820
Default Re: Club CIELO

Quote:
Originally Posted by laurentiu NT View Post
Bine ai revenit.De unde ai luat eleronul cu stop pe frana(de pe ce masina)?

Face parte din kitul tuning original Cielo.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Picture 306.jpg
Views:	116
Size:	739.4 KB
ID:	889694  
nt98adu is offline   Reply With Quote
Old 23-04-09, 21:21   #3379
nelutz69

Stage 5
 
nelutz69's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 966
Member of:
[DAEWOO]
[DACIA]
Thumbs up Club CIELO # 1

Quote:
Originally Posted by laurentiu NT View Post
Bine ai revenit.De unde ai luat eleronul cu stop pe frana(de pe ce masina)?
L-am gasit aiurea intr-un magazin, am intrebat vazatoarea de 4 ori cat costa, nu imi venea sa cred ca era doar 78 de lei este kit tuning original de Cielo. cum a spus si @nt98adu, ....

@nt98adu, ai cumva si pragurile? si bandourile acelea late de pe portiere?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Image1.jpg
Views:	107
Size:	33.4 KB
ID:	889721  
__________________
SOLENZA FT / Resita

Last edited by nelutz69; 23-04-09 at 21:46.
nelutz69 is offline   Reply With Quote
Old 23-04-09, 22:24   #3380
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Club CIELO

nelutz69,pot sa jur k tiam vazut masina prin dragasani sau prin ramnicu valcea...sigur 100%....e ca mine?
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 23-04-09, 23:13   #3381
nelutz69

Stage 5
 
nelutz69's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 966
Member of:
[DAEWOO]
[DACIA]
Thumbs up Club CIELO # 1

Booo?!??....eu nu am fost cu Cielo niciodata inspre acolo, dar am avut 3 bucati, toate albe le-am cumparat la pachet si cam aceleasi modificari la spoiler fata si jante, 2 leam dat.......cele 2 care le -am vandut aveau jante identice dar pe 14, ale mele sunt pe 15....

PS. mai am inca unul Bej lovit, l-am luat de curand si stau in cumpana daca sa al fac, e lovit in fata, daca nu are lonjeroane strambe o bag la facut.....
nelutz69 is offline   Reply With Quote
Old 24-04-09, 08:26   #3382
CT-13-TGR

Stage 4
 
CT-13-TGR's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 223
Default Re: Club CIELO

Quote:
Originally Posted by IONUTZje View Post
Salutare ! Am o intrebare . . . Proiectoarele se pot regla ? As vrea sa bata ceva mai sus . Ms
vezi ca daca dai masca aia jos ... o sa gasesti niste suruburi de 6-8 nu mai stiu si in functie de alea ... le strangi sau le slabesti .... dar vezi ca si becu trebuie sa fie corect pus in soclu....
__________________
MESS WITH THE BEST
DIE LIKE THE REST
!
CT-13-TGR is offline   Reply With Quote
Old 24-04-09, 12:29   #3383
IONUTZje

Stage 2
 
IONUTZje's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 73
Default Re: Club CIELO

Quote:
Originally Posted by CT-13-TGR View Post
vezi ca daca dai masca aia jos ... o sa gasesti niste suruburi de 6-8 nu mai stiu si in functie de alea ... le strangi sau le slabesti .... dar vezi ca si becu trebuie sa fie corect pus in soclu....
Ms , dar le am stranse , becum e bine pus in soclu . Eu vreau insa sa bata ceva mai sus , cum se regleaza farurile de exemplu , sa le ridic eu . M-am uitat ieri toata ziua pe la proiectoare si nu am gasit nimic .
Haideti sa va prezit si eu al meu CIELO si totodata vreau sa intru in club cielo
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Imagine000.jpg
Views:	143
Size:	279.1 KB
ID:	890225   Click image for larger version

Name:	Imagine006.jpg
Views:	150
Size:	248.1 KB
ID:	890226  
IONUTZje is offline   Reply With Quote
Old 24-04-09, 13:05   #3384
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Club CIELO

Nu e vorba ca le ai stranse... e vorba ca acele suruburi au cate un arc si ele in sine sunt reglajul pt proiectoare. Le poti regla sus/jos si dreapta/stanga doar din acele suruburi. Sunt pe spatele proiectoarelor, nu ai cum sa le vezi fara sa te bagi pe sub masina... sau sa bagi mana prin gaura de la bara.
Arata bine masina ta, imi plac stopurile innegrite cum arata, desi se pierde din vizibilitatea la semnale si marcharriere... si sunt de parere ca plasa de la grila ai putea sa o schimbi, sa pui una mai rara, neagra.
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 24-04-09, 14:51   #3385
Afrikanu

Stage 3
 
Afrikanu's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 84
Default Re: Club CIELO

Ca atunci cand umbli la inchizatorul de la usa...cand nu se inchide usa bine...il mai slabesti ...bla bla.. Sau tu vrei sa le reglezi din interior ca pe faruri ? de la buton ?
__________________
Nu suport politia in spatele meu !

De vanzare Mercedes R350 An: 2006 29.000 km Inmatriculata RO Culoare Gri Metalizat Stare Impecabila
ID yahoo: l4w_afk
Afrikanu is offline   Reply With Quote
Old 24-04-09, 15:00   #3386
nelutz69

Stage 5
 
nelutz69's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 966
Member of:
[DAEWOO]
[DACIA]
Thumbs up Club CIELO # 1

@IONUTZje, ai o masina faina, culoare, jante folie....., imi plac in special pleoapele care sunt finute si cu mult gust, nu imi plac cele foarte late, asa ca 10 pt ele, sant cool........si eu sunt de parere ca sita de la grila radiator sa fie mai rara si neagra

PS. IONUTZje, nu ridica bataia proiectoarelor prea mult, in primul rand ele sunt pt. a oferii vizibilitate sub stratul de ceata, deci mult mai jos decat bat farurile.....in al 2 rand poti sa deranjezi colegi de trafic .......iar in al treilea e un motiv ca sa te opreasca politia, iar de acolo incep problemele, te cauta si in cur doar doar sa iti mai gaseasca ceva in neregula.......daca mergi cu ele ziua aprinse sau seara si nu e ceata te opresc si apoi urmeaza sa te caute la roti daca sunt cele trecute in talon, daca ai 2 triunghiuri reflectorizante...etc...asa ca folosestele doar cand e ceata sa nu le dai motiv sa te opreasca.....eu am patit

Last edited by nelutz69; 24-04-09 at 15:14.
nelutz69 is offline   Reply With Quote
Old 24-04-09, 16:30   #3387
nt98adu

Stage 5
 
nt98adu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,820
Default Re: Club CIELO # 1

Quote:
Originally Posted by nelutz69 View Post
L-am gasit aiurea intr-un magazin, am intrebat vazatoarea de 4 ori cat costa, nu imi venea sa cred ca era doar 78 de lei este kit tuning original de Cielo. cum a spus si @nt98adu, ....

@nt98adu, ai cumva si pragurile? si bandourile acelea late de pe portiere?
Da, am kitul complet pe masina.. intai au fost bandourile si pragurile, iar de vreo luna cu ajutorul lui @RD-woo, am si eleronul.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Picture 304.jpg
Views:	144
Size:	832.6 KB
ID:	890411  
nt98adu is offline   Reply With Quote
Old 24-04-09, 16:32   #3388
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Club CIELO # 1

Quote:
Originally Posted by nelutz69 View Post
Booo?!??....eu nu am fost cu Cielo niciodata inspre acolo, dar am avut 3 bucati, toate albe le-am cumparat la pachet si cam aceleasi modificari la spoiler fata si jante, 2 leam dat.......cele 2 care le -am vandut aveau jante identice dar pe 14, ale mele sunt pe 15....

PS. mai am inca unul Bej lovit, l-am luat de curand si stau in cumpana daca sa al fac, e lovit in fata, daca nu are lonjeroane strambe o bag la facut.....
posibil....dar inseamna ca aveau si alea lipite pe usa soferului.....deci imi e prea cunoscuta masina asta,,,
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 24-04-09, 21:22   #3389
ArG3nT0

Stage 5
 
ArG3nT0's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 385
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club CIELO

ma primiti si pe mine in club?
ArG3nT0 is offline   Reply With Quote
Old 24-04-09, 21:48   #3390
CT-13-TGR

Stage 4
 
CT-13-TGR's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 223
Default Re: Club CIELO

Quote:
Originally Posted by Geo_ZGA View Post
Nu e vorba ca le ai stranse... e vorba ca acele suruburi au cate un arc si ele in sine sunt reglajul pt proiectoare. Le poti regla sus/jos si dreapta/stanga doar din acele suruburi. Sunt pe spatele proiectoarelor, nu ai cum sa le vezi fara sa te bagi pe sub masina... sau sa bagi mana prin gaura de la bara.
Arata bine masina ta, imi plac stopurile innegrite cum arata, desi se pierde din vizibilitatea la semnale si marcharriere... si sunt de parere ca plasa de la grila ai putea sa o schimbi, sa pui una mai rara, neagra.
merci pt completare...dar dak vrea sa le ridice de pe buton nu cred ca are com... sau nimic nu e imposibil...arata bine vopseaua... cat despre plasa ...spray negru si 10 min de asteptat sa se usuce... dar avand in vedere ca ai bandourile cromate si suportu de la grila tot cromat... e ok dar predomina albastrul si negru pe masina ta ... asa k vezi ce ramane de facut....
CT-13-TGR is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -