Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 18-09-12, 10:46   #1051
sorin gti power

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 6,330
Default Re: Vw bora Edition

n-am nimic cu tine personal , dar ai cateva chestii pe masina demne de viata satului ,

1 . vesta de politie pe scaun
2 . baston de politie in masina
3. tetiere cu huse PLAYBOY

sincer numai la tara se vede asa ceva , satenii sadea care se cred politisti - probabil n-au aflat ca cele mai bune bancuri sunt cu politisti

incerca sa acepti si criticile si sa anulezi ce nu este ok pe masina asta daca vrei ceva daily , daca nu si traiesti in lumea ta nu trebuia deschis thread........numai bine

nu o lua in nume de rau , este doar ce se vede si cred ca multi si aceea care sunt de partea ta vor fii de acord
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	sos33.jpg
Views:	268
Size:	475.0 KB
ID:	2555440   Click image for larger version

Name:	sossy2.jpg
Views:	201
Size:	400.1 KB
ID:	2555441   Click image for larger version

Name:	sossyyy.jpg
Views:	212
Size:	3.46 MB
ID:	2555443  

__________________
Vw Golf 4 GTI 1.8T - 2001

Bmw e36 325i Cabrio - 1994
sorin gti power is offline  
Old 18-09-12, 11:53   #1052
koala_boy

Stage 5
 
koala_boy's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 932
Member of:
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by sorin gti power View Post
n-am nimic cu tine personal , dar ai cateva chestii pe masina demne de viata satului ,

1 . vesta de politie pe scaun
2 . baston de politie in masina
3. tetiere cu huse PLAYBOY

sincer numai la tara se vede asa ceva , satenii sadea care se cred politisti - probabil n-au aflat ca cele mai bune bancuri sunt cu politisti

incerca sa acepti si criticile si sa anulezi ce nu este ok pe masina asta daca vrei ceva daily , daca nu si traiesti in lumea ta nu trebuia deschis thread........numai bine

nu o lua in nume de rau , este doar ce se vede si cred ca multi si aceea care sunt de partea ta vor fii de acord
ce ochi bun ai ) da husa face toti banii ))
koala_boy is offline  
Old 18-09-12, 11:56   #1053
.Alex

Stage 4
 
.Alex's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 268
Default Re: Vw bora Edition

wooooooooooooooooooooooooow , husa aia playboy nu am vazut-o multi , era jale pe topic
si eu ma luam de niste boxe amarate , spiritul asta de observatie....

concluzie : masina inceputa foarte bine (era si normal e copiata dupa una de dincolo) , insa cand ai inceput sa introduci ideiile tale , a inceput cearta

uite o poza cu interiorul masinii model , fa-l asa , nu e mare chestie.

ca sa nu zici ca e stock iti scriu si lista de modificari

interior:
Black Microsuede Headliner w/ Lime Green Inserts
Black w/ Lime Green Stitching Microsuede Armrest Cover and Shift Boot
VDO Boost Gauge
Newsouth Steering Column Gauge Pod
Blitzsafe Aux Input
OEM European Light Switch
OEM Jetta Monster Mats
OEM Jetta GLI Pedals
OEM Jetta GLI Deadpedal
Votex Aluminum Shift Knob
Shortened Shifter Rod
Megan Racing C-Pillar Tie Bar

la sfarsit , ceva frumos,si mult prea scump :P
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	aaronOK.jpg
Views:	187
Size:	115.1 KB
ID:	2555499   Click image for larger version

Name:	aaron2.jpg
Views:	177
Size:	119.9 KB
ID:	2555504   Click image for larger version

Name:	5487263659_093a0deb3e_b.jpg
Views:	186
Size:	218.0 KB
ID:	2555505  

__________________
You're not cool unless parts of your car hit the ground on flat roads.
.Alex is offline  
Old 18-09-12, 12:09   #1054
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by RIcKO View Post
Gata frate nu mai zic nimic ,.ca zici ca iti caut nod in papura , m-am uitat la primele 4 pozr si in toate e la fel , in fine bafta cu masina , am dat delete subscribe

inseamna ca tu din poze vezi si stii mai bine decat mine
se poate....insa la reglaj a fost facut dupa metru
iar cand masina sta pe asfalt ii distanta absolut la fel(poate cativa milimetrii diferenta...)


ce vezi tu din poze chiar nu stiu dar in fine....poate este mai bine asa daca ai dat delet,si chiar pentru remarci asemenea cine are sa dea si restu ca este absolut inutil
discutii,sfaturi,pareri constructive oky,dar abureli de astea nu mersi
nu ii suparare dar sa fim seriosi
__________________
Custom Bobo al meu "nigar briliant,pe Schmidt Vn line r18"...

Vand Wv Vento 1.9tdi !!
http://volkswagen.anunturi-auto.4tun...0-9975240.html
soosy is offline  
Old 18-09-12, 12:53   #1055
puskas

Stage 5
 
puskas's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 581
Member of:
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
inseamna ca tu din poze vezi si stii mai bine decat mine
se poate....insa la reglaj a fost facut dupa metru
iar cand masina sta pe asfalt ii distanta absolut la fel(poate cativa milimetrii diferenta...)


ce vezi tu din poze chiar nu stiu dar in fine....poate este mai bine asa daca ai dat delet,si chiar pentru remarci asemenea cine are sa dea si restu ca este absolut inutil
discutii,sfaturi,pareri constructive oky,dar abureli de astea nu mersi
nu ii suparare dar sa fim seriosi
ma soosy .. eu om mai perfect ca tine nu am vazut pe cuvant ... tu chiar nu vrei sa accepti nimic .... imediat vei sarii cu gura si daca zicem ca ii ok ... sincer nu inteleg de ce ai topic .... sau am impresia ca nu intelegi termenul de forum , ai o gramada de pagini din care 50%+ is certuri si povesti aiurea . bafta cu masina mai departe ...
__________________
https://forum.4tuning.ro/120-masina-m...at-b5-tdi.html


Reconditionari , modificari ( dupa preferinte ) si vanzari Turbine ... In curand in Cluj-Napoca.

Last edited by puskas; 18-09-12 at 12:56.
puskas is offline  
Old 18-09-12, 12:57   #1056
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

ma omule....zi acum care este problema?
ca el vede o chestie inexistenta si mai insista asupra ei?!
am zis clar si simplu ca cauta nod in papura

alt motiv nu s-a gasit din poze,doar ca pe o parte este masina mai sus...sau pe cealalta mai jos=)))
mda,asta da forum

eu cate si ce trebuie sa mai accept?!
soosy is offline  
Old 18-09-12, 13:03   #1057
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by sorin gti power View Post
n-am nimic cu tine personal , dar ai cateva chestii pe masina demne de viata satului ,

1 . vesta de politie pe scaun
2 . baston de politie in masina
3. tetiere cu huse PLAYBOY

sincer numai la tara se vede asa ceva , satenii sadea care se cred politisti - probabil n-au aflat ca cele mai bune bancuri sunt cu politisti

incerca sa acepti si criticile si sa anulezi ce nu este ok pe masina asta daca vrei ceva daily , daca nu si traiesti in lumea ta nu trebuia deschis thread........numai bine

nu o lua in nume de rau , este doar ce se vede si cred ca multi si aceea care sunt de partea ta vor fii de acord
husa pe scaun nu mai este de mult...iar ca sa iti dau un ex banal,era acolo pentru ca urcau transpirati in masina si ramanea pete pe scaune...dar ce sa mai dau eu detalii
bastonul de politie a ramas ocazional in masina,iar daca in poze apare ceva in masina la tine,la mine sau oricare altu nu inseamna ca apartine lumii satului,al orasului sau altei parti
iar cele de pe tetiere intradevar ii cancan,o prostie

Quote:
Originally Posted by .Alex View Post
wooooooooooooooooooooooooow , husa aia playboy nu am vazut-o multi , era jale pe topic
si eu ma luam de niste boxe amarate , spiritul asta de observatie....

concluzie : masina inceputa foarte bine (era si normal e copiata dupa una de dincolo) , insa cand ai inceput sa introduci ideiile tale , a inceput cearta

uite o poza cu interiorul masinii model , fa-l asa , nu e mare chestie.

ca sa nu zici ca e stock iti scriu si lista de modificari

interior:
Black Microsuede Headliner w/ Lime Green Inserts
Black w/ Lime Green Stitching Microsuede Armrest Cover and Shift Boot
VDO Boost Gauge
Newsouth Steering Column Gauge Pod
Blitzsafe Aux Input
OEM European Light Switch
OEM Jetta Monster Mats
OEM Jetta GLI Pedals
OEM Jetta GLI Deadpedal
Votex Aluminum Shift Knob
Shortened Shifter Rod
Megan Racing C-Pillar Tie Bar

la sfarsit , ceva frumos,si mult prea scump :P
bine boss....te las pe tine sa faci astea,si sa fi pe linia de plutire...ma lasa rece ideiile astea,sincer
iar legat de afrimatie ta ca ii copie dupa o masina de dincolo,chiar nu am ce sa iti mai zic
ca am luat fel si fel de idei din stanga dreapta....altcev a dar sa ma iau dupa altii,ma degraba genul ca tine(dovada si pozele tale...)ca fa asa si asa is aia cu copy-paste
soosy is offline  
Old 18-09-12, 13:04   #1058
puskas

Stage 5
 
puskas's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 581
Member of:
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
ma omule....zi acum care este problema?
ca el vede o chestie inexistenta si mai insista asupra ei?!
am zis clar si simplu ca cauta nod in papura

alt motiv nu s-a gasit din poze,doar ca pe o parte este masina mai sus...sau pe cealalta mai jos=)))
mda,asta da forum

eu cate si ce trebuie sa mai accept?!
da ce ai acceptat pana acum ?ai o masina frumoasa , dar sunt unele chestii care arata ca nuca in perete . sincer daca tu ai vedea la masina mea huse cu playboy nu ai zice nimic ? da fii sincer
puskas is offline  
Old 18-09-12, 13:07   #1059
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by puskas View Post
da ce ai acceptat pana acum ?ai o masina frumoasa , dar sunt unele chestii care arata ca nuca in perete . sincer daca tu ai vedea la masina mea huse cu playboy nu ai zice nimic ? da fii sincer
ABSOLUT nimic...la modul cel mai sincer...pentru ca ii vorba de o banala husa...un pres rupt,un led albastru,o carpa murdara in usa,gunoi in masina si etc etc...sa vorbim de "tuning" de linia masinii,de jante cum dau,de o garda la sol,faruri,cpaota,folii etc etc...

alta chestie,nu ca poate doarme noaptea cainele in masina,si gata hai sa sarim toti ca cum vine asta
soosy is offline  
Old 18-09-12, 13:11   #1060
puskas

Stage 5
 
puskas's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 581
Member of:
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
ABSOLUT nimic...la modul cel mai sincer...pentru ca ii vorba de o banala husa...un pres rupt,un led albastru,o carpa murdara in usa,gunoi in masina si etc etc...sa vorbim de "tuning" de linia masinii,de jante cum dau,de o garda la sol,faruri,cpaota,folii etc etc...

alta chestie,nu ca poate doarme noaptea cainele in masina,si gata hai sa sarim toti ca cum vine asta
ti-am spus .. masina arata bine ... dar nu fii asa recalcitrant cand cineva isi da cu parerea ... nu poate sa placa intregii lumi ce iti place tie ... si invers
puskas is offline  
Old 18-09-12, 13:17   #1061
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by puskas View Post
ti-am spus .. masina arata bine ... dar nu fii asa recalcitrant cand cineva isi da cu parerea ... nu poate sa placa intregii lumi ce iti place tie ... si invers
mersi...
stai linistit,nu is absolut deloc,ba chiar daca ai urmarit cate tiganii s-au adus asupra masinii mele,si povestiri si etc etc nici eu nu mai stiu cum am asa rabdare si is asa fraier sa raspund oameniilor

chiar ma minunez cand vad chestii ca ii mai sus ca ii mai jos,ca ii husa ca ii noroi ca ii praf pe ea,ca ii parcata gresit,ca a ramas cu rotiile virate si bla bla bla...chestii de genul
COPILARII....dar asa trebuie sa fie,daca nu se gaseste altceva atunci cautam
fantastic chiar sunt dezamagit absolut total...evident nu ma asptam la extra laude,la premii virtuale si etc etc dar cand vand alte masini la jumatatea "normei" acesteia si cate aprobari,laude si bla bla bla...raman

in fine...iar o dam in pagini de romane si nu ajungem la nici o concluzie,eventual cea veche si cea consacrata ca masina ii dezastru,bani pierduri,eventual fara investitii,kitch si pe urma sau intai,userul soosy de care nu mai continuu

edit: cea mai buna solutie era sa raman cu planuriile pe forum(doar in scris)masina de cand am cumparat-o sa primesca niste odorizante,niste spalari,leduri si maxim o investitie mai mare(poate jante)si deja eram indrumat spre show si toti eram in culmea fericirii

Last edited by soosy; 18-09-12 at 13:19.
soosy is offline  
Old 19-09-12, 21:56   #1062
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

curatat filtru sport...cu kitul special K&N
99% am rezolvat treaba cu playerul(va fi un dvd pioneer f320bt)

curand mai urmeaza niste aditive(injectoare,la ulei)si distributia
anul asta s-ar putea sa tragem linie

mai maciulia schimbator si folia carbon pe alocuri(interior)ar fi dar vedem
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Fotografie013 (2).jpg
Views:	80
Size:	420.1 KB
ID:	2556825  
soosy is offline  
Old 20-09-12, 09:05   #1063
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Vw bora Edition

Dupa ce pui aditivul ala sa imi zici si mie cat te duce reparatia la injectoare
B-99-SAA is offline  
Old 20-09-12, 09:12   #1064
daryiyus

Stage 5
 
daryiyus's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 978
Member of:
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Hai ca in motorina mai merge, tinand cont cat de buna ii motorina pe la noi(sper ca nu bagi dinala cu 18 lei din real), iar in ulei, chiar nu ii vad rostu.
__________________
VW Golf IV Variant 1.9 TDI https://forum.4tuning.ro/120-masina-m...v-variant.html

Vulcanizare Arad-Vladimirescu..... Reducere substantiala pentru membrii 4tuning.ro Tel: 0755.348.289.
daryiyus is offline  
Old 20-09-12, 11:12   #1065
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by daryiyus View Post
Hai ca in motorina mai merge, tinand cont cat de buna ii motorina pe la noi(sper ca nu bagi dinala cu 18 lei din real), iar in ulei, chiar nu ii vad rostu.
De ce zici tu ca merge? Daca e motorina proasta nu inseamna ca trebuie aditivata (ca e si-asa destul). Intreaba producatorul sistemului de injectie daca e recomandat sa bagi aditiv....! Doar producatorii de aditivi or sa iti spuna ca sunt buni aditivii
__________________
Ex: '98 Daewoo Tico SX -> sold!
Ex: '00 Daewoo Cielo Hatchback -> sold!

Now: '01 VW Golf variant -> no topic
B-99-SAA is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -