Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 03-10-12, 21:22   #1111
.Alex

Stage 4
 
.Alex's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 268
Default Re: Vw bora Edition

youtube la putere !

https://www.youtube.com/watch?v=VNNVF...layer_embedded
.Alex is offline  
Old 03-10-12, 21:24   #1112
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by Mirel1919 View Post
Probabil nu i-am investit in masina prezenta (Golf-u) dar A3-u pe langa Bora ta, daca aveam niste jante calumea, rupea normele. Oricum, cat am investit in a3 am investit cu cap, nu ca tine, i-ati grile nike de mine si pune-ti la boxe si pedale puma, tot la fel de urat o sa arate si asta nu e numai parerea mea. Sa treaca putin timpu sa apuc sa fac si io cate ceva la masina si dupa le putem compara
oricand la orice ora....din orice punct de vedere...
atat tehnic cum sta,arata si functioneaza masina cat si la capitolul bani investiti si rezultatul obtinut

cand si unde vrei tu
numai sa nu dureze 2-3ani asa cum ii cel mai probabil la multi dintre voi
ca din cate am vazut chiar acum pe topicul tau din lista aia lunga inca nu ai ABSOLUT nimic...doar vopsit embleme,dat stergatare jos si etc...ABURELI

eu o sa imi pastrez toate astea,stai linistit,si cu timpul o sa mai adaug cate ceva
si eu daca aveam airride nu ma comparam cu tine)...auzi,daca aveam jante pe a3...
vrei donatie sau?

hai sa incheiam,ca nu are rost
o dai in prostii deja
__________________
Custom Bobo al meu "nigar briliant,pe Schmidt Vn line r18"...

Vand Wv Vento 1.9tdi !!
http://volkswagen.anunturi-auto.4tun...0-9975240.html
soosy is offline  
Old 03-10-12, 21:26   #1113
Mirel1919

Stage 5
 
Mirel1919's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 1,739
Member of:
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
oricand la orice ora....din orice punct de vedere...
atat tehnic cum sta,arata si functioneaza masina cat si la capitolul bani investiti si rezultatul obtinut

cand si unde vrei tu
numai sa nu dureze 2-3ani asa cum ii cel mai probabil la multi dintre voi
ca din cate am vazut chiar acum pe topicul tau din lista aia lunga inca nu ai ABSOLUT nimic...doar vopsit embleme,dat stergatare jos si etc...ABURELI

eu o sa imi pastrez toate astea,stai linistit,si cu timpul o sa mai adaug cate ceva
si eu daca aveam airride nu ma comparam cu tine)...auzi,daca aveam jante pe a3...
vrei donatie sau?

hai sa incheiam,ca nu are rost
o dai in prostii deja
Ok einstein, veziti de drumu tau si sa ai noroc de masina
Mirel1919 is offline  
Old 03-10-12, 21:26   #1114
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by .Alex View Post
cand o sa aveti masini de genul atunci mai invocam o discutie ceva...pana atunci traiti cu aceste influente si spor la copiat

stii cum ii aia cu intodeauna copiat niciodata egalat
hai cu picioarele pe pamant si urmariti-va munca,si spor la treaba
soosy is offline  
Old 03-10-12, 21:28   #1115
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by Mirel1919 View Post
Ok einstein, veziti de drumu tau si sa ai noroc de masina
nici un einstein
doar un simpu soosy,omul carei munca vezi aici...cu bine cu rau
sunt doar eu...fara youtube si din auzite....Dovezi,fapte si rezultat...

bafta si tie
soosy is offline  
Old 03-10-12, 21:30   #1116
Mirel1919

Stage 5
 
Mirel1919's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 1,739
Member of:
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
nici un einstein
doar un simpu soosy,omul carei munca vezi aici...cu bine cu rau
sunt doar eu...fara youtube si din auzite....Dovezi,fapte si rezultat...

bafta si tie
Fara youtube? De unde ai stiut tu de cupra lip? De lupe in far, de jante, etc etc? Zi sa mori tu ca nu te-ai uitat la o poza sa te inspiri?
__________________

Last edited by aleks; 04-10-12 at 21:11.
Mirel1919 is offline  
Old 03-10-12, 21:34   #1117
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by Mirel1919 View Post
Fara youtube? De unde ai stiut tu de cupra lip? De lupe in far, de jante, etc etc? Zi sa mori tu ca nu te-ai uitat la o poza sa te inspiri?
cupra lip...vezi ca mai sunt si alte masini pe forum inafara de vw...care au cupra lip si sunt destul de universale incat sa caut sa vad cum da pe bora
de jante?pur si simplu am cautat dupa modele de jante si care mi-au placut am cautat pe bora
in final,lupele in far nu erau doar de design,erau o necesitate avand xenon si calitatea lor destul de proasta(ca si far)iar asa am apelat la lupe
sunt absolut CUSTOM!!

intelegi?
nu simt nevoia sa caut masini vw bora tunate de dincolo si sa incep sa pun una alta la mine pe masina...
urmaresc un plan de al meu si apoi ma informez
cu atat satisfactia este mai mare cu cat totul este planuit si realizat de mine
asa cum am planuit de la inceput,o sa duc la capat cu ce mi-am propus si in linii mari multe nu mai am(evident tot timpul ramane de facut una alta)dar deocamdata dupa peste 2000 eu investiti eu zic ca ii ok
pe urma vedem cu restu genul racaro,piele,chip,late bare si etc ce o mai fi

Last edited by aleks; 04-10-12 at 21:11.
soosy is offline  
Old 03-10-12, 21:47   #1118
sorin gti power

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 6,330
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
cupra lip...vezi ca mai sunt si alte masini pe forum inafara de vw...care au cupra lip si sunt destul de universale incat sa caut sa vad cum da pe bora
de jante?pur si simplu am cautat dupa modele de jante si care mi-au placut am cautat pe bora
in final,lupele in far nu erau doar de design,erau o necesitate avand xenon si calitatea lor destul de proasta(ca si far)iar asa am apelat la lupe
sunt absolut CUSTOM!!

intelegi?
nu simt nevoia sa caut masini vw bora tunate de dincolo si sa incep sa pun una alta la mine pe masina...
urmaresc un plan de al meu si apoi ma informez
cu atat satisfactia este mai mare cu cat totul este planuit si realizat de mine
asa cum am planuit de la inceput,o sa duc la capat cu ce mi-am propus si in linii mari multe nu mai am(evident tot timpul ramane de facut una alta)dar deocamdata dupa peste 2000 eu investiti eu zic ca ii ok
pe urma vedem cu restu genul racaro,piele,chip,late bare si etc ce o mai fi
2000eu investiti degeaba , pedale kitch,huse playboy,baston politie,volan curcitura , buza cupra care vine ca o pl..

daca puneai jantele si suspensia erai de apreciat ! dar o tii pe a ta parca esti cu capu
__________________
Vw Golf 4 GTI 1.8T - 2001

Bmw e36 325i Cabrio - 1994
sorin gti power is offline  
Old 03-10-12, 21:48   #1119
.Alex

Stage 4
 
.Alex's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 268
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by soosy View Post


nu simt nevoia sa caut masini vw bora tunate de dincolo
Quote:
Originally Posted by soosy View Post

daca reusesc sa iasa asa ceva,voi fi cel mai fericit
-vezi poza de jos.

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
spor la copiat

stii cum ii aia cu intodeauna copiat niciodata egalat





mama lui de multi quote
ce bine zici in ultima fraza , poza este postata de tine pe pagina 2.
long story short , ai luat bora lui Aaron , a iesit ok si dupa ce au intrat in joc ideiile tale au inceput sa apara criticile , dao cum o dai dar a iesit un .....
dau si eu unsub , cum au dat multi care au incercat sa te ajute.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	aaron.jpg
Views:	124
Size:	383.1 KB
ID:	2570133  
__________________
You're not cool unless parts of your car hit the ground on flat roads.

Last edited by .Alex; 03-10-12 at 21:51.
.Alex is offline  
Old 03-10-12, 21:53   #1120
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by sorin gti power View Post
2000eu investiti degeaba , pedale kitch,huse playboy,baston politie,volan curcitura , buza cupra care vine ca o pl..

daca puneai jantele si suspensia erai de apreciat ! dar o tii pe a ta parca esti cu capu
mda...parca ziceai ca nu mai postezi?!
iar o dam in pedale...plm ca le arunc atat m-ati frecat la cap cu ele...si atunci o sa fie masina anului
bastonul si husa nu este...nu intra nici in investitii
buza cupra ii foarte ok...ca nu iti place tie asta e...nici mie nu imi plac cacaturii de bbs ce tot le lauzi ca is rare si etc...dar tac si nu zic nimic...nu imi pare nimic fantastic in niste pisaturi de jante si la pretul care sunt...
daca tot o dam in asa personal sa zicem lucruriilor pe nume

daca sunt bani investiti degeaba asta e...bine ca ai investit tu mai putin sau mai mult cu rezultat
dar ma mir ca nu ai luat vreu-n premiu

Quote:
Originally Posted by .Alex View Post
-vezi poza de jos.

da...in prima faza era vorba de asa ceva...insa fiind air ride,jante rare si scumpe si etc...nu avea rost si nici nu mi-ar fi placut in fond sa dau copy paste..
asa doar am ramas la bad boy si ceva idei din modelul faruriilor








mama lui de multi quote
ce bine zici in ultima fraza , poza este postata de tine pe pagina 2.
soosy is offline  
Old 03-10-12, 22:09   #1121
sorin gti power

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 6,330
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
mda...parca ziceai ca nu mai postezi?!
iar o dam in pedale...plm ca le arunc atat m-ati frecat la cap cu ele...si atunci o sa fie masina anului
bastonul si husa nu este...nu intra nici in investitii
buza cupra ii foarte ok...ca nu iti place tie asta e...nici mie nu imi plac cacaturii de bbs ce tot le lauzi ca is rare si etc...dar tac si nu zic nimic...nu imi pare nimic fantastic in niste pisaturi de jante si la pretul care sunt...
daca tot o dam in asa personal sa zicem lucruriilor pe nume

daca sunt bani investiti degeaba asta e...bine ca ai investit tu mai putin sau mai mult cu rezultat
dar ma mir ca nu ai luat vreu-n premiu
"prietene " cacaturile alea de bbs de care spui tu fac de noi peste banii care spui tu ca i-ai investit degeaba in masina asta , nu sarii de cur

Last edited by aleks; 04-10-12 at 21:16. Reason: oricum sari se scrie cu un i. dar rade ciob.
sorin gti power is offline  
Old 03-10-12, 22:13   #1122
ptrck92

Stage 4
 
ptrck92's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 246
Member of:
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Eu nu o sa comentez nimic despre masina ta pentru ca am observat ca, dupa conceptia ta, doar cei cu foarte multi bani investiti in masina lor au voie sa iti ofere sfaturile lor.

Dar, in numele gramaticii limbii romane si a tuturor regulilor de scriere, te rog controleaza-ti stilul asta primitiv de a-ti expune parerile. In fond si la urma urmei e pentru imaginea si "valoarea" ta, asta pentru ca tot spuneai ca esti "intotdeauna copiat niciodata egalat". Majoritatea posturilor tale necesita recitire pentru a fi intelese, dar sunt sigur ca putina atentie ar rezolva aceasta problema.

Bafta cu masina.
ptrck92 is offline  
Old 03-10-12, 22:16   #1123
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by ptrck92 View Post
Eu nu o sa comentez nimic despre masina ta pentru ca am observat ca, dupa conceptia ta, doar cei cu foarte multi bani investiti in masina lor au voie sa iti ofere sfaturile lor.

Dar, in numele gramaticii limbii romane si a tuturor regulilor de scriere, te rog controleaza-ti stilul asta primitiv de a-ti expune parerile. In fond si la urma urmei e pentru imaginea si "valoarea" ta, asta pentru ca tot spuneai ca esti "intotdeauna copiat niciodata egalat". Majoritatea posturilor tale necesita recitire pentru a fi intelese, dar sunt sigur ca putina atentie ar rezolva aceasta problema.

Bafta cu masina.
nu asta era ideia...daca asta ai dedus,este gresit
nu ma referam la faptul ca daca nu ai masina,sau nu ai investit gramada in masina atunci nu iti poti da cu parerea
era vorba de insistenta unora,dupa care am zis sa vina cu dovezi
atata tot..
legat de scris,este adevarat ca sunt greseli dar majoritatea sunt din faptul ca sunt eu fraier si ma agit deseori pe prostia altora si pe fondul ca ma grabesc fac greseli

in fine...ii doar chestiune de minute,ore,zile sa se inchida topicul
daca cu atat se aprecieaza munca omului,ii clar ca nu am ce cauta pe acest forum si in special ca nu am colegi aici asa cum am considerat pe toata lumea
soosy is offline  
Old 04-10-12, 09:51   #1124
goshy

Stage 5
 
goshy's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,249
Default Re: Vw bora Edition

am tot citit tot asa din umbra... soosy, nu vreau sa ma "cert" iar cu tine ca nu are rost, tu esti pe ideea ta, eu pe ideea mea (ca si a celorlalti useri), dar intelege si tu ca oamenii aia iti explica ce e frumos, nu mai sari in sus de ce mai ceri sfaturi daca nu le iei in considerare si faci tot ce te taie capul??... daca nu place ochiului e si normal sa critice ceea ce faci tu la masina, asta fiind riscul unui topic de prezentare... exteriorul tau e frumos, mai putin buza aia care nu se pupa cu nimic din linia masinii... desenele animate ar trebui sa dispara... la interior: hai ca nu ma leg de volan cu toate ca nah, nu se pupa cu nimic partea de jos din culorile interiorului, schimba capacele alea la boxe... chiar trebuie sa stie toti ca ai mtx sau cum s-or numi? lasi capacul oem si tii boxele, important e sa se auda placut nu sa se vada capacele alea hidoase... jantele sunt 300e cu tot cu flanse nu 500-550e cum le ai tu la vanzare sau spui ca valoreaza ele... "(ex: eu am gasit la 150e fara flanse, dar stii ca vreau twist) din pacate au aparut niste probleme si am abandonat masina pt o vreme

ia incearca sa remediezi toate "porcariile" astea si ai sa vezi ca primesti si laude... iar legat de gramatica, aia tine de imaginea pe care ti-o faci tu

bafta, sper ca nu mi-o iei in nume de rau cu postul asta
__________________

VolksWagen Bora variant 1.9 TDI
https://forum.4tuning.ro/120-masina-m...-bora-tdi.html


Reconditionez jante, polish, sablat, indreptat, vopsit... Materiale profesionale!
https://www.facebook.com/pages/Recond...09226669120009
goshy is offline  
Old 04-10-12, 09:57   #1125
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by goshy View Post
am tot citit tot asa din umbra... soosy, nu vreau sa ma "cert" iar cu tine ca nu are rost, tu esti pe ideea ta, eu pe ideea mea (ca si a celorlalti useri), dar intelege si tu ca oamenii aia iti explica ce e frumos, nu mai sari in sus de ce mai ceri sfaturi daca nu le iei in considerare si faci tot ce te taie capul??... daca nu place ochiului e si normal sa critice ceea ce faci tu la masina, asta fiind riscul unui topic de prezentare... exteriorul tau e frumos, mai putin buza aia care nu se pupa cu nimic din linia masinii... desenele animate ar trebui sa dispara... la interior: hai ca nu ma leg de volan cu toate ca nah, nu se pupa cu nimic partea de jos din culorile interiorului, schimba capacele alea la boxe... chiar trebuie sa stie toti ca ai mtx sau cum s-or numi? lasi capacul oem si tii boxele, important e sa se auda placut nu sa se vada capacele alea hidoase... jantele sunt 300e cu tot cu flanse nu 500-550e cum le ai tu la vanzare sau spui ca valoreaza ele... "(ex: eu am gasit la 150e fara flanse, dar stii ca vreau twist) din pacate au aparut niste probleme si am abandonat masina pt o vreme

ia incearca sa remediezi toate "porcariile" astea si ai sa vezi ca primesti si laude... iar legat de gramatica, aia tine de imaginea pe care ti-o faci tu

bafta, sper ca nu mi-o iei in nume de rau cu postul asta

chiar te rog sa imi arati jante asa la 300 eu!!!le cumpar azi,acum
nici fara gume,nepolisate nu gasesti la pretul asta
cauta sa vezi la ce pret sunt flansele originale rh
pune la calcul 4 gume..pe care nu le iei sub 100 lei bucata,oricat ar fi ele de slabute si vedem...
nu o lua in nume de rau,dar asta ii o alta prostie sa zici de jantele astea ca is 300 eu...vechiile anunturi apar la 600...500 si...
iar cea ce vad eu acum la vanzare sunt 8 cu 8 sau 8 cu 8.5 la 400 fara gume,nepolisate si etc
in fine...stai linistit ca is obisnuit cu "devalorizari" de genul ca ce am eu ii o nimica toata dar ce vinde sau are altu ii aur

iau absolut tot ce se spune in considerare,insa are o limita totul,si acea limita s-a trecut de mult
crezi ca ii mai ok daca vin 3-4 persoane si imi zic de N ori ca nu le place stickerul,sau capacul de la boxa?mda..
si da...4tuning,pe acest forum inseamna ca poti aveam 10 mii eu in masina,daca ai capace mtx,sau pedale fk ii kitsch,tiganie si bani dati degeaba...chiar ma amuz asupra unor chestii ca ii absolut absurd
dar cea mai tare ii asta cu 300 eu jantele...of of

edit:doar asa ca si dovada...ca oricum eu raman de fraier,eu nu stiu,eu is absurd,eu tot ce exista numai voi sunteti cei mai cei
trage cu ochiul aici...vezi la 300 eu cu gume,flanse?
1.(http://piese-auto.anunturi-auto.4tun...-11339830.html)
2.(http://piese-auto.anunturi-auto.4tun...9551.html)asta ar fi mai apropiat,chiar peste al meu dar vezi si pret..
3.(https://www.pieseauto.ro/jante-aliaj-...-83531754.html) 8 cu 8 si nepolisate..

mai vrei sa iti arat!?!?!?!?!

Last edited by soosy; 04-10-12 at 10:02.
soosy is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -