Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 03-10-12, 19:15   #1096
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by Mirel1919 View Post
Era foarte frumoasa masina daca ascultai sfaturile tuturor de aici. Daca aveai acuma pedalele normale, volanu fara chestia alba si capace originale la boxe era lux interiorul. Succes in continuare.
care era farmecul pedalelor cu gumele alea roase?
volanul cu pielea decolorata?
capacele originale?!?!?pentru ce?

hai sa fim seriosi si sa nu incepem din nou
pana la urma ajungem la concluzia ca nu are rost sa facem nimic ca pe original ce vine din fabrica ba ca ii in stare buna ba ca nu trebuie sa ramana asa si orice ai pune in loc nu arata frumos

chiar acum incep sa imi imaginez cat de frumoasa era daca erau toate alea la loc)OAMENI TREZIREA

mersi,bafta si tie
__________________
Custom Bobo al meu "nigar briliant,pe Schmidt Vn line r18"...

Vand Wv Vento 1.9tdi !!
http://volkswagen.anunturi-auto.4tun...0-9975240.html
soosy is offline  
Old 03-10-12, 19:17   #1097
Mirel1919

Stage 5
 
Mirel1919's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 1,739
Member of:
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
care era farmecul pedalelor cu gumele alea roase?
volanul cu pielea decolorata?
capacele originale?!?!?pentru ce?

hai sa fim seriosi si sa nu incepem din nou
pana la urma ajungem la concluzia ca nu are rost sa facem nimic ca pe original ce vine din fabrica ba ca ii in stare buna ba ca nu trebuie sa ramana asa si orice ai pune in loc nu arata frumos

chiar acum incep sa imi imaginez cat de frumoasa era daca erau toate alea la loc)OAMENI TREZIREA

mersi,bafta si tie
Eu nu ma refeream sa nu retapitezi volanu, bine ai facut ca l-ai facut dar fara alb sau gri sau ce e ala, navigatie arata super bine, boxele is ca nuca in perete, pedalele la fel.. si mai scapa de jucariile de la oglinzi si o sa vezi ca altcumva arata.
__________________
Mirel1919 is offline  
Old 03-10-12, 19:19   #1098
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by B-99-SAA View Post
Omule, nu te supara, tu ai problema de perceptie....! Sorin iti spune ca ce e calitativ costa, iar tu zici ca tot bara e si aia si cealalta.... Pai de ce nu ti-ai luat Dacie, ca si aia tot masina e, si era mai ieftina decat Bora. Si sa nu zici ca nu e acelasi lucru, pentru ca e fix la fel!
Sunt de acord cu Mirel, toti ti-am zis ca aia nu si aia nu, dar tu ai adunat cate putin la fiecare capitol din gusturile tale si a iesit cam trist: pedalele "is ok" ca-ti plac tie, husele cu playboy n-au nimic pt ca sunt doar aruncate acolo, boxele "arata bine si asa", volanu asa ti s-a parut tie ca seamana cu nu stiu care de gti, si lista continua.
Si apropo, sa te documentezi nu inseamna sa scrii pe 4tuning si sa astepti raspuns, ci sa folosesti google si site-urile de afara, ca nu esti primu care modifica o Bora. Asta e, ramai la pedale si stickere, ca OEM cu jante si lasata blana nu-ti place, ala nu e tuning.....!
sefu
RELAX
una ii sa vorbim de o bara..un lucru simplu si alta ii sa vorbim de o masina,ceva mai complex
dar asa va place voua sa va legati de toate chestiile sa putem incepe iar discutii inutile
hai ca eu is prost si nu stiu...explica cu ce este mai bun bara de 100 eu fata de cea cu 50 eu?(ce ofera in plus...?)ca ii dintru-n material mai finisat?si CE?
legat de "problemele"anterioare nu are rost sa le aducem iar in discutii(husele nu mai sunt)iar restu ramane la imaginatia,gustul fiecaruia
volanul este absolut ok...boxele si mai si iar pedalele sunt singurele sa zicem varianta de avarie(nu sunt eu de vina ca ii distanta mare intre fata de usa si usa)
soosy is offline  
Old 03-10-12, 19:25   #1099
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by Mirel1919 View Post
Eu nu ma refeream sa nu retapitezi volanu, bine ai facut ca l-ai facut dar fara alb sau gri sau ce e ala, navigatie arata super bine, boxele is ca nuca in perete, pedalele la fel.. si mai scapa de jucariile de la oglinzi si o sa vezi ca altcumva arata.
mda...ma gandesc ca si acel plus ii ca nuca in perete si ca ii kitch
chiar nu va inteleg...
griul ala chiar sta foarte bine...ca nu va place la 1-2-3 persoane ok...poate mai sunt inca atatea sau mai multe persoane carora le place
boxele la fel...voi chiar suneti batuti in cap sau chiar nu mai stiu ce sa cred....va trebui sa dau telefon la mtx sa ma iau de ei ca de ce produc asemenea grile ca carcotasii si fanii Oem zic ca ii tiganie...mda
poate o sa faca si ei grile ca cele originale si totul va fi bine


ca si rezumat,is chiar satul pana peste cap
nu sunt primul si nici ultimul care modific bora,masina este foarte ok asa cum este acum,la orice ora oriunde pot sa imi fac prezenta pentru ca este o masina decenta,modificata si la locul ei
putin ma intereseaza chichituriile voastre ca nu ii ok grila,si etc etc...COPILARII
ma intreb daca nu erau astea,ce alta discutie puteati gasi

in final,rog un moderator sa inchida acest topic
voi continua sa fac masina frumos in liniste si fara discutii inutiile
atunci cand oameni in masura care au realizari si pot dovedi cea ce vorbesc o sa imi spuna ce nu este ok,o sa imi repar greseala(desi deocamdata nu am SIGUR ce)pana atunci nu am timp si nici nu as vrea sa ma tot iau in gura cu toti sustinatorii tuningului virtual

apucativa fratiilor de fapte si mai putine vorbe
va multumesc
soosy is offline  
Old 03-10-12, 19:31   #1100
Mirel1919

Stage 5
 
Mirel1919's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 1,739
Member of:
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
mda...ma gandesc ca si acel plus ii ca nuca in perete si ca ii kitch
chiar nu va inteleg...
griul ala chiar sta foarte bine...ca nu va place la 1-2-3 persoane ok...poate mai sunt inca atatea sau mai multe persoane carora le place
boxele la fel...voi chiar suneti batuti in cap sau chiar nu mai stiu ce sa cred....va trebui sa dau telefon la mtx sa ma iau de ei ca de ce produc asemenea grile ca carcotasii si fanii Oem zic ca ii tiganie...mda
poate o sa faca si ei grile ca cele originale si totul va fi bine


ca si rezumat,is chiar satul pana peste cap
nu sunt primul si nici ultimul care modific bora,masina este foarte ok asa cum este acum,la orice ora oriunde pot sa imi fac prezenta pentru ca este o masina decenta,modificata si la locul ei
putin ma intereseaza chichituriile voastre ca nu ii ok grila,si etc etc...COPILARII
ma intreb daca nu erau astea,ce alta discutie puteati gasi

in final,rog un moderator sa inchida acest topic
voi continua sa fac masina frumos in liniste si fara discutii inutiile
atunci cand oameni in masura care au realizari si pot dovedi cea ce vorbesc o sa imi spuna ce nu este ok,o sa imi repar greseala(desi deocamdata nu am SIGUR ce)pana atunci nu am timp si nici nu as vrea sa ma tot iau in gura cu toti sustinatorii tuningului virtual

apucativa fratiilor de fapte si mai putine vorbe
va multumesc
Ma omule tie ce-ti lipseste? Tu nu creca esti la semne, iti zice tot forumu ca nu arata bine, e o critica constructiva, ii alegerea ta daca schimbi aia sau pe aialalta. De ce dracu iei asa maxim? Doar ca-ti zicem? Atunci de ce ai mai facut topicu daca te asteptai ca toata lumea sa iti zica ca TOTUL E OK CU MASINA TA? Mie personal in-afara de navigatie ce ai facut tu la interior mi se pare un mare cacat. + ca nu esti dispus sa accepti sfaturi, cand iti zice unu ceva te aprinzi si incepi sa dactilografiezi hieroglife de a tale, treaba ta ce faci cu masina dar vezi sa nu ajunga unde nu trebe. PS: Mie personal imi place exterioru mult.
Mirel1919 is offline  
Old 03-10-12, 19:36   #1101
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by Mirel1919 View Post
Ma omule tie ce-ti lipseste? Tu nu creca esti la semne, iti zice tot forumu ca nu arata bine, e o critica constructiva, ii alegerea ta daca schimbi aia sau pe aialalta. De ce dracu iei asa maxim? Doar ca-ti zicem? Atunci de ce ai mai facut topicu daca te asteptai ca toata lumea sa iti zica ca TOTUL E OK CU MASINA TA? Mie personal in-afara de navigatie ce ai facut tu la interior mi se pare un mare cacat. + ca nu esti dispus sa accepti sfaturi, cand iti zice unu ceva te aprinzi si incepi sa dactilografiezi hieroglife de a tale, treaba ta ce faci cu masina dar vezi sa nu ajunga unde nu trebe. PS: Mie personal imi place exterioru mult.
chestia cu boxele si pedalele am auzit-o de N ori de la 2-3 persoane
crezi ca ii ok daca toti repetati,sau repeti?
da mare cacat...volanul ca are o pata gri acolo..mda
mare cacat ca grilele boxelor am pus plasa sa nu se vada distanta mare...mda
mare cacat ca am dat jos gumele alea de pe pedale si am pus niste ornamente...mda
nu ii vorba sa fie totul ok cu masina mea,si daca era extra show nu are cum sa placa tuturor dar deja ii abureala pe acest topic si chiar nu am nervi

asa in final,chiar te rog sa vi tu cu un exemplu ce ai facut,sau oricare altu si atunci da...respect,uite omu vine si cu dovada ca asa da si asa cum am facut eu nu
dar pana atunci,sunt doar vorbe si chestii din gura
+ baga 2-3 poze cu masini aici de pe forum cu bora,care sa imi fie exemplu...sa vad si eu,sa nu mor prost ca eu nu am vazut nimic
soosy is offline  
Old 03-10-12, 19:57   #1102
sorin gti power

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 6,330
Default Re: Vw bora Edition

eu renunt , scuze ca-ti spun dar tu chiar esti batut in cap daca ne spui noua ca sunteam , ai ramas la mk2 se pare ,

tu chiar nu vezi ca e puscarie ce ai facut pe alocuri ?

sunt atatea elemente frumoase de pus si tu alegi calea cea mai grea si elemente de c...t , nu accepti ce-ti spune lumea si crezi ca ceea ce ai facut tu este perfect , tine-o pt tine si gata (cred ca o grila de dacia 1310 ar da bine )

eu numai postez aici ca daca iti dau un sfat (ceea ce cred k toti sunt de acord cu mine ) , e luat in nume de rau si nu intelegi

Cius ,
__________________
Vw Golf 4 GTI 1.8T - 2001

Bmw e36 325i Cabrio - 1994
sorin gti power is offline  
Old 03-10-12, 20:00   #1103
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by sorin gti power View Post
eu renunt , scuze ca-ti spun dar tu chiar esti batut in cap daca ne spui noua ca sunteam , ai ramas la mk2 se pare ,

tu chiar nu vezi ca e puscarie ce ai facut pe alocuri ?

sunt atatea elemente frumoase de pus si tu alegi calea cea mai grea si elemente de c...t , nu accepti ce-ti spune lumea si crezi ca ceea ce ai facut tu este perfect , tine-o pt tine si gata (cred ca o grila de dacia 1310 ar da bine )

eu numai postez aici ca daca iti dau un sfat (ceea ce cred k toti sunt de acord cu mine ) , e luat in nume de rau si nu intelegi

Cius ,
urmeaza si grila...dar va fi de 1300
cius cius
soosy is offline  
Old 03-10-12, 21:02   #1104
.Alex

Stage 4
 
.Alex's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 268
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
+ baga 2-3 poze cu masini aici de pe forum cu bora,care sa imi fie exemplu...sa vad si eu,sa nu mor prost ca eu nu am vazut nimic

bag eu 2 poze cu o bora din bucuresti , sper sa nu se supere proprietarul.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	378364_443362225703869_798413416_n.jpg
Views:	174
Size:	88.9 KB
ID:	2570063   Click image for larger version

Name:	557328_435384193180448_1709310336_n.jpg
Views:	157
Size:	164.1 KB
ID:	2570064  

Last edited by aleks; 04-10-12 at 21:06.
.Alex is offline  
Old 03-10-12, 21:11   #1105
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by .Alex View Post
bag eu 2 poze cu o bora din bucuresti , sper sa nu se supere proprietarul.
da....de masina asta uitasem...insa oricum nu este prezentata pe forum
ok...facem exceptie de la asta
si pana la urma asta nu ii deloc Oem de care tot toti vorbiti
ii full custom(desii nu sunt deacord cu eliminariile bandouriilor)si toba...in rest chiar frumoasa
+ este facuta la Ghetto...cea ce inseamna ceva

in afara de aceasta...mai era una ceva mov,inceput de tuning dar omu a renuntat repede,si cea a lui Circoloco care la fel nu ii pe forum
in rest majoritatea sunt cu planuriile pe hartie

ce ar mai fi de amintit,la un variant,interiorul si ATAT

Last edited by aleks; 04-10-12 at 21:07.
soosy is offline  
Old 03-10-12, 21:13   #1106
Mirel1919

Stage 5
 
Mirel1919's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 1,739
Member of:
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
da....de masina asta uitasem...insa oricum nu este prezentata pe forum
ok...facem exceptie de la asta
si pana la urma asta nu ii deloc Oem de care tot toti vorbiti
ii full custom(desii nu sunt deacord cu eliminariile bandouriilor)si toba...in rest chiar frumoasa
+ este facuta la Ghetto...cea ce inseamna ceva

in afara de aceasta...mai era una ceva mov,inceput de tuning dar omu a renuntat repede,si cea a lui Circoloco care la fel nu ii pe forum
in rest majoritatea sunt cu planuriile pe hartie

ce ar mai fi de amintit,la un variant,interiorul si ATAT
Esti singurul din romania care are bora tunata
Mirel1919 is offline  
Old 03-10-12, 21:15   #1107
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by Mirel1919 View Post
Esti singurul din romania care are bora tunata
singurul putin spus....Unicul eventual,suna mult mai real
aici era vorba de o mica comparatie sa zicem asa...si un VS...daca tot vorbim de planuri,si realizari iar pana la urma nici cu altor useri nu putem invoca o discutie ca nu are rost...

deci pana la urma ideia ta de tuning se bazeaza pe youtube,google si din auzite
ATAT
fara suparare
soosy is offline  
Old 03-10-12, 21:16   #1108
Mirel1919

Stage 5
 
Mirel1919's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 1,739
Member of:
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
singurul putin spus....Unicul eventual,suna mult mai real
aici era vorba de o mica comparatie sa zicem asa...si un VS...daca tot vorbim de planuri,si realizari iar pana la urma nici cu altor useri nu putem invoca o discutie ca nu are rost...

deci pana la urma ideia ta de tuning se bazaeaza pe youtube,google si din auzite
ATAT
fara suparare
Dar ideea ta de tuning pe ce se bazeaza? Pe plase si grile kitsch, volan alb si pedale de dacie?
Mirel1919 is offline  
Old 03-10-12, 21:19   #1109
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by Mirel1919 View Post
Dar ideea ta de tuning pe ce se bazeaza? Pe plase si grile kitsch, volan alb si pedale de dacie?
se bazaeaza oarecum pe idei proprii,fara influente de youtube
si pe fapte reale...pe care le aplic chit ca imi iasa bine sau rau...asa castig experienta si ma orientez
dar din vorbe cum faci tu nu rezolvi absolut nimic,si nu imi poti arata nici atat
in final se bazeaza pe INVESTITII...volanul 50 eu...
boxele 150 lei
si pedalele 20 eu...acesti bani pe care tu nu i-ai investit

pentru informarea ta,daca nu a aparut pe youtube,sunt pedale FK
si grile boxe Mtx...
soosy is offline  
Old 03-10-12, 21:21   #1110
Mirel1919

Stage 5
 
Mirel1919's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 1,739
Member of:
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
se bazaeaza oarecum pe idei proprii,fara influente de youtube
si pe fapte reale...pe care le aplic chit ca imi iasa bine sau rau...asa castig experienta si ma orientez
dar din vorbe cum faci tu nu rezolvi absolut nimic,si nu imi poti arata nici atat
in final se bazeaza pe INVESTITII...volanul 50 eu...
boxele 150 lei
si pedalele 20 eu...acesti bani pe care tu nu i-ai investit

pentru informarea ta,daca nu a aparut pe youtube,sunt pedale FK
si grile boxe Mtx...
Probabil nu i-am investit in masina prezenta (Golf-u) dar A3-u pe langa Bora ta, daca aveam niste jante calumea, rupea normele. Oricum, cat am investit in a3 am investit cu cap, nu ca tine, i-ati grile nike de mine si pune-ti la boxe si pedale puma, tot la fel de urat o sa arate si asta nu e numai parerea mea. Sa treaca putin timpu sa apuc sa fac si io cate ceva la masina si dupa le putem compara
Mirel1919 is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -