Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 02-04-09, 08:23   #3331
XoRRo
Opel Driver

Stage 5
 
XoRRo's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 506
Member of:
[Opel]
[VW]
Default Re: Club CIELO

vezi ca e usor de schimbat... dai fata de usa jos (daca nu ai geamuri electrice iti ia juma de ora sa dai manivela de la geam jos), bagi butucul din exterior spre interior, fixezi tija de la broasca in patratu de plastic de la butuc, bagi siguranta si gata... si cu ogazia asta gresezi broasca (arculetele) si daca ai inchidere si nu e din fabrica, sa strangi si tijele de la actuator... poti face asta si pe stanga....
__________________
Opel Vectra C Z18XER
Volkswagen Transporter T4 AAB .... 5 in linie...
XoRRo is offline   Reply With Quote
Old 02-04-09, 11:45   #3332
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Club CIELO

Cu mare placere Geo.....atata timp cat pot si am cu ce ajut....Mai ales ca se dezmembreaza total nexia...deci cine are nevoie...de orice imi ziceti (nu e totul gratis )) )
__________________
All the way up..
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 02-04-09, 13:04   #3333
XoRRo
Opel Driver

Stage 5
 
XoRRo's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 506
Member of:
[Opel]
[VW]
Default Re: Club CIELO

parca e albastru inchis masina... aripa dreapta fata zi un pret (daca e impecabila -- fara rugina sau zgarieturi sau indoita --- daca nu e nu te mai obosi)
XoRRo is offline   Reply With Quote
Old 02-04-09, 13:07   #3334
XoRRo
Opel Driver

Stage 5
 
XoRRo's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 506
Member of:
[Opel]
[VW]
Default Re: Club CIELO

Quote:
Originally Posted by XoRRo View Post
parca e albastru inchis masina... aripa dreapta fata zi un pret (daca e impecabila -- fara rugina sau zgarieturi sau indoita --- daca nu e nu te mai obosi)
aaa P.S.: daca are volan in 4 spite ... (cu airbag) ma intereseaza.. ma rog.. fara airbag, iti dau la schimb volan normal de cielo (in 3 spite) imbracat in piele
XoRRo is offline   Reply With Quote
Old 02-04-09, 13:14   #3335
alex.chh

Stage 2
 
alex.chh's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 41
Default Re: Club CIELO

zicea un baiat ca tre sa schimbe distributia..nu te obosii ca daca se rupe motoru nu pateste nimic ))
alex.chh is offline   Reply With Quote
Old 02-04-09, 14:44   #3336
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Club CIELO

Quote:
Originally Posted by XoRRo View Post
aaa P.S.: daca are volan in 4 spite ... (cu airbag) ma intereseaza.. ma rog.. fara airbag, iti dau la schimb volan normal de cielo (in 3 spite) imbracat in piele
Aripa fata si usa spate dreapta,sunt promise...iar volanul de ce crezi ca l-as da la schimb,ce mai fac cu el?totul se vinde.

scuze de offtopic,geo_gza,daca poti deschide topicul celalalt si sa pot sa vb acolo cu colegii de forum,sa nu poluez aici !ms frumos.
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 02-04-09, 14:59   #3337
RD-Woo

Stage 5
 
RD-Woo's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,571
Default Re: Club CIELO

- - -
Quote:
Originally Posted by D o n n
geo_gza,daca poti deschide topicul celalalt si sa pot sa vb acolo cu colegii de forum,sa nu poluez aici!
Quote:
Originally Posted by Geo_ZGA
Donn, daca il vrei redeschis imi dai un PM.
RD-Woo is offline   Reply With Quote
Old 02-04-09, 15:59   #3338
Afrikanu

Stage 3
 
Afrikanu's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 84
Default

Quote:
Originally Posted by alex.chh View Post
zicea un baiat ca tre sa schimbe distributia..nu te obosii ca daca se rupe motoru nu pateste nimic ))
Pai stiu ca are o catare...,mi-a zis cineva ca s-a chinuit sa o puna dupa ce i sa rupt....

aa si as avea nevoie de o aripa stanga si o capota :P un pret ...dar sa fie neindoite sau ruginite....
__________________
Nu suport politia in spatele meu !

De vanzare Mercedes R350 An: 2006 29.000 km Inmatriculata RO Culoare Gri Metalizat Stare Impecabila
ID yahoo: l4w_afk

Last edited by Snapy_xxl; 02-04-09 at 17:49.
Afrikanu is offline   Reply With Quote
Old 02-04-09, 18:23   #3339
alex.chh

Stage 2
 
alex.chh's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 41
Default Re: Club CIELO

frate ew am o vectra a 1.6 cam acelasi motor cu cielo..si am avut cureaua ciupita pe jumate si am mers cu ea 60 000 de km ) sunt motoare f bune..are un unchi un cielo si a dat kilometraju peste cap asa ca..cielo si opel sunt masini foarte bune
alex.chh is offline   Reply With Quote
Old 02-04-09, 21:05   #3340
Afrikanu

Stage 3
 
Afrikanu's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 84
Default Re: Club CIELO

Dea stiu ca sunt motoare bune :P.....adica lam forjat nu gluma ) nu pot sa ma abtin cateodata sa-i dau limitare....oricum nu este foarte alergat.....are 152000 din 95.....s-a mers mai mult prin oras cu el...dar de cand am pus mana pe el....saracu' ) problema este ca l-a cam luat rugina....nu foarte rau ...dar .... as vrea sa-l reconditionez...momentan nu-s pe salariul meu...si e greu sa ma apuc de ceva asa
Afrikanu is offline   Reply With Quote
Old 02-04-09, 21:36   #3341
alex.chh

Stage 2
 
alex.chh's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 41
Default Re: Club CIELO

nu e scump de reconditionat..cielo in general e ieftin..dar tre sa gasesti meserias nu..pamfletari dastia..
alex.chh is offline   Reply With Quote
Old 03-04-09, 10:35   #3342
XoRRo
Opel Driver

Stage 5
 
XoRRo's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 506
Member of:
[Opel]
[VW]
Default Re: Club CIELO

Quote:
Originally Posted by alex.chh View Post
zicea un baiat ca tre sa schimbe distributia..nu te obosii ca daca se rupe motoru nu pateste nimic ))
nu pateste nimic motorul... dar ramai in camp cu ea...

eu sunt patit, am ramas vinerea de 8 martie la 8 seara in mijlocul intersectiei... m-au impins 2 politisti sa o pun pe trotoar.... si chiar mi-a stricat seara
XoRRo is offline   Reply With Quote
Old 11-04-09, 12:12   #3343
CT-13-TGR

Stage 4
 
CT-13-TGR's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 223
Default Re: Club CIELO

ati avut montat vreodata pe masina FLUIER PIPA ... cica reproduce sunetul BLOW OFF-ului.... vreau sa stiu daca este adevarat si se merita sa dai 70 mi pe el!!! astept pareri!
__________________
MESS WITH THE BEST
DIE LIKE THE REST
!
CT-13-TGR is offline   Reply With Quote
Old 11-04-09, 12:36   #3344
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: Club CIELO

Pai daca e doar 70 de mii arunca bani si vezi. Nu se compara cu blow-off v. dar unele au un sunet asemanator. Bineinteles ca sunt si balarii care 'te ajuta' cu un suierat enervant deloc asemanator. Cel mai bine o pui pe masina si dai o tura.
banzay is offline   Reply With Quote
Old 11-04-09, 15:51   #3345
Afrikanu

Stage 3
 
Afrikanu's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 84
Default Re: Club CIELO

Ce-i aia ...fulier pipa ?? unde il pui ? :P
Afrikanu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -