Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 01-09-12, 11:29   #916
Roly94

Stage 5
 
Roly94's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 397
Default Re: Vw bora Edition

Amin,vinyl!
Roly94 is offline  
Old 01-09-12, 11:37   #917
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by vinyl View Post
Exact. Asta-i mentalitatea....
Eu de exemplu...nu ca n-as fi avut imaginatie, dar mi-a placut ideea Passat-ului din link-ul asta: http://tuninghost.ro/vw-passat-b5-5-low-boser-14732
Negru mat, triple rosii, si elemente cromate. Tine de gusturi.
Am adopotat aceeasi idee pe masina mea, cu toate ca in afara de marginile geamurilor, care au ornamente cromate din fabrica; eu am adaugat doar oglinzile, si am fost criticat. Au sarit toti ca am facut tiganeala. Masina din link-ul de mai sus, are si bandourile si grila cromata, in plus fata de a mea. Dar daca e sa fi intrat cineva din intamplare pe acel site si sa fi aruncat o privire asupra masinii, cu siguranta i-ar fi placut. De ce? Pentru ca e din "alta tara". Aia-s sefii nostri...! Noi ne modificam masinile dupa gusturile lor...
Nu pot sa-mi dau cu parerea la altii pe topic, intr-un sens constructiv, desigur, ca sar altii cu vorbe gen " da tu vorbesti? cu masina negru mat si oglinzi cromate...?!" Tarani...
cam despre asta vorbeam si eu.....+ ca aici se discuta si subiectiv din pacate desii intre noi nici jumate nu ne cunoastem personal din forum,la unii niste banalitati dau EXCELENT si ii cea ce trebuie si etc etc...la altii chiar si aceleas chestii(ca si cazul tau de ex)nu dau bine ca esti X sau ca esti din RO...asa si la mine....fiind vorba de "soosy" hai sa ne dam in aere,abureli si etc iar orice modificare se aduce nu este bine,ii tiganie,era mai bine asa si asa si etc etc..is chiar satul chiar daca nu ma intereseaza dar totusi ii stresant mai ales la altii cand vad,timp de 1 an chiar 2 nu apare mai nimic nou pe masina,si cea ce este ii chitibusareala dar la reply-uri numai admiratii si de astea
__________________
Custom Bobo al meu "nigar briliant,pe Schmidt Vn line r18"...

Vand Wv Vento 1.9tdi !!
http://volkswagen.anunturi-auto.4tun...0-9975240.html
soosy is offline  
Old 01-09-12, 11:54   #918
byJoKeR

Stage 5
 
byJoKeR's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 955
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by vinyl View Post
Exact. Asta-i mentalitatea....
Eu de exemplu...nu ca n-as fi avut imaginatie, dar mi-a placut ideea Passat-ului din link-ul asta: http://tuninghost.ro/vw-passat-b5-5-low-boser-14732
Negru mat, triple rosii, si elemente cromate. Tine de gusturi.
Am adopotat aceeasi idee pe masina mea, cu toate ca in afara de marginile geamurilor, care au ornamente cromate din fabrica; eu am adaugat doar oglinzile, si am fost criticat. Au sarit toti ca am facut tiganeala. Masina din link-ul de mai sus, are si bandourile si grila cromata, in plus fata de a mea. Dar daca e sa fi intrat cineva din intamplare pe acel site si sa fi aruncat o privire asupra masinii, cu siguranta i-ar fi placut. De ce? Pentru ca e din "alta tara". Aia-s sefii nostri...! Noi ne modificam masinile dupa gusturile lor...
Nu pot sa-mi dau cu parerea la altii pe topic, intr-un sens constructiv, desigur, ca sar altii cu vorbe gen " da tu vorbesti? cu masina negru mat si oglinzi cromate...?!" Tarani...
Tocmai, daca nu ai avea atitudinea care o ai si nu ai critica continu probabil ca nu s-ar fi luat nimeni de tine.

ON: Exteriorul arata bine la masina ta, la interior ai putin de munca.bafta
__________________
Golf 4 https://forum.4tuning.ro/120-masina-m...4-byjoker.html

Peugeot 206 https://forum.4tuning.ro/122-masina-m...ml#post5552147

Vand jante tabla 14' 4x114.3 si 13' 4x100
byJoKeR is offline  
Old 01-09-12, 12:10   #919
vinyl
VW Driver

Stage 5
 
vinyl's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2,092
Member of:
[Nissan]
[VW]
[2 Roti]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by byJoKeR View Post
Tocmai, daca nu ai avea atitudinea care o ai si nu ai critica continu probabil ca nu s-ar fi luat nimeni de tine.

ON: Exteriorul arata bine la masina ta, la interior ai putin de munca.bafta
N-are nicio treaba atitudinea mea cu aspectul masinii....
Trebuie sa fii prea prost sa spui despre o masina care arata bine, vorbe rele, din cauza faptului ca tu nu il suporti pe proprietar...
vinyl is offline  
Old 01-09-12, 12:54   #920
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by vinyl View Post
N-are nicio treaba atitudinea mea cu aspectul masinii....
Trebuie sa fii prea prost sa spui despre o masina care arata bine, vorbe rele, din cauza faptului ca tu nu il suporti pe proprietar...
dar 90% din acest forum din pacate ii bascalie...ori vezi topicuri unde se discuta ca la cafenea sau discutii de polemici
de mult nu mai este 4t cea ce a fost si ce trebuia sa fie

ii a 3-a masina sau chiar a 4-a masina pe care o prezint si vad ca idea ii aceas...
daca nu faci masina low si cu jante(doar atat)atunci esti prost
daca iti sustii ideiile esti incapatanat,faci tiganii si etc
iar daca bagi bani in masina,ai o realizare si etc esti luat peste picior,in fine sa incheiam discutia ca nu are rost,nu ii de pe acum si va mai continua mult si bine

poate daca eram alt user atunci deja din laude si etc eram cu podul plin) dar asa ma multumesc cu unii care vad dincolo de subiectivitate
soosy is offline  
Old 01-09-12, 12:55   #921
byJoKeR

Stage 5
 
byJoKeR's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 955
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by vinyl View Post
N-are nicio treaba atitudinea mea cu aspectul masinii....
Trebuie sa fii prea prost sa spui despre o masina care arata bine, vorbe rele, din cauza faptului ca tu nu il suporti pe proprietar...
Nu am nimic cu tine, dar nu esti in masura sa critici la prima vedere o masina sau sa ai o asemenea atitudine.Invata sa respecti ca sa fii respectat
Acum sa nu facem messenger din topicul omului poti folosii cu incredere PM nu doar atunci cand iti critica cineva masina si dai PM cu amenintarii.bafta
byJoKeR is offline  
Old 01-09-12, 13:05   #922
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by byJoKeR View Post
Nu am nimic cu tine, dar nu esti in masura sa critici la prima vedere o masina sau sa ai o asemenea atitudine.Invata sa respecti ca sa fii respectat
Acum sa nu facem messenger din topicul omului poti folosii cu incredere PM nu doar atunci cand iti critica cineva masina si dai PM cu amenintarii.bafta
ca sa nu fie doar text...
atasez lucrarea de ieri
acea chestie pe care nu stiam daca va fi ok sau nu(si poate majoritatea nu vor fi de acord...sau cine stie) era banda reflectorizanta de la moto pentru jante

in final eu zic ca da bine....ii o schimbare ok:P
daca aveam si aplicator poate iesea mai bine dar este bine si asa
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Fotografie016 (2).jpg
Views:	91
Size:	494.5 KB
ID:	2540388   Click image for larger version

Name:	Fotografie017 (2).jpg
Views:	79
Size:	406.9 KB
ID:	2540389   Click image for larger version

Name:	Fotografie018 (2).jpg
Views:	91
Size:	458.7 KB
ID:	2540390  

Click image for larger version

Name:	Fotografie019 (2).jpg
Views:	163
Size:	446.8 KB
ID:	2540392  
Attached Images
File Type: jpg Fotografie020.jpg (2.30 MB, 24 views)
soosy is offline  
Old 01-09-12, 13:37   #923
koala_boy

Stage 5
 
koala_boy's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 932
Member of:
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Mie imi place masina fara stickerul cu ice age,fara capacele de boxe aftermarket si car-kitul nu este urat dar nu prea ii vad rostul...insa limba romana te bate grav,mai sunt si greseli de tastatura sau de oboseala dar ale tale nu sunt de genul...incearca sa-ti recitesti posturile inainte sa apesi replay.
__________________
după ≠ de pe
decat ≠ doar/numai
koala_boy is offline  
Old 01-09-12, 14:15   #924
.Alex

Stage 4
 
.Alex's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 268
Default Re: Vw bora Edition

nu este deranjanta acea dunga rosie , e subtila.
in legatura cu afirmatia lui vinyl....sti care este diferenta intre masina ta si acel passat din link?
LOW si ROTI ....cu asta incepi mereu , dupa care te ocupi de finisaje......
nu invers
iti dau un exemplu , daca faci un "boser" pe un golf stock o sa arate ca nuca-n perete,asa si cu masina ta , sa o vedem mai jos si cu niste distantiere pentru acele roti si o sa strangi si tu cuvinte de lauda.

soosy, decat sa pui lucruri pe masina doar de dragu de a le pune, mai bine o lasi cum a venit ea din fabrica.dupa cum au spus multi , cu boxele originale , cu pedalele originiale (asa cum sunt ele negre) si fara acel car kit , arata mai bine interiorul.
exteriorul este foarte reusit , ne deranjeaza doar veverita ,careia ii dorim sa se dezlipeasca de la soare si ploaie ,si buza de cupra care poate ti-o cumpar eu in caz ca renunt la golf si imi iau leon
__________________
You're not cool unless parts of your car hit the ground on flat roads.

Last edited by .Alex; 01-09-12 at 14:18.
.Alex is offline  
Old 01-09-12, 14:59   #925
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by .Alex View Post
nu este deranjanta acea dunga rosie , e subtila.
in legatura cu afirmatia lui vinyl....sti care este diferenta intre masina ta si acel passat din link?
LOW si ROTI ....cu asta incepi mereu , dupa care te ocupi de finisaje......
nu invers
iti dau un exemplu , daca faci un "boser" pe un golf stock o sa arate ca nuca-n perete,asa si cu masina ta , sa o vedem mai jos si cu niste distantiere pentru acele roti si o sa strangi si tu cuvinte de lauda.

soosy, decat sa pui lucruri pe masina doar de dragu de a le pune, mai bine o lasi cum a venit ea din fabrica.dupa cum au spus multi , cu boxele originale , cu pedalele originiale (asa cum sunt ele negre) si fara acel car kit , arata mai bine interiorul.
exteriorul este foarte reusit , ne deranjeaza doar veverita ,careia ii dorim sa se dezlipeasca de la soare si ploaie ,si buza de cupra care poate ti-o cumpar eu in caz ca renunt la golf si imi iau leon

asa sa fie...
oricum cu timpul va "disparea" stickerul cum poate de altfel si restu
la interior si pedalele o sa dispara cu siguranta cand voi lua cele de TT sau r32
legat de car kit,dupa ce iau dvd-ul nu isi va avea rostu,atunci le demontez si gata
pana atunci asa ramane...
oricum si daca era pentru mine si daca nu(sa pui doar de dragul de a pune)nu imi este obiceiul,si cand pun ceva analizez destul de mult si caut si alte variante pe urma actionez

vedem ce o mai fi
soosy is offline  
Old 01-09-12, 15:25   #926
vinyl
VW Driver

Stage 5
 
vinyl's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2,092
Member of:
[Nissan]
[VW]
[2 Roti]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
in legatura cu afirmatia lui vinyl....sti care este diferenta intre masina ta si acel passat din link?
LOW si ROTI ....cu asta incepi mereu , dupa care te ocupi de finisaje......
nu invers
iti dau un exemplu , daca faci un "boser" pe un golf stock o sa arate ca nuca-n perete,asa si cu masina ta , sa o vedem mai jos si cu niste distantiere pentru acele roti si o sa strangi si tu cuvinte de lauda.

Deci daca-mi pun suspensie....cromul nu mai e tiganie. Astfel voi strange cuvinte de lauda. Cam ciudat, nu ?

Si tu nu te mai caca pe tine cu golful ala...ca niste jante oem mai rare si un fitment bun, nu fac dintr-o masina un OZN.
ps..."stii" nu "sti" ! kiss !
vinyl is offline  
Old 01-09-12, 15:44   #927
.Alex

Stage 4
 
.Alex's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 268
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by vinyl View Post
Deci daca-mi pun suspensie....cromul nu mai e tiganie. Astfel voi strange cuvinte de lauda. Cam ciudat, nu ?

Si tu nu te mai caca pe tine cu golful ala...ca niste jante oem mai rare si un fitment bun, nu fac dintr-o masina un OZN.
ps..."stii" nu "sti" ! kiss !
nici nu o sa ma atac,nu are rost,iti sugerez doar sa recitesti ce am scris mai sus.

edit : rog un morderator sa stearga toate balariile astea de pe topicul omului
.Alex is offline  
Old 01-09-12, 15:49   #928
vinyl
VW Driver

Stage 5
 
vinyl's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2,092
Member of:
[Nissan]
[VW]
[2 Roti]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by .Alex View Post
nici nu o sa ma atac,nu are rost,iti sugerez doar sa recitesti ce am scris mai sus.

edit : rog un morderator sa stearga toate balariile astea de pe topicul omului
De ce sa le stearga? Sunt niste dezbateri constructive !
Sa fie sterse ca vrei tu? Da de unde pana unde ?! Sossy sigur nu se supara!
Hai prezinta-ti masina...poate avem ceva de invatat de la tine. Sau nu.
vinyl is offline  
Old 01-09-12, 16:00   #929
.Alex

Stage 4
 
.Alex's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 268
Default Re: Vw bora Edition

eu nu vad nimic constructiv , ma rog
imi cer scuze pentru off topic...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	7435654670_850e4d87a0_k.jpg
Views:	156
Size:	1.12 MB
ID:	2540587   Click image for larger version

Name:	7364797328_157208749a_k.jpg
Views:	155
Size:	1.94 MB
ID:	2540588  
.Alex is offline  
Old 01-09-12, 16:03   #930
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

poate sa ramana mai ales ca poate asa nu se va mai ivi discutia asta
si pana la urma pe sectiunea asta vw nu prea vad sa fie moderator ca de cand cer sa se inchida un topic si nimic...

e ok asa cum ii,insa sa tragem linie si atat...nu are rost sa mai continuam,dezbatem
va multumesc
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_1416.JPG
Views:	160
Size:	3.18 MB
ID:	2540594   Click image for larger version

Name:	IMG_1428.JPG
Views:	80
Size:	3.26 MB
ID:	2540595   Click image for larger version

Name:	IMG_1515.JPG
Views:	170
Size:	3.43 MB
ID:	2540596  

Click image for larger version

Name:	IMG_1788.JPG
Views:	249
Size:	3.48 MB
ID:	2540597  
soosy is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -