Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 31-08-12, 14:05   #901
geo_gee2005_xxx
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,303
Member of:
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by GopPo View Post

cea mai originala injuratura pe saptamana asta
Si eu votez la fel! N-am mai auzit-o pana acum!
geo_gee2005_xxx is offline  
Old 31-08-12, 14:07   #902
Roly94

Stage 5
 
Roly94's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 397
Default Re: Vw bora Edition

Sa schimbam subiectul,plafon negru mat cum ar da ?
Roly94 is offline  
Old 31-08-12, 14:08   #903
geo_gee2005_xxx
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,303
Member of:
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Si ce farmec gasesti tu la un plafon negru mat pe o masina negru lucios, asta te intreb asa ca tot ai schimbat subiectul?
geo_gee2005_xxx is offline  
Old 31-08-12, 14:10   #904
Roly94

Stage 5
 
Roly94's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 397
Default Re: Vw bora Edition

Pai,decat sa ne certam )
Nici nu stiu,dar capota+portbagaj+plafon negru mat,restu lucios...nu ar arata bine ? .Am vazut acum ceva vreme in sibiu un chrysler cu aceeasi combinatie care am spuso mai sus,si arata okay.
Roly94 is offline  
Old 31-08-12, 14:24   #905
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

pana una alta,a ajuns cablu vag com,serie mai noua(905)....o sa intalez win xp si ma apuc sa vad daca ma descurc cu activari si etc..(am autodata,ii varianta full,activata etc..)
telefonul Siemens M35 pentru car kit(trebuie legat la player..)insa astept sa pun dvd-ul

si inca ceva(imediat merg la posta sa scot)cea ce nici eu nu stiu daca va fi ok,va da bine sau nu dar o sa incerc.....pana diseara va fi gata

aaaa si,stickerul pentru filtru de aer
cam atat

vor mai urma 2-3 chestii curand(player dvd,kit curatare filtru,carbon (cred) prin interior,in final knobul refacut-schimbat si saculetul)ataaaaat
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Fotografie015 (2).jpg
Views:	155
Size:	358.8 KB
ID:	2539492   Click image for larger version

Name:	Fotografie014 (2).jpg
Views:	213
Size:	341.0 KB
ID:	2539493   Click image for larger version

Name:	Fotografie021 (2).jpg
Views:	87
Size:	429.4 KB
ID:	2539494  

Click image for larger version

Name:	Fotografie022 (2).jpg
Views:	85
Size:	405.1 KB
ID:	2539495  
__________________
Custom Bobo al meu "nigar briliant,pe Schmidt Vn line r18"...

Vand Wv Vento 1.9tdi !!
http://volkswagen.anunturi-auto.4tun...0-9975240.html
soosy is offline  
Old 31-08-12, 14:34   #906
andutzu_com

Stage 5
 
andutzu_com's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 2,587
Default Re: Vw bora Edition

Iti plac tie pedalele alea?
andutzu_com is offline  
Old 31-08-12, 15:52   #907
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by andutzu_com View Post
Iti plac tie pedalele alea?
da...si pana la urma nu sunt din piata,sunt Fk...clar ca nu stie ce marca dar totusi
+ se asorteaza cu ceasuriile,oarecum volanul si etc...

poate pe viitor o sa pun R32 dar deocamdata nu as da nici un caz 50 eu pe niste pedale
soosy is offline  
Old 31-08-12, 20:17   #908
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: Vw bora Edition

Ai zis FK, ai zis piata .....
RIcKO is offline  
Old 31-08-12, 20:27   #909
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Vw bora Edition

Mai acum ceva timp te certai cu mine ca ai bagat peste 1000 euro in masina (asta la timpul ala), si acum afirmi ca nu dai 50 euro pe un anumit accesoriu.... La exterior ai facut cate ceva la masina, dar la interior sincer ai dat-o in bara! Pedalele, car kitu ala siemens, boxele hidoase, presurile de vitan, si cred ca vei continua. Gusturile nu se dicuta, dar cand iti zic multi ca nu e bine si arata urat ce faci, te incapatanezi si continui. In plus, ziceai ca scrii mult ca sa ceri sfaturi ca sa nu faci greseli in alegeri, sa te sfatuiesti cu altii, dar oricum tot aiurea faci, deci degeaba. Poate te redresezi, totusi....!
__________________
Ex: '98 Daewoo Tico SX -> sold!
Ex: '00 Daewoo Cielo Hatchback -> sold!

Now: '01 VW Golf variant -> no topic
B-99-SAA is offline  
Old 31-08-12, 22:52   #910
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by Roly94 View Post
Pai,decat sa ne certam )
Nici nu stiu,dar capota+portbagaj+plafon negru mat,restu lucios...nu ar arata bine ? .Am vazut acum ceva vreme in sibiu un chrysler cu aceeasi combinatie care am spuso mai sus,si arata okay.
candva la inceput cand m-am apucat de ea am avut o tentativa de negru mat si etc...(aveam capota in sprit chit negru...)nu prea dadea bine
asa ca este cam exclus
Quote:
Originally Posted by B-99-SAA View Post
Mai acum ceva timp te certai cu mine ca ai bagat peste 1000 euro in masina (asta la timpul ala), si acum afirmi ca nu dai 50 euro pe un anumit accesoriu.... La exterior ai facut cate ceva la masina, dar la interior sincer ai dat-o in bara! Pedalele, car kitu ala siemens, boxele hidoase, presurile de vitan, si cred ca vei continua. Gusturile nu se dicuta, dar cand iti zic multi ca nu e bine si arata urat ce faci, te incapatanezi si continui. In plus, ziceai ca scrii mult ca sa ceri sfaturi ca sa nu faci greseli in alegeri, sa te sfatuiesti cu altii, dar oricum tot aiurea faci, deci degeaba. Poate te redresezi, totusi....!
evident gusturiile nu se discuta...clar tocmai de asta poate la unele capitole veti fi deacord cu bine la altele nu
ex si cu stickerele,un banal ex
la interior ce zici tu,acel banal kit siemens este ORIGINAL(masina avea din dotare,lipsind telefonul)boxele hidoase sunt mtx + plasa la grile ca arata urat distanta intre dif si fata de usa
presuriile sunt PETEX
iar la exterior cat de cat? jante de 500 eu....suspensii reglabile,stopuri pe led,pleoapa luneta,lupe bixenon,bad boy si etc etc...mai mult ce puteam face?(bari ozn,fel si fel de cromuri?)

sfaturiile sunt binevenite,nici o problema...discutam
soosy is offline  
Old 01-09-12, 09:37   #911
.Alex

Stage 4
 
.Alex's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 268
Default Re: Vw bora Edition

Discutam, la ce iti foloseste kitul ala din 1900?
Cumparai un sistem ( in caz ca ai smartphone) care se leaga la ecranul din bord.
Telefonul se conecteaza singur,prin bluetooth ,cand intri in masina si ai muzica si convorbiri prin boxele masinii. Totul fara fire la vedere ,"etc"
Presuri din material textil gasesti la vw.

Do it right or do it twice
__________________
You're not cool unless parts of your car hit the ground on flat roads.
.Alex is offline  
Old 01-09-12, 09:43   #912
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by .Alex View Post
Discutam, la ce iti foloseste kitul ala din 1900?
Cumparai un sistem ( in caz ca ai smartphone) care se leaga la ecranul din bord.
Telefonul se conecteaza singur,prin bluetooth ,cand intri in masina si ai muzica si convorbiri prin boxele masinii. Totul fara fire la vedere ,"etc"
Presuri din material textil gasesti la vw.

Do it right or do it twice
am avut suportul si cabluriile...lipsea telefonul...am zis ca ori o dau jos ori pun un tel acolo...pana la urma cat dureaza sa scot tot din ea?!...repede merge,dar cand o sa pun dvd-ul o sa incerc sa fac legatura...vedem ce o fi
presuri textil am avut(adevarul este ca nu le schimbam dar cum am ramas fara cel din partea soferului)am trecut la gume,si nu regret pentru ca chiar ii foarte practic desii arata mai frumos cu cele de textil...poate pe viitor o sa iau si de textil si cele de guma le folosesc doar iarna sau pe vremuri ploiase

Last edited by soosy; 01-09-12 at 09:45.
soosy is offline  
Old 01-09-12, 10:38   #913
calin.massive
VW Driver

Stage 5
 
calin.massive's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 517
Member of:
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

N-am mai intrat demult , am avut ce citi ... pacat ca 80% offtopic, de ce nu recunoaste-ti ca per total masina chiar arata bine ! minus cateva chichite acolo in functie de gusturi.
Asa ca intre proprietari de bora , eu in locul tau luam fara discutie prelungirea de 4motion ( daca nu o aveam din fabrica mai mult ca sigur o cumparam ), lipul de cupra merge doar pe bara de R sau Votex. Poate pe viitor reusesti sa te scapi de ea . Ah si o idee mai jos ar mai merge doar mergem toti pe aceleasi drumuri deci se poate. Bafta men !
__________________
calin.massive is offline  
Old 01-09-12, 11:01   #914
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by calin.massive View Post
N-am mai intrat demult , am avut ce citi ... pacat ca 80% offtopic, de ce nu recunoaste-ti ca per total masina chiar arata bine ! minus cateva chichite acolo in functie de gusturi.
Asa ca intre proprietari de bora , eu in locul tau luam fara discutie prelungirea de 4motion ( daca nu o aveam din fabrica mai mult ca sigur o cumparam ), lipul de cupra merge doar pe bara de R sau Votex. Poate pe viitor reusesti sa te scapi de ea . Ah si o idee mai jos ar mai merge doar mergem toti pe aceleasi drumuri deci se poate. Bafta men !
mersi.....in sfarsit un om de al meu:P....ca de la bora la bora
is constient ca unele chestii se puteau mai bine,sau poate ca chiar nu era necesar si etc dar asta e....pana la urma poate ma reprezinta si asta is eu,asta imi place desi cu siguranta totdeauna este loc de mai bine si eu as vrea sa fie si mai si dar deocamdata cam asta e si atat
chiar sunt multumit,in mai putin de 1an cea ce a iesit mai ales pe vremea asta + ca folosesc masina si ma bucur de ea nu ii doar de forma
legat de prelungiri,cel mai mult mi-am dorit cea de riger sau gli dar na...poate alta data....insa unii tre sa inteleaga ca sunt unele elemente care nu le consider necesare sau am alte viziuni + nu sunt dispus sa dau banii pe orice si oricat


in final....sunt 100% convins ca daca nu era masina lui "soosy" pana acum unii erau in extaz,in delir cu woow si etc,pentru ca vad si urmaresc ca unii sterg inscriptiile de pe portbagaj si imediat apar 3-4 persoane si zic ca ce bine da si etc etc..sau isi pun becuri galbene sau leduri albe,rezultatul fiind acelas ca foarte buna treaba,arata excelent si etc....dar masina asta poate sa aiba orice si oricat cat timp este masina mea,nu va fi niciodata apreciata si chiar ma ganesc serios sa inchid topicul...oricum fac masina pentru mine si nu ma incalzeste cu nimic sa arat lumii ca ce fac...este doar pentru hobby si pentru a mai comunica cu unii colegi dar se pare ca nu am colegi sau nu i-am gasit
soosy is offline  
Old 01-09-12, 11:26   #915
vinyl
VW Driver

Stage 5
 
vinyl's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2,092
Member of:
[Nissan]
[VW]
[2 Roti]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
in final....sunt 100% convins ca daca nu era masina lui "soosy" pana acum unii erau in extaz,in delir cu woow si etc,pentru ca vad si urmaresc ca unii sterg inscriptiile de pe portbagaj si imediat apar 3-4 persoane si zic ca ce bine da si etc etc..sau isi pun becuri galbene sau leduri albe,rezultatul fiind acelas ca foarte buna treaba,arata excelent si etc....dar masina asta poate sa aiba orice si oricat cat timp este masina mea,nu va fi niciodata apreciata si chiar ma ganesc serios sa inchid topicul...oricum fac masina pentru mine si nu ma incalzeste cu nimic sa arat lumii ca ce fac...este doar pentru hobby si pentru a mai comunica cu unii colegi dar se pare ca nu am colegi sau nu i-am gasit
Exact. Asta-i mentalitatea....
Eu de exemplu...nu ca n-as fi avut imaginatie, dar mi-a placut ideea Passat-ului din link-ul asta: http://tuninghost.ro/vw-passat-b5-5-low-boser-14732
Negru mat, triple rosii, si elemente cromate. Tine de gusturi.
Am adopotat aceeasi idee pe masina mea, cu toate ca in afara de marginile geamurilor, care au ornamente cromate din fabrica; eu am adaugat doar oglinzile, si am fost criticat. Au sarit toti ca am facut tiganeala. Masina din link-ul de mai sus, are si bandourile si grila cromata, in plus fata de a mea. Dar daca e sa fi intrat cineva din intamplare pe acel site si sa fi aruncat o privire asupra masinii, cu siguranta i-ar fi placut. De ce? Pentru ca e din "alta tara". Aia-s sefii nostri...! Noi ne modificam masinile dupa gusturile lor...
Nu pot sa-mi dau cu parerea la altii pe topic, intr-un sens constructiv, desigur, ca sar altii cu vorbe gen " da tu vorbesti? cu masina negru mat si oglinzi cromate...?!" Tarani...
vinyl is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -