Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 10-08-13, 15:04   #1411
koala_boy

Stage 5
 
koala_boy's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 932
Member of:
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

ii ok asa parerea mea...chiar decenta...nu merita sa exagerezi...cat despre masina a iesit neasteptat de bine fata de ce ma asteptam de la primele tale posturi de pe topic
__________________
după ≠ de pe
decat ≠ doar/numai
koala_boy is offline  
Old 10-08-13, 15:30   #1412
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by koala_boy View Post
ii ok asa parerea mea...chiar decenta...nu merita sa exagerezi...cat despre masina a iesit neasteptat de bine fata de ce ma asteptam de la primele tale posturi de pe topic
ma bucur....pana la urma o surpriza placuta
dar stii cum ii,multi vorbesc pe aici fara sa stie o treaba,si toti ne dam in vant si mai ales acele persoane care chiar nu ar trebui,si chiar sunt satul de ei dar asta e...trebuie sa acceptam asa cum sunt
chiar nu vreau sa intru in detalii ca ma doare capul
haiter ii haiter
__________________
Custom Bobo al meu "nigar briliant,pe Schmidt Vn line r18"...

Vand Wv Vento 1.9tdi !!
http://volkswagen.anunturi-auto.4tun...0-9975240.html
soosy is offline  
Old 10-08-13, 15:38   #1413
bitang

Stage 5
 
bitang's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 305
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by Mirel1919 View Post
Faza cu "suntem in Romania" o zice orice persoana care nu are masina lasata, ii ca si o scuza. Sunt sute de masini care sunt statice si lasate blana si circula zi de zi.
Nu-i o scuza(cel putin pt mine) dar unora chiar nu le permit drumurile sa aibe masina lasata jos si atunci automat te gandesti la partea practica,sau sa circuli mai tot timpu cacat la fund ca spargi baia s.a.m.d.Si eu am vrut sa pun suspensie sport pe masina fiindca imi place dar am abandonat idea fiindca nu am de gand sa tin masina in garaj si sa o admir ce frumos sta pe ”burta”.
bitang is offline  
Old 10-08-13, 16:17   #1414
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by bitang View Post
Nu-i o scuza(cel putin pt mine) dar unora chiar nu le permit drumurile sa aibe masina lasata jos si atunci automat te gandesti la partea practica,sau sa circuli mai tot timpu cacat la fund ca spargi baia s.a.m.d.Si eu am vrut sa pun suspensie sport pe masina fiindca imi place dar am abandonat idea fiindca nu am de gand sa tin masina in garaj si sa o admir ce frumos sta pe ”burta”.
multi nu inteleg treaba asta,ca vorbesc doar din poze ce vad pe internet,ca ce joase sunt si ca a ta de ce nu ii asa si etc,dar habar nu am ce implica asa ceva,nu ma refer la riscuri ca aia deja ii partea a 2-a dar asa in mare ca si pierdere de timp,consum mai mare(ca nu poti merge intins,mergi cu frica)costuriile pentru partea tehnica ca mult nu rezista oricum si etc,pentru o masina de weekend si pentru show merge,pentru ca pentru aia ti-o faci,dar unii trebuie sa si circulam cu ele,sa ne facem treburiile....cu grija si timp se poate dar totusi este o limita

si tineti minte un lucru,mai de vreme sau mai tarziu toti o sa ajungem la concluzia ca la noi ii distrugere curata(si in conditii normale se duce draq partea tehnica...)si revenim candva la inaltimea initiala si ne trece valul de taloane mici la gume si etc
nu vreau sa tin eu discurs si texte dar va veni timpul
soosy is offline  
Old 10-08-13, 16:30   #1415
Mirel1919

Stage 5
 
Mirel1919's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 1,739
Member of:
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
ma bucur....pana la urma o surpriza placuta
dar stii cum ii,multi vorbesc pe aici fara sa stie o treaba,si toti ne dam in vant si mai ales acele persoane care chiar nu ar trebui,si chiar sunt satul de ei dar asta e...trebuie sa acceptam asa cum sunt
chiar nu vreau sa intru in detalii ca ma doare capul
haiter ii haiter
Nu te supara, sau supara-te ca mi indiferent, dar tu ii consideri pe toti "HAITERI" care iti zic ce nu ii bine si o ti tot pe a ta indiferent de cata lume iti zice.
__________________
Mirel1919 is offline  
Old 10-08-13, 16:39   #1416
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by Mirel1919 View Post
Nu te supara, sau supara-te ca mi indiferent, dar tu ii consideri pe toti "HAITERI" care iti zic ce nu ii bine si o ti tot pe a ta indiferent de cata lume iti zice.
nu ma supar,si stai linistit ca sunt convins de cea ce stiu,90% din oamenii de pe aici vorbesc din burta si mai mult la subiect decat la obiect,vorbareala de zero lei si atat
is HAITERI...si tine minte bine....cand apare unu altu si zice ca nu cumpar nimic,ca jantele nu sunt rare,daca nu unice in Ro,ca gumele sunt zero si ca sunt second si etc....multe multe altele
ca gusturiile nu se discuta si ca unora le place full balck,altora cu contrast,altora cu stickere sau fara si etc asta ii alta treaba,ii o discutie si un forum pe care dezbatem anumite chestii si alegerea ramane a fiecaruia in parte,acum sa iti fac tie pe plac sa fac faruriile negre(am dat un ex,nu imi lua in nume de rau)si mie nu imi plac absolut deloc,sa o fac pentru tine?sau apare peste cateva zile care zice ca si mine ca nu ii BATMOBIL,atunci le refac cromate?sau?
da frate,cand ii vorba de OZN,NEOANE si etc inteleg treaba,ca nu sunt in trend si atat dar astea sunt banalitati,si la haiteri ma refeream la altii nu la remarci de genul cum ai avut tu,chiar apreciezi ca analizezi masina si imi spui o parere
dar cand apare batman si zice ca le stie pe toate si janta nu ii destul de lata,ca guma ii rasa(cand are profil peste jumate si ii cauciuc de 2-3ani)si alte besini de genul....nu stiu ce ai crede sau zice
dar hai sa incheiam subiectele de genul ca iar o dam in chat si chiar nu ma intereseaza
sa isi cumpere gume noi(sa nu manance 1an si poate cumpara)sa cumpere jante ca ale mele cu 300 eu...sa nu dea 700 ca fraieru de mine,sa faca pe draq in 4 sa dea de modelul asta(eu chiar am incercat fel si fel de variante chiar si de la vecinii de dincolo si nimic)iar dupa toate astea tot zic HAITER si trag apa

Last edited by soosy; 10-08-13 at 16:41.
soosy is offline  
Old 10-08-13, 19:07   #1417
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

ca sa schimbam putin subiectul(incheiat)nu mai vreau discutii de genul,am si uitat sa zic ca ams chimbat wooferul,de la Titan la Brutus
asta este cu plexiglas si iluminat interior,tot in cutie originala dar nu asta ii important si upgrade la rms...400 la 600 rms

titanul ce aveam inainte ii de vanzare daca ii cineva interesat
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_3100.JPG
Views:	47
Size:	397.2 KB
ID:	2834203   Click image for larger version

Name:	IMG_3101.JPG
Views:	40
Size:	3.37 MB
ID:	2834204   Click image for larger version

Name:	IMG_3102.JPG
Views:	46
Size:	572.5 KB
ID:	2834205  

soosy is offline  
Old 11-08-13, 13:37   #1418
tigermotorsport
Cluj Street Racing Member

Stage 5
 
tigermotorsport's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 567
Member of:
[Opel]
[CSR]
Default Re: Vw bora Edition

Toata lumea numai low&slow are in cap... Ascona e masinaa de weekend, dar cand ies cu ea imi place sa ma dau la ea mai ales pe curbe... Suspensia sport a aparut cu scopul de a imbunatati stabilitatea, nu de a o compromite total...
__________________
I will rest when i am dead.
tigermotorsport is offline  
Old 11-08-13, 15:03   #1419
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by tigermotorsport View Post
Toata lumea numai low&slow are in cap... Ascona e masinaa de weekend, dar cand ies cu ea imi place sa ma dau la ea mai ales pe curbe... Suspensia sport a aparut cu scopul de a imbunatati stabilitatea, nu de a o compromite total...
dupa cum am zis,este usor sa vorbesti dupa poze,dar mai greu ii sa intretii masina aia cu suspensie sport + sa si iti faci treba,iar oricat esti de atent si ai grija nu exista sa nu freci,dai in ea dar na...in fine,poveste lunga si unii abia asteapta sa intre in discutie si sa se afrime,cu prostii,nimic altceva
soosy is offline  
Old 11-08-13, 16:18   #1420
pidu79

Stage 4
 
pidu79's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 196
Default Re: Vw bora Edition

Pai Soosy suspensiile astea ce le punem noi sunt cele mai ieftine.atit ne permitem momentan(nu vb de cei cu posibilitati financiare peste medie).ma gandesc la cei ce participa la un raliu national,tot suspensii sport folosesc dar la un alt nivel.si merg si la viteze superioare.dar alea costa de cel putin 10 ori cit costa ce oloseste marea majoritate.si nu ii vad sa mearga incet ca da cu spoilerul sau baia.
pidu79 is offline  
Old 11-08-13, 16:55   #1421
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by pidu79 View Post
Pai Soosy suspensiile astea ce le punem noi sunt cele mai ieftine.atit ne permitem momentan(nu vb de cei cu posibilitati financiare peste medie).ma gandesc la cei ce participa la un raliu national,tot suspensii sport folosesc dar la un alt nivel.si merg si la viteze superioare.dar alea costa de cel putin 10 ori cit costa ce oloseste marea majoritate.si nu ii vad sa mearga incet ca da cu spoilerul sau baia.
ii vroba de calitatea suspensiei sport,dar cand ii low ii low si cu asta de 2lei si cu aia de 2000 lei,insa aia nu folosesc masiniile cum le folosim noi,ii vorba de raliu si atat,si stai linistit ca si aia scutura si asta scutura,deci diferenta se face pentru siguranta si limita la care poti merge cu ele,astea sunt sport pentru noi ca le lasam mai jos si sa nu frece(adica sa nu faca balans mare)iar alea sunt pentru extreme,curbe,stabilitate si etc

pana acum cea mai buna posibilitate pentru show si mers este airride,cand drumuriile nu iti permit o ridici unde vezi ca se poate o lasi jos....
soosy is offline  
Old 12-08-13, 11:29   #1422
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by Mirel1919 View Post
Taie bara stabilizatoare, am facut asta, suspensie e lasata maxim si nu e nici o diferenta, si nici nu mai freaca nicaieri. Daca zici tu ca trebuie sa fie contrast, atunci las-o asa
Parca am mai zis si intr-un alt topic , e unul din cele mai "cretine" sfaturi date vreodata pe un forum de specialitate. Si asa are suspensie de buget... tu vrei sa mai taie si din bara? Inginerii aia de la vag ar trebui sa isi reconsidere proiectele .
__________________
DEVIL's Style is offline  
Old 12-08-13, 17:35   #1423
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Parca am mai zis si intr-un alt topic , e unul din cele mai "cretine" sfaturi date vreodata pe un forum de specialitate. Si asa are suspensie de buget... tu vrei sa mai taie si din bara? Inginerii aia de la vag ar trebui sa isi reconsidere proiectele .
oricum ar fi suspensie ii o tampenie sa renunti sau sa tai din bara stabilizatoare,asta ii o prostie curata nu ai cum sa faci asa ceva daca te gandesti putin
pentru problema aia este o alternativa prin care se rezolva,ii alta investitie,alta bataie de cap dar se face cumva
soosy is offline  
Old 12-08-13, 17:51   #1424
HandsUp

Stage 3
 
HandsUp's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 126
Default Re: Vw bora Edition

Prietene, atata te agiti cu bara pizdii, de sa iti bati copii, nu alta. Ii simplu ca buna ziua, la ce performante poate scoate masina ta, te futi in ea bara, nu te ajuta APROAPE la nimic, bineinteles ca ea ii pusa acolo cu un rost de catre vestitii ingineri nemti, la fel si apendicele din tine are rolu' lui, da' daca o suge, il chisti afara. Cine are lovele, isi cumpara bara si bieletete de tt,r32,etc, cine ii saracie si merge pe form>function, taie bara, scobeste in lonjeron si ii da culcat cat vrea penisu' lui. Deci in fond si la urma urmei, fiecare face cum il taie capu' sa ii dea tranteala la masina.
HandsUp is offline  
Old 12-08-13, 18:28   #1425
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by HandsUp View Post
Prietene, atata te agiti cu bara pizdii, de sa iti bati copii, nu alta. Ii simplu ca buna ziua, la ce performante poate scoate masina ta, te futi in ea bara, nu te ajuta APROAPE la nimic, bineinteles ca ea ii pusa acolo cu un rost de catre vestitii ingineri nemti, la fel si apendicele din tine are rolu' lui, da' daca o suge, il chisti afara. Cine are lovele, isi cumpara bara si bieletete de tt,r32,etc, cine ii saracie si merge pe form>function, taie bara, scobeste in lonjeron si ii da culcat cat vrea penisu' lui. Deci in fond si la urma urmei, fiecare face cum il taie capu' sa ii dea tranteala la masina.
nu stiu care se agita....eu doar simplu am zis ca nu fac asa ceva sa tai,renunt si etc
odata va veni timpul pentru o alta bara daca ii asa,pana la urma sunt multumit,poate ar merge o ideie mai jos insa nu imi fac griji,iar dupa ce o scobesti,tai,renunt,schimb si etc ea se va culca pe baie,alta problema alta discutie
iar in final,am zis subiect incheiat,dar daca tot dezbateti pe aceasta tema,din partea mea....
soosy is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -