Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 24-04-09, 21:51   #3391
CT-13-TGR

Stage 4
 
CT-13-TGR's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 223
Default Re: Club CIELO # 1

Quote:
Originally Posted by nt98adu View Post
Da, am kitul complet pe masina.. intai au fost bandourile si pragurile, iar de vreo luna cu ajutorul lui @RD-woo, am si eleronul.
cum fac si eu sa intru in posesia la un kit cum ai tu? da bine bine ... ADU-le cum se prezinta masina cu paravanturile... merita sa pun asa ceva ... nu imi sar la JET cand o spal? ...
__________________
MESS WITH THE BEST
DIE LIKE THE REST
!
CT-13-TGR is offline   Reply With Quote
Old 24-04-09, 22:13   #3392
Afrikanu

Stage 3
 
Afrikanu's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 84
Default Re: Club CIELO

e off-topic ce urmeaza...dar m-a uimit complet ).....eram in seara asta afara...jucam pingpong..si trece unu cu o dacie 1310 gri.Face omu stanga i ii da vrrrmm FSST deci am ramas masca nu stiu ce dracu avea ) dar se auzea marfa rau de tot. Cred k avea motorul schimbat...oricum daca il mai vad il opresc ca sunt curios ce dracu se auzea asa daca nu era turbo...deci parea prea real sunetul ca sa fie vreun fluier sau ceva de genul....insa sper sa nu fie alt motor...ca sa pot sami pun si eu )
__________________
Nu suport politia in spatele meu !

De vanzare Mercedes R350 An: 2006 29.000 km Inmatriculata RO Culoare Gri Metalizat Stare Impecabila
ID yahoo: l4w_afk
Afrikanu is offline   Reply With Quote
Old 24-04-09, 22:21   #3393
tiolik

Stage 4
 
tiolik's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 234
Default Re: Club CIELO

de mult imi doresc si eu un sunet mai frumos daca aflii si e ceva ce se paote adauga ne anunti si pe noi
bafta
tiolik is offline   Reply With Quote
Old 25-04-09, 00:55   #3394
nelutz69

Stage 5
 
nelutz69's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 966
Member of:
[DAEWOO]
[DACIA]
Thumbs up Club CIELO # 1

@nt98adu, e cool cu bandourile alea, ce imi p,ace e ca ai o tinuta buna la masina si liniile sunt perfecte, a mea din pacate a suferit un salt inainte peste cap si de atunci liniile de la portiere arta ca dracu

PS......Cum ai facut cu aripile spate sa nu atinga cauciucurile??? ....pe mine ma inebuneste si nu am decat 195/45/15 si nu prea gasesc cu '45 iar cele cu 50 imi ating rau....
__________________
SOLENZA FT / Resita
nelutz69 is offline   Reply With Quote
Old 25-04-09, 08:20   #3395
nt98adu

Stage 5
 
nt98adu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,820
Default Re: Club CIELO

@CT 13 TGR, bandourile si pragurile le-am cumparat prin 2005 de la autodaewoo Iasi. Au fost la vremea aia vreo 370 ron. Kitul complet era la 525ron, insa eu aveam o tentativa de eleron, care intre timp l-am scos si acum cu greu am gasit si eleronul original. Din ce am inteles, nu se mai importa din Koreea asa ceva. Ai sanse sa mai gasesti asa ceva doar daca mai sunt pe stoc. Culmea e ca toate aceste kituri intrau prin portul Constanta, deci ar tb. sa mai gasesti pe la unele magazine. Cu paravanturile e super bine. Nu am curent daca deschid putin geamul, nu ploua in masina in momentul in care vreau sa fumez o tigara, iar de lipit, o data lipite, nu le mai poti da jos decat daca le rupi. Merita montat asa ceva. Inca se mai gasesc la pretul de 60ron setul.

@nelutz 69. Nu-mi mai atinge in aripi acum, insa la inceput cu 3 persoane in spate, era dezastru la denivelari. Am facut urmatoarele: indoit marginea aripii, schimbat telescoapele din ulei in gaz, montat un limitator pe telescop, pentru a nu cobora masina mai mult decat se vede in poza. Cauciucuri am 195/50/15 pe spate.

Sunt pe ultima suta de metri pana la schimbarea pasajelor, roluirea lor, schimbarea tragerului fata, schimbarea culorii, coborarea suspensiei spate inca vreo 5cm. Masina va fi dezechipata total incepand de luni si va intra in RK pana pe 18 Mai. In timpul asta, bicicleta rulzz

Last edited by nt98adu; 25-04-09 at 08:22.
nt98adu is offline   Reply With Quote
Old 25-04-09, 14:34   #3396
IONUTZje

Stage 2
 
IONUTZje's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 73
Default Re: Club CIELO

Quote:
Originally Posted by nelutz69 View Post
@IONUTZje, ai o masina faina, culoare, jante folie....., imi plac in special pleoapele care sunt finute si cu mult gust, nu imi plac cele foarte late, asa ca 10 pt ele, sant cool........si eu sunt de parere ca sita de la grila radiator sa fie mai rara si neagra

PS. IONUTZje, nu ridica bataia proiectoarelor prea mult, in primul rand ele sunt pt. a oferii vizibilitate sub stratul de ceata, deci mult mai jos decat bat farurile.....in al 2 rand poti sa deranjezi colegi de trafic .......iar in al treilea e un motiv ca sa te opreasca politia, iar de acolo incep problemele, te cauta si in cur doar doar sa iti mai gaseasca ceva in neregula.......daca mergi cu ele ziua aprinse sau seara si nu e ceata te opresc si apoi urmeaza sa te caute la roti daca sunt cele trecute in talon, daca ai 2 triunghiuri reflectorizante...etc...asa ca folosestele doar cand e ceata sa nu le dai motiv sa te opreasca.....eu am patit
Quote:
Originally Posted by Geo_ZGA View Post
Nu e vorba ca le ai stranse... e vorba ca acele suruburi au cate un arc si ele in sine sunt reglajul pt proiectoare. Le poti regla sus/jos si dreapta/stanga doar din acele suruburi. Sunt pe spatele proiectoarelor, nu ai cum sa le vezi fara sa te bagi pe sub masina... sau sa bagi mana prin gaura de la bara.
Arata bine masina ta, imi plac stopurile innegrite cum arata, desi se pierde din vizibilitatea la semnale si marcharriere... si sunt de parere ca plasa de la grila ai putea sa o schimbi, sa pui una mai rara, neagra.
Da...Plasa si rama le voi schimba cu unele negre , iar proiectoarele vreau doar sa se vada ca si cum ar fi putin mai puternice.Nu ma intereseaza daca nu o sa se mai vada bine pe asfalt , ca si asa nu se vad prea grozav . O sa incerc sa vad ce iese . Si multumesc pentru complimente
IONUTZje is offline   Reply With Quote
Old 25-04-09, 14:44   #3397
CT-13-TGR

Stage 4
 
CT-13-TGR's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 223
Default Re: Club CIELO

[QUOTE=nt98adu;2264831]@CT 13 TGR, bandourile si pragurile le-am cumparat prin 2005 de la autodaewoo Iasi. Au fost la vremea aia vreo 370 ron. Kitul complet era la 525ron, insa eu aveam o tentativa de eleron, care intre timp l-am scos si acum cu greu am gasit si eleronul original. Din ce am inteles, nu se mai importa din Koreea asa ceva. Ai sanse sa mai gasesti asa ceva doar daca mai sunt pe stoc. Culmea e ca toate aceste kituri intrau prin portul Constanta, deci ar tb. sa mai gasesti pe la unele magazine. Cu paravanturile e super bine. Nu am curent daca deschid putin geamul, nu ploua in masina in momentul in care vreau sa fumez o tigara, iar de lipit, o data lipite, nu le mai poti da jos decat daca le rupi. Merita montat asa ceva. Inca se mai gasesc la pretul de 60ron setul.

AND-ule ...merci pt sfaturi... este 60 de lei setul treaba e sa tina lipiciu ala..... cat despre kit o sa ma duc sa caut.... da astia de prin cta nu prea vor sa faca bani de pe urma masinilor vechi.... plm... asta este .... bafta si merci!
CT-13-TGR is offline   Reply With Quote
Old 25-04-09, 15:25   #3398
laurentiu NT

Stage 4
 
laurentiu NT's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 248
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club CIELO

Quote:
Originally Posted by nt98adu View Post
Merita montat asa ceva. Inca se mai gasesc la pretul de 60ron setul.
:
Salut.Spune-mi si mie te rog unde mai pot gasi paravanturi la pretul asta?Apropo setul este numai pt. fata sau si pt. spate.
laurentiu NT is offline   Reply With Quote
Old 25-04-09, 17:39   #3399
nt98adu

Stage 5
 
nt98adu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,820
Default Re: Club CIELO

Setul este complet si il gasesti la Bacau. Langa tribunal, este un magazin de piese Cielo, au si service si dezmembrari.
Mai poti comanda de la Iasi pe www.autodaewoo.ro. E doar 45ron un set complet+curier
nt98adu is offline   Reply With Quote
Old 26-04-09, 11:08   #3400
laurentiu NT

Stage 4
 
laurentiu NT's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 248
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club CIELO

Multumesc de informatie ,imi este de ajutor.
laurentiu NT is offline   Reply With Quote
Old 01-05-09, 22:42   #3401
Afrikanu

Stage 3
 
Afrikanu's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 84
Default Re: Club CIELO

AM o intrebare....a dat careva 200 la al sau cielo ?
Afrikanu is offline   Reply With Quote
Old 01-05-09, 22:45   #3402
IONUTZje

Stage 2
 
IONUTZje's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 73
Default Re: Club CIELO

Quote:
Originally Posted by Afrikanu View Post
AM o intrebare....a dat careva 200 la al sau cielo ?
190
IONUTZje is offline   Reply With Quote
Old 01-05-09, 22:46   #3403
Afrikanu

Stage 3
 
Afrikanu's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 84
Default Re: Club CIELO

200 ma intereseaza a ma cert de 2 zile cu aia din thread Top speed in masina personala si ma enerveaza rau de tot .Ca nu domne ca n-are cum sa se duca in 200 si au numa caterinca daia stricata in ei
Afrikanu is offline   Reply With Quote
Old 01-05-09, 22:48   #3404
IONUTZje

Stage 2
 
IONUTZje's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 73
Default Re: Club CIELO

Quote:
Originally Posted by Afrikanu View Post
200 ma intereseaza a ma cert de 2 zile cu aia din thread Top speed in masina personala si ma enerveaza rau de tot .Ca nu domne ca n-are cum sa se duca in 200 si au numa caterinca daia stricata in ei
Si tu iti pui mintea cu ei ? :P 190 a luat a mea acum un an . De atunci n-am mai sarit de 120. E criza ) A ta cat a luat ?
IONUTZje is offline   Reply With Quote
Old 01-05-09, 22:54   #3405
Afrikanu

Stage 3
 
Afrikanu's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 84
Default Re: Club CIELO

S-a dus vara trecuta pe A2 in 200 ...hai poate nu 200 fix dar mai putin de 198 nu era .Ma enerveaza rau...ca sunt unii ,care cred ca nu au nici permis si posteaza doar de dragul de a se afla in treaba sau de a posta si tot comenteaza pe acolo de 2 zile...si alta afirmatie tampita auziti si voi "m-am dat cu Loganul vreo 2000 de km şi nu m-a speriat atāt de tare pe cāt mă anunţaseră toţi, iar de top speed-ul lui pot spune că e comparativ cu cel de Cielo..."el compara loganu din 2007-2008-2009 cu cielo 95... e diferenta de multi ani...mamica lui... si tot felu de arogante sa-i vedeti pe acolo
Afrikanu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -