Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OLTCIT > Masina mea Oltcit

Reply
 
Thread Tools
Old 28-11-11, 02:01   #571
minimal.madness
Opel Driver

Stage 5
 
minimal.madness's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,604
Member of:
[Opel]
Default Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU

La vara vb cu baietii de la ghetto sa iti faca ceva frumos pe stilu lor.sunt mai mult ca sigur ca va iesi ceva unicat si demn de laude.
minimal.madness is offline   Reply With Quote
Old 28-11-11, 14:39   #572
Dr.Dre
Oltcit Driver

Stage 5
 
Dr.Dre's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2,264
Member of:
[Oltcit]
[DACIA]
[Opel]
Default Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU

vad eu la cine fac bara.bani sa fie.am si un model preferat,dupa care vreau sa ma inspir si sa il fac dintr-o bara ca a mea ...asta
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_2196.jpg
Views:	111
Size:	391.0 KB
ID:	2242716   Click image for larger version

Name:	imag00812fg.jpg
Views:	54
Size:	500.1 KB
ID:	2242717   Click image for larger version

Name:	IMG_2248.jpg
Views:	80
Size:	301.3 KB
ID:	2242718  

Click image for larger version

Name:	IMG_1560.JPG
Views:	72
Size:	957.3 KB
ID:	2242719  
__________________
Dr.Dre is offline   Reply With Quote
Old 28-11-11, 14:54   #573
yg.alex
VW Driver

Stage 5
 
yg.alex's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,231
Member of:
[VW]
Default Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU

dre, ma dezamagesti
yg.alex is offline   Reply With Quote
Old 28-11-11, 15:41   #574
lancer
Oltcit Driver

Stage 5
 
lancer's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 729
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU

jjs-ul a fost si inca e chiar unic ... ce pot zice ... incercarea moarte nu are ... ce iti pot dori e ca sa iei si tu cel putin tot atatea cupe cate a luat si sasha la concursurile de tuning ... oricum poate o mica restilizare nu ar strica, asa cel putin ramane doar inspiratia si ar aparea 2 bari diferite totusi
__________________
DJ-01-KNK
lancer is offline   Reply With Quote
Old 28-11-11, 16:07   #575
minimal.madness
Opel Driver

Stage 5
 
minimal.madness's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,604
Member of:
[Opel]
Default Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU

Nu e cine stie ce bara aia...eu zic ca ceva mai clean ar da mult mai bine.
minimal.madness is offline   Reply With Quote
Old 28-11-11, 16:13   #576
Dr.Dre
Oltcit Driver

Stage 5
 
Dr.Dre's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2,264
Member of:
[Oltcit]
[DACIA]
[Opel]
Default Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU

Quote:
Originally Posted by yg.alex View Post
dre, ma dezamagesti
o sa fac eu si bara aia de care am vb...fac mai multe bari,si cand mi se pune pata le schimb intre ele incerc mai multe variante sa vad care da mai bine.dar mie modelul asta de bara de mai sus mi-a placut de cand am eu oltcitul.oltcitul cu JJS la nr a fost una din sursele mele de inspiratie.live e superba si foarte bine lucrata.la tine e usor,kit aniversar si esti tatic(de asta vreau si eu golf 4).la oltcit nu au fost astia in stare sa faca si ei o varianta aniversar

Quote:
Originally Posted by lancer View Post
jjs-ul a fost si inca e chiar unic ... ce pot zice ... incercarea moarte nu are ... ce iti pot dori e ca sa iei si tu cel putin tot atatea cupe cate a luat si sasha la concursurile de tuning ... oricum poate o mica restilizare nu ar strica, asa cel putin ramane doar inspiratia si ar aparea 2 bari diferite totusi
ms pentru urarile de bine,oricum JJS-ul e facut super profi,nu ca al meu,facut mai mult de mine(dar na,cine are bani,isi permite)nu o sa copiez in tocmai bara,dar ca sursa de inspiratie e f buna

Last edited by Dr.Dre; 28-11-11 at 16:16.
Dr.Dre is offline   Reply With Quote
Old 28-11-11, 17:15   #577
lancer
Oltcit Driver

Stage 5
 
lancer's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 729
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU

chiar si facut de tine poate iesi super .. dar dureaza mai mult ... si sincer poate iesi ceva mai frumos decat unul facut profi...dar grija mare la amanunte sunt unele care fac diferenta si in ele sta totul

cand am timp poate incerc un virtual ...pe masina ta cu o bara gen JJs dar modificata un pic ...
lancer is offline   Reply With Quote
Old 28-11-11, 17:21   #578
yg.alex
VW Driver

Stage 5
 
yg.alex's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,231
Member of:
[VW]
Default Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU

dre, la cat de low e masina ta si cu jantele alea, nui mai trebuie nimic. da bine cu restul stock!
yg.alex is offline   Reply With Quote
Old 28-11-11, 17:40   #579
don_eduardo37
Oltcit Driver

Stage 5
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 592
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU

Dre', la cat ai lucrat la ea eu consider ca a iesit bibelou...si e cam locul 1 pt mine intr-un clasament mai nou, si a lu' Iulica te cam egaleaza... dar mie mi-a ramas imprimata imaginea din spate de la punte, unde aveai detaliu cu rezervorul si toate alea.....deci a ta mi se pare foarte curata....si in stilul in care ai s-o porti sigur o sa mai tina ani buni de acum incolo.
Daca vrei bara cam ca a lu jjs, nu avea bogdan aia verde modificata, o fi dat-o? mi se pare mai usor de modificat aia....
__________________
23UNU'. 23ALTU'
Pentru alte optiuni apasati tasta 2
Ford Fiesta mk6 1.4 16v 80hP 2003 https://forum.4tuning.ro/121-masina-m...6-1-4-16v.html
don_eduardo37 is offline   Reply With Quote
Old 28-11-11, 18:06   #580
Dr.Dre
Oltcit Driver

Stage 5
 
Dr.Dre's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2,264
Member of:
[Oltcit]
[DACIA]
[Opel]
Default Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU

Quote:
Originally Posted by don_eduardo37 View Post
Dre', la cat ai lucrat la ea eu consider ca a iesit bibelou...si e cam locul 1 pt mine intr-un clasament mai nou, si a lu' Iulica te cam egaleaza... dar mie mi-a ramas imprimata imaginea din spate de la punte, unde aveai detaliu cu rezervorul si toate alea.....deci a ta mi se pare foarte curata....si in stilul in care ai s-o porti sigur o sa mai tina ani buni de acum incolo.
Daca vrei bara cam ca a lu jjs, nu avea bogdan aia verde modificata, o fi dat-o? mi se pare mai usor de modificat aia....
merci de aparecieri.nu e ea chiar bibelou,mai are mici defecte stiute numai de mine,dar 95% din cum vroiam sa iasa,a iesit.al lui iulica e masina de zi cu zi,si de asta a mea e ceva mai curata,dar nu o sa il egalez niciodata pe el la tehnologie,a mea la aspecta ce arata bine,asta find si scopul ei(masina de show).apropo de bara lui bogdan.nu cred ca o mai are,parca i-a dat-o cu tot cu masina lui iulica
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	194.88.148.41.jpg
Views:	113
Size:	1.98 MB
ID:	2243104  
Dr.Dre is offline   Reply With Quote
Old 28-11-11, 18:23   #581
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU

Daca vrei spoilerul discutam,si asa se pune praful pe el caci eu nu stiu daca o sa-l pun vreodata...momentan ma impac cu cel de plastic de trs,initial credeam ca n-o sa am loc sa bag si intercoolerul sa stea bine,dar se pare ca le-am ingramadit eficient si pot sa pun spoilerul fara probleme :d
Da-mi un privat daca e

p.s.1 am vazut jjs-ul destul de aproape ca sa-ti garantez ca nu e lucrata superprofi,la superprofi ar fi iesit altceva din masina aia

p.s.2 nu ca vreau eu sa-ti bag bara pe gat,dar decat sa faci o copie dupa jjs,mai bine pui asta de la mine,ca oricum si asta e cam unicat si tie vaz ca-ti place sa tragi cu plugul pe asfalt :P
__________________
Julaikos customs

Turbos make torque and torque makes fun!

Last edited by julaikos; 28-11-11 at 18:26.
julaikos is offline   Reply With Quote
Old 28-11-11, 18:36   #582
don_eduardo37
Oltcit Driver

Stage 5
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 592
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU

eu ma refeream ca a ta e curata si oricum ai pus ceva la ea de a iesit in halul asta de bine......ca iulica are turbo pe ea si o plimba zilnic, e alta mancarica de peste insa a ta la aspect a iesit super....ca n-ai sa ai sub capota turbo sau mai stiu eu ce.....nici nu e prea mare nevoie, n-avem asfalt de F1 sa poti rula cu masina fara sa dai cu ea de asfalt.....
P.S. De bara nu stiam ca acum e la iulica, era intr-un timp la vanzari si de asta ziceam...
don_eduardo37 is offline   Reply With Quote
Old 29-11-11, 02:12   #583
Co5m1n eXtreme

Stage 5
 
Co5m1n eXtreme's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,218
Default Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU

Eu zic ca oltcitul tau a iesit bine
Cat despre bara nu stiu ce sa zic , incearca ceva unic esti pe drumul cel bun

ps julaikos : simt un pic de invidie/ciuda pe sasha ? masina aia si in clipa asta arata bine foarte bine tinand cont ca am vazut-o acum ceva zile .. cat despre bara stai si uita-te la jjs si la plugu ala de il ai tu .... nu trebuie sa zici ca mai bine il pune pe ala ca nai ce face tu cu el sper ca nu te-am deranjat este doar o parere
__________________
Co5m1n eXtreme is offline   Reply With Quote
Old 29-11-11, 08:13   #584
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU

Nu pot fi invidios pe saha,ar insemna ca-mi doresc sa fiu ca el si asta nici intr-un caz nu se va intampla
Am vazut si eu masina lui,si am spus ca e lucrata foarte bine,asa-i a rezistat de atata timp si inca este intr-o stare de invidiat,la exterior
Pe vechiul topic al lui bodyspeed,toti ridicau in slavi masina,iar cand a fost pus spoilerul,pardon plugul fata toti wow si wow...acum e plug?

Da,asa-i nu am ce face cu el,dar daca lui ii plac spoilerele astea lasate,decat sa copieze un spoiler mai bine ii dau unul pana la urma unicat in felul lui plugesc plug are si el pe masina din vad eu in poze deci nu e de parca avea un spoiler mai mic decat cel de plastic de trs si eu vin sa-i dau pe asta spunandu-i ca "e putin mai mare doar dar e cel mai jmecher spoiler etc etc..."
Sunt sigur ca daca nu eram eu ce-l care-l vindea,adica daca inca era la vanzare pe topicul lui bodyspeed nu s-ar fi comentat ca de ce vreau sa-l vand eu .

Ca un p.s. nu vreau sa mi-o iei in nume de rau,dar am observat ca in general masinile sa spunem jmechere din craiova,cat au fost tinute de proprietarii de acolo,erau super si wow si tari ,si faine,cu spoilere jmechere,cu tabla impecabila si tot tacamul de laude,eh din momentul in care au fost vandute spoilerele s-au transformat in pluguri,defectele care erau inainte si nu le sesiza nimeni acum ies in evidenta si lista continua;nu crezi ca e putin gresit?sau poate nu crezi ca la adresa mea n-ar trebui sa ajunga astfel de acuze?daca te uiti prin comentariile mele legate de cme inainte sa-l cumpar,o sa vezi ceva critici,legate si de spoiler,si de alte aspecte

p.s.2 nu m-a deranjat nimic in faptul ca ti-ai spus parerea pe fata,apreciez asta,dar nu pot decat sa-ti spun ca e o parere gresita
julaikos is offline   Reply With Quote
Old 29-11-11, 08:57   #585
lancer
Oltcit Driver

Stage 5
 
lancer's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 729
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU

Spoilerul de pe CME sincer chiar daca e unic in felul lui mid unu nu mi-a placut niciodata.
... in Alta ordine de idei avand in vedere ca lui Dre II plac plugurile si ca masina e pt show i-ar sta mai bine si ar avea un impact mai mare cu orice spoiler unic decat cu unul comun cum e cel actual
lancer is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -