Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 15-01-12, 21:41   #316
.Alex

Stage 4
 
.Alex's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 268
Default Re: Vw bora Edition

eu astept produsul final ! daca lasi gapul prea mare o sa arate urat cu rotile alea late
vedem
.Alex is offline  
Old 15-01-12, 22:29   #317
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by .Alex View Post
eu astept produsul final ! daca lasi gapul prea mare o sa arate urat cu rotile alea late
vedem
cel mai bine si simplu asa....cand o sa am jantele acas,gata facute,gume pe ele si etc o sa le urc(nu inainte de martie)iar daca totul merge ok o sa iau si suspensia intre timp
asa ca vedem pe urma ce si cum,pana atunci doar vorbe si etc
detaliem cand o fi.....momentul de fata ma interesez,discut etc despre caracteristici ale fiecarui suspensie in parte


am alte preocupari acum,pana la suspensie este,si nici nu are rost sa iau acum deocamdata
__________________
Custom Bobo al meu "nigar briliant,pe Schmidt Vn line r18"...

Vand Wv Vento 1.9tdi !!
http://volkswagen.anunturi-auto.4tun...0-9975240.html
soosy is offline  
Old 16-01-12, 00:24   #318
redrider

Stage 5
 
redrider's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 406
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
ai sa intelegi atunci cand folosesti masina zi de zi,si nu numai ca zi de zi dar drumuriile sunt cum sunt si de inpiedica sa treci sau sa ajungi unde trebuie etc etc..
si mai ales atunci cand spargi toate pe ea pentru un cacat de suspensie sport
masina nu imi permit sa o tin pentru poze
deci sa ne intelegem
suspensiea sport o pun pentru a nu mai fi stock ca si inaltime,sa compensez cat de cat distanta intre roata si aripa
ATAT...nu ma intereseaza DUB,STANCE si bla bla bla...ca nu imi permit
eventual daca imi iau o masina de 1000 eu si etc dar sa nu intram in detalii
masina mea e tot daily,nu e doar pt poze...fac naveta piatra neamt-arad cu ea si am 4 degete la praguri fata-spate si niciodata nu am spart o baie sau am rupt ceva pe dedesupt si as vrea sa o las si mai jos dar nu mai ma lasa suspensia,deci....se poate...aici inchei si scz de offtopic si pareri pe un topic de prezentare a masinii
redrider is offline  
Old 16-01-12, 00:29   #319
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

nici o problema...sunt deschis la pareri,pro-contra cum o fi ele,cat ii in limita discutiei decente nici o problema..
in fond nu are rost sa dezbatem acest subiect,ca as mai avea argumente(ex baia de ulei mult mai jos la bora fata de caroseriei si alte modele si etc etc..)


as avea nevoie de pareri,sugestii bla bla
reglabila JOM?FK?RACELAND?TA-TEHNICS?.....pretul ii undeva pe acolo,foarte mici diferente,dar cu siguranta sunt diferente intre calitati si mai ales caracteristici

caut ceva mai soft...nu lemn...care o fi?!
soosy is offline  
Old 16-01-12, 01:47   #320
Detman
Fiat Driver

Stage 5
 
Detman's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 3,228
Member of:
[Fiat]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

arcuri de -40 , cel mai ok si soft.
Detman is offline  
Old 16-01-12, 07:19   #321
Sebastian.C

Stage 5
 
Sebastian.C's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 3,004
Member of:
[FORD]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
nici o problema...sunt deschis la pareri,pro-contra cum o fi ele,cat ii in limita discutiei decente nici o problema..
in fond nu are rost sa dezbatem acest subiect,ca as mai avea argumente(ex baia de ulei mult mai jos la bora fata de caroseriei si alte modele si etc etc..)


as avea nevoie de pareri,sugestii bla bla
reglabila JOM?FK?RACELAND?TA-TEHNICS?.....pretul ii undeva pe acolo,foarte mici diferente,dar cu siguranta sunt diferente intre calitati si mai ales caracteristici

caut ceva mai soft...nu lemn...care o fi?!
Ce diferente is intre caracteristici la Raceland si Ta-Technix? As fi curios sa imi zici tu.... Is una si aceeasi treaba.... DIfera numele de pe ambalaj.... Si ai mai avut tu reglabila ca sa sti ca daca e ridicata sus e mai rigida? E fix invers....
Sebastian.C is offline  
Old 16-01-12, 09:27   #322
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by Detman View Post
arcuri de -40 , cel mai ok si soft.
da.....tot mai probabil si asta sa fie pana la urma
niste arcuri H&r care is foarte ok,sau ceva Eibach,am vazut Pro kit sau cum se numesc


Quote:
Originally Posted by Sebastian.C View Post
Ce diferente is intre caracteristici la Raceland si Ta-Technix? As fi curios sa imi zici tu.... Is una si aceeasi treaba.... DIfera numele de pe ambalaj.... Si ai mai avut tu reglabila ca sa sti ca daca e ridicata sus e mai rigida? E fix invers....
diferenta intre ele,sa intrebri "user"-i al suspesnsiilor si o sa-ti spuna..nu ii o lege sau eu stiu dar tot mai multi se plang de Ta-Tehnics,si mai multe laude despre Raceland...cel putin asa am auzit eu
poate ca gresesc sau eu stiu
iar legat cu reglabila,zici ca eu nu am avut reglabila,numai altii au,sau pot sa aiba....mda
pe golf ultima suspensie era un Fk Silverline reglabila,cand am lasat-o aproape pe guma si cand am ridicat-o ca la viraj freca era diferenta evidenta cand era mai ridicata referindu-ma la duritate

I-al logic....inca odata repet,piulutia de reglaj ii de jos in sus,daca era invers ca presezi arcul de sus in jos atunci da
cand reglajul coboara de sus comprima arcul si totodata coboara si masina atunci ii cum sustii
in fine

Last edited by soosy; 16-01-12 at 09:30.
soosy is offline  
Old 16-01-12, 15:50   #323
daddyflo87

Stage 3
 
daddyflo87's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 89
Default Re: Vw bora Edition

Odata cu montarea jantelor recomand cu caldura si prezoane antifurt ,eventual si alarma cu senzor de perimetru....daca nu risti sa ...
Si nu e primul patit, unui prieten i-au fost furate jantele masina fiind chiar la fereastra lui ,mare tupeu...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Photo0040.jpg
Views:	184
Size:	1.35 MB
ID:	2295818   Click image for larger version

Name:	Photo0041.jpg
Views:	233
Size:	1.34 MB
ID:	2295819  
daddyflo87 is offline  
Old 16-01-12, 16:57   #324
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by daddyflo87 View Post
Odata cu montarea jantelor recomand cu caldura si prezoane antifurt ,eventual si alarma cu senzor de perimetru....daca nu risti sa ...
Si nu e primul patit, unui prieten i-au fost furate jantele masina fiind chiar la fereastra lui ,mare tupeu...
bine ca macar au lasat-o pe boltari....sa facem putin haz de necaz
nu stiu daca ai urmarit topicul meu dar acum 2-3 satpamani,mi-au furat un prest,un singur PRES...deci jantele nu ii mirare
stii cum ii,in fata hotului nu exista alarma si etc


oricum astia ar trebui prinsi,si torturati nu inchisi si de astea
dar marea vine este de la "inaltime" de sus,dragii conducatori,ei ne bag in foame si suntem obligati sa facem orice pentru un ban
oare cand o mai fi o revolutie....fara nu avem nici o sansa
soosy is offline  
Old 16-01-12, 17:03   #325
MadAboutGolf3
VW Driver

Stage 5
 
MadAboutGolf3's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,053
Member of:
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

chiar crezi ca i-au fost furate rotile? crezi ca sta hotul sa iti puna masina pe BCA ?
MadAboutGolf3 is offline  
Old 16-01-12, 17:21   #326
geo_gee2005_xxx
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,303
Member of:
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

La cat de bine e asezat bca-ul imi miroase a bani de la casco! )
geo_gee2005_xxx is offline  
Old 16-01-12, 17:30   #327
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by MadAboutGolf3 View Post
chiar crezi ca i-au fost furate rotile? crezi ca sta hotul sa iti puna masina pe BCA ?
posibil dar,dar posibil nu
din cate vad ca ce foame este,intrucat se fura si pres,de ce nu are fura jante...nu se compara cu presuriile)
cine stie...sunt si manevre

Quote:
Originally Posted by geo_gee2005_xxx View Post
La cat de bine e asezat bca-ul imi miroase a bani de la casco! )
mda..posibile manevre,stiu multi care isi fac una alta la masina sa dea casco bani...dar pana la urma is banii lor)....
soosy is offline  
Old 16-01-12, 17:31   #328
daddyflo87

Stage 3
 
daddyflo87's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 89
Default Re: Vw bora Edition

Chiar e pe bune, de o vreme buna mai exact din noiembrie au inceput sa opereze...numai la mine in cartier sunt 3 cazuri , la un logan ia furat si tamburul de frana de pe spate .Toate masinile praduite au fost asezate pe caramizi bca.
daddyflo87 is offline  
Old 16-01-12, 17:33   #329
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by daddyflo87 View Post
Chiar e pe bune, de o vreme buna mai exact din noiembrie au inceput sa opereze...numai la mine in cartier sunt 3 cazuri , la un logan ia furat si tamburul de frana de pe spate .Toate masinile praduite au fost asezate pe caramizi bca.
probabil asta ii semantura) sa se stie ca ii aceas echipa de mesteri,binevoitori
acum 2 ani era la mare cautare volanul de M,anul ptrecut parca prin vara,moda era oglinda....si etc
soosy is offline  
Old 16-01-12, 18:04   #330
daddyflo87

Stage 3
 
daddyflo87's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 89
Default Re: Vw bora Edition

O vreme se incendiau masini, o vreme se furau emblemele W din grila.....acum se fura jante....legat de suspensie as alege arcuri progresive H&R .
daddyflo87 is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -