Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 02-11-11, 23:24   #1
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Vw bora Edition

Salutari,m-am intors printre voi….dupa o prima experienta mk2 de care am fost total multumit,voi continua in cele din urma tot cu vw! booooora:X care de altfel ii una dintre masiniile mele preferate deci nu ii la intamplare(evident am eu alte filme dar deocamdata nu este buget pentru gen: alfa 159,bmw e60,Honda s2000,jetta 3)iar dintre astea,mai low cost pentru mine bora,si bmw e46 eu zic ca ii cea mai potrivita alegere
In fine sa nu lungim vorba,o prezentare scurta a masinii:
este din 2002(model edition)varianta 116 cai in 6 trepte,cu destule dotari zic eu,cam tot in afara de piele…..(ex climatronik,navi original,comp bord display mare,trapa,priza portbagaj 12v,incalzire in scaune,cat kit tel si etc etc..)

Masina a fost unui batran,deci la nivel tehnic ii ok,motor,directie, si altele insa nu prea s-a ocupa de look sa zic asa,a suferit si ceva lovitura la tavan cea ce va trebui sa rezolv cat de curand(urme de chit crapat,si lucrat tiganeste)
+ mai sunt si alte chestii de facut la ea,gen cleme rupte la sprituitoare parbriz si altele de genul…..
incet incet.... si intre timp mai si modificam ceva

Ca si planuri,investitii am multe in cap,vedem si ce reusesc mai ales sper sa nu dau kix,pana la urma pentru mine fac masina dar totusi prefer sa fie in trend cu moda:P…..pentru inceput o sa incep cu detalii mici,pentru ca evident schimbarea totala o da jantele si suspensia dar cum vine iarna o sa trag cu ea asa pana la anul.Curand folii,ceva muzica (medie) dar calitate(alpine,jbl,gz)si alte detalii mici….
grila fara emblema si xenonul ii pe drum si peste 1 saptamana ceva am programarea pentru bad boy si sa rezolv tavanul
Altele vedem pe parcurs ca se pot bibili muulte(stopuri,evacuare,etc etc)
Asa ca sper sa iasa cat mai bine,bani sa fie,timp si spor la munca,tunarit tuturor,sa ne auzim cu bine!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Fotografie005.jpg
Views:	246
Size:	350.3 KB
ID:	2209445   Click image for larger version

Name:	Fotografie006.jpg
Views:	228
Size:	300.2 KB
ID:	2209446   Click image for larger version

Name:	Fotografie007.jpg
Views:	218
Size:	439.9 KB
ID:	2209447  

Click image for larger version

Name:	Fotografie008.jpg
Views:	380
Size:	447.5 KB
ID:	2209448  
__________________
Custom Bobo al meu "nigar briliant,pe Schmidt Vn line r18"...

Vand Wv Vento 1.9tdi !!
http://volkswagen.anunturi-auto.4tun...0-9975240.html
soosy is offline  
Old 03-11-11, 00:03   #2
ovidiu89
VW Driver

Stage 5
 
ovidiu89's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 4,576
Member of:
[VW]
[RENAULT]
Default Re: Vw bora Edition

Arata foarte bine masina. Sa o stapanesti sanatos, si spor la facut bani sa ai grija de ea
ovidiu89 is offline  
Old 03-11-11, 00:05   #3
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by ovidiu89 View Post
Arata foarte bine masina. Sa o stapanesti sanatos, si spor la facut bani sa ai grija de ea
da multan...o sa revin si cu poze la motor si la interior si evident cu leduriile achizitionate azi
muuuultumit


eu sper sa iasa cat mai ok,insa cu timpul ca inainte mai am de facut maruntaie destule
soosy is offline  
Old 04-11-11, 19:14   #4
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

grila si xenonul este la mine...maine daca o sa am timp o sa fie ON
in rest astept eleronul/pleoapa de luneta si pentru saptamana viitoare ajung la foliat geamuriile

mai am chestii de facut pana voi fi multumit,sa fie la linia de plutire ca o masina ingrijita

mi-au facut un VT cu bad boy,insa este prea agresiv asa,eventual as vrea niste iedi pentru asta....nu prea imi place cum da,ceva mai subtil dar totusi sa fie vizibil

in final,o intrebare colegii!navigatia originala(player cd)are intrare RCA?sa pot monta woofer...
si daca a patit cineva ca climatronikul functioneaza perfect(grade,iluminare,intensitate la trepte si etc)si totusi nu baga gram de aer,nici cald nici rece?
o fi ceva siguranta?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	ak4ewzix.jpg
Views:	559
Size:	711.3 KB
ID:	2211534  
soosy is offline  
Old 04-11-11, 19:15   #5
ovy_racer07

Stage 5
 
ovy_racer07's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 498
Default Re: Vw bora Edition

Montezi xenon-ul pe farurile originale?? Daca da, sunt curios cum vor lumina....ca si pe mine ma bate gandul sa pun pe masina mea...
Apropo, daca te intereseaza, am niste jante pt tine,ca noi ( cred ca stii despre care jante vb )
ovy_racer07 is offline  
Old 04-11-11, 20:10   #6
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by ovy_racer07 View Post
Montezi xenon-ul pe farurile originale?? Daca da, sunt curios cum vor lumina....ca si pe mine ma bate gandul sa pun pe masina mea...
Apropo, daca te intereseaza, am niste jante pt tine,ca noi ( cred ca stii despre care jante vb )
da....voi pune pe faruriile astea(poate deocamdata...desii nu prea ma bate gandul sa schimb faruriile,eventual cu ceva pe original si cu lupe)
chiar ieri am dat un polish home made,smirgler de 2000 si pasta xerapol peste,a iesit cat de cat ok fata de ce galbene erau
o sa ne vedem prin oras si vezi live:P

legat de jante,nu stiu,da niste detalii
oricum am o ideie fixa,sa fie r17 nici mai mic nici mai mare
multan
soosy is offline  
Old 04-11-11, 20:12   #7
kamei

Stage 5
 
kamei's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,651
Member of:
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

frumoasa masina, bafta la modificat
kamei is offline  
Old 04-11-11, 22:18   #8
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by kamei View Post
frumoasa masina, bafta la modificat
mersi....asa in prim plan sunt total multumit de ea,desii o am de aprox 1 sapt
imi place cum trage motorul,multumit de numarul dotariilor si inpresionat placut ce frumos suna boxele originale(are bass destul de serios si se aude clar)de altfel mk4 si bora suna foarte bine muzica
mai mici chestii de facut la ea si intre timp face si ceva la look,incet sigur si precis
soosy is offline  
Old 05-11-11, 10:39   #9
ovy_racer07

Stage 5
 
ovy_racer07's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 498
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
da....voi pune pe faruriile astea(poate deocamdata...desii nu prea ma bate gandul sa schimb faruriile,eventual cu ceva pe original si cu lupe)
chiar ieri am dat un polish home made,smirgler de 2000 si pasta xerapol peste,a iesit cat de cat ok fata de ce galbene erau
o sa ne vedem prin oras si vezi live:P

legat de jante,nu stiu,da niste detalii
oricum am o ideie fixa,sa fie r17 nici mai mic nici mai mare
multan
Te poti uita in anunturile mele si vei vedea jantele. Daca te uiti si pe pozele din albumul meu,vei vedea si cum stau pe masina
ovy_racer07 is offline  
Old 05-11-11, 15:26   #10
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by ovy_racer07 View Post
Te poti uita in anunturile mele si vei vedea jantele. Daca te uiti si pe pozele din albumul meu,vei vedea si cum stau pe masina
am inteles...
de ii ceva ne auzim



am facut si 2 poze cu interiorul si motorul,prea mult de vazut nu este dar na...
mai lucru la capitolul intretinere,grila o voi monta cel mai probabil maine deodata cu xenonul
mai apoi saptamana ce vine folii si cand are timp omul atunci reparat tavanul si facut bad boy

dupa astea facem calcul si vedem daca anul asta mai intra ceva(poate muzica,desii suna frumos asa stock,si alte detalii mici daca sunt bani)
Attached Images
File Type: jpg Fotografie001.jpg (2.08 MB, 370 views)
File Type: jpg Fotografie002.jpg (2.21 MB, 285 views)
File Type: jpg Fotografie003.jpg (2.12 MB, 241 views)
soosy is offline  
Old 07-11-11, 01:54   #11
Ovyx

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,679
Member of:
[Opel]
Default Re: Vw bora Edition

s-o stapanesti sanatos.cat mai multi km
Ovyx is offline  
Old 07-11-11, 02:57   #12
miahi89

Stage 5
 
miahi89's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 921
Default Re: Vw bora Edition

arata bine masina bad boyu arata bine cum este facut pe VT
miahi89 is offline  
Old 07-11-11, 08:10   #13
vn-08-nen

Stage 5
 
vn-08-nen's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,495
Member of:
[VW]
Talking Re: Vw bora Edition

E buna ... arata bine , muzica suna bine pentru ca are boxe de la blaupunkt de 20 w bucata ... plus ca portierele sunt incheghiate bine ... si navigatia sau mp3-ul tau , vreau sa spun ca la vw cel putin la bora eu nu am auzit sa aibe pre-out ... monteaza-i un mp3 sau dvd ... daca vrei sunet calumea , desi si cel stock nu e de neglijat !!!

Bafta
vn-08-nen is offline  
Old 07-11-11, 08:42   #14
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Vw bora Edition

Vw face sisteme audio bune , daca vrei imbunatatiri , pune un mp3 de la alpine cel putin , diferentele vor fi sesizabile.
DEVIL's Style is offline  
Old 07-11-11, 13:50   #15
Auras 26

Stage 5
 
Auras 26's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 437
Member of:
[Hyundai]
Default Re: Vw bora Edition

Foarte frumoasa masina si ingrijita , suna bine ce ai in gand pentru ea sa le vedem pe ea
Auras 26 is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -