Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > HONDA - ACURA > Masina mea Honda - Acura

Reply
 
Thread Tools
Old 22-07-09, 17:15   #46
Adriano98_R

Stage 3
 
Adriano98_R's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 148
Default

Quote:
Originally Posted by milad View Post
superb proiect....imi place mult, tin cont de faptul ca ai mai modificat si un EG6 care e masina mea de suflet :X ! cum a mai spus cineva de mai sus...u have my vote for Honda of the month..no doubt ....u will win 4 sure!

Mersi mult,pare bine ca-ti place si cu ce-am facut cu civicul,si da stiu cum te simti inspre civicul va fii in sufletul meu intotdeauna astfel,sunt masini superbe.

Mersi din nou,sa sper ca da as fi honorat!

Quote:
Originally Posted by fanete View Post
mmmm ... yes , i think your right.

cheers
Yeah it's a long time proven fact that its worth while doing for track prepping, more so for the improvement in brake cooling than anything else


Quote:
Originally Posted by Dragosh`
Heheh si eu le-am dat jos acu o sapt ai dreptate se face racirea mai bn
Lol, good stuff you know it makes sense
__________________

Last edited by Achim; 29-07-09 at 16:12.
Adriano98_R is offline   Reply With Quote
Old 29-07-09, 16:18   #47
Achim
Dream Squad Member

Stage 5
 
Achim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[Honda]
Default Re: '98 - JDM-Spec Integra Type-R (DC2) - 2.0i-VTEC (K20A) - TIME ATTACK - NEW TOPIC

felicitari in continuare pt munca depusa am fost plecat asa ca trebuie sa iau de la capat topicul si sa il recitesc ca sa vad exact ce si cum

Quote:
Originally Posted by U_TUNING View Post
Aha ca observ cu stupoare ca nu prea scrii in limba romana f bine!!!!!

Dar totusi incearca sa scrii in romana cat mai mult cu putinta pentru ca sunt unii de pe aici care poate nu stiu engleza......la fel si pentru Yuliasinio.......

Oricum un proiect atat de elaborat am mai vazut doar pe forumurile dedicate din UK....FELICITARI!!!!
man, oamenii sunt plecati, asa cum au mai zis si ei si cum ti s-a si dat reply, de o gramada de vreme
pentru ca, cel putin Yula, e in aceasta comunitate de atata vreme, si kiar a facut un drum Irlanda - Romania pt o intalnire Honda, nu cred ca e asa un capat de tara ca s-a scris si in engleza

te rog da-mi mie un PM daca mai sunt ceva obiectii legate de moderator, ca sa imi pot face eu treaba pe aici, nu direct user'ului

merci
Achim is offline   Reply With Quote
Old 30-07-09, 15:10   #48
yulasinio
Honda Driver


Stage 5
 
yulasinio's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,101
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
Default Re: '98 - JDM-Spec Integra Type-R (DC2) - 2.0i-VTEC (K20A) - TIME ATTACK - NEW TOPIC

Cred ca erai mai in castig daca dadeai etrierii de pe fata jos

@U_TUNING: nu vreau sa te jignesc dar poate nici tu nu cunosti termenii exacti in limba romana la unele piese macar nu scriu "serpisori" in loc de galerie de evacuare
__________________
yulasinio is offline   Reply With Quote
Old 30-07-09, 15:17   #49
milad

Stage 5
 
milad's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 602
Member of:
[Honda]
Default Re: '98 - JDM-Spec Integra Type-R (DC2) - 2.0i-VTEC (K20A) - TIME ATTACK - NEW TOPIC

nu inteleg unii oameni care comenteaza....! in loc sa ne legam de unii ca nu scriu corect in limba romana sau ca scriu in limba engleza...mai bine ne-am bucura ca aflam lucruri noi de la ei ! sper sa nu se simta ofensati cei carora ma adresez! eu consider ca Yula, Adriano si multi altii din comunitatea internationala sunt un castig pentru noi...chiar avem ce invata de la ei! scuze de off topic !
keep up the good work mate!
milad is offline   Reply With Quote
Old 02-08-09, 09:34   #50
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: '98 - JDM-Spec Integra Type-R (DC2) - 2.0i-VTEC (K20A) - TIME ATTACK - NEW TOPIC

Quote:
Originally Posted by yulasinio View Post
macar nu scriu "serpisori" in loc de galerie de evacuare
ce-i ma yula n-ai vazut pe forumuri termenul de ''little snakes '' pana acuma ?

anyway back ontopic.
adi n-ai vre-un clip cu masina in actiune?
__________________

Fresh Touring Origination
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 02-08-09, 20:28   #51
Adriano98_R

Stage 3
 
Adriano98_R's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 148
Default Re: '98 - JDM-Spec Integra Type-R (DC2) - 2.0i-VTEC (K20A) - TIME ATTACK - NEW TOPIC

Quote:
Originally Posted by CJ-01-WOB View Post
ce-i ma yula n-ai vazut pe forumuri termenul de ''little snakes '' pana acuma ?

anyway back ontopic.
adi n-ai vre-un clip cu masina in actiune?
Le am pe-alea vechi de drag dar sunt pe ipod si cam nasol sa le descarc,o sa am niste clipuri in curand de pe pista
Adriano98_R is offline   Reply With Quote
Old 09-08-09, 20:31   #52
MTZu

Stage 3
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 81
Default Re: '98 - JDM-Spec Integra Type-R (DC2) - 2.0i-VTEC (K20A) - TIME ATTACK - NEW TOPIC

Acum am terminat de citit topic-ul.Super-tare proiectul Adriano.Felicitari pentru munca depusa la masina.Takata seatbelts . Mult noroc in continuare and I wish you fast laps on track.
MTZu is offline   Reply With Quote
Old 09-08-09, 21:12   #53
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: '98 - JDM-Spec Integra Type-R (DC2) - 2.0i-VTEC (K20A) - TIME ATTACK - NEW TOPIC

Now this is sick dude! Misto...deci prea misto!!! Ai idee asa...cam cate kg ai dat jos dp ea?
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 10-08-09, 00:04   #54
Adriano98_R

Stage 3
 
Adriano98_R's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 148
Default Re: '98 - JDM-Spec Integra Type-R (DC2) - 2.0i-VTEC (K20A) - TIME ATTACK - NEW TOPIC

Quote:
Originally Posted by MTZu View Post
Acum am terminat de citit topic-ul.Super-tare proiectul Adriano.Felicitari pentru munca depusa la masina.Takata seatbelts . Mult noroc in continuare and I wish you fast laps on track.

Thanks man glad ya like it,


Quote:
Originally Posted by morpheusmaster
Now this is sick dude! Misto...deci prea misto!!! Ai idee asa...cam cate kg ai dat jos dp ea?
Mersi frumos,sa-ti spun sincer nu stiu exact dar cu absolut totul scos din iea a cantarit 958kgs si greutatea standard ie in regiunea de 1100kgs
Adriano98_R is offline   Reply With Quote
Old 10-08-09, 01:42   #55
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: '98 - JDM-Spec Integra Type-R (DC2) - 2.0i-VTEC (K20A) - TIME ATTACK - NEW TOPIC

Ohoo...e usurica Multa bafta cu ea in continuare, raman pe aici sa vad ce ii mai faci una alta...succes!
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 10-08-09, 18:58   #56
Nebunul_89

Stage 5
 
Nebunul_89's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,101
Member of:
[Honda]
Default Re: '98 - JDM-Spec Integra Type-R (DC2) - 2.0i-VTEC (K20A) - TIME ATTACK - NEW TOPIC

decurge interesant mult succes in continuare
Nebunul_89 is offline   Reply With Quote
Old 11-08-09, 17:26   #57
Adriano98_R

Stage 3
 
Adriano98_R's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 148
Default Re: '98 - JDM-Spec Integra Type-R (DC2) - 2.0i-VTEC (K20A) - TIME ATTACK - NEW TOPIC

Mersi baieti,

Un update,

Ma-m dus la unul dintre tunerul meu sa-mi largeasca diametru la intake manifold sa se potriveasca cu throttle body de 70mm care la-m pus acum cumva vreme,

Dat jos intake manifold si portele acoperite,





Dupa acesta lucrarea a inceput,



Resultatul,






Niste alte treburi care le-am mai facut,

Discovered that my two rear brake caliper sliders were seized so took them apart and greased them up and also greased the brake pistons themselves









The trackrods were nackered so replaced them with new ones,thanks to Yulasinio for donating them as he had them spare











And finally i cut the rear bumper inserts out so it'll be less of a parachute

Adriano98_R is offline   Reply With Quote
Old 11-08-09, 17:48   #58
yulasinio
Honda Driver


Stage 5
 
yulasinio's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,101
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
Default Re: '98 - JDM-Spec Integra Type-R (DC2) - 2.0i-VTEC (K20A) - TIME ATTACK - NEW TOPIC

Frumos lucrat, a facut treaba buna John cu galeria de admisie, sunt curios ce o sa iasa cu noul map

Pe tine nu trebuie sa te lase lumea pe langa obiecte/unelte ascutite ca tot tai de pe masina jos
yulasinio is offline   Reply With Quote
Old 11-08-09, 17:56   #59
Adriano98_R

Stage 3
 
Adriano98_R's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 148
Default Re: '98 - JDM-Spec Integra Type-R (DC2) - 2.0i-VTEC (K20A) - TIME ATTACK - NEW TOPIC

Quote:
Originally Posted by yulasinio View Post
Frumos lucrat, a facut treaba buna John cu galeria de admisie, sunt curios ce o sa iasa cu noul map

Pe tine nu trebuie sa te lase lumea pe langa obiecte/unelte ascutite ca tot tai de pe masina jos

Da a petrecut un timp bun facundo,va fi interesant deabia astept si ieu ca am lasato cam mult pana sa fac mapul,

Ai dreptate ie ca o boala lol

Te sun mai tarziu am ajuns acasa aseara la 9.30 ieram rupt.
Adriano98_R is offline   Reply With Quote
Old 11-08-09, 18:25   #60
milad

Stage 5
 
milad's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 602
Member of:
[Honda]
Default Re: '98 - JDM-Spec Integra Type-R (DC2) - 2.0i-VTEC (K20A) - TIME ATTACK - NEW TOPIC

good job....sa pui ceva filmulete dupa ce vezi cum se comporta masina !
milad is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -